A. виразкова хвороба шлунка
Сторінка1/11
Дата конвертації17.04.2016
Розмір1.22 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

1.

Пацієнтка 47 років звернулась до лікаря із скаргами на нудоту, пронос, загальну слабкість, дратівливість, порушення сну, біль в животі оперізуючого характеру, який з’являється після вживання жирної їжі. Після прийому таких препаратів як фестал, мезим-форте, солізим інтенсивність больових відчуттів зменшується. Для якої хвороби це характерно?


A.

виразкова хвороба шлунка


B.

хронічний холецистит


C.

хронічний коліт


D. *

хронічний панкреатит


E.

хронічний гастрит


2.

Хворий 65 років скаржиться на відчуття переповнення шлунка, розпирання, немотивовану загальну слабкість, відсутність апетиту, відразу до м'яса,відрижку "тухлим", зниження маси тіла. При об`єктивному обстеженні: зниженого живлення, блідість шкірних покривів. Коли, найбільш ймовірно, спостерігаються дані симптоми?


A.

При виразковій хворобі шлунка


B.

При виразковій хворобі 12-палої кишки


C. *

При раку шлунка


D.

При панкреатиті


E.

При цирозі печінки


3.

Хвора 56 років звернулася до лікаря зі скаргами на біль в лівому підребер’ї, нудоту, блювання, здуття живота, стілець 4-5 разів на добу, рідкої консистенції, з домішками неперетравленої їжі. Хворіє на хронічний панкреатит. Після огляду їй призначено лабораторне обстеження. Який найбільш інформативний тест у даному випадку?


A. *

дослідження рівня амілази, ліпази, трипсину та їх інгібіторів у крові


B.

дослідження білірубіну у крові


C.

дослідження альфа-амілази в сечі


D.

копрологічне дослідження


E.

загальний аналіз крові


4.

Жінка 50 років скаржиться на розпираючий біль у надчерев'ї, який іррадіює в серцеву ділянку, поперек, нудоту, блювання, метеоризм. Об'єктивно: живіт здутий, болючість в зоні Шофара, позитивний симптом Мейо-Робсона. В аналізі крові: гіпохромна анемія, нейтрофільний лейкоцитоз, ШОЕ – 20 мм за 1 год. Альфа-амілаза сечі – 480 г/л?год (за Каравеєм). Ваш діагноз?


A.

хронічний гепатит


B.

хронічний ентерит


C. *

хронічний панкреатит


D.

хронічний холецистит


E.

хронічний холангіт


5.

42-річний хворий скаржиться на несприйнятливість жирних страв, часте здуття живота, нудоту, болі в животі невизначеної локалізації, які передують акту дефекації, проноси. Вважає себе хворим 6 років. При об’єктивному обстеженні: зниження живлення, язик - з білим нашаруванням. Живіт м’який, чутливий при пальпації в лівому підребер’ї В аналізі калу – стеаторея і креаторея. В аналізі сечі – активність альфа-амілази – 320 г/л?год Яке захворювання найбільш ймовірне ?


A.

Хронічний холецистит.


B.

Хронічний ентерит


C. *

Хронічний панкреатит


D.

Хронічний гастрит


E.

Хронічний коліт


6.

Пацієнтка 45 р., скаржиться на оперізуючий біль у верхній половині живота з іррадіацією в ліву половину грудної клітки, поперек, який підсилюється після вживання жирної, холодної, дуже гарячої їжі, алкоголю, нестійкий стілець з схильністю до проносів, нудоту, блювання, яке не приносить полегшення. При об’єктивному обстеженні болючість в епігастріїї, лівому підребер’ї, позитивний симптом Мейо-Робсона. Який діагноз?


A.

Хронічний гастрит


B.

Виразкова хвороба шлунка


C. *

Хронічний панкреатит


D.

Хронічний холецистит


E.

Хронічний ентероколіт


7.

Хвора М. скаржиться на інтенсивний біль в лівому підребер’ї, який має оперізуючий характер, загальну слабість. Біль пов`язує з вживанням сметани. Відмічалось двічі блювання з домішками жовчі, яке не принесло полегшення. Хворіє 3 роки. Об`єктивно: шкіра бліда,пульс-100 за 1 хв., ритмічний, АТ-100/70 мм. рт. ст., живіт дещо здутий, різка болючість в т. Мейо-Робсона. Про яке захворювання треба подумати?


A.

хронічний холецистит


B.

хронічний ентерит


C. *

хронічний панкреатит


D.

хронічний холангіт


E.

хронічний гепатит


8.

Жінка 32 років скаржиться на біль у лівому підребер'ї, який з'являється через 2 години після їжі, нудоту, здуття живота, схильність до проносу. Об'єктивно: субіктеричність склер. Живіт болючий при пальпації в точці Губергриця-Скульського. Печінка - по краю реберної дуги. У крові: амілаза – 288 ммоль/л, загальний білірубін - 20 мкмоль/л. Яке захворювання найбільш імовірне?


A. *

Хронічний панкреатит.


B.

Хронічний гастрит.


C.

Хронічний гепатит.


D.

Хронічний холецистит.


E.

Хронічний ентероколіт.


9.

Хворий 52 років скаржиться на оперізуючий біль у верхній половині живота, нудоту, блювання 1-2 рази на добу. Хворіє близько 10 років. Загострення 2-3 рази на рік, зазвичай після вживання алкоголю. Зниженого харчування. Шкіра суха, злегка жовтянична. Живіт в епігастрії, а також у зоні Шофара болісний і резистентний. Визначається позитивний симптом Мейо-Робсона. Яка головна лаька патогенезу цього захворювання?


A.

Порушення активності ентерокінази в кишечнику.


B.

Зниження всмоктування поживних речовин у тонкій кишці.


C.

Утруднення відтоку рідини з печінки.


D.

Підвищена продукція соляної кислоти у шлунку.


E. *

Активація протеолітичних ферментів у підшлунковій залозі.


10.

Жінка 45 років скаржиться на інтенсивний біль у лівому підребір’ї, що з’явився після прийому жирної їжі, блювання, яке не принесло полегшення, здуття живота, підвищення t до 37,7 градусів С. Об’єктивно: субіктеричність склер, язик сухий, обкладений білим нашаруванням, живіт піддутий, болючий в т. Мейо-Робсона та зоні Губергріца-Скульского. Аналізи: амілаза крові -33 г/год?л, загальний білірубін-20 мкмоль/л. Ваш попередній діагноз?


A.

Хронічний гепатит


B.

Хронічний холецистит, загострення


C. *

Хронічний панкреатит, загострення


D.

Гострий ентероколіт


E.

Хронічний ентероколіт, загострення


11.

У хворого Б., 49 років, раптово з’явився біль у ділянці мечоподібного відростка, блювання, що не приносить полегшення, здуття живота . Протягом останнього року турбує періодичний біль у животі, непереносимість молока, втрата маси тіла до 8 кг. Об’єктивно: ЧСС – 102 в 1 хв., АТ 100/60 мм рт.ст. Живіт м’який, болючий в лівому підребер’ї, печінка на 1,5 см виступає з-під краю реберної дуги. ЕКГ – порушення реполяризації міокарда. Діастаза сечі - 1024 г/год х л. Яке захворювання найбільш імовірне?


A. *

Хронічний рецидивуючий панкреатит


B.

Аутоімунний гепатит


C.

Гострий інфаркт міокарда


D.

Виразкова хвороба шлунка


E.

Аневризма черевної частини аорти


12.

Хвора 44-х років, скаржиться на інтенсивний біль у верхній половині живота з іррадіацією в ліве підребір’я, зниження апетиту, відрижку, нудоту. Подібний біль повторюється 1-2 рази на рік, супроводжується виникненням помірної жовтяниці і підвищенням рівня амілази сечі. При обстеженні: субіктеричність склер. Болючість в холедохопанкреатичній зоні і точці Мейо-Робсона. Аналіз крові: лейкоцитів 6,7х109/л, формула без змін, ШОЕ – 18 мм/год. Загострення якого захворювання має місце:


A.

Хронічного ентероколіту


B.

Хронічного гепатиту


C.

Хронічного холангіту


D.

Хронічного холециститу


E. *

Хронічного панкреатиту


13.

У хворого 52 років важкий напад експіраційної задишки, супроводжується важким сухим кашлем з дистанційними хрипами, серцебиттям. Який cиндром має місце у хворого


A.

Дихальної недостатності


B.

Мукоціліарної недостатності


C.

Ущільнення легеневої тканини


D. *

Бронхіальної обструкції


E.

Накопичення рідини в плевральній порожнині


14.

Хворий 60 років скаржиться на задишку, кашель з виділення харкотиння. Впродовж багатьох років хворіє хронічним бронхітом. Об'єктивно: виражений дифузний ціаноз. В легенях - розсіяні сухі хрипи. Пальпуються збільшені печінка та селезінка. Нb - 180 г/л, ер. - 6,6 ? 1012/л, лейк. - 12 Г/л, ШОЕ - 2 мм/год. Який метод дослідження дасть можливість оцінити функціональний стан органів дихання?


A.

Рентгенографія


B.

Пульмоангіографія


C. *

Спірографія


D.

Бронхоскопія


E.

Аналіз харкотиння


15.

Пацієнт потрапив у клініку на 4-й день захворювання у важкому стані. Температура тіла 38,5°С, ЧСС - 138/хв. При клініко-рентгенологічному обстеженні встановлено діагноз гострого бронхіоліту. Чим найбільш імовірно обумовлена важкість стану пацієнта?


A.

Інтоксикацією


B. *

Обструкцією дихальних шляхів


C.

Гіпертермією


D.

Нейротоксикозом


E.

Серцевою недостатністю


16.

У чоловіка 27 років, що хворіє на поліноз, 2 роки тому з'явилися напади експіраторної задишки. При нападах задишки, що виникають 3-4 рази на тиждень використовує сальбутамол. Який найбільш імовірний діагноз у хворого?


A.

Обструктивний бронхіт


B. *

Бронхіальна астма


C.

Рак легень


D.

Бронхоектатична хвороба


E.

Необструктивний бронхіт


17.

Жінка 37 років протягом 15 років хворіє бронхіальною астмою. В останній час напади ядухи виникають 3-4 рази на тиждень, нічні напади - 2-3 рази на місяць. Для купірування нападів використовує сальбутамол. Об'єктивно: стан відносно задовільний. ЧД- 20 дих/хв. ЧСС - 76/хв., AT - 120/80 мм. рт. ст. В легенях дихання везикулярне. Тони серця приглушені, ритм правильний. Який перебіг бронхіальної астми у пацієнтки?


A. *

Легкий персистуючий


B.

Середньої тяжкості персистуючий


C.

Тяжкий персистуючий


D.

Інтермітуючий


E.

Немає правильної відповіді


18.

Хворий 49 років скаржиться на ядуху, кашель. Харкотиння не виділяє. Неодноразово застосовував сальбутамол, але без ефекту. Об'єктивно: сидить, спираючись на стіл. Ціаноз обличчя, акроціаноз. Периферичних набряків немає. Дихання поверхневе, затруднене, місцями не вислуховується; розсіяні хрипи, значно подовжений видих. Тони серця приглушені, тахікардія. Ps - 112/хв., AT - 110/70 мм. рт. ст. Печінка біля краю реберної дуги. Який попередній діагноз?


A. *

Астматичний статус


B.

Бронхіальна астма стадія ремісії


C.

Аспірація стороннього тіла


D.

Серцева астма


E.

Хронічний обструктивний бронхіт


19.

У хворого 35 років відзначаються нечасті (2 рази на місяць) напади задишки, які легко знімаються інгаляцією бета2-симпатоміметиків короткочасної дії. У період нападу в легенях вислуховуються сухі свистячі хрипи, у проміжках між нападами задишки ОФВ1 більше 80% від належної. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Легка персистуюча астма


B.

Важка персистуюча астма


C.

Персистуюча астма середньої важкості


D. *

Інтермітуюча бронхіальна астма


E.

Немає вірної відповіді


20.

У хворого 40 років відзначаються напади задишки, які турбують майже щоденно, вночі виникають 2-3 рази на тиждень, виникає необхідність в щоденному використанні сальбутамолу У період нападу в легенях вислуховуються сухі свистячі хрипи, у проміжках між нападами задишки ОФВ1 становить 70% від належної. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Легка персистуюча астма


B.

Важка персистуюча астма


C. *

Персистуюча астма середньої важкості


D.

Інтермітуюча бронхіальна астма


E.

Немає вірної відповіді


21.

Жінка 40 років поступила до лікарні у важкому стані. Положення вимушене, ортопное. Відзначаються виражена задишка, поверхневе дихання. Шийні вени набухлі, шкіра блідо-сіра, волога. Грудна клітка бочкоподібна, міжреберні проміжки згладжені. Ps 140/хв. AT 90/60 мм рт.ст. Тони серця глухі. Над легенями не прослуховуються дихальні шуми. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Напад бронхіальної астми


B.

Набряк легень


C. *

Астматичний статус


D.

Серцева астма


E.

Трахеобронхіальна дисфункція


22.

У хворого важкий напад бронхіальної астми триває більше 1 години незважаючи на застосування ?-адреноміметиків інгаляційно та внутрішньовенно, еуфіліну та антихолінергічних засобів. Якими медикаментами необхідно доповнити невідкладну терапію?


A.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка