"Біда великою буває"
Скачати 51.11 Kb.
Дата конвертації14.04.2016
Розмір51.11 Kb.

Бесіда на тему: “Біда великою буває”
Мета: Показати негативний вплив куріння, вживання наркотиків та алкоголю на стан здоров’я підлітків; формувати активну життєву позицію дітей, допомагати підліткам зробити правильний вибір відносно шкідливих звичок.


Про паління тютюну


Останнім часом у суспільстві виникло, чи то стало більш помітним, багато явищ, пов’язаних із дітьми та молоддю. Мова йде про шкідливі звички, що формуються у підростаючому поколінні в шкільному віці і катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини.

Алкоголь, нікотин, наркотики -відомі та підступні вороги людства. Значна його частина перебуває у полоні цих речовин, недарма названих дурманом, зіллям, травою.

Тютюнопаління - один із видів побутової наркоманії. Це шкідлива звичка, сутність якої - одержання задоволення від вдихання диму від тютюну, що тліє.

Паління тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Колумбом у 1492 році Америки пов'язане з відкриттям європейцями багатьох нових рослин, серед яких був тютюн. Незважаючи на сувору заборону великого мореплавця, дехто з його моряків таємно привозив листя та насіння тютюну в Європу. Спочатку тютюн вважали зцілювальною лікувальною травою. Іспанці ретельно охороняли монополію на його виробництво і торгівлю. Але 1558 року один із придворних лікарів вивозить в Португалію насіння тютюну, хитро сховане у перуці. Таким чином Іспанія втратила свою монополію на тютюн, який дуже швидко розповсюдився по всьому світу. Приблизно в середині XVIII століття у Бразилії з тютюну починають виробляти цигарки, а на початку XIX століття - сигарети.

За останні 20 років зросла кількість курців в Україні. Особливо це стосується жінок, які проживають у містах. Так, вчетверо підвищилася поширеність цієї шкідливої звички серед 20-29-річних жінок. Згідно зі статистикою, палить майже кожна третя жінка та більш ніж половина чоловіків цього віку. Цей факт загрозливий не тільки для їхнього здоров'я, а й для здоров'я їхніх дітей.

Лікарі, які краще за інших знають страшні наслідки паління, піднімають свій голос проти цієї суспільної загрози.

Хоча куріння відоме давно, лише в останні десятиріччя було доведено, що дія тютюну на організм різнобічна, тому є всі підстави назвати його ворогом людства. На жаль, багато курців недооцінюють шкідливий вплив тютюну на організм. Статистика свідчить, що рак легенів у курців зустрічається в ЗО разів частіше, ніж утих, хто не палить. Для організму людини і підлітка тютюнопаління особливо шкідливе, адже вплив його - в затримці росту та розвитку організму. Крім того, діти та підлітки, які курять, погано переносять інфекційні хвороби, внаслідок зниження захисних функцій організму, ослаблення імунної системи.

А зараз давайте проведемо дослід. Для цього беремо прозору пластикову пляшку, яка імітує легені. В горловину пляшки кладемо трохи зволоженої вати. Далі пляшку закриваємо корком, у якому робимо два отвори. В один із отворів вставляємо цигарку і підпалюємо її. Кілька разів злегка стискаємо пляшку і відпускаємо її, імітуючи вдих та видих. Пляшку заповнює дим, а волога вата стає чорною від тютюнового диму.Вживання алкоголю

Викрадач розуму — так іменують алкоголь із давніх часів. Сьогодні можна стверджувати, що в нашій країні, як це не прикро, склалася своєрідна «питійна процедура», без якої не відбувається жодна більш-менш знаменна подія, Народилася дитина — хрестини. Померла людина — поминки. Святкують народження — п'ють за здоров'я, проводжають людину з життя — за упокій. Приводом для випивки може стати як релігійне свято, так і найменша побутова подія, наприклад купівля особистих речей, які необхідно «обмити». Завдяки таким «традиціям» на даний момент значно зріс рівень вживання алкогольних напоїв, і, як наслідок, збільшилася кількість людей, хворих на алкоголізм.


Увага! Алкогольна атака


(Вплив алкоголю на організм)

Дія алкоголю на організм руйнуюча. Він впливає на органи травлення і кровообігу, на головний мозок та нервову систему. У процесі прийняття алкоголю кровоносні судини людини розширюються, відчувається приплив тепла, а через деякий час починається уповільнення мови, порушення координації рухів, подвоєння в очах, тремтіння рук, порушення свідомості і, як наслідок, втрата контролю над своїми вчинками.

Алкоголь не лише затьмарює розум, але й убиває: тисячі людей щорічно помирають виключно через алкогольне отруєння. Помиляється той, хто вважає, що для смерті людини потрібна досить велика кількість алкоголю, цілком достатньо дози, яку не витримає серце, або з якою не впорається печінка!

Швидкі наслідки впливу алкоголю на організм:


  • Уповільнення реакції на зовнішні подразники.

  • Послаблення координації.

  • Зниження здатності ясно мислити.

  • Погіршення пам'яті.

  • Блювота.

  • Подвоєння в очах.

  • Затьмарення свідомості.

• Відсутність самоконтролю.

• Кома.


• Смерть.

Причини вживання алкоголю


(Перші кроки до залежності)

Якщо люди знають, що алкоголь небезпечний, чому ж вони тоді починають його вживати?

Серед причин можна виділити: економічні, психологічні, соціальні. Підраховано, що кожен підліток за роки до досягнення повноліття переглядає по телевізору в середньому 75 тисяч сцен, у яких фігурує випивка. У дуже позитивному контексті показує алкоголь і реклама.

Пиво, наприклад, у рекламі виглядає істинно «чоловічим» напоєм: сильні, засмаглі хлопці потягують пиво після спільної важкої роботи. Як здорово!

А вино асоціюється з чимось романтичним: ніжна музика, м'яке світло, чоловік і жінка закохано дивляться один на одного, він наповнює її келих благородною рідиною. Теж привабливо! Складається враження, що телевізійні рекламні герої не мислять життя без склянки спиртного!

Ми часто наслідуємо героїв, яких нам нав'язують засоби масової інформації

Підлітки прагнуть якнайшвидше стати дорослими, а вживання алкоголю, асоціюючись з можливостями дорослих, створює ілюзію незалежності і вседозволеності.

Та не тільки кіно, телевізор, чи реклама сприяють випивці. Найбільшою мірою на процес становлення та виховання особистості впливає сім'я. Якщо в сім'ї є місце алкоголю, це значно підвищує ризик виникнення у дітей шкідливих звичок.

Традиційно вважається, що алкоголь нібито надає відчуття впевненості, допомагає розслабитися. На вечірках, щоб подолати комплекси, молоді люди спочатку випивають пару склянок, а тоді спілкуються, вважаючи себе привабливішими, сильнішими, кмітливішими. При цьому втрачається здатність адекватно сприймати реакцію оточуючих, Вони не помічають, що п'яна поведінка викликає обурення і огиду.

Взагалі, зовсім необов'язково пити в компанії для того, щоб привернути до себе увагу та почуватися гарно і комфортно. Якщо зможеш зарекомендувати себе як цікаву, неординарну особистість, то успіх та справжнє захоплення — Гарантовані.


Життя в твоїх руках


Ти тільки вступаєш у повноцінне життя, яке наповнене багатьма приємними подіями. Так багато треба встигнути зробити корисного, стільки необхідно побачити й пізнати. Але, насамперед, треба навчитися правильно приймати життєві рішення, не уникати відповідальності та не бути байдужим.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка