Додаток №1 до наказу Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 28. 01. 14 №49 Інформація про підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування
Дата конвертації19.04.2016
Розмір39.2 Kb.Додаток № 1

до наказу Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації

від 28.01.14_ № 49
Інформація

про підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
Відповідно до планів роботи Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, Положення про Всеукраїнський конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» підведені підсумки обласного туру за 2013 рік.

Експедиція проводиться з метою залучення учнівської молоді до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історичного минулого, духовної та культурної спадщини українського народу, природного різноманіття рідного краю тощо.

На адресу журі конкурсу надійшло 8 матеріалів, серед яких представлені звіти експедицій з історичного (4 роботи), геологічного (1 робота) та екологічного (3 роботи) краєзнавства. Експедиції були здійснені під час пішохідних та водних походів ІІ, ІІІ ступенів складності та І категорії складності. Подорожі проходили по території Луганської, Донецької та Харківської області. У конкурсі взяли участь групи з мм. Сєвєродонецька, Алчевська, Рубіжного, Первомайська, Ровеньки, Лутугинського району та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

Більшість надісланих робіт відповідають вимогам Положення про експедицію, розкривають процеси пошукової та науково-дослідницької роботи, щодо висвітлення цікавої інформації про рідний край. В цьому році роботи були виконані старанно, але не всі з належною охайністю.

Серед робіт в напрямку «Історичне краєзнавство» слід відзначити роботу вихованців гуртків «Археологічне краєзнавство» та «Спортивне орієнтування» Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства (кер. Кішенко Ю.І.) «І слава, і традиція живі та квітучі. Сучасні поселення та побут козаків середнього Подонцов’я». Кропітку та продуктивну роботу провели гуртківці зі своїми керівниками. У ході пошукової роботи учні дослідили сучасні поселення та традиції донських козаків Луганської області, підготували та обробили значний фактологічний матеріал. Познайомившись з представниками донського козацтва в с. Трьохізбенка, вивчили їх історію, справжню козацьку говірку, з’ясували сучасний устрій життя козаків. На маршруті експедиції було вивчено декілька селищ, де досі мешкають донські козаки. В с. Райгородка знаходиться могила з пам’ятником повного георгіївського кавалера генерал-лейтенанта Орлова Макара Йосиповича. В с. Бахмутівка відвідали місце, де проходять козачі молодіжні збори Луганського округу донських козаків. В с. Дубове виявлено екопоселення, учасники якого підтримують старовинні традиції ткацтва та сільського господарства. Одне з найцікавіших фактів експедиції, це те, що вдалося побачити та зафіксувати справжній процес ткацтва на сільському дерев’яному стані та обряд «Повивання», одягання головного убіру заміжньої жінки. За підсумками експедиції була надрукована стаття в газеті та відзнято відеоматеріал для програми обласного телебачення.

Ще одна цікава робота – «Проведення гідрометричних досліджень та здійснення експрес-аналізу води річки Сіверський Донець та її притоків в місцях стоянок на маршруті Савинці-Святогірськ» з екологічного краєзнавства Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (кер. Тарасенко О.В.). Пошукова група дослідила стан головної водної артерії Східної України р. Сіверський Донець та її притоків та з’ясували, що ні на одній з ділянок не дотримується ширина прибережної смуги, в водоймах дуже жорстка вода, слабо лужна та лужна. Найголовніше те, що краєзнавці надали пропозиції по усуненню даних проблем.

Пошукова група Сєвєродонецького центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді з історичного краєзнавства в своїй роботі «Вивчення історії виникнення сіл Смоляніново та Новоахтирка» зібрала значний краєзнавчий матеріал з історії ВОв в регіоні, який поповнить новими даними про партизанський рух експозицію музею «Бойової слави» ЦТКЕУМ. Був зібраний матеріал по історії с. Смоляніново й с. Новоахтирка.

Журі відмітило високий рівень конкурсних робіт з ЛОЦДЮТК, Сєвєродонецька, Рубіжного. Але є певні помилки і недоліки, які слід віднести не тільки на адресу авторів робіт, але й на адресу методистів, відповідальних за туристсько-краєзнавчу діяльність в містах та районах.

Оргкомітет звертає увагу на певні недоліки конкурсних матеріалів:


  • відсутність власних експедиційних досліджень, відсутність посилань на джерело інформації, на додатки;

  • недотримання вимог щодо якості оформлення звіту;

  • не висвітлена туристсько-спортивна складова експедиції;

  • відсутня або погано виражена аргументованість висновків, їх відповідність змістовним результатам експедиційних досліджень;

  • майже в усіх роботах відсутнє висвітлення результатів в ЗМІ та використання їх у навчально-виховному процесі навчального закладу;

  • в деяких звітах спостерігається невідповідне оформлення маршрутної документації.

Звіти, які не відповідали вимогам Положення та Умовам конкурсу були не допущені до обласного етапу.

Звертаємо увагу керівників туристсько-краєзнавчої експедиції на неприпустимість естетичної недбалості у роботах, на необхідність прискіпливо та уважно вичитувати роботи перед тим, як надсилати їх на обласні конкурси, також вважаємо за необхідне звернути увагу управлінь (відділів) освітою, методичних центрів (кабінетів), центрів туризму і краєзнавства на подальшу методичну та організаційну допомогу учасникам експедиції «Мій рідний край».Краєзнавчий відділ ЛОЦДЮТіК


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка