Додаток 1 до наказу від 23. 02. 15 № план заходів, щодо проведення протиепідемічних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій
Скачати 35.05 Kb.
Дата конвертації17.04.2016
Розмір35.05 Kb.
Додаток 1

до наказу від 23.02.15 №

ПЛАН

заходів, щодо проведення протиепідемічних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у ХЗОШ №146п/п

Захід

Тематика

Термін

Виконавець

1

Випуск стіннівок.

Чи можна запобігти грипозній інфекції у дитини. Рекомендації щодо лікування і профілактики грипу та ГРВІ у дітей Епідситуація з грипу та інших ГРВЗ, профілактика та імунопрофілактика. Вакцинація.

23.02.2015

Філіпська Ж.А.

2

Круглий стіл.

Імунопрофілактика

23.02.2015- 31.03.2015

Учителі основ здоров’я

3

Виховні години.

Профілактика грипу та ГРВІ, імунопрофілактика.


23.02.2015-3.03.2015

Класні керівники

4

Випуск наочних агітаційних матеріалів: санітарних бюлетенів, санітарних листівок, флаєрів.

Профілактики та імунопрофілактика грипу та інших ГРВЗ.

23.02.2015-3.03.2015


Класні керівники

1-11-х класів

Медична сестра, лікар


5

Виставка літератури

Профілактики та імунопрофілактика грипу та інших ГРВЗ

Шкільна бібліотека

Ямпольська Л.М.

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ), опублікована Міністерством охорони здоров'я

ГРІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.


Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний.

Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

- загартовування та часте провітрювання приміщень;

- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.


Високоефективними є рекомендації загального санітарно - гігієнічного спрямування,зокрема:

- Часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

- Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;

- Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.


На що необхідно звернути увагу:

- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла..

- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (лихоманка, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон.

Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі - загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

- Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка