Догляд за шкірою
Скачати 50.01 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір50.01 Kb.
ПОГОДЖЕНО БЕСІДА БЖД

Заступник з виховної роботи

__________________________

(підпис, П.І.П.)

«___»_______________20___р
Догляд за шкірою
Мета: розповісти учням про догляд за шкірою, її типи та косметичні засоби.
Підлітковий вік є непростим перехідним періодом. У цьому віці підлітки дуже прискіпливо ставляться до своєї зовнішності. Більшість з них узагалі не задоволені своїм зовнішнім виглядом. Саме в такому віці дехто з них пов'язує свої особисті невдачі саме із невдалим, на їхній погляд, овалом обличчя, не тим кольором очей чи волоссям або ж сором'язливістю, невмінням триматися на людях.

Чимало підлітків страждають від різноманітних дефектів шкіри (висипи, вугрі), спричинених особливостями їхнього віку, способу життя, раціону й стресами. Щоб уникнути косметичних дефектів шкіри, треба вчасно звернутися до лікаря-дерматолога. Адже в більшості випадків захворювання шкіри потребують тривалого лікування. Правильне та систематичне користування косметичними засобами - передумова для здобуття стійкого результату.

Для правильного догляду за шкірою усі косметичні засоби треба добирати за типом шкіри, тобто необхідно навчитися розпізнавати різні стани шкіри та її тип. У даний час косметичні засоби по догляду за шкірою виготовляються з урахуванням основних типів шкіри: жирної, сухої і нормальної. Є ще проміжний тип — змішаний або комбінований.

При визначенні типу шкіри на обличчі звертають увагу на її вигляд, жирність і кислотність.

Вид шкіри визначають за допомогою збільшувального скла. При цьому помітні найдрібніші дефекти: розширені пори, чорні і білі вугри, волосся, луски, плями, зморшки.

Жирність шкіри можна визначити за допомогою пористого промокального паперу.

Для цього шкіру обличчя заздалегідь очищають водою кімнатної температури з туалетним милом, щоб видалити пил, піт і шкірне сало. Через 1-2 години після умивання, коли на шкірі знову утворюється кисле захисне шкірне сало, до обличчя злегка прикладають промокальний папір або серветку на декілька секунд. Якщо на папері або серветці залишаться сліди жиру, шкіру обличчя можна вважати жирною. Якщо промокальний папір або серветка ледве ввібрали жир, шкіра функціонує нормально. Відсутність на папері або серветці яких-небудь плям указує на надмірну сухість шкіри. Змішаний тип шкіри є поєднанням жирної і сухої шкіри, причому деякі ділянки обличчя (як правило, ніс, лоб, підборіддя) мають жирну шкіру, а решта ділянок (навколо очей, щоки) — суху або нормальну.

Цей метод можна рекомендувати кожному для приблизної оцінки функції шкіри.

Кислотність шкіри можна визначити за допомогою лакмусового папірця.

Шкіру заздалегідь очищають (як при визначенні жирності). Потім на 1 хвилину прикладають до обличчя лакмусовий папірець. Якщо вона залишається сині, реакція шкіри лужна, шкіра може легко інфікуватися. При фарбуванні папірця в лілово-рожевий колір реакція шкіри нормальна. Якщо лакмусовий папірець забарвиться в рожево-червоний колір, реакція шкіри кисла. Така шкіра ніжна, чутлива, схильна до швидкого в'янення і старіння.

Поділ шкіри на суху, жирну і нормальну схематичний і до деякої міри неточний. Стан шкіри залежить не тільки від функціональних природних властивостей її, але і від різних кліматичних умов, виробничих і побутових чинників. Важливу роль відіграють гормональні чинники, порушення функції вегетативної нервової системи, обміну речовин в організмі, неправильного харчування, безграмотних косметичних маніпуляцій тощо.

Нормальна шкіра обличчя в даний час зустрічається рідко, в основному тільки у дуже молодих людей. Це явище обумовлено перш за все шкідливою дією забрудненого зовнішнього середовища, неправильним харчування тощо. Нормальна шкіра гладка, ніжна, бархатиста, еластична. Її сальні і потові залози функціонують нормально. Шкіра пружна, натягнута, без видимих зморшок, пори маленькі. Завдяки доброму кровопостачанню має рівномірне забарвлення. Відсутні лущення, підвищена чутливість і косметичні дефекти.

Суха шкіра характеризується зниженою здатністю утворювати шкірне сало, у зв'язку з чим вона втрачає свою еластичність. Така шкіра тонка, ніжна, матова, нерідко на ній помітні зморшки. Вона часто запалюється і червоніє, злущується. Сонце і мило чинять на неї несприятливу дію.

Існує ще поняття «зневоднена» шкіра. В такій шкірі зменшений вміст води. Вона зів'яла, зі зморшками, на вигляд нагадує пергамент. Головною причиною старіння шкіри є понижений вміст в ній вологи. У молодих людей в шкірі міститься 72 % води, а у осіб літнього віку ця кількість води зменшена наполовину. Зневоднена шкіра висихає, набуває темного кольору.

Жирна шкіра груба, товста, блискуча, з розширеними порами, з яких можна видавити жироподібну масу, що утворюється в результаті посиленої діяльності сальних і потових залоз. На такій шкірі затримуються пил, злущені епідермальні клітини. Жирна шкіра легко запалюється, на ній утворюються луски, юнацькі вугрі. Частіше така шкіра зустрічається у підлітків.

Що ж загрожує шкірі? Насамперед - забруднення.

Пил, з'єднуючись із потім і сальними виділеннями, закупорює протоки залоз — пори. Внаслідок цього порушуються потовиділення й тепловіддача, а виходить, шкіра втрачає здатність захищати організм від перегрівання й переохолодження. До того ж брудна шкіра - улюблене місце перебування мікробів. Найчастіше бруд накопичується на руках, ногах, особі, у складках шкіри, під нігтями.

Для запобігання хвороб шкіри, передчасного її старіння, для збереження здорового її вигляду важливе значення має правильний догляд за нею. Особливо ретельно треба доглядати за шкірою в перехідному віці. У зв'язку з гормональною перебудовою організму порушується функція потових і сальних залоз. Шкіра стає більше жирною, що сприяє утворенню вугрів (запаленню сальних залоз). Тому слід постійно дбати про видалення з шкіри забруднень, виділень сальних залоз тощо. З цією метою шкіру відкритих частин тіла необхідно мити водою з милом не рідше одного разу на добу, а закритих — не рідше одного разу на тиждень. При підвищеному потовиділенні й посиленій активності сальних залоз робити це треба частіше. Загальні принципи гігієнічного догляду за шкірою широко відомі, і тому ми зупинимося лише на деяких моментах.

Існують певні правила, «ази» догляду за шкірою, які має знати кожна людина.

Слід завжди пам'ятати, що шкіра обличчя тонка, чутлива і найбільше потерпає від атмосферних впли­вів. Інакше кажучи, вона потребує догляду, живлення й захисту. Але такий догляд повинен бути індивідуальний, відповідати типові шкіри.

Протирання шкіри лосьйоном, накладання кремів, масок, самомасаж — усе це слід робити по лініях найменшого розтягування, так званих косметичних лініях шкіри:

1) від середини підборіддя до мочки вуха;

2) від куточків рота до зовнішнього слухового отвору;

3) від крилець носа до скронь.

На лобі крем кладуть лініями, паралельними до ліній брів.

Коли косметичні процедури проводять цими лініями, шкіра розтягується найменше, і це запобігає появі зморщок.

Після вмивання обличчя не витирають, а легенько промокають рушником

Важливе значення має вода, якою вмиваються. Холодна вода діє тонізуюче, але звужує судини, зменшує приплив крові до тканин. Від тривалого користування холодною водою шкіра стає спершу блідою, сухою, в'ялою, а згодом зморшкуватою.Гаряча вода, навпаки, розширює судини, сприяє припливу крові до тканин, добре очищає обличчя, змиваючи жир і пилові нашарування. Але щоденне вмивання нею викликає стійке розширення судин, пор, знижує тонус м'язів; це призводить до старіння шкіри обличчя, появи зморщок.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка