II. Робота бібліотек області з юнацтвом
Сторінка1/4
Дата конвертації21.04.2016
Розмір0.67 Mb.
  1   2   3   4
II. Робота бібліотек області з юнацтвом

Молодь – найбільш мобільна частина населення, найбільш відкрита для впливу, для вдосконалення, здобуття нових знань та навичок. Але разом з тим, вразлива, така, що потребує уваги та розуміння. У молодому віці закладається базова філософія, відношення до Батьківщини, держави, народу, сім’ї, влади, спосіб життя людини. Не останню роль у формуванні світогляду майбутнього покоління відіграють бібліотеки.1. Мережа бібліотек. Кадри

Мережа бібліотек області станом на 01. 01. 2013 року становить 578  книгозбірень, з них : 3 обласних та 575 публічних бібліотек. В області функціонують 12 централізованих бібліотечних систем (223 бібліотеки), 13 – працюють в умовах децентралізації (352 бібліотеки). В 2012 році розцентралізувалися Світловодська і Онуфріївська ЦБС.

Обслуговування користувачів юнацького віку в області здійснюють: обласна бібліотека для юнацтва, 2 спеціалізовані філії Знам’янської та Олександрійської МЦБС; 3 абонементи Ульяновської ЦРБ, філії № 12 Кіровоградської та філії № 2 Світловодської міських ЦБС; 28 кафедр у центральних міських та районних бібліотеках, 514 юнацьких груп при сільських, селищних та міських бібліотеках.

Бібліотекарі прагнуть максимально задовольняти різноманітні читацькі інтереси молодого покоління, сприяти у вихованні патріотизму, гуманізму та громадянської позиції.

Бібліотечні послуги юним користувачам надавали  1058 бібліотечних працівників, з них  481 у сільських бібліотеках області.

Станом на 01. 01. 2013 року в публічних бібліотеках Кіровоградщини працювали в режимі неповної занятості 398 осіб. Найбільше бібліотекарів працюють в режимі неповної зайнятості в Світловодському районі (95%), Вільшанській ЦБС(88,9%), Кіровоградському районі (79,6%), Бобринецькому районі (68,9%), Компаніївській ЦБС (66,7%), Онуфріївському районі (65%) Новгородківській ЦБС (64%), Голованівському районі (56%), Гайворонській ЦБС (52%) та ін.

Юних користувачів в бібліотеках області за 2012 рік обслуговувано 104713, що на 4447 користувачів більше у порівнянні з минулим роком.

Збільшення цього показника відбулося у Гайворонському (+ 527), Бобринецькому (+244), Долинському (+176) районах та ін.

Для прикладу, по залученню юнаків та дівчат до читання працівниками бібліотеки-філії № 18 Кіровоградської МЦБС було проведено марафон читацьких ініціатив «Бібліодрайв». Протягом першого осіннього дня юні волонтери стали повноправними господарями бібліотеки. Усі заходи та акції, що відбувалися у бібліотечному просторі та поза його межами, були ініційовані та проводилися саме ними.

Програму марафону наповнювали різноманітні інтерактивні заходи: вікторина, квест, гра, майстер-клас, кіно-ринг, арт-десант тощо. Так, у читацькій залі користувачі мали змогу брати участь в інтелектуальній кориді «Ти не повіриш», реалізувати себе в грі «Читають усі», а також стати учасником квесту «Шукачі скарбів». Усіх, хто завітав в цей день до бібліотеки очікував мистецький екстрим – body – art «Затаврований у бібліотеці – навіки читач!». «Екстремали» з числа активістів бібліотеки малювали кольорове «тавро» у вигляді книжки на руку кожному, хто переступав поріг бібліотеки.

Цією ж бібліотекою підведено підсумки акції «Подаруй бібліотеці книгу», оформлено виставку-вітрину, яка привертала увагу користувачів. Такі заходи дають практичні позитивні результати: рекламують бібліотеку, показують роль бібліотеки у суспільному житті громади даного мікрорайону, допомагають наочно інформувати громаду про літературу та можливості бібліотеки.

Стабільно по виконанню планових завдань працюють бібліотеки Вільшанської, Компаніївської, Новгородківської, Ульяновської районних ЦБС, Кіровоградського та Олександрівського районів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося зменшення показників у бібліотеках Світловодської міської ЦБС, Голованівського, Добровеличківського, Онуфріївського та Світловодського районів.

Зниження основних показників у вищезазначених книгозбірнях області пояснюється причинами: зменшення кількості населення, низьким відсотком оновлення бібліотечних фондів, відсутністю належного рівня комп’ютеризації та доступу до мережі Інтернет-зв’язку в бібліотеках, незадовільним станом матеріально-технічної бази, переведення працівників бібліотек з повних ставок у режим неповної зайнятості. Керівникам бібліотек необхідно звернути увагу на якісний склад кадрів, на систему підвищення фахової освіти бібліотекарів, участь у проектній діяльності.
2. Інформатизація бібліотек

Сьогодні процес пошуку інформації значно скоротився і спростився. І це завдяки комп’ютерам, яких в області 543 та 346 одиниць комп’ютерно -множильної техніки. Інформатизація у бібліотеці забезпечує повне і своєчасне використання інформації і знань. Вона піднімає рівень бібліотеки на нову технологічну висоту і є засобом соціальної комунікації підлітків. Для всіх користувачів Інтернет – центру (яких в області 28) проводяться індивідуальні та групові заняття.

Створена вебліографія «Віртуальні бібліотеки», «Знайди реферат в Інтернеті», «Інтернет – легко і просто», «Путівник по Web ресурсам Долинщини», а також перегляд Web – сайтів відповідної тематики.

Створення Інтернет – центрів сприяло інноваційному підходу бібліотекарів до обслуговування користувачів.

Переваги Інтернету очевидні: в даний час бібліотеки комплектуються новими виданнями, не так, як раніше, а шкільні програми постійно змінюються, то учням і учителям допомагають знайти нові твори, яких немає в бібліотеці, через мережу Інтернет і записують їх на електронні носії або роздруковують.

Приваблює користувачів і нова послуга бібліотеки як Skype – зв'язок. Відвідувачі мають можливість безкоштовно спілкуватися з рідними, знайомими і друзями.

Не менш приваблює відкриття в бібліотеках області WI-FI зон. Прийшовши до бібліотеки з мобільним телефоном або власним ноутбуком, молоді користувачі мають можливість попрацювати в мережі Інтернет самостійно.

У Долинській РБ проводилась акція «Місячник Інтернету: запишись до бібліотеки, приведи друзів і отримай за кожного в подарунок годину безкоштовного Інтернету».

В Інтернет – центрах проводяться слідуючи заходи: практичні заняття, демонстрація відеофільмів за творами шкільної програми «Відеохрестоматія» та віртуальні екскурсії.

Під час весняних та літніх канікул проводяться відеоекскурсії, відеоперегляди, знайомство з Інтернет – центром тощо.

У бібліотеках Світловодської МЦБС особливу увагу звернено на такі категорії, як «молодь та молоді сім’ї», «діти та творча учнівська молодь». Для них організовано тренінги «СТОП домашньому насильству», «сімейне право», «Сучасна сім’я. Гармонія відносин», «Здоровий спосіб життя», «Толерантність» і ін.

Зокрема, для молоді і молодих сімей:

1-й модуль «Інтернет на допомогу молоді та молодій сім’ї»:

Навчальний тренінг «Дозвольте представитися – «Комп’ютер»»:

1-й блок - «Характеристика апаратних засобів ПК»;

2-й блок – «Правила користування ПК»;

3-й блок – «Практичні заняття по роботі в текстовому редакторі Mikrosoft Word -2010»;

2-й модуль «Інтернет на допомогу молоді та молодій сім’ї»:

Навчальний тренінг «Інтернет, як інструмент для розширення можливостей молодих людей»:

1-й блок – «Можливості Інтернет - технологій»;

2-й блок – «Інтернет – домашній помічник»;

3-й блок – «Пошук у Всесвітній павутині – Законодавство – молодій сім’ї»;

Практичні заняття «Серфінг у Веб-мережі», тренінги-практикуми по навчанню пошуку інформації у мережі Інтернет.

3-й модуль «Інтернет на допомогу молоді та молодій сім’ї»:

Тренінг «Безпека в Інтернеті».

Тренінг «Інтернет для спілкування».

Віртуальна подорож «Звичаї у країнах світу: США».

Створення бази даних «Путівник молодої сім’ї» підприємств та підприємців, які надають послуги з організації весілля та подальшого життя сімей.

Навчальний тренінг «Створення та презентація блогу для молоді «Гармонія відносин».

Практичне заняття по створенню публікації в програмі Publisher – 2010.

Семінар – тренінг «Людина і соціальна мережа – еволюція спілкування».

Не відставати від часу, задовольняючи різноманітні потреби в інформації підростаючого покоління бібліотечні працівники намагаються за допомогою проектної діяльності.

Переможцями чергового раунду конкурсу «Сучасна бібліотека іде в люди» в рамках програми «Бібліоміст» стали: Олександрівська районна бібліотека для дорослих проект «Віртуальний світ у кожну домівку віддалених вулиць» та Михайлівська сільська бібліотека Олександрівського району з проектом Бібліотечна фан-зона «Інтернет в твоїх руках».

Метою першого проекту є залучення до бібліотеки нових користувачів, зокрема, користувачів з віддалених районів містечка, особливо серед людей похилого віку, жінок – домогосподарок та безробітних, діяльність нового проекту бібліотеки націлена на роботу саме з цими групами, які, крім того, часто страждають від ізоляції та відчувають гостру потребу у спілкуванні. Волонтери, залучені до діяльності проекту, за допомогою сучасних комунікаційних та інформаційних технологій проводитимуть презентації та тренінги. Бібліотека також започаткує віртуальну школу пенсіонера, інтернет -газету та рекламуватиме свої послуги на інформаційних стендах віддалених вулиць селища. Молодь буде залучена до реалізації проекту в якості тренерів-волонтерів та разом із бібліотечними працівниками надаватиме бібліотечні послуги у парку під парасолькою, на міських площах, на березі річки Тясмин та просто неба.

Метою проекту Михайлівської сільської бібліотеки є залучення до бібліотеки нових користувачів, зокрема, членів багатодітних родин, представників національних меншин (роми) та молоді села. Бібліотекарі будуть організовувати зустрічі та різноманітні заходи для молоді у школі, на танцювальному майданчику села, на стадіоні та в медпункті. Волонтери також сприятимуть поширенню сучасних бібліотечних послуг шляхом проведення низки домашніх зустрічей з малозабезпеченими сім’ями та ознайомлення їх з можливостями пошуку інформації та спілкування у мережі Інтернет. Інші заходи в рамках проекту будуть проводитись під відкритим небом і в бібліотечному шатрі, де до уваги школярів та їх батьків будуть запропоновані брейн-ринги, флешмоби, інтелектуальні ігри, родинні конкурси, відео- та "Скайп"- презентації.

У рамках акції «Зірка пам’яті» на базі Світловодської центральної міської бібліотеки відбулась презентація проекту «Ветеран оn-line», який було започатковано колишнім губернатором Кіровоградщини С. Ларіним.

Цей проект унікальний, адже аналогів не існує не тільки в інших регіонах України, а навіть на території всього колишнього Радянського Союзу. Головною метою «Ветеран оn-line» є налагодження спілкування між поколіннями, організація молодіжного Інтернет-руху, надання нового імпульсу акції «Зірка пам’яті» і головне – реєстрація ветеранів в мережі Інтернет, створення бази данних спогадів, відео та фотодокументів, пошуку друзів, однополчан їх рідних тощо. В поточному році до проекту залучено біля 500 осіб Інтернет - активної молоді для створення майже 2000 сторінок для ветеранів.

В рамках Програми «Здоров’я жінок України» (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) розпочався проект «Турбота про жінку – впевненість у майбутньому». Такий проект є унікальним на Кіровоградщині, оскільки впроваджується уперше. Молоді люди, подружні пари фертильного віку на основі наданої інформації матимуть змогу приймати правильні і виважені рішення стосовно збереження власного репродуктивного здоров’я.

Основна проектна діяльність буде здійснюватися протягом 2013 року в масштабі Кіровоградської області, куди ввійдуть: м. Кіровоград, міста Знам’янка і Світловодськ, та шість районних центрів з відповідними селами – Бобринецький, Гайворонський, Новоукраїнський, Олександрівський, Олександрійський і Світловодський.

У рамках проекту: цикл інформаційних зустрічей з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, 2 масштабні акції, спрямовані на зміну ставлення молоді та подружніх пар кожного регіону до особистого здоров’я. Через просвітницькі заняття надана можливість отримати коректну, сучасну інформацію щодо репродуктивного здоров’я і планування сім’ї.

Так, в бібліотеці – філії № 2 Світловодської МЦБС презентація проекту «Турбота про жінку – впевненість у майбутньому» відбулася під гаслом «Майбутнє варто планувати». Учнівська молодь з інтересом слухала важливу для них тему. Коректно та відверто вела розмову лікар-гінеколог кабінету планування сім’ї та дитячої гінекології Ж. Хохуля, зачепивши гостру тему – «Про це». Чудовим завершенням був флеш-моб «Молодь обирає здоров’я». В розрізі проекту відбулися перегляди фільмів, презентацій, ігри, дискусії, ситуаційні вправи, робота в малих групах та ін.

Реалізація проектів надає можливість популяризувати, рекламувати бібліотеку, як сучасну інформаційну та дозвільну установу, її безмежні можливості, звітувати перед громадою про свою роботу, сприяти підняттю іміджу бібліотеки серед жителів місцевої громади.

Вебсайти мають усі центральні бібліотеки, крім Устинівської і Ульяновської ЦРБ та юнацької бібліотеки-філії Олександрійської МЦБС.

3.Соціокультурна діяльність бібліотек області

Один із напрямків роботи бібліотек – популяризація правових знань, ознайомлення з правовідносинами, у які молодь вступає на початку свого життя, виховання у молодих читачів поваги до закону, формування у них необхідності жити за правовими нормами.

Розширенню юридичного світогляду молодого покоління в Новоукраїнській районній бібліотеці для дорослих сприяє клуб морально-правового виховання «Підліток». У своїй діяльності «Підліток» використовує форми саме профілактичної роботи, спрямованої не лише на підлітків «групи ризику», але й на тих, кого ця проблема ще не торкнулася. На зустріч з учнівською молоддю приходять фахівці правоохоронних органів і медичних служб, юристи, психологи. У рамках тижня права циклом запланованих заходів стали: перегляд матеріалів книжково - ілюстративної виставки «Мої права – моє життя», яка об’єднала матеріали з різних галузей права, починаючи з історичних витоків і закінчуючи нинішнім станом прав людини і громадянина в суспільстві. Було проведено правознавчу годину «Права дітей на захист від усіх форм насильства» та годину правового виховання «Конвенція ООН про права дитини», де молоде покоління мало змогу ознайомитися з головними положеннями «Конвенції ООН». Також підчас тижня правової культури було проведено урок права «Умій сказати НІ», на якому були запропоновані для розгляду такі питання, як: «Які міри покарання передбачені за поширення й вживання наркотиків? – Чи зможе, на Вашу думку, зупинити поширення наркотиків введення вищої міри покарання за такі дії? – Які додаткові права мають ВІЛ – інфіковані і хворі на СНІД громадяни України? – Чи існує кримінальна відповідальність за розголошення інформації про ВІЛ – статус хворого? – Яку кримінальну відповідальність несуть особи за торгівлю людьми?». Цікаво і корисно відбувся юридичний діалог «Правове виховання – шлях до правової держави», на якому керівник клубу ознайомила учнів з правами, обов’язками і важливими документами міжнародних, державних норм щодо права людини, зокрема, дитини.

У проведенні заходів брав участь начальник Новоукраїнського районного управління юстиції А. Биканов, який проінформував молодь про відповідальність згідно з чинним законодавством України. Запитань було багато, а відповіді – вичерпні. Андрій Леонідович звернув увагу присутніх на адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх і про види покарань, які можуть бути застосовані до них. Та найголовніше, він дав поради, як поводитися в тій чи іншій ситуації, коли і куди необхідно звертатися в разі потреби.

Свою цінність для держави підтвердили знавці права під час брейн-рингу «Твоє право – твій обов’язок» в Устинівській центральній районній бібліотеці. Змагалися команда «Індивіди» і команда «Правознавці». Знавці права – учнівська молодь – є не тільки юними громадянами України, адже вони вивчають правознавство і набувають знання про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. І брейн-ринг став своєрідним оглядом стану їхньої правової культури.

На суд вимогливого журі були представлені стінгазети з правознавства і «Декларація прав учнів школи», підготовлені командами для конкурсу.

Юні правознавці надавали правову консультацію з певного юридичного факту, робили правовий аналіз ситуацій, описаних у байках Л. Глібова «Осел і хазяїн» та «Вівчар».

Крім того, учасники змагань показали свою ерудицію і знання права у конкурсах «Юридичний марафон», «Правова розминка», «Слідство ведуть знавці», «Юридичний семафор», «Капітанський», «Знання - сила» та ін. Завітала до юних гравців богиня права і справедливості Феміда. Проводячи вікторину, вона наголошувала, що правова наука точна і не допускає помилок, бо за помилки юристів розраховуються громадяни.

Глядачі вболівали за учасників змагань, відгадували юридичні головоломки.

Цікавим і корисним було заняття виїзного Новгородківського відеолекторію «Права і обов’язки твої дитино» до Петрокорбівки. У програмі: анкетування «Я і мої права», бесіда-діалог «Про права дитини», турнір правознавців «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай», огляд літератури «Підліток у світі права» та відеопрезентація «Казкові правопорушники».

Поглибити свої знання у законодавстві України віднині можуть і юні користувачі Бобринецької районної бібліотеки для дорослих. Спільно з Бобринецьким районним управлінням юстиції у 2012 році створено клуб «Правова планета». За допомогою слайдових презентацій, вправ, ігор, правових годин, бесід-діалогів учнівська молодь ознайомилась з своїми правами та обов’язками, з «Декларацією прав дитини», про правовий захист дитини в суспільстві. Досить ефективними були: інформаційно-тематичні години «Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння», «Турбота про всіх і кожного», прес-години «Абетка права і здоров’я», «Виховання толерантної поведінки». Проведення цих заходів допомагає молоді вирішувати різні проблемні ситуації в рамках статей Закону.

Однією з проблем, що стоїть сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Незважаючи на здійснення певних заходів щодо протидії торгівлі людьми, проблема залишається актуальною. І цій проблемі був присвячений правовий тренінг «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», проведений для студентів ІІ курсу Бобринецького сільськогосподарського технікуму.

Основними темами, які порушувались під час тренінгу, були торгівля людьми, причини, що її породжують, наслідки до яких вона призводить, форми продажу людей, етапи торгівлі.

Учасники тренінгу розглянули ланцюг злочинних дій, що застосовується вербувальниками, пояснювали свою позицію щодо поширення міфів стосовно торгівлі людьми, брали активну участь в обговоренні історій людей, які потрапили в трудове та сексуальне рабство за кордоном.

Під час тренінгу студенти мали змогу переглянути фільм, що дав достатньо добрих порад, яких варто дотримуватись, збираючись на роботу чи навчання за кордон, та подбати про свою безпеку. Також вони отримали багато цікавої і корисної друкованої продукції з даної теми.

Для надання юридичної допомоги населенню в Світловодській центральній міській бібліотеці створено постійно діючу правову зону «Юридичний всеобуч», де щочетверга відбуваються зустрічі населення з провідними спеціалістами різних соціальних служб. Консультування ведеться як індивідуальне, так і групове, а іноді – в режимі скап – конференції по бібліотеках міста.

Підлітковій злочинності був присвячений «круглий стіл» на тему «Там, де замикаються залізні двері: підлітки за гратами» організований юнацькою бібліотекою-філією Олександрійської МЦБС за участю дільничних інспекторів м. Олександрії Д. Романова та І. Лавренчука.

Заслуговує на увагу і діяльність клубів правознавчого спрямування: «Молодь і закон» (Ульяновської ЦРБ), «Моральність і право» (Добровеличківської ЦРБ).

Українське національне виховання – фундамент становлення світогляду молодої людини, незалежно від його етнічного і соціального походження. Його головною метою є виховання патріота України, активного провідника української національної ідеї.

Патріотичне виховання молоді завжди було і буде пріоритетним напрямком роботи бібліотеки.

Цю тему розкрив урок мужності «Жорстокі жорна неоголошеної війни» який пройшов в юнацькій бібліотеці-філії Олександрійської МЦБС. На зустріч з учнівською молоддю Олександрійського колегіуму були запрошені ветерани афганської війни: голова Олександрійської громадської організації «Солдати в Афгані» Є. Звєрєвщиков, його заступник В. Кондрескул та член правління В. Копиток. Всі присутні зібралися для того, щоб згадати імена учасників бойових дій і щоб пом’янути тих, хто загинув на афганській землі. Присутні переглядали слайди із знімками тих років, слухали пісні, народжені в часи війни. Багато питань було задано юними олександрійцями ветеранам, адже ніхто не може творити пам'ять так, як роблять це самі учасники подій. Такі зустрічі вкрай корисні для молодого покоління, вони учать мужності і відданості Батьківщині.

З метою вшанування пам’яті подвигу українських юнаків, які полягли за волю України в бою під Крутами оформлено книжкові виставки: «Герої Крут – ніхто не забутий» (юнацька бібліотека-філія Знам’янської МЦБС), «Понад Крутами - вічність у сурми сурмить» (Новоукраїнська ЦРБ), проводилися різні заходи: уроки мужності «Їх оплакують роси в лузі» (Ульяновська ЦБС), «Дзвони болю і тривоги» (Бобринецький район), години історичної пам’яті «Крути – символ національної пам’яті» (Голованівська РБ).

Метою цих заходів було розповісти юнацтву про героїчну боротьбу та обставини загибелі кількох сотень молодих захисників, які ціною свого життя намагалися відродити незалежну соборну Україну.

Учасники заходів один за одним гортали трагічні сторінки історії, їхні виступи перепліталися віршами П. Тичини «Пам’яті тринадцяти», І. Криволапа «Під Крутами», О. Стефанова «Крути», В. Письменного «Бій під Крутами» та ін.

Тему патріотичного виховання в бібліотеках області продовжила низка заходів присвячених святкуванню Дня Перемоги, Дня партизанської слави, та Дня визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників, проводилися різноманітні заходи: «На їхню долю випала війна» - таку назву носив вечір - уклін в юнацькій бібліотеці-філії Олександрійської МЦБС, на який був запрошений учасник Великої Вітчизняної війни – В. Заболотній.

З початку травня в цій бібліотеці працював кінозал «Пам'ять не згасне». Щоденно демонструвались документальні фільми присвячені війні та ролі України в ній. Юні глядачі мали можливість побачити кадри хроніки, яка довгий час була під забороною. Тож хай молодь, переглянувши їх, зробить власні висновки щодо побаченого.

Значну роботу до Дня Перемоги проведено бібліотеками Новгородківської ЦБС. В рамках тижня пам’яті відбулися уроки бойової слави, години памяті, уроки реквієми: «Моє покоління війною скалічене», «Памятаєш, земле, 45-й, земле, 41-й не забудь», «А вони ще й досі йдуть з війни», «Народи і віки не раз іще згадають».

Шкільна молодь із задоволенням слухала пісні воєнних років на годині військово-польової пісні «Пісня в солдатській шинелі». Під музичний супровід ведучі розповідали про найпопулярніші пісні, написані в роки Великої Вітчизняної війни, пісні, які підіймали бойовий дух воїнів, давали їм наснагу боротися за мир та щастя Вітчизни. А потім звучали пісні воєнних років. Приємно відзначити, що деякі пісні добре відомі молодому поколінню.

Нові форми патріотичного виховання юнацтва використовує Підлісненська сільська бібліотека Олександрівського району. Тут розпочав роботу центр національної памяті «Почесна варта». На базі бібліотеки, спільно з місцевим музеєм пройшли патріотичні читання «Заради життя на землі».

Вшановуючи пам'ять загиблих у тій страшній війні, бібліотеки області організовували книжкові виставки: виставка-салют «В ім’я загиблих і живих», виставка-експозиція «Грими набатом, 45-й рік!», виставка - пам’ять «Нарешті знищена війна весняним святом Перемоги» у Світловодській МЦБС; «Нехай нас об’єднає пам'ять про війну» у Олександрівській районній бібліотеці, «Ми йшли до тебе, Перемого», «Вклонися, мій Травню, високим могилам», «Вони захищали Кіровоградщину», «Війна. Перемога. Пам'ять.» у бібліотеках Новоукраїнського району та ін.

Особливу увагу приділено партизанському руху в Ульновському районі. Спільно з будинками культури, школами, органами місцевої влади, ветеранськими організаціями проводились наступні заходи: година пам’яті «Бійці тихого фронту» (Богданівська, Вільхівська бібліотеки-філії), вечір-вшанування «Партизанський рух. Підпілля…» (В-Троянівська, Грушківська, Синьківська бібліотеки-філії), урок мужності «Фронт без флангів і тилу», слайд-презентацію «Партизанський рух в Україні» (Ульяновська ЦРБ).

Належна увага приділяється популяризації літератури, яка розкриває утвердження державності України, національних традицій, символіки, пробуджує інтерес користувачів до вивчення історії та культури українського народу, виховання поваги до державної символіки, формування національної свідомості і громадянського патріотизму. З цією метою в бібліотеках області відбулися заходи до Дня Незалежності України, Дня державного прапора України та державного гімну України.

Так, напередодні річниці незалежності нашої держави розпочали свою роботу книжкові виставки: «Навіки вільна Україна» (Юнацькій бібліотека-філія Олександрійської МЦБС), «Краса і велич символів державних», «Пісня – приречена на безсмертя» (Новоукраїнська районна бібліотека), «Україна суверенна – від витоків до сьогодення» (Новоархангельська районна бібліотека), «Незалежність – шлях до волі» (Голованівська районна бібліотека), «Краса і велич символів держави» (Коржівська с/б Бобринецького району) та ін.

Спільно з працівниками сільських будинків культури та сільських клубів у бібліотеках області проведено свята, години інформації та години спілкування «Незалежна Україна на всі віки, на всі часи» (Новоукраїнська ЦРБ), «Цвітуть неначе квіти волі, знамена жовто-голубі»(Голованівська районна бібліотека), «Всім серцем любіть Україну свою» (Петрівська районна бібліотека), бесіди-огляди, експрес-інформації «З любові до малої Батьківщини починається любов до України» (Устинівська ЦРБ), «Україна незборима зроду – ти душа великого народу» (Новоархангельська районна бібліотека), інформаційний калейдоскоп «Моєї рідної Вкраїни – символи святі» (Маловисківська районна бібліотека).

Циклом заходів в області відмічено День Конституції України. В Усти нівській ЦРБ організовано урок державності «Конституція України – основний Закон нашої держави», Павлишська сільська бібліотека Онуфріївського району запропонувала своїм юним користувачам годину історії «Пилип Орлик та перша Конституція України», для молодих петрівчан працівники районної бібліотеки організували історичну мандрівку «Основний Закон країни – Конституція України», вікторина «Що я знаю про Закон своєї держави» відбулася в Ульяновській ЦБС, діалог «Конституція України: мрії і сподівання» в Зеленівській бібліотеці-філії Компаніївської ЦБС та ін.

Однією із славетних сторінок України є доба козаччини

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка