Івано-Франківська міська рада Виконавчий комітет звіт міського голови Віктора Анушкевичуса За 2008 рік Івано-Франківськ
Сторінка1/3
Дата конвертації15.04.2016
Розмір0.76 Mb.
  1   2   3
Івано-Франківська міська рада

Виконавчий комітет

ЗВІТ

міського голови

Віктора Анушкевичуса

За 2008 рік


Івано-Франківськ

2008

Шановні мешканці Івано-Франківська!

Шановні депутати Івано-Франківської міської ради!

У цьому виданні до Вашої уваги представлені річні результати моєї роботи, як міського голови Івано-Франківська, та усієї моєї команди, яка працювала для Вас. Найпершим завданням цього звіту є показати реальні результати роботи команди фахівців, які наполегливо працювали над досягненням спільної мети – покращенням життя у нашому з Вами спільному домі – місті Івано-Франківську.

Вважаю, що за минулий рік у розрізі соціально-економічного розвитку наше місто показало загалом позитивні тенденції розвитку, навіть незважаючи на об’єктивний вплив світової фінансово-економічної кризи. Протягом 2008 року продовжували впроваджуватись як внутрішньоміські галузеві програми розвитку, так і окремі проекти, що здійснюються за підтримки міжнародних донорських організацій.

За минулий рік були завершено впровадження кількох досить вагомих для міста соціальних та культурно-патріотичних проектів, проте ряд подібних ще в процесі завершення. Саме це, на мою думку, є підтвердженням комплексного підходу до здійснення управлінських функцій на виборній посаді, яку я займаю. Адже міського голову обирають не на один рік, а тому в його роботі та роботі його команди завжди присутній елемент стратегічного планування.

Одним з основоположних принципів, яким у своїй діяльності керувалася моя команда, став принцип відкритого діалогу. Вважаю, що завдяки останньому, нам вдалося побудувати конструктивний діалог з усіма, хто висловлював позицію відмінну від висловленої нами. А це, у свою чергу, дозволило максимально врахувати думку широких кіл громадськості, для якої ми працюємо.

Загалом оцінюю 2008 рік як позитивний для міста Івано-Франківська. Незважаючи на існуючі проблемні питання, є серйозні досягнення. Особливо динамічно розвивалась медична галузь і можна з впевненістю сказати, що рік медицини відбувся.

Влітку 2008 року всі служби міськвиконкому, громада міста дали гідну відповідь природному виклику – минулорічній липневій повені.

У вересні 2008 року місто Івано-Франківськ отримало Почесний Прапор Європи як відзнаку за значний евроінтеграційний поступ.

І дуже важливим вважаю те, що протягом минулого року знайшли порозуміння і розпочали більш конструктивну співпрацю дві гілки міської влади: представницька і виконавча.
Бюджет
Загальна сума надходжень до міського бюджету за 2008 рік склала 542 364.3 тис. грн. при затвердженій сумі на рік із врахуванням змін – 580 187.3 тис. грн. Виконання до затвердженої суми на рік із врахуванням змін склало 93,5%. Варто відзначити позитивну динаміку обсягів надходжень до бюджету у порівнянні з попереднім 2007 роком – якщо у 2007 році до бюджету фактично надійшло 416009,6 тис. грн., то у 2008 році фактичні надходження збільшились на 126 354,7 тис. грн.

До загального фонду бюджету без трансфертів за 2008 рік надійшло 290 180.0 тис. грн. при затвердженій сумі на рік із врахуванням змін 291 944.9 тис .грн., або виконання за 2008 рік забезпечено до затвердженої суми на рік із врахуванням змін на 99,4%. Проти відповідного періоду минулого року надійшло більше на 74 802.9 тис .грн. Отже, обсяг надходжень продемонстрував позитивну динаміку.

Міський бюджет у частині видатків було виконано за 2008 рік в цілому на 94,0% до затвердженої суми на рік із врахування змін (затверджено із врахування змін – 588775,0 тис. грн., використано – 553562,6 тис. грн.).

Не 100-відсоткове виконання бюджетних призначень за 2008 рік, перш за все, було пов’язане з тим, що по загальному фонду бюджету не було забезпечено надходження по податку з доходів фізичних осіб на суму 2534,6 тис. грн., по єдиному податку - 54,5 тис. грн., по місцевих податках і зборах – 92,4 тис. грн., податку на промисел – 1,2 тис. грн., платі за видачу ліцензій та сертифікатів – 0,8 тис. грн.

А по спеціальному фонду незабезпечено виконання надходжень від продажу землі до розмежування земель державної та комунальної власності на суму 21564,2 тис. грн. і цільових фондів, утворених органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади – 871,3 тис. грн.

Істотним позитивним чинником у цьогорічному бюджетному підсумку стало те, що зменшився загальний обсяг недоїмки по платежах до міського бюджету. Станом на 01.01.2009 року недоїмка склала 4902,1 тис. грн., що на 66,7 тис. грн. менше, ніж на 01.01.08 р., в т.ч. безнадійна – 1315,7 тис .грн.


Промисловість та інвестиційний супровід
Одним з базових методів роботи в промисловому та інвестиційному секторах економіки міста у 2008 році стало вивчення фінансово-господарського стану підприємств, що допустили спад обсягів промислового виробництва за підсумками 2007 року. та аналіз причини спаду виробництва, на підставі якого розроблялися пропозиції щодо покращення їх економічного стану.

У промисловому та інвестиційному секторах економіки міста протягом року велася робота за такими основними напрямками як співпраця з великими промисловими підприємствами на території міськради, в тому числі і розрізі вирішення певних соціально важливих питань; покращення умов роботи для місцевого товаровиробника; залучення інвестицій; презентації промислового потенціалу міста на всеукраїнському та міжнародному рівнях; співпраця бізнесу і влади у соціальній сфері.

Зокрема, у напрямку співпраці з великими промисловими підприємствами були проведені переговори з керівниками підприємств, що здійснюють діяльність на території Хриплинської промислово-інвестиційної зони та по вул. Юності щодо допомоги у відновленні пожежного депо та забезпечення фінансування місцевої пожежної команди по вул. Автоливмашівській. Також проводилась робота з підприємствами ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» та ТОВ «Українська побутова техніка», результатом якої стало придбання коштом цих підприємств для пожежного депо спеціалізованої техніки. На кінець 2008 року на виконання рішення МВК від 18.05.08р. №115 було укладено угоду з ДП «УкрінтерПроект» та профінансовано роботи з проектування реконструкції пожежного депо. Станом на кінець року перекрито дах депо та ведуться відновлювальні роботи в приміщенні.

Загалом у напрямку роботи з великими промисловими підприємствами на території Івано-Франківської міськради робота по Хриплинській промислово-інвестиційній зоні була досить активною. Зокрема, виконувались заходи комплексної програми розвитку ХІПЗ, здійснювався щоквартальний контроль за виконанням даної програми. Було організовано розширене засідання Ради з питань розвитку ХІПЗ. У вересні 2008 року виконання заходів Комплексної програми з розвитку ХІПЗ було заслухано на сесії міської ради та прийнято ряд рішень для продовження даної програми на 2009 рік. У грудні місяці 2008 року було проведено підсумкове засідання Ради з питань розвитку Хриплинської промислово-інвестиційної зони, під час якого зібрано пропозиції щодо плану роботи Ради на 2009 рік.

У напрямку покращення умов роботи для місцевого товаровиробника впроваджувались заходи щодо організації збуту продукції місцевих товаровиробників на внутрішньому ринку. Так до Великодніх свят проводилась на пл. Ринок передсвяткова виставка-ярмарок продукції харчових підприємств міста. У вересні 2008 року у рамках святкуванні вручення місту Почесного Прапора Європи на майдані «Шептицького» відбулося «Свято хліба». У якому взяли участь підприємства ВАТ «Хлібокомбінат», ВАТ «Залізнична пекарня», ТзОВ «Лігос» та інші.

В грудні місяці проводилася виставка-продаж продукції підприємств харчової галузі на площі «Ринок» до Дня Святого Миколая, нового року та Різдвяних свят. Взяли участь наступні підприємства: ВАТ ВТКФ «Ласощі», ВАТ «Хлібокомбінат», ВАТ «М‘ясокомбінат», ТзОВ «Лігос», ВАТ «Птахокомбінат» та підприємство, яке виготовляє новорічні іграшки ВАТ «Полімер».

Також проводились наради за участю керівництва великих торгових центрів, гуртових баз та керівництва виробників харчової промисловості міста. З метою встановлення партнерських відносин в поставці і реалізації в асортименті місцевої продукції у торгових центрах та забезпечення даними товарами мешканців міста. 11 червня 2008р. відбулося підписання меморандуму про співробітництво торгових центрів та підприємств харчової промисловості м. Івано-Франківська. А у жовтні, вересні у великих супермаркетах міста проводилася щорічна акція «Купуємо Івано-Франківське – даємо роботу Івано-Франківцям». В якій взяли участь 7 підприємств харчової промисловості міста.

Також здійснювалось сприяння підприємствам в розширенні торгової мережі. На ринках м. Івано-Франківська додатково виділено окремі торгові павільйони харчовим підприємствам для реалізації своєї продукції. На даний момент триває робота спільно з управлінням архітектури та підприємствами міста з облаштування торгових павільйонів в мікрорайонах міста.

У напрямку залучення інвестицій та презентації промислового потенціалу Івано-Франківська здійснювались як загальні заходи, так і переговориз окремими потенційними івесторами. Так до святкування Дня міста було випущено інформаційний буклет «Івано-Франківськ. Економіка. Інвестиції» та компакт–диск про місто.

А у березні 2008 року відбулася зустріч з представником німецької консалтингової фірми п. Манфредом Цибальським. В грудні місяці від нього отримано пропозиції, що стосуються деревообробної промисловості і вже отримано позитивну відповідь про можливість співпраці від двох фірм та ВАТ «Лісокомбінат».

Постійно проводилась робота із сприяння в реалізації інвестиційних проектів іноземних компаній: TYCO Electronics, Delphi, ТзОВ «Українська побутова техніка» та італо-словацькій фірмі «Свік». Так, для ТзОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» здійснено роботи з прокладання водопровідних та водовідвідних мереж, здійснено підведення енергетичних і газопровідних комунікацій до будівельного майданчика, виконуються заходи для перенесення ЛЕП-110. Запуск виробництва здійснено у листопаді 2008 року. На запит компанії Delphi проводився пошук незадіяних приміщень для розміщення нового виробничого комплексу. Для ТзОВ «Українська побутова техніка» проводилась робота із врегулювання деяких митних питань, а також організовано зустріч з представниками ІФНТУНГ з питання підготовки трудових кадрів. Фірмі «Свік» було організовано зустріч з керівником ВО «Карпати». У вересні 2008 року підписано угоду про оренду приміщення та розміщення виробництва з пошиття чоловічих костюмів. На даний час здійснюється реконструкція приміщень, запуск виробництва планується здійснити у 2009 році.

У напрямку співпраці бізнесу і влади у соціальній сфері також провадилась значна робота. Зокрема, у березні, травні та у жовтні 2008 року проводилися засідання міської тристоронньої соціально-економічної ради — постійно діючого консультативно-дорадчого органу при міському голові, який утворюється з представників міської ради, об’єднань роботодавців та професійних спілок. На даних зустрічах обговорювалися такі питання: підведення підсумків виконання договірних зобов’язань між трьома сторонами, проведення оздоровлення дітей в літній період, а також розвитку фізичної культури та спорту в місті, стан травматизму і охорони праці тощо.

Щоквартально організовувались засідання дорадчої ради керівників підприємств промислового сектора міста, на яких проводилось обговорення актуальних проблем у промисловості міста.

Міська влада також сприяла підприємствам у підготовці кадрів шляхом проведення засідання Міського центру людських ресурсів, на якому обговорювались проблемні питання підбору та укомплектування кадрів на підприємствах основного кола. Також проводилось навчання для менеджерів промислових підприємств щодо особливостей здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Надавалась допомога підприємствам міста у виконанні заходів щодо впровадження у виробництво нової продукції, модернізації і вдосконаленні конструкції існуючих виробів, технологій. З метою обговорення сучасних підходів і технологій вирішення проблеми енергозбереження, енергетичної незалежності, провадження інвестиційно-інноваційної діяльності в м. Івано-Франківську 19-20 червня 2008р. відбувалась Міжнародна конференція «Впровадження енергозберігаючих технологій та інновацій через залучення інвестицій». В ході роботи конференції було висвітлено досвід здійснення інноваційної діяльності в м. Івано-Франківську, презентовано промисловий та комунальний сектори міста, вітчизняні та іноземні енергозберігаючі наукові проекти, проведено тематичні секційні засідання.
Економічний аналіз та стратегічне планування
Протягом 2008 року систематично проводився порівняльний аналіз основних показників соціально-економічного розвитку міст – обласних центрів Західного регіону, а також моніторинг виконання оперативних цілей та завдань відповідно до термінів, передбачених Стратегічним планом економічного розвитку міста. Щоквартально така інформація надається в Проект „Економічний розвиток міст” USAID та вноситься на розгляд виконкому та сесії міської ради.

Для реалізації однієї з оперативних цілей Стратегічного плану – створення постійно-діючої системи маркетингу інвестиційних можливостей міста, розроблено проект „Запровадження ефективної системи маркетингу інвестиційних можливостей Івано-Франківська” і підписано Угоду між проектом „Економічний розвиток міст”(USAID) та Івано-Франківською міською радою щодо надання міжнародної технічної допомоги на суму 75 тис. грн. В лютому 2008 року Проектом “ЕРМ” вже надано комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення на суму 30 тис .грн. Наступним етапом є завершення інвентаризації землі в Хриплинській інвестиційно-промисловій зоні.

У контексті стратегічного планування розроблено проект Стратегічного плану розвитку сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради. Проведено опитування думки мешканців усіх п’яти сіл, опитування думки підприємців, що здійснюють свою діяльність на території сіл Івано-Франківської міської ради, оновлено профіль громад м. Івано-Франківська та сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради.

На підставі отриманих в результаті цих опитувань даних було виокремлено три стратегічні напрямки розвитку сіл Івано-Франківської міськради: 1) розвиток інженерно-технічної інфраструктури; 2) будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери; 3) розвиток бізнесу і туризму. Даний проект затверджено сільськими радами і XXVIII сесією Івано-Франківської міської ради 17.06.08р.

Зокрема, вже на 2009 рік передбачено за кошти міського бюджету на:

- завершення будівництва БК в с. Вовчинці – 50 тис. грн.;

- продовжити будівництво СШ в с. Хриплин – 1900 тис. грн.;

- будівництво мереж водопроводу і каналізації в с. Микитинці – 150 тис. грн.;

- розпочати будівництво дощового колектора в с. Угорники – 210 тис. грн.

Крім того, за кошти ПРООН розробляється проект реконструкції старого адмінбудинку Угорницької сільради під приміщення амбулаторії сімейної медицини. А за рахунок коштів міської програми розвитку фізичної культури і спорту передбачено встановлення у всіх селах міської ради спортивних майданчиків з синтетичним покриттям, зокрема, у 2009 році такий майданчик буде в с. Хриплин. Також за кошти цієї програми до Дня незалежності буде проведено сільські спартакіади.

Для розвитку туризму ведуться роботи щодо впорядкування визначених рекреаційних зон відпочинку на берегах річок Бистриць з метою короткочасного відпочинку, проведення вихідного дня. Для активного відпочинку бажаючі можуть скористуватися веломаршрутом «Козакова долина» в с. Вовчинці.

Підготовлено та надано до облдержадміністрації та Кабінету Міністрів України пропозиції щодо фінансування будівництва об’єктів соціальної сфери міста за рахунок субвенцій державного бюджету на 2008 рік.

З метою забезпечення оптимальних умов для задоволення інформаційних потреб органів місцевого самоврядування, організацій, підприємств, суспільних об'єднань, на основі формування і використання сучасних геоінформаційних технологій розпочато розробку програми створення та функціонування муніципальної геоінформаційної системи міста Івано-Франківська. В І півріччі 2008 року було проведено 5 засідань робочої групи, напрацьовано ряд пропозицій, завершено І етап робіт.

Постійно на запит рейтингових агентств „Кредит-Рейтинг” та „Standard & Poor's” надавалася необхідна інформація. Так, національним рейтинговим агентством „Кредит-Рейтинг” проведено процедуру оновлення кредитного рейтингу боргового зобов’язання м. Івано-Франківськ і 23 червня 2008 року підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг „uaBBB” за українською національною шкалою та підвищено прогноз кредитного рейтингу міста зі «Стабільний» до «Позитивний». Міжнародною компанією „Standard & Poor's” проведено процедуру оновлення і 11 лютого 2008 року підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг „В+” по зобов’язаннях в іноземній валюті. Прогноз зміни рейтингу – „Стабільний” та „uaA” по національній шкалі. Наявність такого рейтингу є одним із позитивних чинників приходу як іноземних, так і внутрішніх інвесторів в м. Івано-Франківськ. Однак, наприкінці жовтня 2008 року агентство Standard & Poors знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України, в тому числі і м.Івано-Франківська, з позитивного прогнозу на негативний, оскільки аналітики агентства вважають, що, крім внутрішніх проблем, на нашій економіці позначиться також погіршення стану міжнародної фінансово-економічної ситуації.

За І півріччя 2008 року було проведено розрахунки пайових внесків та укладено 51 договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста.

Для врегулювання відносин щодо оренди землі на території м. Івано-Франківська, створення сприятливих умов для раціонального використання земельних ділянок орендарями та забезпечення додаткових надходжень до міського бюджету розроблено Положення про набуття на конкурентних засадах права оренди земельних ділянок, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська.

Щоквартально проводився моніторинг реалізації діючих міських цільових програм; моніторинг виробництва та використання будівельних матеріалів підприємств різних форм власності; моніторинг введення в експлуатацію об’єктів житлової та соціальної сфери підприємствами різних форм власності; аналіз виконання програми капіталовкладень за рахунок бюджетних коштів.

У грудні розпочато розробку антикризових заходів та підготовлено звернення до Президента України, Верховної Ради України та КМУ.


Енергозабезпечення та енергозбереження
Протягом року велика увага приділялась питанням енергопостачання та енергозбереження у Івано-Франківську. Зокрема, на одному з комунальних підприємств міста, КП «Івано-Франківськводоекотехпром», реалізовувався енергоощадний проект «Покращення надання послуг з водопостачання громаді міста м.Івано-Франківська шляхом впровадження iнновацiйної технологічної схеми подачі i розподілу питної води», загальною вартістю 964 тис. грн., що вийшов переможцем конкурсу Проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в 2007р., на впровадження якого з державного бюджету отримана субвенція у сумі 500 тис. грн.

У 2008 році місто подало заявку та стало учасником пілотного проекту українсько-німецького технічного співробітництва «Енергоефективність у будівлях» разом з Черніговом, Миргородом і Новоград-Волинським. За програмою Display, в рамках співпраці з асоціацією «Energie-cites», протягом року проведено сертифікацію 101 міського бюджетного закладу для визначення рівня енергоспоживання будівель за європейськими стандартами.

З метою реального енергозбереження здійснювався постійний моніторинг (збір, систематизація, введення в базу інформації, контроль) за споживанням закладами енергоносіїв і комунальних послуг та проведенням аналізу споживання кожного виду енергоносія та комунальної послуги по кожному закладу (більше 120 закладів і установ). Здійснювалося відвідування закладів, що допустили споживання енергоносіїв понад передбачені ліміти для з’ясування причин та вироблення плану дій з метою приведення споживання у відповідності до встановлених завдань.

Здійснювався моніторинг виконання рішення міськвиконкому від 05.03.2008р. № 61 «Про встановлення лімітів та розробку норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів» комунальними підприємствами та житлово-експлуатаційними організаціями міста. Забезпечувався постійний моніторинг реалізації енергоощадних заходів на комунальних підприємствах. Здійснювався щоденний моніторинг за споживанням та оплатою природного газу та електроенергії ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», електричної енергії – КП «Івано-Франківськводоекотехпром». А також проводився постійний збір, аналіз і систематизація інформації від постачальників енергоносіїв і комунальних послуг про стан споживання і оплати всіма категоріями споживачів.

Протягом 2008 року Івано-Франківськ відвідали делегації «Energie-cites», банку KFW, Norsk energi, GTZ, фонду Східна Європа та ін.
Розвиток підприємництва та дозвільна система
Відповідно до законодавства про державну регуляторну політику протягом 2008 року міська влада здійснювала ряд регуляторних процедур в галузі підприємництва. Так, зокрема, відбувалося планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також при розробці проекту регуляторного акту здійснювався аналіз регуляторного впливу та відкрите обговорення проекту регуляторного акта.

Станом на 01.01.2009р. розроблено 11 проектів регуляторних актів, з яких прийнято 9 регуляторних актів (4 рішення міської ради та 5 рішень виконавчого комітету міської ради).

Проведено 4 засідання робочої групи з перегляду регуляторних актів, на яких розглянуто регуляторні акти, прийняті протягом 2006-2007 років, та регуляторні акти, які стосуються дозвільної системи у сфері господарської діяльності за тематичними напрямками: торгівля, архітектура та будівництво, земельні відносини, житлово-комунальне господарство.

З метою забезпечення надходжень до міського бюджету прийняті рішення виконавчого комітету міської ради від 22.11.2007р. №541 “Про визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”, рішення міської ради від 10.12.2007р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 30.11.2006р. «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб», “Про встановлення ставок фіксованого податку для підприємців-фізичних осіб”, “Про встановлення вартості торгового патенту для суб’єктів підприємницької діяльності на території Івано-Франківської міської ради”, від 11.03.2008р. «Про внесення змін до рішення міської ради від 10.12.2007р. “Про встановлення вартості торгового патенту для суб’єктів підприємницької діяльності на території Івано-Франківської міської ради”.

З метою налагодження співпраці із суб’єктами господарювання оновлено склад Ради підприємців при міському голові. Протягом звітного періоду проведено 10 засідань.
Державна реєстрація
У 2008 р. Реєстраційною палатою забезпечено комплексну державну реєстрацію 396 – юридичних осіб та 2 469 – фізичних осіб-підприємців, що складає 108,4% у порівнянні з 2007роком. Загалом у 2008 році вчинено 14 767 реєстраційних дій, що на 13,9% більше до відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.01.2009 року в архіві Реєстраційної палати обліковано 26 292 реєстраційні справи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. За державну реєстрацію протягом року до міського бюджету надійшли кошти у сумі – 20 4292 грн., що на 11,8% більше до відповідного періоду минулого року.

Протягом 2008 року зареєстровано 12 об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та 9 місцевих громадських організацій.
Міжнародна діяльність та розвиток туризму
Протягом 2008 року у Івано-Франківську продовжувала реалізовуватись «Програма розвитку туристичної інфраструктури міста Івано-Франківська на 2007-2011 рр.», згідно якої постійно проводився аналіз роботи туристичних підприємств міста та організовувалися наради за підсумками роботи.

За 2008 рік надходження в бюджети всіх рівнів від туристичних підприємств становить понад 1млн. 200 тис. грн.

Основним напрямком роботи в туристичній галузі залишалося створення позитивного туристичного іміджу міста через просування туристичного продукту як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку туристичних послуг. Здебільшого Івано-Франківськ продовжували представляти під брендом „Туристичні ворота в Карпати”, „Столиця Прикарпаття”, яку відвідують усі туристи на шляху до гірських курортів. Також велика увага приділялась зміцненню європейського іміджу Івано-Франківська як „міста в центрі Європи”, з метою поширення позитивної інформації про туристичні можливості міста.

Протягом минулого року місто Івано-Франківськ та його туристичні підприємства були представлені на таких відомих туристичних виставках та форумах як Міжнародна туристична виставка UITT 2008 «Україна Подорожі та Туризм у м. Києві; Міжнародна асамблея туристичного бізнесу та виставка «Турмаркет-2008» у м. Одеса; Всеукраїнська виставка-ярмарок «Українське село запрошує» у м. Київ (с. Пирогів); Туристична виставка «Туристичний Хшанів» у місті-партнері Хшанів (Польща); Ніредьґаза (Угорщина); Ополє (Польща).

У 2008 році багато уваги також приділялось покращенню туристичного клімату в самому Івано-Франківську. Зокрема, проводився рекламно-інформаційний тур містом та областю, для налагодження співпраці туроператорів міста з німецькою фірмою „UKRAINE hautnah erleben“ (м. Берлін) щодо проведення індивідуальних та групових турів містом Івано-Франківськом і областю.

Також було розроблено макет інформаційного щита з «Картою-схемою міста Івано-Франківська», який встановлений на пл. Ринок, на вул. Незалежності та в аеропорту, проводиться організаційна робота зі встановлення аналогічного інформаційного щита на залізничному вокзалі. Розміщені вказівники вулиць та встановлені знаки паркування туристичних автобусів.

Постійно розробляються періодичні видання туристичного путівника із серії «Місто в серці Європи», видаються туристичні карти, буклети, брошури, листівки, CD-диски, календарі, розробляються презентаційні матеріали із символікою міста. Зокрема розроблено та видано за останній рік інформаційно-промоційні матеріали (футболки, фотоальбоми, портфелі, ручки, візитниці, кепки, блокноти, картонні подарункові пакети, подарункові набори ручок в футлярі, картонні папки), придбано сувеніри для офіційних делегацій, виготовлено презентаційний туристичний фільм про Івано-Франківськ. Видано туристичний путівник до 100-річчя з Дня народження С. Бандери.

Особливе місце у розвитку європейської інтеграції в галузі туризму займало міжнародне співробітництво з містами-партнерами та реалізація підписаних угод про співпрацю. Зокрема, налагоджено організацію дитячих туристичних поїздок до відпочинкових таборів міст-партнерів: Хшанів (Польща), Ополє (Польща) та Лієпає (Литва).

У 2008 році було підготовлено інвестиційну пропозицію з побудови спортивно-оздоровчого комплексу на базі стадіону «Рух», підготовлено концепцію облаштування відпочинкових зон в басейні річок Бистриць. Протягом року інтенсивно вводились в експлуатацію нові заклади розміщення для туристів. На сьогодні в місті можуть прийняти туристів 22 готелі та мотелі, що у порівнянні із 2007 роком у 1,5 рази більше. Особливо потрібно відзначити покращення якості обслуговування гостей через введення в експлуатацію готелів з чотирьохзірковим рівнем сервісу. Також в процесі розробки перебуває проект «Модернізації фасадного освітлення архітектурних пам’яток Івано-Франківська», реалізація якого дасть змогу розширити мережу туристичних маршрутів в вечірній час, що, у свою чергу, дозволить збільшити кількість екскурсантів в 1,5 – 1,8 рази.

У минулому році також було презентовано новий туристичний продукт – «Прикарпатський вернісаж» – фестиваль народно-прикладного мистецтва, який був зорієнтований на представлення українського ринку туристичних послуг та популяризації народних ремесел. Учасники фестивалю запропонували свої вироби декоративно-прикладного мистецтва у різних напрямках: вироби зі скла та дерева, соломи, вишивання та бісероплетіння, гончарства та кераміки, писанкарство та лозоплетіння інші. Під час «Прикарпатського вернісажу» відбулось «Свято хліба». Тут були представлені як основні види традиційної української випічки (короваї та калачі), так і перлини гастрономічної вправності сучасних українських майстринь. В рамках фестивалю також було проведено промоційний тур туристичною інфраструктурою міста Івано-Франківська для журналістів з різних куточків України – Запоріжжя, Львова, Києва, Житомира тощо.

Головною ж подією програми стало проведення церемонії нагородження міста Івано-Франківська «Почесним Прапором Ради Європи» за участі делегації зі Страсбурга та міст-партнерів Польщі, Росії, Румунії, Угорщини, Білорусії, Литви та Латвії. Цією відзнакою Рада Європи нагороджує європейські міста за заслуги в пропаганді європейських цінностей та ідей рівності, демократичних свобод і верховенства права.

Станом на 01.01.2009р. місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 17 містами зарубіжжя, серед яких міста Польщі, Угорщини, Росії, Румунії, Білорусії, Литви та Латвії. Загалом, партнерські зв’язки місто підтримує з 24 іноземними містами.

Протягом 2008 року було організовано 15 міжнародних візитів представників виконавчого комітету, депутатського корпусу, працівників культури, спорту і освіти до поріднених і партнерських міст закордоном. Івано-Франківськ відвідали 32 іноземні делегації.

В травні 2008 року в рамках відзначення Дня міста Івано-Франківська, місто приймало 15 іноземних делегацій з поріднених та партнерських міст Польщі, Румунії, Російської Федерації, Угорщини, Чехії, Литви та Латвії. У вересні 2008 року в рамках церемонії нагородження міста Івано-Франківська Почесним прапором Ради Європи місто відвідало 11 іноземних делегацій.

19 вересня 2008 року у польському місті Свідніца було підписано Угоду про співпрацю між містами Івано-Франківськ та Свідніца. Свідніца стала 17-тим порідненим містом Івано-Франківська.

Делегації міста Івано-Франківська протягом 2008 року взяли участь у святкуванні Днів м. Хшанова (Республіка Польща), святкуванні Дня міста Жешова (Республіка Польща).

Протягом минулого року було розроблено базу даних оголошених актуальних конкурсів та проектів міжнародної технічної допомоги, котрі працюють в Україні. Інформація про відкриті конкурси постійно оновлюється та оприлюднюється на офіційній веб-сторінці міста.

Як і в попередні роки, у 2008 році Івано-Франківський виконавчий комітет взяв участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, представивши свої 4 нові проекти. За результатами конкурсу фінансування отримав проект «Вдосконалення ефективного управління системного роздільного збору та переробки твердих побутових відходів в місті Івано-Франківську та регіоні». Зараз в місті працює 5 проектів МТД за участі муніципалітету, а найактивніше впроваджується Програма розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

У 2008 року в рамках «Стратегії транскордонної співпраці Люблін-Луцьк-Львів-Івано-Франківськ» розпочалася реалізація спільного польсько-українського проекту «Ключові проекти для розвитку транскордонної співпраці Люблін-Луцьк-Львів-Івано-Франківськ». Результатом проекту стали нові проекти, розроблені відповідно до визначених напрямів: «Охорона безпритульних тварин у Львові, Луцьку, Львові, Івано-Франківську»; «Відновлення історичної спадщини Любліна, Луцька, Львова, Івано-Франківська»; «Медіатека – інформаційний простір Любліна, Луцька, Львова, Івано-Франківська»; «Студент з ініціативою. Інкубатор студентського підприємництва» та «Професіоналізація кадрів органів місцевого самоврядування Любліна, Луцька, Львова, Івано-Франківська в рамках транскордонної співпраці». Презентація нових проектів відбулася 24 листопада 2008 року у м.Люблін (Республіка Польща). Усі проектні пропозиції восени 2009 року будуть подаватись на конкурс проектів Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Протягом 2008 року відбувалися візити представників Міністерства закордонних справ Польщі та Генерального Консула РП У Львові Вєслава Осуховські з метою проведення зустрічей та переговорів з керівництвом міста стосовно можливого відкриття в м. Івано-Франківську консульської установи. Івано-Франківськ конкурував ще з кількома містами західної України. Зрештою, МЗС Польщі прийняло рішення про відкриття Консульства саме в Івано-Франківську.

У 2008 році в Івано-Франківську вчетверте поспіль святкували День Європи. В рамках заходу відбулися презентації шкільних євроклубів, виступи дитячих хореографічних та вокальних колективів, молодих виконавців іноземними мовами, вікторини та конкурси. Вже традиційно проводився конкурс малюнку на асфальті на тему «Україна – частина Європи». В рамках святкування Дня Європи в місті було проведено шкільну олімпіаду на знання про Європейський Союз.

Івано-Франківська міська рада продовжувала активну співпрацю з Представництвом Європейської Комісії в Україні. У лютому 2008 року м. Івано-Франківськ відвідав заступник голови Представництва Єврокомісії в Україні та Білорусії, керівник відділу політики, преси та інформації Дірк Шюбель (сьогодні голова Представництва). Представництво ЄК в Україні надало також свою підтримку при проведенні Дня Європи в м. Івано-Франківську, презентувавши ряд промоційних матеріалів.


Розвиток торгівлі
Торгівлю товарами народного споживання в місті станом на 01.01.09. здійснює 1340 торгових підприємств загальною площею 131546 м2 та 560 підприємств ресторанного господарства на 31258 посадкових місць. Торгова площа діючих підприємств роздрібної торгівлі за 2008 рік зросла на 16640 м2. Забезпеченість торговою площею на 1 тисячу мешканців міста складає 562 м2. Побутове обслуговування населення здійснюється через 339 підприємств побуту.

Обсяг продажу споживчих товарів (за розрахунковими даними) в січні – листопаді 2008 року склав 4126,4 млн. грн., в порівнянні з відповідним періодом минулого року він зріс на 15,9 %. Оборот роздрібної торгівлі за цей період становив 4126,8 млн. грн., що на 16,7 % більше січня – листопада 2007 року. Оборот ресторанного господарства проти відповідного періоду попереднього року зріс на 15,3 % і становить 186,6 млн. грн.

Протягом звітного періоду зберігалась тенденція збільшення частки продукції місцевого товаровиробника у загальному їх продажу через роздрібну торгову мережу міста, яка забезпечена продукцією місцевого товаровиробника в середньому на 90-96%.

Питома вага товарів вітчизняного виробництва в загальному товарообороті збільшується : в частині продовольчої групи вона становить 98,3%, а промислової – 69,7%.

На даний час в місті працює 16 ринків на 5516 торгових місць, з яких – 6 ринків з торгівлі товарами непродовольчої групи (37,5% ), 1 - з торгівлі продовольчою групою товарів (6,3% ) та 9 ринків з торгівлі змішаною групою товарів (56,2% ).

В 2008 році було відкрито торгові центри : «Діоніс», «Аксона», «АБВ», «Проун», «Пелікан», «Тигрес», «Фокс Март – гігант техніки» - це торгові підприємства, що відповідають сучасним європейським стандартам. В серпні 2008 року в місті відкрито торговий центр з гуртової торгівлі товарами народного споживання «Метро Кеш Енд Кері Україна».

В жовтні звітного року проведено загальноміський огляд–конкурс на звання кращого закладу з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, який підтвердив значні позитивні зміни у роботі шкільних їдалень.

Велика увага в 2008 році відводилась впорядкуванню розміщення і утримання літніх торгових майданчиків міста. У 2008 році на розгляд комісії через Дозвільний центр було подано 53 заяви на розташування і облаштування літніх торгових майданчиків на території міста. 51 суб’єкту підприємницької діяльності надано дозволи, в результаті чого до міського бюджету надійшло додаткових надходжень в сумі 143,5 тис. грн.

За результатами виконання заходів щодо впорядкування виносної торгівлі та облаштування літніх торгових майданчиків додатково до міського бюджету надійшло – 403,4 тис. грн. Впродовж 2008 року було погоджено 106 режимів роботи підприємств торгівлі та ресторанного господарства, надано 56 одноразових дозволів на здійснення торговельної діяльності та 131 дозвіл на розміщення стаціонарних об’єктів торгівлі.
Архітектура та містобудування
Протягом 2008 року управлінням архітектури і містобудування продовжено виконання робіт по забезпеченню функціонування містобудівного процесу. Постійно контролювався процес проектування, будівництва, реконструкції, переобладнання, спорудження пам'ятних знаків, встановлення реклами, художнього оформлення та благоустрою міста, а також розглядалися звернення юридичних та фізичних осіб, підприємств та організацій, заяви та скарги громадян на території м. Івано-Франківська.

Завершено розробку проекту детального планування масиву в межах вулиць Новгородська – Тичини – Довга – Бельведерська, розроблені проектні пропозиції мікрорайонів на вул. Миру, Шухевичів, О. Кисилевської та Кривоноса по забудові об'єктами громадського та житлового призначення на місці малоповерхової малоцінної індивідуальної забудови. Пропозиції розглянуто профільною депутатською комісією.

У 2008 році була виготовлена схема влаштування підземних переходів в центральній частині міста та в місцях масового скупчення людей. Розробляється схема влаштування надземних та підземних стоянок легкового транспорту в місцях масового його скупчення, а також спорудження багатоповерхових стоянок на місці існуючих гаражних кооперативів з метою вивільнення ділянок для громадських потреб міста.

Розроблені пропозиції по спорудженню громадських туалетів, реконструкції міських скверів, заходи з відновлення та збереження пам'яток архітектурної спадщини, а також скульптури.

Також розпочато підготовку та збір матеріалів для розробки схеми приміської зони в системі розселення та коригування генерального плану м. Івано-Франківська. З цією метою уже в 2008 році розпочато виготовлення топооснови м. Івано-Франківська М-1:2000 та М-1:5000.

За звітний період на засіданнях виконавчого комітету міської ради, за поданням управління, було прийнято 13 основних рішень про дозволи на проектування і будівництво, добудову житлових і нежитлових приміщень, переобладнання приміщень та внесення змін у попередні рішення, з яких 208 – це дозволи на проведення проектно-пошукових робіт, а 213 – дозволи на будівництво (реконструкцію, переобладнання, добудову).

Підготовлено 180 архітектурно-планувальних завдань на проектування об'єктів будівництва, 595 заявок на підключення об'єктів до інженерних мереж міста.

Інспекцією архітектурно-будівельного нагляду прийнято від юридичних та фізичних осіб документи і підготовлено проекти рішень для затвердження актів приймальної комісії на засіданні виконавчого комітету міської ради;

- багатоквартирні житлові будинки - 37 об'єктів, загальною площею 136780,0 м2;

- громадські - 82 об'єкти, загальною площею 88160,3 м2;

- індивідуальні житлові будинки 83 об'єкти, загальною площею 15523,7м2;

- реконструйовані квартири – 201 об'єкт.

За участю управління виготовлено та встановлено меморіальні дошки митрополиту Йосипу Сліпому на фасаді будинку на розі вулиць Незалежності – Йосипа Сліпого, Василю Бандері на вул. Незалежності, 15, Михайлові Павлику на фасаді будинку № 4 на вул. М. Павлика, а також пам'ятний знак до 1020-річчя Хрещення Русі на вул. Галицькій, 7, в кінці року завершено спорудження комплексу С. Бандері на Європейській площі.

Проведено громадські слухання та конкурс на спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченку на центральній алеї парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Ведеться робота в напрямку опрацювання моделі пам'ятника з авторським колективом. Також на засіданні містобудівної ради проведено розгляд конкурсних ескізних пропозицій на виконання пам'ятника «Жертвам політ депортацій» в сквері на вул. Грюнвальдській в м. Івано-Франківську та оголошено конкурси на виконання погруддя Івану Пулюю на розі вул. І. Пулюя-Берегової.

Проведено фотофіксацію творчого доробку Заслуженого художника України, Лауреата Шевченківської премії Опанаса Заливахи. Також у Івано-Франківську встановлені ковані композиції „Великоднє сонечко” на майдані Шептицького та „Букет Майстрів” на вул. Незалежності. Подано пропозиції по зовнішньому освітленню міської Ратуші, головного корпусу Медакадемії та дзвіниці на площі А. Шептицького.

Відповідними підрозділами управління виготовлено 96 проектів на будівництво, реконструкцію та переобладнання об'єктів житлового та громадського призначення, видано 204 проекти будівельні паспорти на будівництво індивідуальних житлових будинків.


Інвестування у будівництво та капітальне будівництво
Протягом 2008 року на об'єктах управління капітального будівництва по всіх галузях було виконано робіт на суму 44042,9 тисяч гривень. При цьому із всіх джерел профінансовано - 38325,0 тисяч гривень. Борг за виконані роботи (кредиторська заборгованість) станом на 01.01.2009 року становить - 5315,35 в тому числі:

- з міського бюджету розвитку - 4168,35 тисяч гривень;

- з фонду соціально-економічного розвитку міста - 228,4тис. грн. (капремонт приміщень Дозвільного центру на вул. Незалежності, 9);

- з державного бюджету -918,6 тис. грн. (капремонт доріг в с. Вовчинець).Освоєння капіталовкладень по міському бюджету розвитку і фонду соціально-економічного розвитку міста в розрізі галузей господарства має наступний вигляд:тис. грн.


пп


Галузі

План КВ

на рік


Виконання

Профінан-совано з усіх джерел

Кредиторська за боргова-ність

1

2

3

4

5

6

По міському бюджету розвитку та фонду соціально-економічного розвитку міста

1

Освіта

6332,6

6320,2

4751,8

1568,5

2

Охорона здоров'я

2980,1

2980,0

1596,0

1248,2

3

Культура

9749,827

8930,2

8861,6

68,6

4

Транспорт

350,1

350,1

295,1

55,0

5

Соціальний захист і молодіжна політика

347,9

347,7

342,3

5,4

6

Об'єкти комунального гос-тва

1676,5

1674,8

841,9

833,0

7

Об'єкти культового призначення

249

249

249

0,0

8

Інші об'єкти

1860,1

1808,7

1190,4

618,05
Разом

23546,127

22660,7

18128,1

4396,75
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка