Конкурс «Майбутнє країни у мріях дитини»
Скачати 42.24 Kb.
Дата конвертації25.04.2016
Розмір42.24 Kb.
Всеукраїнський конкурс

«Майбутнє країни – у мріях дитини»


Діана БОЯР

Казка


«Країна Економіка

або чи важливі податки»

На уроці економіки діти почали вивчати новий розділ - гроші. Вчителька підготувала першу тему про податки. Даний матеріал зацікавив усіх учнів, адже Оксана Михайлівна розповідала дуже спокійно та вдумливо, демонструючи слайди проекту. Врешті – решт, щоб запевнитися у тому, що всі зрозуміли матеріал учителька закінчила урок фразою: - У наступний понеділок чекаю ваших проектів, рефератів або розумних розповідей про податки. Хочу побачити наскільки уважно ви мене слухали, а також почути вашу власну думку. Часу чимало, тому підготовка обов’язкова! Продзвенів дзвінок. Оскільки економіка була останнім уроком на сьогодні усі попрямували додому...

Максим прийшов зі школи. Хлопець не задумуючись про завтрашній день, домашнє завдання і обов’язки сів за комп’ютер. Його не цікавили зауваження вчителів, адже він прагнув бути футболістом, а на його думку знання спортсмену недоречні. Так і минув весь тиждень...Уже й понеділок не за горами, а про економіку він і не згадує. Максим грає комп’ютерні ігри, аж тут його кіт Тимко обізвався: - Телепню, ти нічого не пам’ятаєш?

- Що? Хто тут? - Подивися на підвіконня, там сидить таке руде і неповторне створіння - кіт.

- Ось і я власною персоною, той хто розмовляє у твоїй кімнаті.

- Але ти тварина, ти від природи лише кажеш «Мяу- мяу»

- Розумієш, я просто лінгвістично - розвинений кіт. Знаю людську, котячу і трішки мишачу мови. Так, не збивай мене з пантелику, я не про це мав розмовляти з тобою. Отже, почнімо з початку. Ти пам’ятає, що ти ходиш до школи?

- Так, звісно! – сміючись мовив Максим.

- Тоді чому ти досі не вивчив економіку?

- Ах, точно... Проект, реферат чи розповідь. Геть з голови вилетіло. А я ще й не зрозумів що таке податки...

- От, що б ти робив без мене. Гаразд, але це перший і останній раз коли я тобі так допомагаю. Пішли зі мною!

Тоді кіт Тимко узяв старий підручник Максима у шафі, про існування якого хлопець точно не пам’ятав. Пронявчавши щось котячою, кіт разом з хлопчиком зникли з кімнати. Потрапили вони у диво країну Економіку. Їх зустріла Гривня. Вона й супроводжувала Максима і Тимка протягом подорожі. Сівши у диво-мобіль групка туристів з Гривнею відправились до міста Податки. Місто було дещо особливим, адже здавалося ніби з однієї сторони реальність, а з іншої дзеркало. Хоча насправді це було два шляхи. Перший вів до зміцнення купюри, до злагоди, а другий - до бідності й занепаду. Пані Гривня запропонувала гостям з реальності заглянути до двох світів. Спочатку усі попрямували до гарної частини Податків. Саме тут наполегливо трудилися Долар, Євро, Рублі, Злоті, Фунти, Гривні... Ці купюри потрапили сюди випадково, адже виїхали з міста Зарплатня. Тепер вони ідуть на допомогу пенсіонерам, лікарям, пожежникам, міліціонерам, вчителям, ремонту доріг... Долар, Євро, Рублі, Злоті, Фунти, Гривні працюють над своїм економічним станом і тоді неушкодженими потрапляють у руки тих, хто служить державі реального. Гривня розповіла коту Тимку і хлопчику Максиму про те як з’явилися податки, задля чого їх сплачують, чому її вираховують з зарплатні і навела конкретні приклади. Тут вона завершила розповідь словами: «Коли ця частина міста трудиться, тоді гроші ідуть в роботу і на лад держави».

Далі супроводжуюча повела гостей у протилежну частину міста Податки.

Тут усе було так брудно. Гроші кволими ходили по вулицях. Вони здавалися знедуженими. Здавалося, ця частина міста й хоче кращого, але їх мало. Ледве вистачає хоча б на одну душу. Максим поцікавився:

- А чому вони такими стали?

- Розумієш, хлопчику, - почала Гривня. - Тут гроші не хотіли працювати. Вони не йшли на допомогу нікому. Люди відмовлялися сплачувати податки, їх цікавила лише платна медицина, елітні школи, особисті міліціонери або вони приховували власний дохід. І тому ця частинка міста наче духовно померла, бо тут усе падає вниз, економічний стан руйнується, держава занепадає.

- Це так страшно, а що ж робити щоб все змінилося і поліпшилося?

- Вірити. Прагнути. А ще краще діяти. Зрозумій, все залежить від людей. Якщо вони одумаються і розпочнуть віддавати частинку власних доходів державі країна Економіка помітно зміцнішає, її жителі не виглядатимуть втомленими або кволими. Перестануть хворіти. Світ наче розцвіте і в ньому все стане рівним. Думаю, нам слід прощатися, адже робота не повинна стояти на місці. Час – це гроші, а їх треба берегти. Для блага в Україні трудиться кожна Гривня, що потрапляє із Зарплатні і тому мені потрібно підключатися до справи. Приїздіть до нас ще, завжди раді гостям які хочуть кращого для людства.

- Бувайте, - попрощалися кіт і хлопчик.

Кіт і Максим повернулися додому. Кіт вже не говорив людською, а хлопець відразу сів за уроки. До економіки він готувався старанно, бо зрозумів наскільки важливі податки.

Ось і понеділок. Довгоочікуваний урок економіки. Усі учні були готові до уроку і кожен прагнув висловити власну думку з приводу такої важливої теми. Настала черга і Максима. З його уст пролунали такі слова:

- Податки - це гроші, які працюють. Так, так. Вони трудяться завдяки людям. Кожна купюра іде в справу. Гривня, Злоті, Фунт, Долар, Євро, Рублі живуть у місті Податки, а потрапляють сюди завдяки переїзду із Зарплатні. Сплачування податку це наче ціль кожної валюти. Вони всі хочуть піти на допомогу державі. От, як ви гадаєте звідки беруться гроші для лікарів чи пожежників, як будуються школи і лікарні. Це – податки сплачені нашими батьками. А ПДВ - яке написане на чеку після покупок у супермаркеті, це також гроші що відкладаються для державослужбовців.

Особисто я думаю, що податки має сплачувати кожен громадянин своєї держави, бо приховавши власний дохід люди обманюють інших, а це погано. Байдужість до економічного стану держави це неповаги до неї, а податки сплачені на користь і лад країни добра справа...Ні, обов’язок.

Цим Максим і завершив. Вчителька була зворушена підготовкою хлопця. Її вразило те наскільки правильно була висловлена його думка, а Максим зрозумів що гроші забезпечують не лише наші матеріальні потреби, а й ідуть на користь держави і благо суспільства.

Діана Бояр. «Країна Економіка або чи важливі податки»
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка