Міністерство охорони здоров’я україни національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика
Скачати 467.64 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації18.04.2016
Розмір467.64 Kb.
  1   2   3   4


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л.Шупика

Затверджено МОЗ України

_______________________________


_______________________________
"______"__________________2006 р.
ТИПОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ТА ПРОГРАМА

ІНТЕРНАТУРИ ВИПУСКНИКІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ Ш-IV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ


"ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ"
Київ - 2006

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

ім.П.Л.Шупика


ТИПОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ТА ПРОГРАМА

ІНТЕРНАТУРИ ВИПУСКНИКІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ Ш-IV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

"ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ"

Київ 2006

Заступник директора Департаменту Ректор Національної медичної

кадрової політики, освіти та академії післядипломної

науки МОЗ України освіти ім. П.Л.Шупика
проф. О.П.Волосовець проф. Ю.В.Вороненко
“____”____________ 2006 р. “____”____________ 2006 р.
Типовий навчальний план та програма інтернатури випускників вищих медичних закладів освіти Ш-1V рівнів акредитації зі спеціальності "ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ" розроблені співробітниками кафедри патологічної анатомії Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика відповідно до наказу МОЗ України №81 від 23.02.2005 р. “Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” та наказу МОЗ України № 621 від 25.11.2005 р. “Про внесення змін до наказу МОЗ України № 81”.


Рецензенти:
Завідувач кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім.. акад. О.О.Богомольця, доктор медичних наук, професор В.М.БЛАГОДАРОВ.

Головний патологоанатом МОЗ України, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор, П.І.ЧЕРВ’ЯК

Навчальний план і програма схвалені Координаційною науково-методичною радою з післядипломної освіти лікарів і провізорів при Департаменті кадрової політики, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України

“____”_______________ 2006 р.СКЛАД РОБОЧОЇ ГРУПИ


  1. Сільченко Валерій Петрович – завідувач кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО ім.. П.Л.Шупика, доктор медичних наук, професор;

  2. Іркін Ігор Васильович – професор кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО ім. П.Л.Шупика; доктор медичних наук,професор;

  3. Дейнека Сергій Васильович – доцент кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО ім. П.Л.Шупика, кандидат медичних наук;

  4. Шатрова Клавдія Михайлівна –доцент кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО ім. П.Л.Шупика, кандидат медичних наук;

  5. Руденко Світлана Олександрівна , асистент кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО ім. П.Л.Шупика

  6. Долгая Оксана Володимирівна –доцент кафедри патологічної анатомії ХМАПО, кандидат медичних наук.Пояснювальна записка
Інтернатура (первинна спеціалізація) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників лікувальних, педіатричних та інших (за дозволом МОЗ України) факультетів вищих медичних закладів освіти Ш-IV рівнів акредитації незалежно від підпорядкування та форми власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря-спеціаліста з певного фаху. Основною метою інтернатури є підвищення рівня практичної підготовки лікарів-інтернів у їх професійній готовності до самостійної лікарської роботи.

Інтернатура проводиться у формі очно-заочного навчання на кафедрах вищих медичних закладів освіти Ш-IV рівнів акредитації і закладів післядипломної освіти та стажування в базових установах охорони здоров’я.


До інтернатури з патологічної анатомії зараховуються випускники медичних університетів або медичних інститутів, які навчались на факультеті "ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА" або "ПЕДІАТРІЯ". Випускники інших факультетів зараховуються в інтернатуру з патологічної анатомії тільки з дозволу МОЗ України.

Підготовка лікарів-патологоанатомів проводиться за індивідуальними навчальними планами, розробленими на підставі типового навчального плану і програми інтернатури.

Основним завданням інтернатури з патологічної анатомії є засвоєння всього обсягу теоретичних знань, умінь і практичних навиків, необхідних лікарю-спеціалісту–патологоанатому для самостійної роботи з аутопсійним, операційним та біопсійним матеріалом.


Типовим навчальним планом підготовки лікаря-інтерна за спеціальністю "Патологічна анатомія" протягом однорічного періоду (11 місяців) інтернатури передбачено 6 місяців навчання на кафедрі патологічної анатомії( 936 учбових годин ) та 5 місяців на базах стажування( 780 учбових годин).


ГРАФІК НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Роки навчання

Місяці


І рік

VIII

IX

X

XI

XII

I

II

III

IV

V

VI

VII

Б

Б

К

Б

Б

Б

К

К

К

К

К

В

Примітка: Б-стажування на базі

К-стажування на кафедрі

В-відпустка


Початок навчання в інтернатурі з 1 серпня на базі стажування. Графіком навчального процесу для підготовки інтернів-патологоанатомів передбачено:

-серпень-вересень, листопад-січень (5 місяців) – на базі стажування;

-жовтень, лютий – червень (6 місяців) – на кафедрі патологічної анатомії;

-липень (1 місяць) - відпустка;


Виконання всіх курсів навчальної програми досягається шляхом їх практичної лікарської діяльності під безпосереднім керівництвом начальника патологоанатомічного бюро або завідуючого патологоанатомічним відділенням згідно із навчальним планом, в якому вказана орієнтовна кількість навчальних годин, що виділяються для освоєння певного розділу програми.

Більшість розділів програми лікарі-інтерни вивчають на профільних кафедрах патологічної анатомії вищих медичних закладів освіти Ш-IV рівнів акредитації.

За весь період навчання в інтернатурі лікар-інтерн повинен оволодіти певним переліком практичних навичок і оперативних втручань. В даному переліку передбачено три рівні засвоєння матеріалу: 1-й рівень (+)- ознайомлення з даним питанням; 2-й-(++)-уміння застосувати знання і навики при практичній роботі; 3-й (+++)-уміння самостійно застосовувати набуті знання та навики.
ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ НА БАЗІ СТАЖУВАННЯ.
Навчальний план практичної лікарської діяльності лікарів-інтернів за спеціальністю "Патологічна анатомія" на базі стажування ( заочна частина інтернатури).
Тривалість -5 місяців (780 навчальних годин)


Місяці навчання

VIII, ІХ, ХІ, XІІ, І

Години

780

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка