Орієнтовні теми для написання випускних робіт (рефератів) слухачами потоку підвищення кваліфікації фахівців режимно-секретних органів державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій України, що провадять
Скачати 32.42 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір32.42 Kb.
Орієнтовні теми для написання випускних робіт (рефератів) слухачами потоку підвищення кваліфікації фахівців режимно-секретних органів державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій України, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею


 1. Особливості реалізації державної політики в сфері охорони державної таємниці.

 2. Діяльність СБ України як спеціально уповноваженого органу державної влади в сфері охорони державної таємниці.

 3. Проблемні питання засекречування і розсекречування матеріальних носіїв секретної інформації і шляхи їх вирішення.

 4. Проблемні питання обмеження прав громадян України у зв’язку з допуском до державної таємниці.

 5. Практика та шляхи удосконалення взаємодії оперативних підрозділів з підрозділами охорони державної таємниці під час здійснення перевірки громадян України у зв’язку з наданням, переоформленням, скасуванням допуску до державної таємниці.

 6. Сучасна практика проведення профілактичних заходів щодо попередження правопорушень у сфері охорони державної таємниці та іншої інформації з обмеженим доступом й можливі шляхи подальшого удосконалення цієї роботи.

 7. Практика притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про державну таємницю та службову інформацію.

 8. Технічний захист секретної інформації в комп’ютерних та телекомунікаційних системах і мережах України та шляхи його удосконалення.

 9. Розвиток та становлення системи охорони державної таємниці на території України.

 10. Сучасний стан та перспективи розвитку системи охорони державної таємниці в Україні.

 11. Особливості реалізації охорони секретної інформації в інших країнах.

 12. Надання, переоформлення, зупинення дії або скасування дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею.

 13. Взаємодія підрозділів СБ України з режимно-секретними органами підприємств, установ і організацій, які провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею і службовою інформацією.

 14. Взаємодія органів СБ України з державними експертами з питань таємниць та експертними комісіями при них.

 15. Актуальні питання, що виникають під час оформлення допуску та доступу до державної таємниці.

 16. Проблемні питання, що виникають під час міжнародного співробітництва з питань охорони державної таємниці.

 17. Проведення перевірок стану охорони державної таємниці.

 18. Участь співробітників підрозділів СБ України в проведенні службових розслідувань за фактами порушень законодавства про державну таємницю та службову інформацію.

 19. Профілактична робота з виконавцями секретних робіт та документів.

 20. Аналітична робота в РСО щодо виявлення та закриття каналів витоку секретної інформації.

 21. Забезпечення режиму секретності під час використання автоматизованих систем для обробки інформації з обмеженим доступом.


Вимоги до випускних робіт (рефератів) та методичні рекомендації по їх оформленню.

Текст випускної роботи друкується на аркушах формату А4 через 1,5 інтервали при комп’ютерному наборі. Шрифт Times New Roman розмір «14». Поля сторінки: верхнє – 2 см, ліве – 3 см, праве – 1 см. Загальний обсяг випускної роботи у межах зазначених параметрів становить 1 авторський аркуш (24 сторінки).Структура випускної роботи:

 • Вступ (на основі аналізу обстановки в органі чи підрозділі (по напрямку або лінії роботи слухача) зазначити проблеми у загальному вигляді, показати практичне значення обраної теми). Обсяг вступу – 1-2 аркуші;

 • Основна частина (в логічній послідовності зробити аналіз нормативного регулювання та оцінку існуючої практики, акцентуючи увагу на основних проблемах. Аналіз практики повинен поєднуватися з посиланнями на теоретичні дослідження (публікації), в яких пропонується розв’язання наявних проблем. Запропонувати можливі власні шляхи розв’язання проблем. Викладений матеріал, в основному, повинен базуватися на змісті особливостей служби слухача. Для цього доцільно використовувати матеріали номенклатурних справ, конкретні приклади з власного досвіду або досвіду колег по підрозділу чи органу);

 • Висновки (зробити короткі підсумки за змістом основної частини випускної роботи). Обсяг висновку – 1-2 аркуші;

 • Список використаних джерел, який повинен складатися з переліку нормативно-правових актів, номерів, назв номенклатурних справ підрозділів та назв конкретних документів, на які робляться посилання, і аркушів справи, до якої вони залучені, а також теоретичних (наукових) публікацій, викладених як у відомчій літературі, так і в друкованих чи електронних засобах масової інформації. Не допускається включення до списку джерел на які відсутнє посилання в тексті випускної роботи.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка