Перелік ситуаційних задач для проведення атестації
Скачати 62.92 Kb.
Дата конвертації17.04.2016
Розмір62.92 Kb.


ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник управління охорони здоров’я

Одеської облдержадміністрації

_________________В. О. Полясний

«_____»___________2015 р.

Перелік ситуаційних задач для проведення атестації

лікарів загальної практики з дитячої ортопедії та травматології
Ситуаційна задача № 1.

У дитини 7 років диагностований закритий косий перелом правої великогомілкової кістки в середній третині зі зсувом на 1/3 по ширині. Вісь кінцівки правильна.    1. Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 2.
Хлопчик 12 років після сварки з батьками втік з дому в зимовий час. Ніч провів у напівзруйнованому будинку, де його ранком знайшли. При надходженні до прийомного покою виявлено: дитина загальмована, на питання відповідає односкладово із запізнюванням, тремтить, на кушетці лежить із зведеними й зігнутими до живота ногами й руками, t° тіла – 34,5. Шкірні покриви бліді, синюшні, холодні. Пальці стоп білих кольорів, при натисненні кольори не міняється, рухи, больова чутливість відсутня.

1.Ваш можливий діагноз.

2. Визначте подальшу тактику.

Ситуаційна задача № 3.
Хлопчик 12 років при пірнанні вдарився головою об дно водойми. При огляді на березі скаржиться на болі в області шиї, при спробі рухів біль різко підсилюється.

1.Ваш імовірний діагноз.

2.Визначте подальшу тактику й правила транспортування.

Ситуаційна задача №4.


Хворий, 18 років, під час туристичного походу підвернув ногу. Скаржиться на біль в лівому гомілково-ступневому суглобі. Об’єктивно: лівий гомілково-ступневий суглоб припухлий. Пальпаторно біль в проекції дельтовидної зв’язки. Вільно пересувається по рівній дорозі. По нерівній дорозі ходьба викликає біль.

    1. Ваш діагноз.

2. Яку первинну медичну допомогу слід надати хворому ?

Ситуаційна задача № 5.
Дитина 11 років впала з дерева, відчула різкий біль у правому плечі, додому прийшла, підтримуючи ушкоджену руку здоровою. При огляді в травмопункті, виявлена виражена кутова деформація в середній третині правого плеча, набряк, різка хворобливість при пальпації, порушення функції.

1.Ваш можливий діагноз.

2.Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 6.
Дитина 10 років збита автомобілем. Скарги на гострий біль в промежині і тазовій ділянці. Є підозра на перелом кісток таза.

1.Назвіть клінічні симптоми перелому тазу.

2.Яка маніпуляція може зменшити біль при проведенні протишокового комплексного лікування?
Ситуаційна задача № 7.
У приймальне відділення машиною «швидкої допомоги» доставлена дитина 9 років. Хлопчик 15 хв тому був збитий автомашиною. Дитина у свідомості, на питання не відповідає, млява, адинамічна, шкірні покриви бліді, пульс на периферичних судинах ниткоподібний, напружений, ЧСС 95 уд./хв, АТ 70/0 мм рт. ст. При огляді у ділянці правого підребер’я є садна.

1. Ваш можливий діагноз.

2. Визначте подальшу тактику.

Ситуаційна задача № 8.

Дівчинка 13 років хворіє 4 доби, скаржиться на інтенсивні болі в нижній третині лівого стегна, підвищення температури тіла до 39 °С. Відзначається припухлість, згинальна контрактура в колінному суглобі, порушення функції. Захворювання пов’язує з падінням. На рентгенограмі патології не виявлено.

1. Ваш можливий діагноз.

2. Визначте подальшу тактику лікаря.Ситуаційна задача № 9.
У дитини 7 років діагностований закритий косий перелом правої великогомілкової кістки в середній третині зі зсувом на 1/3 по ширині. Вісь кінцівки правильна.

1. Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 10.

Лікаря «швидкої допомоги» викликали до дитини 10 років, що постраждала в результаті ДТП. При огляді: хлопчик без свідомості, реакція зіниць на світло відсутня, пульс 60 уд./хв, ниткоподібний, напружений, АТ — 80/10 мм рт. ст. Спостерігається кровотеча з носа та лікворея. Самостійне дихання відсутнє.

1. Ваш імовірний діагноз.

2. Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 11.
У тримісячної дівчинки при огляді визначається обмеження відведення лівого стегна, укорочення та зовнішня ротація лівої нижньої кін­цівки, асиметрія шкірних складок на стегнах. Дитина від І вагітності, що перебігала на тлі токсикозу, пологи перші, термінові, у тазовому передлежанні. Виконано рентгенографію тазостегнових суглобів.

1. Назвіть проведені на рентгенограмі лінії, опишіть рентгенограму.

2. Встановіть діагноз.

3. Визначіть тактику лікування.

Ситуаційна задача № 12
При огляді новонародженої дівчинки лікар виявив асиметрію шкірних складок, обмеження відведення лівого стегна, відносне вкорочення лі­вої ноги та симптом Маркса — Ортолані ліворуч.

1. Встановіть попередній діагноз.

2. Визначте тактику обстеження та лікування.Ситуаційна задача № 13

У результаті бійки в школі хлопчик 14 років дістав різану рану правого плеча. Лікар медпункту при огляді рани відзначив триваючу кровотечу кров’ю темно-вишневого кольору. Кров тече безперервним струменем, при опущеній кінцівці кровотеча підсилюється.

1. Ваш можливий діагноз.

2. Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 14
До травмпункту надійшла дитина 10 років з діагнозом «відкритий перелом кісток правої гомілки в середній третині зі зсувом, синдром стиснення м’яких тканин». Травму дістала на будівництві — залізобетонна конструкція притиснула ногу. При огляді в середній і нижній третині правої гомілки: набряк м’яких тканин, рвана рана по передній поверхні, блідість шкірних покривів гомілки, пальці стопи теплі, нормального забарвлення.

1. Визначіть план місцевого лікування даного хворого:
Ситуаційна задача № 15

Дитина 11 років впала з дерева, відчула різкий біль у правому плечі, додому прийшла, підтримуючи ушкоджену руку здоровою. При огляді в травмпункті виявлено виражену кутову деформацію в середній третині правого плеча, набряк, різку болючість при пальпації, порушення функції.

1. Ваш можливий діагноз.

2. Визначте подальшу тактику.Ситуаційна задача № 16
Знімаючи з трирічної дівчинки светр, мати різко потягнула її за кисть, після чого дитина за­плакала від болю. Вказує на болючість у ділянці ліктьового суглоба. При спробах активних і пасивних супінаційних рухів дівчинка проявляє занепокоєння.

1. Яке ушкодження в дитини найбільш імовірне?

2. Визначіть тактику лікування.
Ситуаційна задача № 17
Катаючись на роликах, хлопчик 9 років упав на ліву руку, після чого був доставлений у травмпункт зі скаргами на болі, відсутність рухів у лівому плечовому суглобі. Об’єктивно: припухлість у верхній третині лівого плеча, болючість, деформація. На рентгенограмі: повний зсув голівки лівої плечової кістки з по довжині та ширині.

1. Встановіть діагноз.

2. Який вид лікування рекомендується при даній патології?

Ситуаційна задача № 18
Мати тримісячної дитини звернулася до лікаря зі скаргою на те, що у дитини криві стопи. Об’єктивно: обидві стопи зігнуті донизу, супіновані та приведені до середини.

1. Встановіть діагноз.2. Який лікувальний метод необхідно використовувати?
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка