Повільно діюча отрута
Скачати 132.89 Kb.
Дата конвертації19.04.2016
Розмір132.89 Kb.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,МОЛОДІ І СПОРТУ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДРУЖКІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

Дослідницька робота- проект

За темою «Повільно діюча отрута»

Виконали група учнів гр.17/18 ДПЛ

Нечаєв Данило,Ананченко Катерина,

Єфремова Катерина,Непомняща Альона

Керівник проекту

Викладач хімії та біології

«Спеціаліст вищої категорії», «Старший виклач»

Г.В.Дунаєвська

1351339378_pepsi-vs-coke

ДРУЖКІВКА 2014-2015 н.р.Анотація

У цьому проекті ми познайомимося з газованими напоями, дізнаємося, що приховують виробники за яскравими етикетками і рекламою, а також з'ясуємо, чи шкідливі газовані напої нашому організму. Один з проведених дослідів довів, що печінка, при дії на неї газованих напоїв, через 10 хвилин світлішає, через добу перетворюється на губку, на четвертий день розкладається.Дослідницька робота «Повільно діюча отрута»

I Вступ

Вода має великий вплив на здоров'я людини. Для виживання живого організму щодня потрібно певну кількість води. Якість води відіграє важливу роль у збереженні здоров'я людини, про це говорив ще Гіппократ: «Слід знати про водах, які води шкідливі і які дуже здорові, які незручності і яке благо походить від вживання вод, так як вони мають великий вплив на здоров'я людини» . Наш організм на 80% складається з води. Воду ми п'ємо щодня. Хтось віддає перевагу каві, хтось чай, пиво, соки, газовану воду. Основу будь-якого напою становить вода. Крім води в напоях містяться інші речовини, які впливають на наш організм. Цей вплив може бути добрим чи поганим, залежно від того: що? скільки? і як часто ми п'ємо.

Щоб дізнатися, який напій воліють учні нашого ліцею і чи знають вони про шкоду і користь напоїв ми провели анкетування серед учнів. Анкета складалася з трьох питань: Ваші улюблені напої? Як часто ви їх п'єте? Чи знаєте ви про їх шкоду? Результати анкетування наведені в діаграмі (Слайд3). Нас здивувало, те, що з 184 чоловік знають про шкоду газованої води 98 учнів, але 42 з них п'ють її дуже часто.

Скоро літо, спекотні деньки. Але найбільше раді річним денькам виробники всіма улюбленої «газування», адже спека змушує нас пити, і ми купуємо різні газовані напої. За даними, отриманими в ході анкетування, найпопулярнішим напоєм учнів нашої школи є кока-кола. П'ємо і не замислюємося про шкоду, яку ці напої можуть завдати нашому організму. А шкода цей, судячи за даними, отриманими з Інтернету, досить великий.

Мета роботи: познайомитися ближче з газованими напоями, дізнатися, що ж приховують від нас виробники газованих напоїв за яскравими етикетками і рекламою; чи шкідливі газовані напої нашому організму.

II. теоретична частина

1. Народження «газованої води»

"Кока-кола". День народження - 8 травня 1886. Мріючи приготувати тонізуючий напій, фармацевт Джон Пембертон (Слайд 4) поєднав екстракт листя коки з екстрактом горіха коли.

"Пепсі-кола". У 1898 році фармацевт Калеб Бредхем (Слайд 4) з Північної Кароліни поєднав газовану воду, ваніль, цукор, масла, пепсин і екстракт горіхів коли, назвав це "Напоєм Бреда", а трохи пізніше "Пепсі-колою".

"Спрайт". Назва означає "фея", "ельф". З'явився на ринку 1 лютого 1961р.

"Фанта". Вперше з'явилася в Німеччині в 1940 році. Найпопулярніший смак - апельсиновий. У світі існує не менше 75 різновидів «Фанти».

Слово "лимонад" вперше зустрічається в епоху Петра I, походить від італійського limonata, "лимонна вода". В Україні лимонадом називали всі солодкі газованої води.2. Прихід Пепсі в СРСР

Користуючись мережею Інтернет, ми дізналися, що в 1959 році радянський прем'єр-міністр Микита Хрущов і віце-президент США Річард Ніксон зустрілися на міжнародній торговій виставці в Москві. Тоді відбулися знамениті "дебати на кухні". На цій зустрічі Ніксон пригостив Хрущова «Pepsi». Офіційно «Pepsi» привезли в СРСР в 1972 році. «Pepsi» став першим західним товаром народного споживання, продаваним в Радянському Союзі. Напередодні Олімпіади-80 в 1979 році «Pepsi» почали продавати в Москві.3. А що всередині?

На етикетках улюблених напоїв зазвичай записано, що до складу продукту входить цукор, фосфорна кислота, карамель, вуглекислота.

Чим відрізняються «коли» від усіх напоїв. Вчені стверджують, що різниці між напоями немає практично ніякої. Більше того, закривши очі, ви їх ні за що не відрізните.

Головна відмінність між двома напоями полягає в наступному: «Coca-Cola» складалася з кокаїну з листя коки і кофеїну з горіха коли (дуже небезпечного горіха) (Слайд 5), а «Pepsi-Cola» включала в себе тільки кофеїн з горіхів коли. Правда, дуже скоро кокаїн виключили зі складу «Coca-Cola», а замінили його на екстракт з "використаних" листя коки.

Вивчивши Інтернет-дані ми дізналися про секрет екстракту. Виявляється, до складу екстракту, крім деяких екзотичних рослинних масел, входить природний барвник кармін, який отримують з висушених тілець комахи кошеніль (Слайд 5) Для отримання 1г Карміна винищують величезну кількість комах.

4. Що приносить шкоду?

Якої шкоди здоров'ю може принести вживання солодких газованих напоїв? Чи боїтеся ви карієсу, ламкості кісток, цукрового діабету, інфаркту та інсульту, раку, ожиріння? Можливо, ви будете здивовані, проте, всі ці стану у величезній мірі залежать від того, п'єте ви солодкі газовані напої, чи ні. Дуже важливо знати, що саме в газованих напоях може принести шкоду.

По-перше, це цукор. У 0,33л. «Pepsi-Cola» міститься 8 шматків цукру. Мало, хто став би пити такий солодкий чай або каву. Цукор відкладається в жирові складки і сприяє розвитку діабету.

Замість цукру часто додають різні підсолоджувачі. Найнебезпечніший з них - аспартам (Е951). Він в 200 разів солодше цукру, викликає алергію, хвороби шлунка, порушення роботи печінки, головні болі, втому, серцебиття, депресію ослаблення пам'яті і зору і навіть припадки. При нагріванні до + 300С аспартам розпадається з утворенням смертельної отрути! Вживання напоїв з аспартамом не втамує, а збуджує спрагу.

Цикламат (К952) - речовина виготовлено з нафти, солодше цукру в 200 разів, провокує рак. У 1969 році заборонений до застосування на території США, Канади, Японії, Південної Кореї, Сінгапурі, Індонезії. Проте в Україні 70% всіх цукрозамінників становить саме цикламат. Його ввозять в країну по 1000 тонн на рік, тому що він дуже дешевий і довго зберігається (300 років). Під час Другої світової війни цикламат використовували в концентраційних таборах.

Газована вода містить кислоту (Е338), яка роз'їдає зубну емаль і сприяє появі карієсу. Бійтеся E338. Кислоту застосовують для виробництва добрив, в текстильній промисловості; у виробництві емалей, стекол. По «дирообразующей» активності ця кислота перевершує сірчану. (Дуже прикольна добавка до продукту)!

Також «Pepsi» та інші газованої води містять вуглекислий газ, який порушує процес травлення.

Ну і звичайно кофеїн. Якщо зловживати напоєм, можна отримати кофеїнову залежність або отруєння. Її ознаки - неспокій, збудження, безсоння, шлункові болі, судоми та ін. У деяких дозах кофеїн може бути смертельним.

Бійтеся харчової добавки Е211. Взагалі це ліки від кашлю. Використовується як консервант, дозволений в Росії і країнах Європи. Застосовується для консервування м'ясних і рибних виробів, маргарину, майонезу, кетчупу, плодово-ягідних продуктів, напоїв. Надає сильну гальмівну дію. Продукти, що містять Е211, не рекомендується вживати астматикам.

Мабуть, саме підступне в газованій воді - це тара. Алюмінієві банки допомагають розносити небезпечні заразні хвороби. У момент розтину банки в контакт з її вмістом вступають різні бактерії-збудники, рідина розливається по кришці і разом з усіма бактеріями опиняється всередині нас.

Єдиний нешкідливий компонент «газувань» - вода. Мертва, млява, дистильована, щоб її природний смак не порушував смак напою, щоб лимонад, вироблений в будь-якій точці земної кулі, відповідав строгому стандарту.

5. Що буде з вами, якщо ви вип'єте «Кока-колу»?

Група медиків з кількох західних країн декілька років вивчала властивості різних напоїв, відомих під ім'ям «Кола» - пепсі-кола, кока-кола і т. Д. І за підсумками досліджень медики прийшли до вельми невтішних висновків.

Через 10 хвилин. 10 чайних ложок цукру "ударять" по вашій системі (це щоденна рекомендована норма). Через 20 хвилин. Відбудеться стрибок інсуліну в крові. Печінка перетворює цукор в жири. Через 40 хвилин. Поглинання кофеїну завершено. Ваші зіниці розширяться. Кров'яний тиск збільшиться, тому що печінка викидає більше цукру в кров. Більш ніж через годину. Ви стаєте дратівливим або млявим. Вся вода, що містить в кока-колі, виводиться через сечу. У тих, хто п'є «Кока-колу», печінка як у тих, хто років 20 п'є літр спирту в день.

6. Що робити, якщо дуже любите «газовану воду»?

  Щоб зменшити шкоду від будь газованої води, необхідно слідувати простим правилам:

 Дітям до 3 років не пити газовану воду.

Відмовитися від газованої води, якщо страждаєте ожирінням, діабетом, гастритом, виразкою.

 Обмежитись однією склянкою 1-2 рази на тиждень.

 Пити через трубочку, щоб уникати контакту з банкою.

 Пити її холодною. Руйнування емалі зубів залежить і від температури напою.

АЛЕ! Є один спільний ефект, який стосується вживання всіх холодних напоїв. Рентгенологи провели експерименти і, з'ясували, що якщо запивати їжу холодними напоями, то час перебування їжі в шлунку скорочується до 20 хвилин. Це прямий шлях до ожиріння, так як такою їжею неможливо насититися і відчуття голоду настає дуже швидко. Тому, щоб уникнути проблем з травленням, ніколи не запивайте їжу холодними напоями!

Отже, прийом теплої «Коли» призводить до розпаду аспартама на отруйні речовини, прийом холодної - викликає швидке покидання зі шлунка неперетравленої їжі. Робіть висновок!7. Це цікаво!

 Якщо всю вироблену «Кока-Колу» роздати в пляшках усім мешканцям планети, кожний з нас одержав би по 1500 пляшок.

 Якщо всієї виробленої «Кока-Колою» заповнити басейн глибиною 180см, його довжина складе 33км, а ширина досягне майже 15км. В такий басейн зможуть одночасно увійти 512 мільйонів чоловік.

 Кожну секунду в світі випивають 8000 склянок напоїв, вироблених компанією.III. Практична частина.

Перше, що ми зробили, дуже уважно вивчили етикетки. (Слайд 6) До складу всіх напоїв входить: вода, цукор, діоксид вуглецю, консервант, підсолоджувачі, лимонна кислота. На етикетці з лимонадом ми виявили добавки - Е950, Е951, Е952, Е954. На етикетці з «Пепсі» - добавки Е150а, Е338. Чи означає це, що всі інші напої натуральні?

Щоб перевірити, наскільки натуральна газована вода, провели два досвіду.

Досвід 1. У склянку з «Кока-колою», «Фантою», «Ппепсі-колою» (напої повинні бути пофарбованими) додали ложку соди і закип'ятили. За даними Інтернету, якщо газована вода залишиться колишнього кольору - перед нами натуральна хімія, якщо стане бурою - натуральний продукт. В результаті проведеного досліди всі напої залишилися колишнього кольору.

Висновок: продукти не натуральні.

Досвід 2. Щоб перевірити, чи є в газованій воді консерванти, додали в пляшку дріжджі, залишили відкритою, надягли на неї кульку. Кулька не надулися.

Висновок: консерванти є.

Досвід 3. Дія напоїв на «5» і «10» - копійчані монети (Слайд 7)Перша доба

4 день

1

Фанта

Значних змін не має

У посудині з 5 коп. вода змінила колір, стала зеленуватою, монети значно не змінилися

2

Спрайт

5 коп. - Потемніли, 10 коп. - світліше

3

Пепсі – кола

10 коп. трохи посвітліли

5 коп. - Світліше, 10 коп в желеподібної маси

4

Бон – аква

5 коп. частково покрилися іржею

5 коп. заіржавіли

5

Швепс

10 коп - рожевий відтінок, монета світліше.

10 коп - рожевий відтінок, монета світліше.

6

Кока – кола

10 коп трохи почорніли

10 коп - чорні, з'явився осад

7

Дистіл. вода

Значних змін не має

5 коп. заіржавіли

8

Лімонад

Значних змін не має

Висновок: на монети особливо впливають: «Пепсі - кола», «Бон-аква», «Кока-кола».

Досвід 4. Дія напоїв на нігті.

В Інтернеті ми знайшли інформацію про те, що на 4 день в кока-колі розчиняються нігті. Експеримент провели з усіма напоями. У кока-колі нігті не розчинилися, але стали набагато м'якше. В інших напоях змін не відбулося.Висновок: «Кока - кола» шкідлива для нашого здоров'я.

Досвід 5. Дія напоїв на сирий яєчний білок. (Слайд 8)

У пробірки налили невелику кількість сирого яєчного білка, додали воду і збовтали

Через 15 хвилин

4 день

1

Фанта

Білок незначно зварився, (став густішим, біліше)

Вода колір не змінила, зварений білок на дні пробірки

2

Спрайт

Білок частково розчинився

На дні пробірки білі пластівці

6

Дистіл. вода

білок розчинився

4

Бон – аква

На поверхні варений білок

3

Пепсі – кола
Білок розчинився, на дні пробірці осад коричневого кольору, вода стала безбарвною

5

Швепс

Білок незначно зварився, (став густішим, біліше)

На поверхні води варений білок

7

Кока – кола

Чи не розчинився, плаває на поверхні

Білок зварився круто, на дні пробірці осад коричневого кольору, вода стала безбарвною

8

Лімонад

Білок частково розчинився

Білок у вигляді тонкої плівки лежить на дні пробірки

Висновок: «Бідний» білок в нашому організмі. Особливо небезпечна для нього «Кока - кола».

Досвід 6. Дія напоїв на сирий яєчний жовток. (Слайд 9)

У пробірки налили невелику кількість сирого яєчного жовтка, додали воду і збовтали.

У перші хвилини ніяких змін не помітили. Вже на другу добу в пробірках з «Фантою» і «Кока-колою» утворилася желеобразная маса. У пробірках з дистильованою водою і «Бон-аква» жовток лежить на дні пробірки. В інших пробірках утворилася маса у вигляді каші. Четверту добу - з пробірки з «Кока-колою» речовина не виливається.

Висновок: Особливо небезпечні «Фанта» та «Кока - кола».Досвід 7. Дія напоїв на шматочок вати з кров'ю.

1

Фанта

Краплі крові зникли через дві доби, вода стала прозорою, утворився помаранчевий осад

2

Спрайт

Краплі крові зникли через дві доби.

3

Пепсі – кола

Краплі крові зникли через дві доби, вода стала прозорою, утворився коричневий осад

4

Бон – аква

Краплі крові зникли через три доби.

5

Швепс

Краплі крові зникли через 10 -15 хвилин

6

Дистіл. вода

Краплі крові залишилися і на 4 день

7

Кока – кола

Краплі крові зникли через добу, вода стала прозорою, утворився коричневий осад.

8

Лімонад

Краплі крові зникли через три доби.

Питання: А що ж в організмі відбувається з нашою кров'ю? Особливо небезпечний «Швепс».

Досвід 8. Дія напоїв на шматочок яловичої печінки. (Слайд 10)

При підготовці до роботи ми зустріли в Інтернеті фразу: «Ви все ще п'єте свою« Кока-колу »?! Ну, тоді не дивуйтеся, що у вас відвалилася печінка ». Ми вирішили перевірити. Шматочок яловичої печінки залили напоями. Ось результат.1

Швепс

Через 10-15 хвилин печінку на поверхні стала світлою, кров зникла. Через добу печінку перетворилася на м'яку губку. Вона зварилася. 4 день - печінка розкладається.

2

Фанта

Через 30 - 40 хвилин кров пропадає, печінка стає світлою.

3 день - м'яка, пориста губка3

Спрайт

4

Пепсі – кола

5

Бон – аква

6

Кока – кола

7

Лімонад

8

Дистиіл. вода

Через 3 дні - печінка тверда, місцями червонувата

Висновок: «Бідна» наша печінка. Всі напої небезпечні !!!

Досвід 9. Дія напоїв на шматочок білого курячого м'яса. (Слайд 11)Через 30 хвилин

Через 3 дні

1

Швепс

Через 30 хвилин на поверхні м'ясо пухке.

Маса у вигляді каші.

2

Фанта

Через 30 хвилин м'ясо стало трохи м'якше.

М'ясо м'яке як вата.

3

Спрайт

4

Пепсі – кола

5

Бон – аква

6

Кока – кола

Вода перетворилася на рідке желе. М'ясо - м'яке як вата.

7

Лімонад

М'ясо м'яке як вата на 4 день.

8

Дистіл. вода

Через 30 хвилин змін немає

М'ясо тверде, трохи змінився колір на поверхні.

Висновок: «Бідні» наші шлунки. Особливо небезпечний «Швепс».

Висновок.

Вчені багатьох країн світу дійшли висновку, що «газована вода» погано впливає на дітей. У напоях міститься кофеїн. Споживання дитиною таких напоїв у великій кількості призводить до порушення сну, сонливості, зниження працездатності.

Перемоловши просто тонну інформації, ми вирішили, що газовані напої пити не будемо. Це просто повільно діюча отрута. Закликаємо та інших задуматися.

Найкориснішим і нешкідливим напоєм визнана проста вода: чи не калорійна, без добавок і несуча більше переваг, ніж шкоди.

Тому кожен раз, коли Ви відкриваєте чергову пляшку або банку з газованою водою задумайтеся, чи не краще випити склянку води. Загалом, будьте здорові !!!

І в ув'язненні не можна не сказати про користь солодких газованих напоїв. (Ці відомості дослідним шляхом нами ще не доведені)

 «Фантою» прочищають батареї;

 «Кока - колою» очищають плити, унітази, кахельну підлогу;

 в «Кока-колі» чудово відмочувати іржаві і просто тупі напилки;

 «Кока - кола» розчиняє жуйку у волоссі;

 «Кока - кола» відтирає сліди маркера на килимі.

Так що «Кока-кола» - продукт дуже корисний. Головне - використовувати його за призначенням. А не вживати всередину, як роблять окремі несвідомі особистості.Загалом, будьте здорові !!! (Слайд 12)

Презентація до дослідницької роботи Презентация1.pptx

Використовувані Інтернет – ресурси

1. www.rawstory.com/showarticle.php ... etail.html


2. www.rense.com/general72/rprod.htm
3. sparror.cubecinema.com/cube/cola ... /cola2.htm

4. www.vz.ru/print.html?id=40386


5. news.yahoo.com/news?tmpl=story&c ... &printer=1
6. news.yahoo.com/news?tmpl=story&c ... &printer=1
7. www.rense.com/general69/assp.htm
8. www. zarubezhom.com

9. www.usinfo.ru/cocacola.htm

10. http://top.rbc.ru/news/funs/arc.shtml

11. www.Koleso.ch/gesundheit/coca-cola.shtml

12. www siava.ru/forum/topic7949.html

13. www budzdorov.org/?p=39

14. www shkolazhizni.ru/archive/0/n-21174/

15. www.anti-glob.ru/st/kokakol.htm

16. www.kavicom.ru/Pages-view-55.html

17. www.sunhome.ru/journal/1648118. www.potrebitely.ru/notes.php…

9. www.inmoment.ru/beauty/health-body/gas-cut…


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка