Правда Африка постраждала від сніду більше за інші країни, але віл-інфекція дуже швидко поширюється в інших регіонах. Існують ліки
Скачати 34.68 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір34.68 Kb.
Факти та Міфи про ВІЛ і СНІД
Правда
1. Африка постраждала від СНІДу більше за інші країни, але ВІЛ-інфекція дуже швидко поширюється в інших регіонах.
2. Існують ліки, які сповільнюють швидкість розвитку ВІЛ-інфекції в організмі людини.
3. 5% дорослих людей в Україні хворі на ВІЛ.
4. Ліків від СНІДу не існує.
5. Хоча риск зараження ВІЛ існує для кожного, дівчата та жінки більш уразливі для інфекії, ніж хлопчики та чоловіки.

Міфи
1. СНІД –це хвороба, яка переважно вражає чорношкірих людей.
2. СНІД – смертельний у будь-якому випадку, тому краще не знати, що він у тебе є.
3. Можно вилікуватися від СНІДу, якщо зайнятися сексом з незайманою дівчиною.
4. Американці мають ліки, які можуть вилікувати іх від СНІДу.
5. Жодна людина в нашій країні не хвора на СНІД.

6. Народні цілителі( або релігіозні лідери) в нашій країні можуть лікувати СНІД.


7. СНІД – це хвороба аморальних людей, наприклад проституток.
8. Нещодавно довели, що ВІЛ не викликає СНІД.

Підготовка знань тренера, щодо правдивих тверджень:
1. Перевірте статистичні дані розвитку ВІЛ-інфекції у вашій області та в двох сусідніх на сайті UNAIDS. Ви побачите, що хоча Африка дійсно має найвищий показник захворюваності, але поширення інфекції ВІЛ стрімко зростає по всьому світі.

2. Нові ліки антивірусної терапії і інгібітори протеази, нажаль, малодоступні, через високу вартість і відсутність інфраструктури для моніторингу імунної системи. Проте існують ліки, які можуть подовжити життя та допомогти лікувати опортуністичні інфекції.
3. Перевірте оновлення сайту UNAIDS вашої країни. .
4. Є багато методів підтримки життєдіяльності, але жодного дійсного лікування СНІДу.
5. Продивись тему «Жінки та ВІЛ/СНІД» ( Сесія 5, частина 3), аби дізнатися, чому дівчата та жінки більш уразливі до ВІЛ – інфекції.

Підготовка знань тренера, щодо міфів:
1. Підкресліть, що люди будь-якої національності та з будь-яким кольором шкріи можуть захворіти на ВІЛ.
2. Хоча для багатьох людей вн про свій ВІЛ-позитивний статус – це величезний стрес, але краще вже знати про свій статус. Це допоможе людині отримати лікуванння на більш ранній стадії інфекції, підтримувати своє здоров`я та подовжити своє життя. Також, знання свого статусу допоможе захистити свою родину та близьких вам людей від захворювання та допоможе їм підготуватися до майбутнього.
3. Це міф. І не просто брехня: така думка спричинить поширення ВІЛу серед багатьох молодих дівчат.
4. Люди в США і в Україні однаково мають ліки для допомоги при ВІЛ інфекції та для подовження життя, але в обох країнах( як і в усіх інших) не існує ліків від СНІДу.
5. Подивись статистику своєї країни на сайті UNAIDS... Твердження: «Ніхто не хворий на СНІД» тільки підвищує ризик зараження.
6. Ще ніхто не винайшов ліки від СНІДу. Так, можливо, що в альтернативному лікуванні народних цілителей( релігіозних лідерів) є засоби, які тимчасово полегшують деякі з симптомів СНІДу. Однак інші спроби вилікуватися можуть лише спричинити прогресування хвороби, або підвищити ймовірність передачі людям ВІЛ-інфекції, якщо процедури передбачають передачу інструментів з кров`ю на них. Важливо, аби лікар та народний цілитель ділилися один з одним інформацією, щодо протікання хвороби пацієнта.
7. Найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом, саме тому стереотип про те, що ВІЛ – хвороба для аморальних людей – процвітає. Особливо від цього стереотипу страждають жінки. Насправді, згідно зі статистикою програми розвитку Організації Об`єднаних Націй, дві треті жінок, що хворі на ВІЛ- інфекцію мали лише одного сексуального партнера. У декількох великих містах були проведені дослідження, які порівнювали поширеність ВІЛ у проституток й у жінок, що ніколи не займалися проституцією. Виявили, що риск для повій захворіти на ВІЛ такий же, як і для звичайної жінки, якщо вона вживає ін`єкційні наркотики.Взагалі, домовитися про використання презервативу з постійним партнером значно складніше, ніж при випадковому сексуальному контакті. Якщо жінка вирішила використовувати вірність, як засіб профілактики, то цей спосіб має включати в себе перевірку сексуального партнера на ВІЛ.
8. Наукою вже давно було доведено, що ВІЛ і СНІД існують, і що ВІЛ інфекція вражає імунну систему та призводить до СНІДу у більшості людей.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка