Природа наш дім, у ньому живем, Давайте всі разом його збережем!
Скачати 45.12 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір45.12 Kb.
Розділ І. Тіла, речовини та явища навколо нас.

Захист міні – проекту «Можемо зробити користь з опалого листя».


Природа - наш дім, у ньому живем,

Давайте всі разом його збережем!

Мета:


виховна: привернути увагу до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати інтерес і відповідні дії, спрямовані на охорону навколишнього середовища з регенерації відходів. Всесвітній день навколишнього середовища щорічно відзначається 5 червня.

навчальна: показати взаємозв’язок явищ в природі, вміння проводити спостереження за явищами в довкіллі.

розвивальна: знаходити різну необхідну інформацію в довідкових виданнях з природничих наук, застосовувати природничо – наукову лексіку в самостійних усних повідомленнях.

інструмент дослідження: збір інформації про породи дерев в яких, є дубильні речовини, відбір зразків та заготівля сировини для виготовлення одноразового посуду, безпосередня участь дитини в обраному проекті, підготовка та подання зібраних даних, а саме фото матеріалів у вигляді презентації та готових зразків посуду.

за домінуючою діяльністю має прикладний характер.

за тривалістю середньої тривалості.

Проблема люди приносять в ліс пластиковий посуд, чим забруднюють довкілля.
Екологічний проект економічного спрямування.
« Одноразовий посуд з природного матеріалу».
бізнес ідея - заощадження витрат коштів родини завдяки творчій діяльності дитини.
Похідний посуд з природних матеріалів. Ось такі рішення дійсно бережуть нашу планету!

Це реально можливо - з листя деяких порід дерев. Цей одноразовий посуд розкладається при гарних умовах протягом двох місяців, що робить його ідеальним варіантом для поїздок на природу і можна не хвилюватися про розкидане чи забуте органічне сміття після пікніка. Отже, робимо одноразовий посуд з опалого листя.

Школярі пропонують замінити одноразовий пластиковий посуд тарілками з природного матеріалу. Учні шостого класу збирають осіннє опале листя - для екологічних одноразових тарілок. Листя збирається в лісі, та на присадибних ділянках.

Головною проблемою було підібрати потрібне листя. З'ясували, що підходить листя з певних порід дерев, а саме дубові, осикові, кленові, каштанові, калинові, шовковиці, березові, волоського горіху, оскільки в них багато дубильних речовин, які виступають в ролі природного клею. Ознайомилися з видовим складом дерев, які ростуть в нашому лісі та присадибних і дачних ділянках, де мешкають учні чи їх родичі. Збір листя відбувається в короткий термін, а саме вересень та жовтень місяць до перших заморозків.

Зібране листя сортують, при необхідності швидко миють, обсушують, випаровують праскою в режимі температури для бавовни, промазують кисілем крохмальним (можна своїм чи промисловим брикетованим), а також підійде клей для шпалер з модифікованого крохмалю. Замість форми використовували звичайний посуд, пресом служила звичайна банка з водою, чи інший вантаж. Першу посуду ми зробили вдома. Вийшло трохи незграбно, але головне - вийшло! Екологічні тарілки витримують мікрохвильову піч і розкладаються за 6 тижнів.

Виготовлені були ці незвичайні тарілочки з нагоди Всесвітнього дня захисту навколишнього середовища. Те, що ви бачите - це справжнісінький екологічно чистий посуд, який зроблено з спресованого листя. Екологічно - чистий посуд позиціонується як безпечний, нетоксичний, біологічно розкладається як компостований продукт. Посуд виходить легкий, але досить міцний. Після використання за прямим призначенням ним можна навіть удобрювати грунт. Виходить безвідходне виробництво! Цей посуд може стати справжнім замінником пластику і навіть харчовому паперу. Ми заохочуємо усіх небайдужих мешканців селища та наших учнів до виготовлення, а потім і використання такого посуду на сімейних святах, шашликах для своєї родини та друзів. Проводити заготівлю посуду необхідно восени, а використовувати протягом наступного теплого сезону – весною та літом. Це наша інновація у світі одноразового посуду з природного матеріалу, а виглядають вони просто відмінно. Ось такий 100% organic.

Наступний крок –


  1. Зробити виставку – експозицію готових виробів для мешканців селища.

  2. провести майстер – клас для бажаючих отримати цікавий досвід з виготовлення в домашніх умовах своїми руками такої чудової похідної посуди.

  3. забезпечити попит на наші вироби і дати можливість дітям заробляти і берегти сімейний гаманець від непотрібних витрат на одноразовий пластиковий посуд для відпочинку.

  4. доказати, що дитячі захоплення можуть переростати в цікаву працю і наповнити життя дитини змістом та успіхами.

Перелік - порід дерев для виготовлення екологічного посуду.

Клен.

молоде листя. Хімічний склад рослини вивчено недостатньо. Відомо, що сік містить цукор (1,4%) і каучук (1,1%), а листя — дубильні речовини, каучук, алкалоїди, каротин (провітамін А) (до 13,2%) та аскорбінову кислоту (вітамін С) (до 270 мг%).Каштан кінський (звичайний гіркокаштан звичайний).

Листя містить флавоноїди, каротиноїди крахмаль. Сировина для виготовлення медичних препаратів.Калина.

містить салікозид, кумаринові похідні (скополетин, ескулетин), амантофлавон, живицю вібурнін, дубильні речовини, валеріанову й інші органічні кислоти.Шовковиця.

у листі є каротин, каучук, дубильні і фарбувальні (морин) речовини, ефірна олія, в корі — дуже цінні речовини — тригонелін і бетаіннікотинова кислота.Береза повисла (бородавчаста), береза пухнаста.

У листі виявлені 0,04-0,05% ефірного масла, бетулоретинова кислота у вигляді бутилового ефіру, аскорбінова кислота до 2-8%, каротин, тритерпенові спирти, речовини кумаринової природи 0,44%, флавоноїди 1,96%, лейкоантоцианиди, стерини, гіперозид, дубильні речовини 5-9%, сапоніни до 3,2%.Дуб черешковий (звичайний).

Кора та листя містять дубильні речовини.Горіх волоський.

молоде листя має такий хімічний склад - альдегіди, ефірне масло, алкалоїди, вітаміни С, РР, каротин, фенол карбонові кислоти, дубильні речовини, кумарин, флавоноїди, красяча речовина юглон, яка має бактерицидну властивість, високі ароматичні вуглеводороди, антоціани, хінони.Осика звичайна або тополя тремтяча.

молоде листя має такий хімічний склад вуглеводи, органічні кислоти, каротиноїди, вітамін C, каротин, флавоноїди, фенолглікозиди, антоциани, дубильні речовини, має протимікробні властивості.Теми проектів.

  1. Використання опалого листя.

  2. Опале листя наслідки перетворення, завдяки хімічним явищам.

  3. Що відбувається при спалюванні опалого листя в довкіллі? Діти хочуть запропонувати жителям свого міста збирати опале листя у спеціальні контейнери, які встановлять поряд зі сміттєвими баками. Бо й досі його просто спалюють, а люди дихають ядучим димом.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка