Річна жінка півроку тому перенесла аборт скаржиться на зникнення апетиту, слабкість, артралгії, через два тижні з'явився темний колір сечі,та жовтяниця, на тлі якої загальний стан продовжує погіршуватись
Скачати 275.29 Kb.
Дата конвертації16.04.2016
Розмір275.29 Kb.
1/10 25-річна жінка півроку тому перенесла аборт. скаржиться на зникнення апетиту, слабкість, артралгії, через два тижні з'явився темний колір сечі,та жовтяниця, на тлі якої загальний стан продовжує погіршуватись. Заподозрений вірусний гепатит Який з маркерів вірусного гепатиту ймовірніше буде позитивним у хворої?

A *Anti-HBc IgM.

B Anti-HEV IgM.

C Anti-CMV IgM.

D Anti-HBs

E Anti-HAV IgM

2/27 У хворого 24 років протягом останніх двох місяців відмічається наростаюча головний біль,загальна слабкість,запаморочення,кровоточивість (носові кровотечі,геморагії на шкірі і слизових оболонках).Лімфатичні вузли,печінка і селезінка не збільшені.Аналіз крові: Hb-50 г/л, Ер-1,6x1012/л, КП-1,0, Лейк-2,0x109/л, п-1%, C-35%, е-1%, б-1%, л-10%, м-4%, тром-30x109/л.Який ймовірний діагноз?

A *Апластична анемія

B Гострий лейкоз

C Залізодефіцитна анемія

D В12- дефіцитна анемія

E Гемолітична анемія

3/39 Хвору 62 років госпіталізовано із скаргами на збільшення шийних, надключичних та підпахвинних лімфовузлів, загальну слабкість, підвищенну пітливість, субфебрильну температуру протягом останніх 3-х місяців. В аналізі крові – лейкоцити- 64х109/л, у формулі – лімфоцити 72%. Який метод дослідження доцільно використати для уточнення діагнозу?

A *Мієлограмма

B Лімфографія

C Лімфосцинтіграфія

D Рентгенологічне дослідження

E Термографія

4/43 Хлопець 15 років з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією на м’ясо ракоподібних. Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з’явилися риніт, кон’юнктивіт, свербіння у носі. Рівень якого імунологічного показника треба визначити у хворого?

A *IgE


B IgJ

C IgM


D IgA

E Циркулюючі імунні комплекси

5/48 Хворій 19 років, що страждає на системний червоний вовчак з гострим перебігом, ураженням нирок, міокарду, плеври, суглобів, планується призначити патогенетичне лікування. В аналізі крові еритроцитів - 3,8 х 1012 /л, Нв- 120 г/л, лейкоц.-2,9 х 109/л, тромбоц.– 150 х 109/л, сечовина 6,9 ммоль/л. Оберіть правильний варіант лікування.

A *Преднізолон 60 мг/добу.

B Циклофосфан 200 мг в/в через день

C Тимолін 10 мг в/м щоденно.

D Лаферон 5 млн од.в/м 2 рази на тиждень.

E Левамізол 150 мг/добу по схемі.

6/51 Хворий 53 роки, звернувся до невропатолога зі скаргами на біль в поперековій ділянці. На рентгенограмі хребта і тазу виявлено остеопороз і значні кісткові дефекти. В крові помірна нормохромна анемія, в сечі – протеїнурія до 2,0г/л. Загальний білок крові 107 г/л. Яке дослідження слід провести для встановлення остаточного діагнозу?

A *Стернальну пункцію

B Розгорнутий ан. крові.

C УЗД органів черевної порожнини

D Цитохімічне дослідження

E Радіоізотопне ренография

7/60 У хворої К. 4 доби тому з’явився висип на шкірі, що супроводжується свербінням. Турбує здуття живота, тупий біль у правому підребер’ї, закреп. За день до цього з’їла копчене м'ясо. Раніш схожі реакції з’являлися після вживання значної кількості томатів, полуниці, шоколаду. Об’єктивно: на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок уртикарний висип. Рівень загального IgE в нормі. Який найбільш вирогідний діагноз?

A * Псевдоалергія.

B Ідиосинкразія.

C Харчова алергія.

D Атопічний дерматит.

E Хронічна кропів’янка.

8/61 Хвора 37 років, продавець, скаржиться на свербіння шкіри кистей, обличчя та шиї, яке з’являється при контакті з холодною водою, а взимку- при виході на вулицю. При об’єктивному обстеженні на відкритих ділянках шкіри дрібно-папульозний висип, екскоріації. Вкажіть попередній діагноз?

A *Холодова кропив’янка.

B Скабієс.

C Атопічний дерматит.

D Пигментна кропив’янка.

E Контактний дерматит.

9/62 Жінка 40 років госпіталізована зі скаргами на приступи ядухи, кашель з харкотінням. Хворіє 4 роки. Вперше приступ ядухи з’явився у хворої при перебуванні у селі. Надалі приступи турбували при прибиранні помешкання. Через 3 дні перебування у стаціонарі стан значно покращився. Назвіть найбільш вірогідний етіологічний фактор?

A *Побутові алергени.

B Пилок рослин.

C Інфекційний.

D Хімічні речовини.

E Психогенний.

10/ 88 Дівчина, 22 років,впродовж 2 діб скаржиться на висипку в області обличчя і виражений свербіж висипки. Захворювання пов’язує з вживанням косметичного крему. Об-но: виражене почервоніння та набряк шкіри в області щік, підборіддя, лобу, дрібна папуло-везикульозна висипка. Ваш діагноз.

A * Алергічний дерматит.

B Простий дерматит.

C Екзема.

D Бешиха.

E Нейродерміт.

11/106 Хвора П., 20 р. Звернулась до лікаря зі скаргами на: лихоманку, біль в ділянці серця, виражену загальну слабкість, втомлюваність, біль в суглобах, появу висипки на шкірі, біль і відчуття важкості в правому підребер’ї. Скарги з’явились після повернення з відпочинку. Об’єктивно: шкіра незначно жовтушна, геморагічна екзантема, “метелик” на обличчі. Імунологічний аналіз крові: зниження кількості Т-супресорів, вовчакові клітини, високі титри антинуклеарних антитіл, антитіла до гладкої мускулатури. Поставте діагноз.

A *Аутоімунний гепатит, тип 1

B Системний червоний вівчак

C Ревматизм

D Аутоімунний гепатит, тип 2

E Ревматоїдний артрит

12/117 Хворого 27 років, в анамнезі якого бронхіальна астма, вкусила бджола. З’явилися відчуття тиску у грудях, нестачі повітря, утруднення видиху, відчуття жару в верхній половині тулуба, запаморочення, виражений свербіж, судоми. Об-но: дихання шумне, свистяче, АТ – 90/60 мм рт.ст., П – 110/хв., серце – тони ритмічні, ослаблені, над легенями – жорстке дихання, сухі свистячі хрипи. Яку групу препаратів слід застосувати першочергово ?

A *Глюкокортикоїди

B Метилксантини

C Серцеві глікозиди

D Протисудомні

E Анальгетики

13/120 У жінки 42 років, яка страждає хронічним синуїтом, розвинулась, гостра форма артриту. Лікар призначив лікування ацетилсаліциловою кислотою. В анамнезі схильності до алергічних реакцій у хворої не було. Раптово після введення препарату у хворої розвинувся бронхоспазм. Найбільш імовірним патогенетичним механізмом бронхоконстрикції є:

A *Первинно-змінена реактивність бронхів

B Адренергічний дисбаланс

C Інфекційно-залежний

D Атопічний

E Імунопатологічний

14/131 Хвора 28 років скаржиться на болі, припухання міжфалангових суглобів та лівого колінного суглоба, на ранкову скутість. Об-но: суглоби міжфалангові, п'ясно-фалангові малорухомі, припухлі, рухи в них болючі, не в повному об'ємі, незначна атрофія міжкісткових м'язів кисті. Ан. крові: Л-9,6х109/л; ШЗЕ - 48 мм/год.; СРБ +++; р-ція Ваалер-Роуза - 1:128 Діагноз:

A *Рематоїдний артрит

B Ревматитичний артрит

C Деформуючий остеоартроз

D Подагричний артрит

E Реактивний артрит

15/165 У хворого після прийому бісептолу з'явилась олігурія, жовтяниця з вираженою блідістю шкіри та слизових оболонок, збільшилась селезінка,. ЗАК: Ер.-2,2х1012/л, Нв-60 г/л, К.п. 0,62, Le-14х109/л, ретикулоцити 24 ‰. Непрямий білірубін в сироватці крові 35 мкмоль/л. Сеча та кал темного кольору, підвищений рівень стеркобіліну. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?

A *Гемолітична анемія

B Токсичний гепатит

C Гострий лейкоз

D Апластична анемія

E Обтураційна жовтяниця

16/168 Хвора М., 22 років з підозрою на системний червоний вовчак скаржиться на “летючий”біль в суглобах рук і ніг, підвищення температури до 38,5-39°С впродовж 3-х тижнів, задишку, серцебиття, слабкість. Об-но: еритема на щоках та носі. У крові: Нв 90 г/л, тромбоцити 135х109 ШОЕ - 43 мм/год. У сечі: білок - 2,66 г/л, еритроцитів - 8-10 в п/з. виявлення яких антитіл у хворої найбільша значима для постановки діагнозу?

A *До нативної ДНК.

B До тромбоцитів.

C До фосфоліпідів.

D Ревматоїдний фактор.

E Кріоглобуліни.

17/170 Хвора Р., 59 р., поступила в ревматологічне відділення з підозрою на склеродермію у дуже важкому стані. Об-но: зниженого відживлення, спостерігається „маскоподібність” обличчя, остеоліз нігтьових фаланг пальців. В крові – ер. – 2,2 *109/л, ШЗЕ – 40 мм/год. В сечі – підвищення рівня вільного оксипроліну. Однією з найбільш ймовірних ланок патогенезу є:

A *Поява антитіл до колагену.

B Утворення антитіл до нативної ДНК.

C Утворення антитіл до формених елементів крові.

D Утворення антитіл до поперечносмугастої мускулатури.

E Утворення антитіл до судинної стінки.

18/171 Хв. П., 42 р. Скарги на біль в попереку, потемніння сечі, загальну слабкість, запаморочення, що виникли після лікування застуди аспірином та ампіциліном. Об-но: блідий, склери субіктеричні. ЧСС - 98/хв. Печінка +2 см, селезінка +3 см. ЗАК: ер. - 2,6*1012/л, Нв – 60 г/л, к.п. - 0,9, Le – 9,4*109/л, б - 0,5%, е - 3%, п – 6%, л - 25%, м – 7%, ШЗЕ – 38 мм/год, ретикулоцити – 24%. Біохімічний аналіз крові: заг. білірубін – 38 ммоль/л, прямий, непрямий. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Набута гемолітична анемія.

B Токсичний гепатит.

C Жовчнокам’яна хвороба.

D Агранулоцитоз.

E Пароксизмальна нічна гемоглобулінурія

19/182 Хворий, 24 років, звернувся до лікаря виявивши в себе збільшені підщелепні лімфовузли. При подальшому обстеженні лікарем виявлені збільшені під пахвові та пахові лімфатичні вузли. На рентгенограмі органів грудної клітки – збільшені лімфовузли середостіння. В аналізі крові: еритроцити 3,4х1012/л, гемоглобін 100 г/л, кольоровий показник – 0,88, тромбоцити – 190х109/л, лейкоцити – 7,5х109/л, еозинофіли – 8%, паличкоядерні – 2%, сегментоядерні – 67%, лімфоцити – 23%, ШОЕ – 22 мм/год. Яке дослідження показане для верифікації причини лімфаденопатії?

A * Відкрита біопсія лімфатичних вузлів.

B Ультразвукове дослідження органів черевної попрожнини

C Томографія середостіння.

D Пункційна біопсія лімфатичних вузлів.

E Стернальна пункція.

20/192 До травмпункту лікарні звернувся будівельник 38 років відразу після колотого поранення цвяхом стопи. При огляді стан задовільний, на підошві правої стопи колота рана. Встановлено, що протягом трьох останніх років тричі проводилась профілактика правця. Яка профілактика доцільна?

A * В/м ввести 0,5 мл. правцевого анатоксину.

B В/м ввести 3000 МО протиправцевої сироватки.

C В/м ввести 1 мл. правцевого анатоксину, 3000 МО протиправцевої сироватки.

D Призначити курс антибіотикотерапії.

E Обробити рану мильним розчином.

21/201 У дитини 2-х років з’явились скарги на висипку на слизовій оболонці після тривалої антибіотикотерапії з приводу запалення легенів. Об’єктивно: на слизовій оболонці ротової порожнини, язиці, кутах рота - червоного кольору плями, вкриті білим нальотом, який легко знімається шпателем. Поставь діагнозі.

A * Кандидоз слизових оболонок.

B Справжня пухирчатка.

C Багатоформна ексудативна еритема.

D Лейкоплакія.

E Стрептококове заїда.

22/202 У вагітної 25 років з обтяженим алергологічним анамнезом (поліноз) в терміні вагітності 28 тиж після стресової ситуації раптово з’явилось шумне свистяче дихання, задишка, ціаноз обличчя. При аускультації: над легенями дихання ослаблене, багато сухих свистячих хрипів; при перкуссії – коробковий звук. Після нападу у жінки віділилась невелика кількість тягучого харкотиння. Який найбільш ймовірний діагноз?

A * Приступ бронхіальної астми.

B Набряк легенів.

C Обструктивний бронхіт.

D Тромбоемболія легеневої артерії.

E Загроза переривання вагітності.

23/236 Пацiєнт 40 рокiв, гомосексуаліст, звернувся зi скаргами на тривалу гарячку, нiчну пiтливiсть, рiзке зниження маси тiла, бiль у м’язах, горлi, суглобах, рецидивуючу дiарею. При оглядi виявлено генералiзована лiмфаденопатiя. Яке захворювання слід запідозрити?

A *СНIД

B Лiмфогрануломатоз

C Сепсис


D Туберкульоз

E Лімфалейкоз

E Абсцес легенів

24/ 240 Хвора 20 років. Після ужалення оси розвинувся набряк Квінке, на тулубі з’явився висип у вигляді пухирів, папул. Невідкладну допомогу треба починати з:

A *преднізолон, антигістамінні препарати

B Реополіглюкін, гемодез

C Норадреналін, мезатон

D Свіжозаморожена плазма, E–амінокапронова кислота

E Гіпотіазид, фуросемід

25/241 Хвора 32-х років, фармацевт, працювала з анестезіном. 5 діб по тому на кистях з’явилась індурація шкіри та еритематоз. Встановіть діагноз.

A *Дерматит контактно-алергічний

B Атопічний дерматит

C Псоріаз

D Геморагічний васкуліт

E Пігментна кропивниця

26/242 Пацієнт Н., 25 років. Раптово після прийому креветок розвинулось свербіння шкіри, на деяких ділянках тіла з’явились пухирі, гіперемія. Поставте діагноз.

A *Гостра кропивниця

B Геморагічний васкуліт

C Пігментна кропивниця

D Псоріаз

E Сверблячка

27/243 Пацієнт А. 22 років. Скарги на свербіння шкіри на шиї, вухах. Хворіє з дитинства. Батько страждає алергічним ринітом. При огляді еритеми та ліхеніфікації на вухах , шиї, підколінних ямках. Найбільш вирогідним діагнозом є:

A *Атопічний дерматит

B Себорейна екзема

C Псоріаз

D Контактний дерматит

E Сверблячка

28/262 Хворий 55 років скаржиться на біль у грудині, поперековому відділі хребта, ребрах. Анамнестично-патологічний перелом кісток правої гомілки. У крові-загальний білок-110 г/л, позитивний М-градієнт. У сечі-блок Бенс-Джонса. Ваш діагноз?

A *Мієломна хвороба

B Остеохондроз

C Стенокардія напруги 2ФК

D Гломерулонефрит

E Невралгія

29/265 Хвора 20 років скаржиться на підвищення температури тіла до 38оС, задуху, серцебиття, набряки на ногах, болі у суглобах. На щоках – еритема. Тахікардія, сістоличний шум на верхівці, помірне збішення печінки, селезінки. В алізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ 52 мм/год. В аналізі сечі: протеінурія – 5,6 г/л, еритроцити 20 – 30, циліндри гіалінові до 10. Який метод необхідний дляьпостанови діагнозу?

A *Виявлення антитіл до ДНК

B УЗД нирок

C Кров на антистрептолізін О

D ЕХО-КС

E Біопсія нирки

30/282 4- денну дитину переведено з пологового стаціонару з симптомами інфекційного токсикозу. При огляді виявлено: затруднене дихання через ніс, виражені серозно-геморагічні виділення з носа. Запідозрено вроджений ранній сифіліс. Яке з обстежень дозволить підтвердити підозру?

A * виявлення специфічних антитіл в крові.

B Загальний аналіз крові.

C Дослідження очного дна.

D Дослідження спинномозкової рідини.

E Рентгенографія трубчастих кісток.

31/283 У вагітної в другому триместрі діагностовано первинний сифіліс, з приводу якого отримала адекватне антибактеріальне лікування. Вагітність доносила. Період новонародженості перебігав без ускладнень, але у новонародженої дитини виявлено високий титр протитрепонемних антитіл. Дитину слід годувати:

A * Материнським грудним молоком.

B Донорським грудним молоком.

C Адаптованою сумішшю.

D Адаптованою соєвою сумішшю.

E Простою молочною сумішшю.

32/291 У хворого з обширним QS-інфарктом міокарда в гострому періоді захворювання спостерігали зниження АТ до 80/60 мм.рт.ст., миготливу аритмію та блокаду правої ніжки пучка Гіса. На 10-й день захворювання констатовано наявність на ЕКГ комплексів QS з елевацією сегмента ST. При цьому у хворого з’явились ознаки перикардиту, поліартриту та плевриту. Про яке ускладнення інфаркта міокарда йдеться в даному випадку?

A * Синдром Дреслера

B Аневризму лівого шлуночка

C Кардіогенний шок

D Електромеханічну дисоціацію

E Тромбоемболію легеневої артерії

33/294 Хворий З. 36 років, хворіє на ревматоїдний артрит протягом 8 років. Два місяці тому з’явилось припухання лівого колінного суглобу, резистентне до лікування. Об’єктивно: синовіт лівого колінного суглобу. Проведено пункцію цього суглобу і отримано 50 мл ексудату. Які клітини будуть виявленні при дослідженні суглобового пунктату?

A *Рогоцити

B LE-клітини

C Клітини Березовського

D Еритроцити

E Еозинофіли

34/322 Водій-далекобійник 40 років, хворіє впродовж двох місяців: загальна слабкість, пітливість, схуднення на 12 кг, часті тривалі проноси та рецидивуючі респіраторні інфекції. Об”єктивно: генералізована лімфоаденопатія, явища кандидозу порожнини рота; у випорожненнях - домішки слизу та крові. Виявлено зниження кількості Т-хелперів, Т4/Т8 меньше 0,5. Який діагноз найбільш йомовірний?

A * СНІД

B Шигельоз

C Амебіаз

D Туберкульоз

E Сепсис

35/341 У пацієнта встановлено діагноз оперізуючий герпес. Хворий з дитинства страждає на цукровий діабет, батько та дідусь - на бронхіальну астму. Декілька днів тому переніс харчове отруєння. На протязі 7 діб приймав анальгін з приводу головної болі. При обстеженні хворого знайдено підвищення рівня антитіл проти ВІЛ. Який з чинників має найбільше патогенетичне значення?

A * ВІЛ – зумовлений імунодефіцит

B Алергічні захворювання у родичів

C Харчове отруєння

D Цукровий діабет

E Прийом анальгетиків

36/351 Хворому С., 45 років, з групою крові А(В)Rh(-) та гемотрансфузіями в анамнезі з приводу постгеморрагічної анемії перелили 200 крові А(В)Rh(+). Під час гемотрансфузії з’явилися: озноб, біль в попереку, за грудиною, нудота. Об/єктивно: шкіра бліда, холодна, волога, дихання шумне з затрудненим видихом. Пульс – 110 уд/хв., АТ-80/60 мм.рт.ст. Виділилася сеча чорного кольору. Яке ускладнення виникло у хворого?

A *Гемолітичний шок

B Гіпотонічний криз

C Анафілактичний шок

D Кардіогенний шок

E Гостра ниркова недостатність

37/356 Хвора 30 років, після перебування на заробітках звернулась до дерматолога із скаргами на висипання по всьому шкірному покрову. За останні 3 місяці відмічає різке похудіння, загальну слабість, постійний субфебрилітет. На предмет якого захворювання доцільно обстежити пацієнтку?

A *на СНІД

B На сифіліс

C На туберкульоз

D На цитомегаловіручну інфекцію

E На злоякісні новоутворення шкіри

38/375 Хворий 43 років скржиться на підвищення температури тіла до 38,6оС, пітливість, шкірну сверблячку. Пальпуються шийні, пахвові, пахвинні лімфатичні вузли, розмірів до лісового горіха, щільні, безболісні, рухомі. Ан.крові: Нв 136г/л, ер.4,0х1012/л, лейк.10,0х109/л, баз.0%, еоз.6%, нп 10%, нс 65%, лімф.14%, мон.3%, ШОЕ 58 мм/год. Діагностичні припущення?

A *Лімфогранульоматоз

B Хронічний лімфолейкоз

C Гострий лейкоз

D Сепсис

E ВІЛ-інфекція

39/381 Пацієнт 23 років поступив до травматології після дорожньо-транспортної пригоди. Мають місце забруднені відкриті переломи кінцівок. З анамнезу відомо, що потерпілий ніколи не робив щеплення проти правця. Проведено хірургічну обробку ран. Які засоби невідкладної профілактики правця необхідно вжити?

A * Введення 3 000 МО сироватки

B Введення 200 000 МО сироватки

C Введення 0,5 мл. анатоксину

D Введення 1,0 мл. анатоксину

E Введення преднізолону

40/408 Хвора 52-х років надійшла до стаціонару зі скаргами на підвищену кровоточивість зі слизових оболонок, обширні крововиливи в шкіру у вигляді екхімозів, плям, носові та шлункові кровотечі. Після клінічних обстежень було всановлено діагноз: тромбоцитопенічна пурпура. Яка найбільш вірогідна причина виникнення даного захворювання?

A *Утворення антитромбоцитарних аутоантитіл

B Порушення гемостазу

C Дефіцит VІІІ фактору згортання крові

D Спадкова недостатність плазмових факторів згортання крові

E Дефіцит заліза в сироватці крові, кістковому мозку і депо

41/486 У вагітної З., 27 років (вагітність ІІ, 8-10 тижнів), підвисилась температура. При обстеженні на TORCH-інфекції знайдено антитіла до вірусу звичайного герпесу І, ІІ типів у класі IgM. Що слід порекомендувати вагітній?

A * Перервати вагітність

B Продовжити нагляд

C Лікування ацикловіром

D Симптоматичне лікування

E Обстеження на ?-фетопротеїн

42/522 У чоловіка 37 років при проведенні пієлографії за допомогою верографіну виник свербіж шкіри, набряк обличчя, запаморочення, страх смерті. АТ 70/40 мм рт ст., PS 130 уд у хв.. Дихання шумне, хрипи чути на відстані, при аускультації дихання ослаблене, поодинокі сухі хрипи. Який препарат необхідно ввести хворому в першу чергу?

A *Адреналін.

B Преднізолон.

C Лазікс

D Супрастин.

E Еуфілін.

43/523 Жінка 48 років, перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Через 3 місяці від початку захворювання відзначалася наявність HВV-ДНК високої концентрації. Хвора живе разом з вагітною невісткою, сином та чоловіком. Визначте найбільш ефективні засоби профілактики членів родини?

A *Вакцинація членів родини.

B Інтерферонотерапія членам родини.

C Вакцинація чоловіка.

D Вакцинація сина.

E Вакцинація вагітної жінки.

44/533 Жінка 36 років страждає полінозом на протязі 7 років . Останні 2 роки у серпні-вересні (період цвітіння амброзії) пацієнтка відмічає 2-3 напади ядухи, котрі усуваються 1 дозою сальбутамолу. Об'єктивно: температура - 36,5оС, ЧДР - 18 за хв., пульс - 78 уд./хв., АТ - 115/70 мм рт.ст. Над легенями - везікулярне дихання. Тони серця звучні, ритм правильний. Застосування якого препарату дозволить найбільш ефективно запобігти приступам ядухи у критичний для хворої сезон?

A *Інгаляції інталу.

B Інгаляції беротеку.

C Інгаляції атровенту.

D Прийом супрастину.

E Прийом теопека.

45/535 Хворий, 52 років, скаржиться на біль в суглобах, м’язах, слабість у м'язах. Хворіє біля року. Лікування нестероїдними протизапальними препаратами було без ефекту. При огляді: самостійні рухи тулуба та кінцівок утруднені, в параорбітальній області– темна ерітема. Пальпація м'язів плечового поясу та стегон болюча. Тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Який найбільш імовірний основний патогенетичний механізм розвитку цього захворювання?

A *Синтез міозин - специфічних антитіл.

B Гіперпродукція колагену

C Утворення антитіл до РНК.

D Утворення антитіл до нативної ДНК.

E Утворення циркулюючих імунних комплексів

46/544 Хворий В., надійшов у клініку зі скаргами на виражену слабкість, підвищення температури до 39,2оС, болі в горлі при ковтанні, геморагічне висипання на шкірі тулубу. При обстеженні в аналізі крові анемія, тромбоцитопенія, бласти – 14%, ШЗЕ 40 мм/год. Яке обстеження необхідно для уточнення діагнозу?

A *Стернальна пункція

B Рентгенографія кісток черепа

C Розгорнутий аналіз крові

D Посів із мигдалин

E Коагулограма

47/546 Хвора В., 16 років, надійшла зі скаргами на носову кровотечу, геморагічну висипку у виді петехій та пятен на шкірі кінцівок, передній поверхні тулуба. З анамнезу: 2 тижні тому було зроблено щеплення. У крові: Ер 4,0*1012/л, Лейк. - 6,7*109/л, Тр 30*109/л, э - 2, П - 4, С- 54, Л - 32, М - 8. ШОЄ 12 мм/год. Ваш діагноз?

A *Аутоімуна тромбоцитопенічна пурпура

B Гострий лейкоз

C Геморагічний васкуліт

D Хвороба Рандю-Ослера

E Лейкемоїдна реакція

48/555 У хворого 24 років на 4-й день хвороби гостра біль в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 38оС. При огляді мигдалики гіпертрофовані, соковиті. Збільшені підщелепні, шійні пахвинні лімфовузли. Печінка +2 см, селезінка +3 см. В загальному анамнезі крові: лемф. - 14,0*109, лімфомоноцитоз, мононуклеарів 24%. Вірогідний діагноз.

A * Інфекційний мононуклеоз

B Лакунарна ангіна

C Гострий лейкоз

D Хронічний тонзиліт

E Дифтерія

49/561 У хворої 42 років через 1,5 місяця після лікування (сульфаніламідами і ампіциліном) з’явилася загальна слабкість, біль в суглобах, температура підвищилась до 38оС. При обстеженні виявлено збільшення лимфатичних вузлів, печінки, селезінки, папульозний висип з лехеніфікацією шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, ШОЕ ускорена до 40 мм/год. Виберіть найбільш важливий лабораторний показник для діагнозу захворювання.

A *Визначення антитіл до нативної ДНК

B Визначення LE-клітин (вовчаночних клітин) в крові

C Титр реакції Ваалера-Роузе

D Клінічний аналіз крові

E Гострофазові показники

50/579 У хворого на хронічний лімфолейкоз збільшилася загальна слабкість,з’явилась жовтяниця. Ер-2,1*1012/л; Нв - 65г/л; кольоровий показник-1,0; ретикулоцити- 5%.Білірубін загальн.- 80,3 мкмоль/л, неконьюгований- 65,3 мкмоль/л. Який ведучий патогенез зниження гемоглобіну ?

A * Аутоімунний гемоліз

B Пригнічення ерітроїдної гілки гемопоезу

C Дефіцит еритропоетину

D Дефіцит фолієвої кислоти

E Порушення порфіринового обміну

51/ 590 Після укусу бджоли у хворого з'явились свербіж шкіри, осиплість голосу, гавкаючий кашель, неспокій,Об-но: набряк губ, повік, ціаноз, . Які з перерахованих ліків застосовують у першу чергу?

A * Преднізолон.

B Адреналін.

C Еуфілін.

D Лазікс.

E Седуксен.

52/591 Хлопцю 16 років було проведено щеплення вакциною АКДС. Через 8 діб у нього з’явились скованість та біль у суглобах, субфебріальна температура, уртікарний висип на шкірі, збільшення пахових, шийних лімфовузлів та селезінки. Який тип алергічної реакції має місце?

A *Імунокомплексний.

B Гіперчутливість негайного типу.

C Цитотоксичний.

D Гіперчутливість сповільненого типу.

53/592 Хворий 31 рік, скаржиться на збільшення лімфовузлів зліва над ключицею, нічні свербіж шкіри. Хворіє протягом року. Об-но: пальпуються збільшені неболючі лімфовузли зліва в надключичній ділянці. Аналіз крові: гемоглобін - 110 г/л, лейкоцити - 9,6*109/л,еозинофіли 4%, п.- 6%, с.- 63%, лімф.- 20%, мон.- 7%., ШОЕ-55 мм/год., тромфоцити 135*109. На Rh-графії грудної клітки визначається інфільтрат у прикоренової області зліва. Яке дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

A *Біопсія лімфовузла.

B Трепанобіопсія.

C Стернальна пункція.

D Бронхоскопія

E Томограма легень.

54/593 Хворий 29 років, після перенесеної ангіни через 2 тижні помітив набряки обличчя, слабість, зниження працездатності. Поступово з'явились задишка, набряки нижніх кінцівок, поперекового відділу хребта. Об'єктивно: блідість шкірних покровів, послабленість серцевих тонів, анасарка. АТ-160/100 мм рт.ст. Питома вага сечі 1021, білок 5 г/л, еритроцити 20-30 в полі зору, гіалінові циліндри- 4-6 в полі зору. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз?

A *Гострий гломерулонефрит.

B Гіпертонічна хвороба

C Гострий пієлонефрит.

D Інфекційно-алергічний міокардит

E Мікседема.

55/594 Хворий 22 роки, захворів гостро, t- 38оС, з'явились незначні болі в горлі при ковтанні, гугнявий голос. Об'єктивно: на лівому мигдалику і на дужці є плівчастий наліт. Поставлено діагноз: лакунарна ангіна, призначено пеніцилін і полоскання. На другий день плівки поширилися на м`яке піднебіння та язичок. На шиї з`явився набряк до ключиці, голос гугнявий. Тони серця приглушені, Ps – 110 уд./хв, АТ – 95/65 мм.рт.ст. Яка лікувальна тактика у даному випадку?

A *Антитоксична протидифтерійна сироватка

B дифтерійний анатоксин

C еритроміцин

D Автогемотерапія

E Розкриття і дренування паратонзилярної клітковини

56/598 Студента 20 років протягом місяця турбує значна втомлюваність, підвищена температура тіла [39оС], профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні висипання на губах. В загальному аналізі крові: лейк. 3,3*109/л, ШЗЕ 15 мм/год, В-лімфоцитів 12%, співвідношення Тх/Тс<0,5. Методи специфічної діагностики захворювання?

A *Виявлення антитіл в реакції ІФА до ВІЛ

B Біопсія лімфовузла

C Стернальна пункція

D Бактеріологічне дослідження крові

E Проба Манту

57/607 Хвора К., 52 роки, скаржиться на збільшення маси тіла, слабість, закреп, погіршення пам’яті. Вказані симптоми повільно наростали протягом останніх 1,5 року. Об’єктивно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширені, тони приглушені, пульс 66/хв. АТ 110/70 мм рт.ст. ЩЗ не пальпується. Методом ІФА виявлені антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+++); рівень ТТГ – 15,2 мО/л. УЗД: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз.

A *Аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз

B Аутоімунний тиреоїдит без порушення функції

C Ендемічний зоб

D Підгострий тиреоїдит

E Дифузний токсичний зоб

58/609 Хворий 27 років протягом 5 років лікувався у невропатолога з приводу остеохондрозу хребта з корінцевим синдромом. Останні 2 роки лікування проходило без клінічного ефекту. Лікар помітив зростання лабораторної активності процесу, зникнення фізіологічного лордозу. Була запідозрена хвороба Бехтерева. Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?

A *Рентгенографія ілеосакральних сполучень.

B Визначення HLA-B27 антигену

C Рівень ЦІК в крові.

D Пунктат косного мозку

E Наявність ревматоїдного фактору.

59/637 Жінка 40 років часто хворіє гострими респіраторними захворюваннями. Як часто вона повинна проходити профілактичне флюорографічне обстеження?

A *1 раз на рік

B 2 рази на рік

C 1 раз в 2 роки

D 1 раз в 3 роки

E 1 раз в 5 років

60/641 У хворого дифузний токсичний зоб. Отримує мерказоліл у дозі 50 мг на добу. Через 3 тижні від початку лікування підвищилася температура тіла до 38,1оС, з'явився біль у горлі, болючі виразки в роті. Загальний аналіз крові: ер. – 3,1*1012/л; Нв – 94 г/л; КП – 1,0; лейк. 1,0*109/л; ШОЕ – 28 мм/год. Яка наймовірніша причина погіршення стану хворого?

A *Розвиток агранулоцитозу.

B Розвиток паратонзилярного абсцесу.

C Гостра респіраторна інфекція.

D Розвиток тіреотоксичного кризу.

E Алергічна реакція на мерказоліл.

61/677 Чоловіка 32-х років протягом останнього року турбують болі в крижах та кульшових суглобах, болючість та скутість при рухах в поперековому відділі хребта. ШОЕ - 56 мм/год. Рентгенологічно виявлено ознаки двобічного сакроілеіту. Хворий є носієм антигену НLA В27. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A * Анкілозуючий споділоартрит

B Коксартроз

C Ревматоїдний артрит

D Хвороба Рейтера

E Спондільоз

62/687 До лікаря звернулась жінка 35-ти років з ураженням шкіри кістей і нижньої третини передпліччя у вигляді значного набряку, гіперемії, везикуляції, мокнуття. Захворювання розвилось після використання для прання білизни порошку “Лотос”, яким хвора користується на протязі місяця. Раніше дерматологічних захворювань не було. Який найбільш вірогідний діагноз?

A * Алергічний дерматит

B Простий дерматит

C Токсикоалергічний дерматит

D Мікробна екзем

E Обмежений нейродерміт

63/691 У 12-річної дівчинки після вживання двох твблеток аспірину за 4-5 годин температура тіла підвищилася до 39-40оС Скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям на шкірі з, утворенням пухирів або відшаровуванням епідермісу з ерозуванням поверхні Ураження на шкірі нагадували опіки другого ступеня. Симптом Нікольського – позитивний. Який найбільш імовірний діагноз?

A * Гострий епідермальний некроліз – синдром Лайєла.

B Пухирчатка вульгарна.

C Поліморфна ексудативна еритема.

D Бульозний дерматит.

E Герпетиформний дерматоз Дюринга

64/699 У 23-річної жінки, яка 5 років хворіла на синдром Рейно, місяць тому з’явилися підвищення температури тіла до 38,5 – 39,2оС, біль у суглобах, гіперемія обличчя, схуднення, слабкість. У крові: лейкоцитів - 3,2*109/л, ШОЄ – 38 мм/год. Дослідження яких з імунологічних показників буде мати найбільшу діагностичну цінність?

A *Антитіла до dsДНК.

B Антитіла до фосфоліпідів.

C Рівень імуноглобулінів сироватки крові.

D Кількість Т-лімфоцитів.

E Кількість Т-супресорів.

65/700 Жінка 32 років перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Протягом двох місяців при проведенні контролю виявляється висока концентрація HBV-ДНК. Яка тактика ведення хворої?

A *Призначити препарати інтерферону

B Призначити гепатопротектори

C Призначити глюкокортікоїди

D Призначити жовчогінні препарати

E Призначити вітаміни групи В

66/735 В населеному пункті протягом останніх трьох років відмічається зростання захворюваності на дифтерію, реєструються окремі сімейні спалахи. Який із перерахованих заходів може найбільш ефективно вплинути на епідемічний процес дифтерії і зменшити захворюваність до поодиноких випадків?

A *Імунізація населення

B Госпіталізація хворих

C Виявлення носіїв

D Рання діагностика

E Дезинфекція в осередку

67/16 У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3%, П – 4%, С – 15%, Л – 45%, М – 10%, віроцити – 23%. Яке захворювання можна запідозрити?

A * Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Стрептококова інфекція

D Дифтерія ротоглотки

E Ангіна Сімановського-Венсана

68/26 Хлопчику 6 років був введений донорський імуноглобулін у зв'язку з контактом по вірусному гепатиту в сім'ї. По графіку вакцинації на цей час була запланована ревакцінація проти кору. Дитина огдянута дільничим періатором та визнана здоровою. З якої причини лікар- імунолог не дав дозволу на вакцінацію:

A *Неефективністю вакцинації на фоні введеного імуноглобуліну.

B Можливою анафілактичною реакцією на вакцину.

C Високою вірогідністю захворювання на кір після вакцинації.

D Можливим розвитком вірусного гепатиту на фоні вакцинації проти кору.

69/68 Дитина народилася від ВІЛ-інфікованої матері. Загальний стан задовільний. По шкалі Апгар – 8 балів. Маса тіла 3200, довжина – 50 см. Передпологова, пологова та післяпологова хіміопрофілактика СНІДу не проводилась. Через який час можна визначити методом ІФА наявність ВІЛ-інфекції?

A * Через 18 місяців

B Через 6 місяців

C Через 3 місяці

D Через 1 місяць

E У перші дні після народження

70/69 У 5-річної дитини важка форма вітряної віспи з рясною поліморфною везикульозно-папульозною та геморагічною висипкою. Температура у межах 39-40С. Який із противірусних препаратів слід призначити у даному випадку?

A * Ацикловір

B Ламівудін

C Реаферон

D Арбідол

E Ремантадін

71/79 Новонароджений від Rh-негативної матері. Пологи термінові, вагітність ІІ (І – здорова доношена дитина). Тактика післянатальної діагностики?

A * Визначити Rh-приналежність і білірубін пуповинної крові

B Визначити групу і Rh-приналежність

C Визначити білірубін пуповинної крові загальний аналіз крові

D Визначити АЛТ і АСТ, пробу Кумбса

72/85 Дитина 20-добового віку надійшла до лікарні на 3-тю добу захворювання в тяжкому стані. Спостерігається фебрильна лихоманка, рясний поліморфний (плями, папули, везикули) висип на всьому тілі, слизових оболонках, практично всі везикули мають геморагічний вміст. З застосування якого лікарського засобу необхідно розпочати терапію?

A * Ацикловіру

B Преднізолону

C Протигерпетичної вакцини

D Амантадину

E Інтерферону

73/96 При трансфузії еритроцитарної маси у 8-ми річного хлопчика, хворого на гемофілію А, раптово з'явилися біль за грудниною та у попереку, задишка, холодний піт. Об'єктивно: шкіра бліда, ЧСС- 100/хв., АТ- 60/40 мм рт.ст. Олігурія, сеча коричневого кольору. В лікуванні даного ускладнення першочерговим є призначення:

A *Преднізолону

B Лазіксу

C Адреналіну

D Еуфіліну

E Анальгіну

74/101 У дитини, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу хвороби Ходжкіна (лімфогранулематоз), підвищилась температура тіла до 38,2оС, виник рясний поліморфний висип (плями, папули, везикули) на всьому тілі. Додаткове застосування якого лікарського засобу є найбільш обґрунтованим в даному випадку?

A * Ацикловіру

B Преднізолону

C Рібавірину

D Цефтриаксону

E Ванкоміцину

75/105 У дівчинки скарги на папульозну висипку. Свербляче висипання, що зникає при натисканні на обличчі, грудях, животі, “географічний язик”. Температура нормальна. Напередодні вживала напій “Фанта”, шоколадні цукерки, рибні продукти. Збоку внутрішніх органів патології не знайдено. Еозинофілія. Який попередний діагноз?

A *Гостра кропивниця

B Атопічний дерматит

C Системний червоний вовчак

D Тромбоцитопенічна пурпура

E Кір


76/110 У новонародженої дитини з групою крові А(II) Rh+, що народилася від матері з групою крові 0(І), RH+ на 2 добу життя виникла жовтяниця, рівень загального білірубіну склав 310 мкмоль/л за рахунок переважання непрямої фракції. Трансамінази у сироватці крові дорівнюють нормальним значенням. Який попередній діагноз слід встановити дитині?

A *Гемолітична хвороба новонароджених по АВО, жовтянична форма

B Гемолітична хвороба новонароджених по Rh +, жовтянична форма

C Фетальний гепатит

D Атрезія жовчних протоків

E Синдром Жильбера

77/116 У дитини 6-ти років на тлі температури 38,20С два дні тому появились висипання на тілі, які супроводжувались свербінням. Об’єктивно: на шкірі тулуба та волосистої частини голови спостерігаються папульозні, пухирцеві елементи в діаметрі 3-4 мм, поодинокі елементи вкриті кірочками. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Вітряна віспа.

B Алергічний дерматит.

C Кір.


D Краснуха.

E Короста.

78/126 У дитини 2 років діагностовано септикопіємічну стадію сепсису. Отримує антибактеріальну та імунозамісну терапію. Протягом останньої доби почали кровоточити місця ін’єкцій, на шкірі з’явилися висипання у вигляді петехій та екхімозів, екстравазати. Яке ускладнення розвивається у хворого?

A * Дисеміноване внутрішньосудинне згортання.

B Анафілактична реакція.

C Гемолітична криза.

D Медикаментозна алергія.

E Інфекційно- токсичний шок.

79/146 Хлопчик 3 місяців з ознаками локальної прояви ексудативно-катарального діатезу. З якого віку можна проводити профілактичні щеплення даної дитини?

A *з 3 місяців

B З 6 місяців

C З 8 місяців

D З 10 місяців

E З 12 місяців

80/153 В сім’ї 2 дитини. Одна з них захворіла на аденовірусну інфекцію. Який медикамент необхідно призначити другій дитині з ціллю профілактики?

A * Лаферон

B Циклоферон

C Імуноглобулін людський нормальний

D ДНК-за

E Ацікловір

81/155 Хворий, 10 років, у якого на 2-й день хвороби спостерігаються симптоми грипу середньої тяжкості, отримує : мефенамінову кислоту, глюконат кальцію; нафтизин 0,1% в краплях в ніс. Який противірусний препарат доцільно призначити?

A * Ремантадин

B Ацикловір

C Рибавірин

D Герпевір

E Лаферон

82/196 Хворий 8 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високую температуру, біль у горлі. Об'єктивно: помірна гіперемія слизової оболонки зіву, мигдалики збільшені, збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, віроцити - 15%. Ймовірний діагноз?

A * Інфекційний мононуклеоз

B Скарлатинозна ангіна

C Дифтерія

D Аденовірусна інфекція

E Гострий лімфолейкоз

83/222 У 10-річного хлопчика на фоні вживання еритроміцину гостро розвинулися ознаки медикаментозної алергії у вигляди генералізованої кропив”янки, масивного набряку Квінке. Стан дитини важкий. З яких препаратів слід розпочати інтенсивну терапію?

A *Глюкокортикоїди

B Антигістамінні

C Діуретики.

D Седативні

E Кальцію глюконат

84/226 В новонародженого у віці одного дня виникла жовтяниця. Загальний білірубін сироватки крові 144 мкмоль/л, непрямий білірубін 130 мкмоль/л. Тест Кумбса позитивний. Дитина від першої вагітності. Мати має ґрупу крові - 0(I) Rh(-). Найімовірніша причина жовтяниці?

A *АВО-несумісність.

B Атрезія жовчевих шляхів.

C Резус-несумісність.

D Фізіологічна жовтяниця.

E Фетальний гепатит.

85/227 Хвору на кір дитину, віком 9 місяців, в перший день появи висипу було госпіталізовано. Її брат, якому 4 роки, на кір не хворів і проти цієї інфекції не щеплений в зв'язку з абсолютними протипоказаннями за станом здоров'я. За допомогою якого із перерахованих заходів можна попередити захворювання на кір у цієї дитини?

A * Введення імуноглобуліну

B Вакцинація

C Застосування антибіотиків

D Застосування хіміопрепаратів

E Фагопрофілактика

86/243 У хворого на протязі останніх 2 місяців наростаюча біль, слабкість, кровоточивість (кожні геморагії, кровотечі з носу), лихоманка. Лімфатичні вузли, печінка та селе-зінка не збільшені. Гемограма: НЬ- 50г/л, Ер- 1,5 т/л, Цп- 1,0, Л- 1,8 г/л, п/я-1%, с/я-28%, є-1%, л-6%, м-5%, ШОЕ – 60 мм/год, тромбоцити- 30 г/л. Який діагноз?

A *Апластична анемія

B Залізодефіцитна анемія

C Гемолітична анемія

D Гострий лейкоз

E В12-дефіцітна анемія

87/253 У 5-річної дівчинки із транзиторним імунодефіцитом по Т-системі протягом двох місяців спостерігається клінічна картина правобічної пневмонії. Про який перебіг пневмонії слід думати у даному випадку?

A *Затяжний

B Рецидивуючий

C Хронічний

D Хвилеподібний

E Гострий

88/276 Дитина госпіталізована з вогнищевими змінами в складках шкіри. При огляді дитина неспокійна, шкіра суха, з окремими папульозними елементами і зонами ліхеніфікації з нечіткими краями. Висипка на шкірі супроводжується сильним свербінням. Покращення стану дитини відмічається в літні місяці, погіршення - взимку. Дитина з 2-х місяців на штучному вигодовуванні, перенесла ексудативний діатез. Бабуся по лінії матері хворіє бронхіальною астмою. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Атопічний дерматит

B Контактний дерматит

C Себорейна екзема

D Строфулюс

E Кропивниця

89/289 У новонародженого з пупкової ранки гнійні виділення, шкіра навколо пупка припухла. Шкіра бліда, з жовто-сірим відтінком, генералізована геморагічна висипка. Температура тіла носить гектичний характер. Який з перечислених діагнозів найбільш імовірний?

A *Сепсис.

B Геморагічна хвороба новонароджених

C Гемолітична хвороба новонароджених

D Тромбоцитопатія.

E Омфаліт

90/297 Дитину 10 років доставлено у лікарню після укусу бджолою. Після огляду лікар встановив у дитини анафілактичний шок. Який комплекс невідкладних дій необхідно призначити у такому випадку?

A *Припинити надходження яду бджоли до організму дитини, ввести п/ш 0,1% розчин

адреналіну, в/в струмінно глюкокортикостероїди.

B Негайно ввести в/м лазікс.

C Негайно ввести в/в струмінно глюкокортикостероїди та провести інтубацію трахеї.

D Негайно ввести в/м антигістамінний препарат та продовжити догляд за станом дитини.E Негайно ввести в/м антигістамінний препарат та в/в лазікс.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка