Рішення 05. 03. 2013№23- 12 / VІ про виконання «Програми поліпшення медичного, соціального, побутового та комунального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012 рік»
Скачати 161.69 Kb.
Дата конвертації17.04.2016
Розмір161.69 Kb.
ЧЕРКАСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ


05.03.2013№ 23- 12 / VІ


Про виконання «Програми поліпшення

медичного, соціального, побутового

та комунального обслуговування

громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи на 2012 рік»

та затвердження програми на 2013 рік

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», листа Черкаської районної державної адміністрації від 29.01.2013 № 59/01-01-26, за погодженням Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 19.02.2013 №04/546, постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та соціального забезпечення, президії, з метою поліпшення житлово-побутових умов проживання, медичного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС районна рада

ВИРІШИЛА: 1. Інформацію про виконання «Програми поліпшення медичного, соціального, побутового та комунального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012 рік» взяти до відома.

 2. У зв`язку з виконанням «Програми поліпшення медичного, соціального, побутового та комунального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012 рік» та закінченням терміну дії, зняти її з контролю.

 3. Затвердити районну Програму поліпшення медичного, соціального, побутового та комунального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2013 рік (далі – Програма) (додається).

 4. Рекомендувати фінансовому управлінню районної державної адміністрації передбачити фінансування Програми, виходячи з можливостей бюджету.

 5. Начальнику управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації інформувати районну раду протягом І півріччя 2014 року про виконання Програми.

 6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів та соціального забезпечення.

Голова ради М.І.Смірнов

Додаток

до рішення районної радивід 05.03.2013 №23- 12 /VІ
РАЙОННА ПРОГРАМА

поліпшення медичного, соціального,

побутового та комунального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2013 рік
АНАЛІЗ

стану виконання в районі вимог чинного Чорнобильського законодавства та визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Турбота про осіб потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є одним із пріоритетних завдань держави. У зв’язку із цим існує необхідність проведення комплексу заходів, спрямованих на збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне і повноцінне їх лікування, пільгове медичне, побутове та комунальне обслуговування.

Станом на 01.12.2012 в Черкаському районі мешкає:

556 - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі:

1 категорії – 187 осіб;

2 категорії – 267 осіб;

3 категорії – 102 осіб;

863 - потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі:

1 категорії – 19 осіб;

2 категорії – 45 осіб;

3 категорії – 67 осіб;

4 категорії – 413 осіб;

310 - потерпілих дітей (серія Д);

56 - вдів ліквідаторів аварії на ЧАЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Всього на обліку перебуває 1480 осіб, які мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Із 93 осіб, із числа потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали на чергу для придбання санаторно-курортних путівок в 2012 році лише 51 особа оздоровилась в санаторно-лікувальних закладах, що складає 55%. На обліку для оздоровлення в 2013 році перебуває 13 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, потерпілих, яким, згідно показань лікувальних установ, рекомендовано санаторно-курортне лікування в місцевих санаторіях „Україна” та „Мошногір’я” (13 осіб х 3846 грн. вартість путівки = 50 тис. грн.)

На виконання програми забезпечення медикаментами за пільговими рецептами лікарів для амбулаторного лікування осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи із Державного бюджету виділено 41,4 тис. грн. Загальна кількість осіб, які мають право скористатись цією програмою 1480 постраждалих. На обліку в Черкаській центральній районній лікарні перебуває 14 онкохворих із числа ліквідаторів 1 та 2 категорій та 40 осіб із числа ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій, які потребують забезпечення безкоштовними ліками ( згідно актів обстеження матеріально-побутових умов проживання (14 х 2 тис. Грн.. = 28 тис. грн.) + (40 х 300 грн. = 12 тис. грн.) = 40 тис. грн.).

На здійснення державної програми щодо безплатного зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається Міністерством охорони здоров’я України) із Державного бюджету виділено 7,6 тис. грн. На обліку на зубопротезування перебуває 28 ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій. Середня вартість зубопротезування складає 714 грн. Додаткове фінансування складає 20 тис. грн. (28 х 714 грн.(середня вартість зубопротезування) = 20 тис. грн.).

На обліку для поліпшення житлових умов (п.10 ст.20 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”) перебуває 8 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Впродовж останніх 19 років безкоштовне житло не виділялось. Для часткового погашення витрат на придбання власного житла необхідно виділити кошти в сумі 50 тис. грн. для ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії , який перебуває в черзі для забезпечення безкоштовним житлом з 2002 року, на умовах дольової участі, відповідно ( 50 тис. Грн.).

При зустрічі з головою райдержадміністрації (14.12.2011) ліквідатори просили включити в програму на 2013 рік статтю видатків на капітальний ремонт жител ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій. Потребує ремонту 5 осель ( 5 х10 тис.гр.) = 50 тис.гр.

Пропонуємо запровадити на території Черкаського району послугу „соціального таксі” для надання безкоштовно проїзду категорії онкохворих осіб (14 осіб) із числа ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії в т.ч. інвалідів І та ІІ групи (30 осіб) на базі Софіївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Всього 44 особи (Для придбання автомобіля 58 тис. грн. + 33 тис. грн.(250 л. бензину в місяць х 11 грн. х 12 місяців ) + зарплата водія 12 м. х 1518 грн. (з нарахуваннями) = 19 тис. грн.) = 110 тис. грн.).

На відзначення в районі 27-х роковин Чорнобильської катастрофи планується використати 45 тис.гр, в т.ч. 14.8 тис. грн. на екскурсійну поїздку до м. Чорнобиля на 55 осіб (м’який комфортабельний автобус 5 тис. грн., екскурсовод 300 грн., обід 5 тис. грн., покладання квітів (живі, корзини) 500 грн., телебачення 4 тис. грн.) та проведення урочистостей в залі Черкаської районної ради 25.04.2012 на 100 осіб із числа потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС ( концерт, вручення подарунків, квітів, нагород ( відзнак), грамот -2,5 тис. Грн.( 10 осіб х 150 гр. одна медаль) + (100 осіб х 277 грн. вартість подарунку = 27,7 тис. грн.) = 45 тис. грн.).

Стало доброю традицією щорічно 14 грудня вшановувати учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з нагоди завершення будівництва саркофагу на 4 енергоблоці ЧАЕС. В цей день проводиться „круглий стіл” голови райдержадміністрації з активістами Чорнобильського руху (покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам Чорнобильської катастрофи у Соборному сквері та Меморіалу Героям-ліквідаторам Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, вручення подарунків (35 х 300 грн. = 10,5 тис.грн.). + надання одноразової грошової допомоги (20 х 200 грн. = 4 тис. грн.) + квіткова продукція 500 грн. = 5 тис. Грн.) Всього 15 тис.гр..

Для продуктивної роботи районної громадської організації „Союз Чорнобиль України” необхідно виділити 5 тис. грн. на статутну діяльність організації (придбання канцтоварів для осередків районної громадської організації „Союз Чорнобиль України”, які знаходяться у 23 сільських, селищній радах, + папір + ремонт оргтехніки).

Робота із соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян за рахунок коштів Державного бюджету ведеться за п’ятьма напрямками, а саме:

– доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижчеоплачувану роботу, виплата підвищених стипендій, надання додаткових відпусток;

– компенсації сім’ям з дітьми, видатки на безплатне харчування дітей у навчальних закладах, розташованих на забруднених територіях;

– щомісячна грошова компенсація за спожиті продукти харчування громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2;

– компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, щорічна допомога на оздоровлення та у разі звільнення з роботи.

Програма передбачає об’єднання зусиль органів державної влади всіх рівнів, місцевого самоврядування, громадської чорнобильської організації стосовно вирішення проблем цієї категорії громадян.Мета та завдання програми

Метою програми є вирішення основних проблем громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, (далі – постраждалих громадян).

Для досягнення основної мети передбачено здійснити заходи правового, соціального, медичного, побутового, комунального напрямків.

Основними завданнями Програми є: • надання правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності серед постраждалих громадян;

 • сприяння розвитку та підтримці статутної діяльності, покращання умов роботи чорнобильської громадської організації із захисту прав постраждалих громадян;

 • посилення уваги до проблем оздоровлення та лікування постраждалих громадян;

 • поліпшення умов діагностування постраждалих громадян;

 • фомування у населення району почуття глибокої поваги й шани до ліквідаторів та їх подвигу;

 • підтримка та заохочення до розвитку творчих здібностей постраждалих дітей.

Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем і зменшення соціальної напруги серед постраждалого населення області шляхом розширення кола соціальних гарантій для даної пільгової категорії населення.

Програма має завдання протягом 2013 року здійснити заходи у кількох напрямках, а саме:

правовому – надання правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності постраждалих громадян;

соціальному – поліпшення стану виконання державних програм соціального захисту постраждалого населення, підтримка статутної діяльності громадської організації „Союз Чорнобиль”, здійснення благодійних акцій, матеріальної підтримки зазначеної категорії громадян;

медичному – збереження здоров’я постраждалого населення шляхом поліпшення якості його медичного обслуговування.Перелік завдань і заходів

Програмою передбачено здійснити протягом 2013 року такі заходи:

- надання юридичної допомоги, юридичних консультацій постраждалим громадянам;

- своєчасне висвітлення в засобах масової інформації змін у чинному законодавстві щодо порядку надання допомог, пільг і компенсацій постраждалих громадян;

- проведення нарад, „Круглих столів”, конференцій з метою вирішення питань пільгового медичного обслуговування постраждалих громадян;

- організація та проведення заходів щодо утримання в належному стані прилеглої території біля пам’ятників, пам’ятних знаків із вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС;

- організація та проведення культурно-мистецьких заходів до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС;

- організація та проведення в навчальних закладах області зустрічей з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, „уроків мужності”, конкурсів малюнків, творів на чорнобильську тематику, екскурсій до музею.Напрями діяльності та заходи

Програма включає перелік завдань, заходів і показників, виконання яких дозволить вирішити основні проблеми осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (додаток 1).Ресурсне забезпеченняОбсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми

усього, у тому числі з:

335,00 тис.грн.

місцевих бюджетів

335,00 тис.грн.

Організація управління та контролю

Функції організації та контролю здійснює управління праці та соціального захисту населення.

Виконавці надають інформацію про стан виконання Програми: районній раді та райдержадміністрації до 15.01.2014.

Очікувані результати

Виконання Програми сприятиме проведенню заходів, спрямованих на збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне та повноцінне їх лікування, соціальний, матеріальний захист тощо.

Поліпшення стану надання пільг, допомог і компенсацій, передбачених законодавством для зазначеної категорії громадян, надасть змогу зменшити соціальну напругу в суспільстві й на місцевому рівні посилити рівень забезпеченості та захищеності населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.,

ЗАХОДИ

щодо реалізації програми поліпшення медичного,

соціального, побутового та комунального обслуговування

громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

на 2013рік

п/п


Зміст заходів

Сума виділених коштів

Термін виконання

Відповідальний за виконання

У сфері пільгового медичного обслуговуванняЗабезпечити проведення дис-пансеризації з діагнозом 1341 особи, яка постраждала внас-лідок аварії на ЧАЕС в обся-гах, що передбачає «Відомча інструкція по диспансеризації осіб, включених в державний реєстр постраждалих (Націо-нальний реєстр України)» (ма-ють діагноз захворювання).

-

До 01.10.2013

Черкаська центральна районна лікарня, Мошнівська районна лікарняЗабезпечити охоплення ком-плексними медичними огля-дами 1480 учасників лікві-дації наслідків аварії на ЧАЕС.

-

До 01.11.2013

Черкаська центральна районна лікарня, Черкаська районна лікарня с. МошниЗабезпечення медикамента-ми за пільговими рецептами лікарів для амбулаторного лікування учасників ліквідна-ції наслідків Чорнобильської катастрофи, інвалідів та дітей народжених від осіб, які зазнали впливу радіацій.

40 тис.грн.

Впродовж

2013року


Управління праці та соціального захисту Черкаської РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Забезпечення санаторно-ку-рортними путівками в місце-ві санаторії ліквідаторів ава-рії на ЧАЕС 1 та 2 категорії .

50

тис.грн.


Впродовж

2013 рокуУправління праці та соціального захисту Черкаської РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Виділення додаткових кош-тів для безплатного позачер-гового зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається МОЗ України) ліквідаторам аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії.

20

тис.грн.


Впродовж

2013 рокуУправління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації

центральна районна лікарня, районна лі-карня с.Мошни, райо-нна громадська орга-нізація „Союз Чорно-биль України”У сфері побутового обслуговуванняВжити відповідних заходів впливу до перевізників райо-ну, які не виконують обов’яз-ки по щоденному безкоштов-ному перевезенню ліквіда-торів аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій, та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії

-

Впродовж

2013 рокуУправління праці та соціального захисту Черкаської РДАПозачергове влаштування в будинок-інтернат (с.Лозі-вок) осіб із числа ліквідна-торів та потерпілих від ава-рії на ЧАЕС, взяття на обслу-говування виділенням соціа-льної допомоги вдома тери-торіального центру, згідно чинного законодавства

-

Впродовж 2013 року

Територіальний центр

Управління праці та соціального захисту населення

Надання юридичної допомоги, юридичних консультацій постраждалим громадянам.


-

Впродовж

2013 рокуРайдержадміністрація, Управління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Часткове фінансування вида-тків для придбання житла на умовах дольової участі осо-бам, із числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії,

50 тис.грн.

Впродовж

2013 рокуУправління праці та соціального захисту Черкаської РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Видатки на капітальний ремонт жител ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій

50

тис. гр.


Впродовж

2013 рокуУправління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Надання послуг „соціального таксі” для онкохворих із чис-ла ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій, інвалідів 1 та 2 груп

110 тис.грн.


Впродовж

2013 рокуУправління праці та соціального захисту Черкаської РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”
У сфері комунального обслуговуванняЗабезпечити виконання ви-мог законодавства в частині 50-% знижки плати за корис-тування житлом (квартирної плати), телефоном та кому-нальними послугами, особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення 50-процентної зни-жки вартості палива.

-

Впродовж 2012 року

Управління праці та соціального захисту населення

Інші заходиВідзначення в районі 27-ї річниці Чорнобильської ка-тастрофи (виконання заходів РДА з нагоди 26-их роковин Чорнобильської катастрофи)

45

тис.грн.


березень 2013

Райдержадміністрація, Управління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Проведення заходів в районі Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (Указ Президента)

15

тис.грн.


листопад

2013


Райдержадміністрація, Управління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Проведення щоквартальних „круглих столів” активу ра-йонної громадської органі-зації „Союз Чорнобиль” з представниками влади Черкаського району.

-

Один раз на рік

РайдержадміністраціяУправління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Виділення коштів на статутну діяльності районної організації „Союз Чорнобиль”

5

тис.грн.


впродовж

2013


Управління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”Своєчасне висвітлення в засобах масової інформації змін у чинному законодав-стві щодо порядку надання допомог, пільг і компенсацій постраждалих громадян;


-

Впродовж

2013 рокуУправління праці та соцзахисту РДА, районна громадська організація „Союз Чорнобиль України”, районна газета „Сільські обрії”

Начальник управлінняпраці та соціального захисту С.В.Чубань


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка