Ситуаційні болі
Сторінка1/15
Дата конвертації16.04.2016
Розмір3.21 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
Ситуаційні болі

1. Активний виклик сімейного лікаря, до мужчини 68 років, який знаходиться на "Д" обліку з приводу інсулінзалежного цукрового діабету, у зв'язку з появою приступоподібного кашлю з невеликою кількістю "іржавого" харкотиння, болю в правому боці, пов'язаного з глибоким диханням і кашлем. Об'єктивно: температура - 39,2 °С, ЧД- 24/хв., пульс- 114/хв., АТ -110/70 мм рт. ст. Шкіра суха, гіперемія щік. При аускультації справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дрібнопухирчасті хрипи. Якою повинна бути тактика сімейного лікаря?


A. * Госпіталізувати в терапевтичне відділення
B. Направити на обстеження в поліклініку
C. Призначити амбулаторне лікування
D. Госпіталізувати в ендокринологічне відділення
E. Госпіталізувати в реанімаційне відділення
2. Хворий Н, 32 роки, скаржиться на підвищення температури тіла до 39 °С, задишку, непродуктивний кашель. Захворів 2 дні тому. Об'єктивно: перкуторно над легенями справа притуплення легеневого звуку, аускультативно - дрібнопухирцеві хрипи справа. ЧД - 26/хв. Яке дослідження легень доцільно провести першочоргово?
A. Спірографію
B. Бронхографію
C. Бронхоскопію
D. * Рентгенографію
E. Пневмотахометрію
3. Після клініко-рентгенологічного і лабораторного обстеження хворого 35 років, було встановлено попередній діагноз: пневмонія мікоплазмової етіології, середньої важкості, ДН І ст. Із препаратів якої групи доцільніше розпочати лікування цього хворого?
A. Аміноглікозидів
B. Цефалоспоринів
C. Бета-лактамних антибіотиків
D. Фторхінолонів
E. * Макролідів
4. Сімейний лікар призначив хворому біохімічне дослідженні крові, і було виявлено збільшення білірубіну за рахунок обидвох фракцій до значень, що 3 рази перевищує норми. Як можна розцінити отримані результати?
A. * паренхіматозна жовтяниця
B. гемолітична жовтяниця
C. обтурація жовчевивідних шляхів
D. отруєння солями важких металів
E. жоден з перерахованих варіантів
5. Хвора 56р. звернулася до лікаря зі скаргами на біль в лівому підребер’ї, нудоту, блювання, здуття живота, стілець 4-5 разів на добу, рідкий з домішками неперетравленої їжі. Хворіє на хронічний панкреатит. Після огляду їй призначено лабораторне обстеження. Який найбільш інформативний тест у даному випадку?
A. * дослідження рівня амілази, ліпази, трипсину та їх інгібіторів у крові
B. дослідження білірубіну у крові
C. дослідження альфа-амілази в сечі
D. копрологічне дослідження
E. загальний аналіз крові

6. До сімейного лікаря звернулась хвора С. 48 років, яка протягом 5-ти років знаходиться на "Д" обліку з приводу хронічного рецидивуючого панкренатиту. В даний час відмічається загострення захворювання, з приводу чого проведено ряд обстежень. Які зміни в копрограмі слід очікувати?


A. кал мазеподібний, з різким смердючим запахом
B. стеаторея
C. креаторея
D. амілорея
E. * всі перелічені
7. Хвора К., 30 років скаржиться на пронос до 5-6 разів на добу. Випорожнення з домішками крові та слизу, переймоподібні болі внизу живота перед дефекацією, живіт здутий при пальпації болючий, бурчить в ділянці сигмовидної кишки. Який з методів обстеження черевної порожнини необхідно призначити сімейному лікарю для встановлення діагнозу?
A. оглядову ренгеноскопію
B. ультразвукове обстеження
C. гастроскопію
D. колоноскопію
E. * ректороманоскопію
8. Хвора 38 р., що знаходиться на диспансерному обліку з приводу хронічного панкреатиту, звернулася до сімейного лікаря в зв’язку з погіршенням самопочуття. Після огляду їй призначено лабораторне обстеження. Який лабораторний тест у даному випадку найінформативніший?
A. Загальний аналіз крові
B. * Дослідження рівня амілази, ліпази, трипсину та їх інгібіторів у крові
C. Дослідження білків крові
D. Копрологічне дослідження
E. Дуоденальне дослідження за допомогою двоканального зонда
9. Хворий 49р. звернувся до сімейного лікаря на прийом зі скаргами на біль в лівому підребер’ї, нудоту, блювання, здуття живота, стілець 4-5 разів на добу, рідкий з домішками неперетравленої їжі. Хворіє на хронічний панкреатит. Після огляду сімейний лікар призначив лабораторне обстеження. Який найбільш інформативний тест у даному випадку?
A. дослідження рівня білірубіну
B. * дослідження еластази панкреатичної в крові, калі
C. дослідження альфа-амілази в сечі
D. копрологічне дослідження
E. загальний аналіз крові
10. Хвора 42 р. на обліку в сімейного лікаря з приводу хронічного рецидивного панкреатиту. В даний час відмічається загострення захворювання, з приводу чого звернулась до лікаря, який серед інших обстежень призначив дослідження калу. Які очікуються зміни в копрограмі?
A. * всі перелічені
B. стеаторея
C. креаторея
D. амілорея
E. кал мазеподібний, з різким смердючим запахом

11. До сімейного лікаря звернулась хвора 43 роік, зі скаргами на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупі болі в правому підребер’ї, загальну слабкість, втрату апетиту. Тривалість захворювання 3 роки. Об’єктивно: шкіра жовтушна із слідами розчухів. Печінка на 5 см нижче краю правої реберної дуги, щільна, край рівний, безболісний. Селезінка виступає на 3 см. АТ 130/80 мм рт. ст. Гемоглобін – 100 г/л, Білірубінемія – 162 мкМ/л (за рахунок кон’югованого), збільшений рівень лужної фосфатази. Показники обміну заліза в нормі. Яке захворювання найбільш ймовірне у даної пацієнтки?


A. Хвороба Аддисона
B. Пруриго
C. Гемохроматоз
D. Набута гемолітична анемія
E. * Первинний біліарний цироз
12. До сімейного лікаря звернулась хвора 40 років, в якої впродовж 10 років спостерігаються періодичні (до 2-3 разів на рік) болі в правому підребер’ї. Напередодні ввечері хвора відчула сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі була блювота жовчю. Температура тіла підвищилась до 37,80С, склери субіктеричні, печінка не виступає з-під реберної дуги, позитивні симптоми Мерфі, Георгієвського-Мюссі, Кера, болючість в точці Боаса. Який з діагнозів найбільш ймовірний?
A. Дискінезія жовчовивідних шляхів
B. * Загострення хронічного холециститу
C. Вірусний гепатит А
D. Цироз печінки
E. Гострий панкреатит
13. 40-річний хворий викликав дільничного терапевта. Впродовж 2-х днів відмічає відсутність апетиту, нудоту, загальну слабкість. З роки тому переніс гострий гепатит В, уникав диспансерного спостереження. Об’єктивно: температура тіла підвищена, шкіра і склери іктеричні, пальпується збільшена, помірної щільності, болюча печінка, яка виступає з-під краю реберної дуги на 3 см по середньоключичній лінії. Селезінка не збільшена. Сеча помірно темного забарвлення. Відмічається болючість суглобів при рухах, АЛТ сироватки 4,0. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. * Хронічний вірусний гепатит В, помірна активність
B. Хронічний вірусний гепатит В, мінімальна активність
C. Хронічний холецистит
D. Цироз печінки
E. Рак печінки
14. Хвора 36 років скаржиться сімейному лікарю на періодичні інтенсивні болі у лівому підребер’ї з іррадіацією в поперек, нудоту після будь-якої їжі, проноси 3-4 рази на добу. Схудла на 8 кг протягом 2 місяців. Об'єктивно: зниженого живлення, живіт м’який, болючість у точці Де-Жардена. Печінка на 1,0 см н/краю реберної дуги, безболісна. Випорожнення 3-4 рази на добу, з домішками нейтрального жиру. Діастаза сечі – 300 г/л/год. Яка патологія найбільш вірогідно зумовлює таку картину?
A. Глутенова ентеропатія
B. * Хронічний панкреатит
C. Хронічний гепатит
D. Хронічний ентероколіт
E. Аутоімунний гастрит
15. Жінка 32 роки звернулась до сімейного лікаря зі скаргами на нестікі випорожнення, з переважанням закрепів, здуття живота та біль спастичного характеру в нижній частині живота. Також періодично турбує головний біль, порушення сну. Вага тіла не змінена. Лабораторні показники та ректороманоскопія в межах норми. Яким захворюванням найвірогідніше може бути викликана така клінічна картина ?

A. * Синдромом подразненого товстого кишечника


B. Хронічним ентеритом
C. Хронічним холециститом
D. Хронічним атрофічним гастритом
E. Раком кишечника
16. До сімейного лікаря звернувся хворий 42 роки зі скаргами на болі у правій клубовій ділянці, неоформлені випорожнення з наявністю слизу і гною до 5 разів на добу. Хворіє кілька місяців, обстежувався з приводу хронічного ентероколіту. Об'єктивно: при пальпації в лівій здухвинній ділянці чутливий конгломерат, є локальне м'язове напруження. Яке дослідження слід призначити для підтвердження діагнозу?
A. ЕГДС
B. рН-метрію
C. * Колоноскопію
D. Копрограму
E. УЗД
17. Хворий знаходиться на диспансерному обліку з приводу хронічного панкреатиту. Після вживання жирної чи гострої їжі, алкоголю з’являється блискучий, замазкоподібний неоформлений кал. Зниження продукції якого фактора є найбільш імовірною причиною даного стану?
A. * Ліпази
B. Амілази
C. Трипсину
D. Лужної фосфатази
E. Соляної кислоти
18. У хворогого А. сімейним лікарем діагностовано активну виразку шлунка. На який максимальний термін може бути виданий терапевтом листок непрацездатності цьому пацєнту?
A. * 10 днів
B. 30 днів
C. 45 днів
D. 2 місяці
E. 3 місяці
19. Хворий В. на амбулаторному прийомі скаржиться на біль в епігастрії, який посилюються після вживання гострої їжі, інколи буває блювання, якому передує нудота. Ураження якого відділу ШКТ можна запідозрити?
A. тонкої кишки
B. жовчного міхура
C. * шлунка
D. товстої кишки
E. печінки
20. Хворий 25 років звернувся на прийом до дільничного терапевта зі скаргами на переймоподібний біль в животі, пронос до 6-8 разів на добу з домішками слизу та свіжої крові. Хворіє протягом 2 років. Схуд на 12 кг. Об’єктивно: Ps 92/хв, АТ 100/70 мм рт.ст., t 37,40 C . Живіт м'який, болючий по ходу товстого кишечника, особливо зліва. Сигмовидна кишка спазмована. В крові: ер. 3,2x1012/л, Hb - 92 г/л, лейк. - 10,6x109 /л, ШЗЕ - 32 мм/год. Іригоскопія: товста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі, симптом "водопровідної труби". Який найбільш імовірний діагноз?
A. Хронічний ентероколіт
B. * Неспецифічний виразковий коліт

C. Амебна дизентерія


D. Синдром подразненого товстого кишечника а
E. Туберкульоз кишечника
21. Хворий 32 роки на прийомі в сімейного лікаря скаржиться на постійний тупий біль у лівому підребер'ї, після прийому жирної та копченої їжі, блювоту, яка не приносить полегшення. Калові маси блискучі, с неприємним запахом. Хворіє протягом 8 років; зловживає алкоголем, багато курить. Об'єктивно: зниженого живлення. Шкіра бліда і суха. Язик з білим нашаруванням. Живіт помірно здутий, відзначається біль в зоні Шоффара, Губергріца-Скульського, точках Дежардена, Мейо-Робсона. Про яке захворювання можна подумати в першу чергу?
A. * Хронічний панкреатит
B. Хронічний холецистит
C. Виразкова хвороба
D. Хронічний гастродуоденіт
E. Хронічний ентероколіт
22. Хворий К., 58 років, скаржиться сімейному лікарю на появу болю в епігастрії, мерзлякуватість, відчуття жару, пітливість, серцебиття, бурчання в животі після прийому солодкої чи молочної їжі. 2 роки тому резекція 2/3 шлунка. Цукор крові – 4,2 ммоль/л. Сімейний лікар призначив рентгенологічне дослідження, при якому виявлено прискорену евакуацію з культі шлунка, потовщені складки слизової тонкої кишки, прискорену евакуацію з тонкої кишки. Найбільш імовірний діагноз?
A. * Демпінг-синдром
B. Гастроптоз
C. Агастральна астенія
D. Синдром привідної петлі
E. Рак шлунка
23. Хворий 35 років впродовж тижня відмічає нудоту, відсутність апетиту, швидку втомлюваність. 2 роки тому лікувався з приводу гострого вірусного гепатиту С. Об-но: шкіра та видимі слизові іктеричні, температура 37,2 ОС, печінка на 2 см виступає з під краю правої реберної дуги, помірної щільності із заокругленим краєм. Селезінка не збільшена. Сеча помітно темного забарвлення. АЛТ-3,7ммоль/г л, АСТ-3,1ммоль/г л. Ваш діагноз?
A. * Хронічний вірусний гепатит
B. Рак печінки
C. Хронічний мієлолейкоз
D. Хронічний холецистит
E. Цироз печінки
24. Хвора 25 років звернулась до сімейного лікаря із скаргами на біль в суглобах кінцівок, нудоту, блювання, відчуття важкості та біль в правому підребер’ї. На кінець другого тижня, від моменту появи вищезазначених скарг, потемніла сеча, потім з’явилась жовтушність шкіри та склер. Біля 2х місяців тому хворому лікувалась у стоматолога. При проведенні імунологічних досліджень Ig G анти–HAV–позитивний, Hbs Ag – позитивний, анти-HСV-негативний, анти-HDV-негативний. Ваш діагноз?
A. * Вірусний гепатит В
B. Вірусний гепатит А
C. Вірусний гепатит С
D. Вірусний гепатит Д
E. Вірусний гепатит Е

25. Хворий 51 рік, скаржиться на біль в животі, частий рідкий стілець з неприємним запахом, відчуття бурчання та переливання в животі, метеоризм , неприємний присмак в роті. Вищезазначені скарги турбують більше 5 місяців. З’явились після лікування з приводу абсцедуючої пневмонії. Об-но: шкіра та видимі слизові бліді, язик вологий обкладений біло-сіруватим нашаруванням. Живіт болючий в навколопупковій ділянці та по ходу товстої кишки. Найбільш ймовірний діагноз:


A. * Антибіотико-асоційований ентероколіт
B. Неспецифічний виразковий коліт
C. Хвороба Крона
D. Хронічний ентерит
E. Хронічний коліт
26. Хворий 62 років, музикант, скаржиться на біль та відчуття важкості в правому підребер’ї, нудоту, значну загальну слабкість, інверсію сну, атрофію м’язів. Об-но: астенічної тілобудови, жовтушність шкіри та видимих слизових, контрактура Дюпюітрена, гінекомастія, атрофія яєчок. Найбільш ймовірний діагноз?
A. * Алкогольний цироз печінки
B. Вірусний цироз печінки
C. Кардіальний цироз печінки
D. Біліарний цироз печінки
E. Криптогений цироз печінки
27. Хворий після вживання жирної їжі відзначає появу сильного білю в правому підребер’ї, нудоту, двічі було блювання жовчю. Таке спостерігалось і раніше. Температура тіла 37,8 С, склери субіктеричні, печінка не збільшена, позитивний симптом Мерфі. Який діагноз є найбільш імовірним у даного хворого?
A. * Хронічний холецистит
B. Виразкова хвороба шлунка
C. Хронічний панкреатит
D. Хронічний гепатит, загострення
E. Виразкова хвороба ДПК
28. Хвора П., 47 років протягом 5 років страждає на напади болю в правому підребер’ї, що виникають переважно після вживання жирної їжі. На обліку в сімейного лікаря. Рік тому пропонували холецистектомію. Останній тиждень напади болю стали щоденними і більш інтенсивними, а 3 дні тому з’явилася жовтяниця. Ан. крові: лейк. 12,8 х109/л, ШЗЕ 32 мм/год. З якого методу потрібно почати обстеження?
A. * УЗД панкреатобіліарної системи
B. Оглядова рентгенографія черевної порожнини
C. Дуоденальне зондування
D. Комп’ютерна томографія
E. ФЕГДС
29. Хвору 30 років турбують відчуття переповнення в епігастрії, раннього насичення після прийому їжі, здуття у верхній частині живота; нудота, загальна слабість, дратівливість. Об’єктивне та лабораторне обстеження, проведене сімейним лікарем відхилень від норми не виявило. ФЕГДС: слизова оболонка стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки не змінена. При УЗД органів черевної порожнини відхилень від норми не виявлено. Який препарат доцільно призначити хворій?
A. * Мотіліум (домперідон)
B. Кларитроміцин
C. Метронідазол
D. есенціале
E. Денол

30. У хворої Н., 32 років, яка скаржиться на важкість, періодичний тупий біль у правому підребер’ї після прийому їжі, фізичного навантаження, нудоту, гіркоту в роті, при дуоденальному зондуванні у фазу ІV протягом 65 хвилин виділяється 72 мл коричневого кольору жовчі, яка містить помірну кількість пластівців та клітин циліндричного епітелію; лейкоцити – 3-5 в полі зору, слиз, детрит. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?


A. * Дисфункція жовчного міхура за гіпокінетичним типом
B. Дисфункція жовчного міхура за гіперкінетичним типом
C. Хронічний дуоденіт
D. Хронічний гепатит
E. Хронічний панкреатит
31. У хворої С., 22 років, яка скаржиться на спастичні болі у правому підребер’ї, нудоту, гіркоту в роті, дратівливість, поганий сон, при дуоденальному зондуванні у фазу ІV протягом 11 хвилин виділяється 27 мл коричневого кольору жовчі, що містить помірну кількість пластівців та клітин циліндричного епітелію; лейкоцити – 1-2 в полі зору, слиз, детрит. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?
A. * Дисфункція жовчного міхура за гіперкінетичним типом
B. Дисфункція жовчного міхура за гіпокінетичним типом
C. Хронічний дуоденіт
D. Хронічний панкреатит
E. Хронічний гепатит
32. Хвора О., 35р., скаржиться на свербіж шкіри, біль у ділянці правого підребер’я, швидку втомлюваність, періодичні озноби з підвищенням температури тіла. При огляді: шкіра жовтушна, печінка на 1 см виступає з-під краю правої реберної дуги, чутлива при пальпації. При УЗД – розширені жовчні протоки, при дуоденальному зондуванні – змінені фізико-хімічні властивості та клітинний склад печінкової жовчі (порція С). Яка патологія найбільш вірогідна у хворої?
A. * Холангіт
B. Діскенезія ЖВШ по гіпокінетичному типу
C. Діскенезія ЖВШ по гіпертонічному типу
D. Хронічний гепатит
E. Хронічний холецистит
33. Хвора Д., 38 р., скаржиться на біль у правому підребер’ї, що виникає переважно після вживання гострої та жирної їжі, частий субфебрилітет, іноді свербіж шкіри, субіктеричність склер. Протягом останніх двох тижнів напади болю стали щоденними. Об’єктивно: печінка виступає з-під краю реберної дуги на 0,5 см, чутлива при пальпації .В загальному аналізі крові: лейкоцити-10,0х 109 /л, ШЗЕ – 24 мм/год. Які дослідження треба зробити в першу чергу для встановлення діагнозу?
A. * УЗД панкреатодуоденальної системи
B. Ректороманоскопію
C. Колоноскопію
D. ФГДС
E. Дуоденальне зондування
34. Жінка 32 років скаржиться на посилення спастичних болів внизу живота після психоемоційного напруження. Випорожнення кишківника інтермітуючі: 2-3 випорожнення після пробудження чергуються із запорами протягом 1-2 днів. Об'єктивно: маса тіла збережена, помірний біль при пальпації сигмовидної кишки. Hb - 130 г/л, лейк.5,2х109/л, ШЗЕ - 9 мм/год. Ректороманоскопічне дослідження болісне через спастичний стан кишківника, його слизова оболонка не змінена. Яке захворювання найбільш імовірне у даної пацієнтки?
A. * Синдром подразненої товстої кишки

B. Хвороба Крона


C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Гостра ішемія кишок
E. Синдром мальабсорбції
35. Хворий 27 років скаржиться на ниючі болі в епігастрії відразу після прийому їжі, печію, відрижку повітрям, нудоту, схильність до закрепів. При ендоскопії виявлено велику кількість слизу, гіперемію та набряк слизової фундального відділу шлунка з ділянками його атрофії. Рівень базальної кислотоутворюючої продукції - 80 ммоль/л, а рівень стимульованої кислотної продукції - 135 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз у даного пацієнта?
A. * Хронічний гастрит тип А
B. Хронічний гастрит тип В
C. Виразкова хвороба шлунка
D. Хронічний гастрит С
E. Хвороба Менетріє
36. Хвора 41 року скаржиться на часте рідке випорожнення (10-12 разів на добу) з домішками слизу і крові, біль у нижній частині живота, схуднення. Хворіє 2 роки. Діагнози гострих інфекційних захворювань виключені. Шкіра брезкла, суха. Язик червоний, живіт м'який, пальпація сигмовидної кишки болюча. Фіброколоноскопія: в ділянці сигмовидної кишки слизова оболонка бліда, з ділянками псевдополіпозних розростань, плоскі, поверхневі виразки. Який попередній діагноз?
A. * Неспецифічний виразковий коліт
B. Хронічний коліт
C. Хронічний панкреатит
D. Хвороба Крона
E. Поліпоз кишківника
37. Жінка 36 років скаржиться на біль в надчеревній ділянці, що виникає після прийому їжі, нудоту, відрижку, нестійкість випорожнень. Хвороба поступово прогресує біля 2 років. Об'єктивно: блідість і сухість шкіри, язик обкладений, вологий з відбитками зубів по краям. При пальпації живота - розповсюджений біль в надчеревній ділянці. Який найбільш інформативний метод дослідження в даному випадку слід застосувати?
A. * Фіброгастроскопія з біопсією слизової шлунка
B. Розгорнутий клінічний аналіз крові
C. Рентгенологічне дослідження шлунка і кишківника
D. Фракційне дослідження шлункової секреції
E. Комп'ютерне дослідження черевної порожнини
38. Хворий 27 років скаржиться на болі у правій клубовій ділянці, неоформлені випорожнення з наявністю слизу і гною до 5 разів на добу. Хворіє кілька місяців, обстежувався з приводу хронічного ентероколіту. Об'єктивно: при пальпації в лівій здухвинній ділянці чутливий конгломерат, є локальне м'язове напруження. Яке дослідження слід призначити для підтвердження діагнозу?
A. ЕГДС
B. Ректороманоскопію
C. * Колоноскопію
D. Копрограму
E. Іригоскопію
39. Хворий П., 33 р., скаржиться сімейному лікарю на “голодні” болі в ділянці шлунка з відчуттям смоктання, печію, особливо після вживання грубої і гострої їжі, відрижку кислим. Ендоскопічно даних за виразку шлунку чи 12-палої кишки не виявлено. Якими мають бути показники кислотності шлункового вмісту?
A. гіпоацидний стан

B. * гіперацидний стан


C. ахілія
D. нормальні показники кислотності
E. наявність молочної кислоти в шлунковому вмісті
40. Чоловік 40 років сімейному лікарю скаржиться на пекучий біль в епіґастральній ділянці, який виникає через 1,5 – 2 год. після їди, натще, іноді вночі, нудоту, іноді блювання, печію, запори. Хворіє 2 роки, загострення недуги виникає весною і восени. Лікар запідозрив виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Яке з перерахованих досліджень не допоможе в діагностиці?
A. * Аналіз сечі
B. Аналіз калу на приховану кров
C. Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту
D. Аналіз шлункового вмісту
E. ЕҐДС
41. Хворий С., 32 роки, скаржиться сімейному лікарю на головокружіння, загальну слабкість, швидку втому, чорний стілець, який помітив вчора. Раніше не хворів, не обстежувався. Іноді турбувала печія. При об`єктивному обстеженні: блідість шкіри, тахікардія, АТ – 100/60 мм рт. ст. Живіт чутливий в епіґастральній ділянці. Яке з перерахованих досліджень інформативніше в даному випадку?
A. Загальний аналіз сечі
B. Аналіз калу на приховану кров
C. Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту
D. Аналіз шлункового вмісту
E. * ЕҐДС
42. До сімейного лікаря звернувся хворий зі кургами на загальну слабкість, головокружіння, потемніння в очах. Знаходиться на "Д" обліку з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки протягом 8 років. При обстеженні хворого в лікаря виникла підозра, що виразка кровить. Яке з перерахованих обстежень може підтвердити думку лікаря?
A. Визначення ретикулоцитів в периферичній крові
B. Визначення тромбоцитів в периферичній крові
C. Рентгенологічне дослідження шлунково-кишкового тракту
D. * Аналіз калу на приховану кров
E. Фракційне дослідження шлункової секреції
43. Хворий скаржиться сімейному лікарю на запори, метеоризм, біль за ходом товстої кишки, відчуття неповного випорожнення після дефекації, головний біль, розлади сну. Які з перечислених методів обстеження найбільш інформативний для постановки діагнозу хронічного коліту:
A. загальний аналіз крові
B. аналіз калу на приховану кров
C. оглядова рентгеноскопія
D. * колоноскопія
E. УЗД
44. У пацієнта, що звернувся на прийом до сімейного лікаря зі скаргами на періодичний сезонний (навесні та восени) біль в епіґастральній ділянці ниючого характеру, іррадіює в ділянку серця, виникає через 30-60 хв. після їжі. При якому захворюванні біль має таку характеристику ?
A. * Виразкова хвороба шлунка
B. Хронічний коліт
C. Дискінезія жовчовивідних шляхів
D. Жовчнокам’яна хвороба

E. Хронічний гепатит


45. Жінка 45 років протягом 5 років перебуває на диспансерному обліку в сімейного лікаря з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Об’єктивно: Язик вологий, обкладений білою осугою, живіт болючий в пілоробульбарній зоні. Які скарги можуть бути у хворої при загостренні хвороби?
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка