Способи збереження власного здоров’я Мета
Скачати 25.12 Kb.
Дата конвертації21.04.2016
Розмір25.12 Kb.
ПОГОДЖЕНО БЕСІДА БЖД
Заступник з виховної роботи

__________________________

(підпис, П.І.П.)

«___»_______________200__р


Способи збереження власного здоров’я
Мета: навчити учнів встановлювати особистий режим дня та його притримуватися; обирати вправи для ранкової гімнастики та виконувати їх; вчити діяти під час виникнення травм.

Режим дня - це виконання щоденно, бажано в один і той же час, певних видів діяльності: вставати о 6-й годині або 7-й годині, перед сніданком обов’язково виконати комплекс фізичних вправ, водних процедур. Для підтримки здоров» я необхідно ходити пішки із школи та до школи, на перервах максимальну кількість часу рухатися. Постійне чергування розумової і фізичної праці та відпочинку .На свіжому повітрі перебувати не менше ніж 3-4 години. Перед тим, як лягати спати ( в один і той же час),слід провітрити кімнату, а тривалість сну має бути 8 - 10 годин.

Особиста гігієна школяра передбачає: миття тіла водою із милом, розчісування волосся, чищення зубів перед першим прийомом їжі і після останнього, полоскання ротової порожнини після кожного прийому їжі; виконання фізичних вправ, що запобігають розвитку короткозорості, сприяють збереженню правильної постави, інтенсивний біг. Сучасна медицина пропонує нові засоби, що допомагають підтримувати чистоту тіла і здоров’я.

Загартування - це система заходів, що дозволяє за допомогою сонця, повітря, води підвищувати опір власного організму несприятливим зовнішнім впливам. Значна роль загартування у профілактиці простудних захворювань. Основні принципи загартування:

- регулярність;

- поступовість;

- індивідуальний підхід.Методи загартування : обтирання, обливання, ванни, душі.

Перший і найефективніший засіб - це повітряні ванни, які корисно поєднувати з масажем, гімнастикою. Повітряні ванни залежно від температури навколишнього повітря розподіляються : на холодні (від + 16 до +14), помірні (від +14 до +20) та теплові (+ 20 до +30). Влітку повітряні ванни приймають надворі, найчастіше вранці, у тих місцях, що захищені від прямих сонячних променів і різкого вітру.Сонячні ванни. Багата ультрафіолетовими та інфрачервоними променями енергія сонця має неабияке значення для росту і розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я і підвищення працездатності. Спочатку необхідно перебувати протягом кількох днів у тіні дерев, а потім з поступовим збільшенням з 5-6 хвилин до 10 хвилин приймати ванни під прямими сонячними променями. Сонячні ванни можна поєднувати з іншими процедурами, наприклад, обливанням. Найбільш сприятливий час для загоряння: на півдні - з 8-ої до 11-ї години, в середній смузі - з 10-ї до 12-ї години.

Водні процедури. Потрібно дотримуватися таких основних принципів: регулярність, поступовість, обережність, індивідуальний вибір процедур.

До найбільш простих, але спеціальних методів загартування належать вологі обтирання. Проводити процедуру краще вранці. Чим температура нижча, тим процедура коротша.Фізичні вправи.

Фізичні вправи допомагають:

- витримувати щоденне навантаження;

- не допускати ожиріння;

- опиратися хворобам;

- швидко одужувати після хвороб;- отримувати задоволення від виконання фізичних вправ.
Запитання для учнів:

  • За допомогою яких вправ можна зробити сильними руки? ноги? спину? Покажіть ці вправи.

  • Лікарі говорять, що краще вправи виконувати на свіжому повітрі. Чому?

  • Чому кожна людина має навчитися плавати?

  • Що може допомогти стати витривалим?

  • Як можна загартовуватися?
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка