Тема: Морфологія бактерій
Сторінка1/6
Дата конвертації21.04.2016
Розмір1.3 Mb.
  1   2   3   4   5   6


Тема: Морфологія бактерій.

21

Із ротоглотки хлопчика, який хворіє на хронічний тонзиліт, виділили культуру кокових бактерій. У мазках вони розташовувалися у вигляді ланцюжків. Що це можуть бути за бактерії?A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Ешерихії

D. Клостридії

E. Вібріони
47

Реакція імунофлюоресценції широко використовується для експрес-діагностики багатьох бактеріальних та вірусних інфекцій. Виберіть умову, без дотримання якої неможливо визначити результат реакції.

A. *Наявності люмінесцентного мікроскопа

B. Наявності електронного мікроскопа

C. Наявності імерсійного мікроскопа

D. Виділеної чистої культури збудника

E. Сироватки хворого
36

У мокротинні хворого з підозрою на пневмонію виявлено грам-позитивні диплококи, трохи видовжені, з дещо загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлено у мокротинні?

A. *Streptococcus pneumoniae

B. Staphylococcus aureus

C. Klebsiella pneumoniae

D. Neisseria meningitidis

E. Neisseria gonorrhoeae
34

У лабораторію поступило мокротиння хворого на туберкульоз. Який метод забарвлення слід використати для виявлення збудника туберкульозу?

A. *Ціля–Нільсена

B. Грам–Синьова

C. Гімзи–Романовського

D. Буррі–Гінса

E. Нейссера
373. У мазку слизу з мигдаликів у хворого на ангіну знайдено кулястої форми мікроорганізми, розташовані короткими ланцюжками. Які з перелічених мікроорганізмів знайдено?

A. *Стрептококи.

B. Стафілококи.

C. Мікрококи.

D. Диплококи.

E. Тетракоки.


4. При мікроскопії мазка від пацієнта з гострим гнійним періоститом, лікар виявив Грам-позитивні бактерії, розташовані у вигляді скупчень, що нагадують грона винограду. Для яких мікроорганізмів властива дана морфологія?

A. *Стафілоки.

B. Сарцини.

C. Тетракоки.

D. Гриби роду Candida.

E. Стрептококи.


51. У мазку мокротиння хворого на пневмонію під мікроскопом виявлено мікроорганізми круглої форми синьо-фіолетового кольору, розташовані ланцюжками, і палички рожевого кольору, розташовані хаотично. Яким способом зафарбовано мікропрепарат?

A. *Грама.

B. Романовського.

C. Нейссера.

D. Буррі-Гінса.

E. Леффлера.


У пофарбованих мазках, виготовлених з гною, при мікроскопії виявили мікроорганізми кулястої форми, розташовані у вигляді неправильних скупчень. Яку назву мають мікроорганізми з такою морфологією?

A. *Стафілококи.

B. Диплококи.

C. Мікрококи.

D. Сарцини.

E. Стрептококи.


10. При обстеженні пацієнта лікар поставив попередній діагноз «Сибірка. Шкірна форма». Які мікроорганізми можна виявити в забарвлених по Граму мазках з ексудату карбункула у випадку, якщо попередній діагноз вірний?

A. *Великі палички фіолетового кольору з обру­баними кінцями, які розташовуються ланцюжками

B. Великі палички фіолетового кольору, які розташо­вуються під кутом одна до одної

C. Палички рожевого кольору, які розташовуються в мазку безладно

D. Палички рожевого кольору, які забарвлюються біполярно

E. Рожеві, злегка вигнуті палички


56. При мікроскопії матеріалу, взятого з глотки дитини, хворої на катаральну ангіну, виявлено бактерії паличковидної форми з потовшеннями на кінцях, розташовані у мазку у вигляді розставлених пальців чи латинських цифр V, X. Яке захворювання можна запідозрити у дитини?

A. *Дифтерію.

B. Стрептококову ангіну.

C. Стафілококову ангіну.

D. Туляремію.

E. Лейшманіоз.


67. У хворого в ділянці шиї виявлено карбункул чорного кольру, з інтенсивною гіперемією прилеглих ділянок шкіри. Виявлення яких мікроорганізмів у мазку гнійних виділень дозволить запідозрити сибірку?

A. *Стептобацил.

B. Грам-позитивних коків.

C. Грам-позитивних веретеноподібних паличок.

D. Стрептобактерій.

E. Грам-негативних паличок.


8. У хворого на хронічний простатит змив із слизової оболонки ротової порожнини направили в баклабораторію. У зв'язку з тим, що збудником захворювання може бути Klebsiella pneumoniae, який із перелічених методів слід застосувати для виявлення капсули при проведенні бактеріоскопічного дослідження мазків секрету простати?

A. *Буррі–Гінсa.

B. Буррі.

C. Ціля–Нільсена.

D. Ожешки.

E. Здродовського.


39. У 1884 р. Г.-К.Грам запропонував складний метод забарвлення бактерій, який до цього часу застосовується при мікробіологічних дослідженнях. При забарвленні за Грамом обробка етиловим спиртом застосовується для:

A. *Диференціації бактерій.

B. Фіксації препарату.

C. Зневоднення препарату.

D. Знешкоджування бактерій.

E. Знебарвлювання надмірно зафарбованих препаратів.


29. При встановленні виду збудника, виділеного з організму хворого з підозрою на холеру, одним із етапів ідентифікації є виявлення його монотріхіальної рухливості. Який метод дослідження використовують для цього?

A. *Метод «висячої» або «роздавленої» краплі.

B. Метод забарвлення за Леффлером.

C. Метод забарвлення за Морозовим.

D. Люмінесцентра мікроскопія.

E. Метод імпрегнації сріблом.


81. Особливістю будови якої морфологічної структури бактерій спричинене позитивне чи негативне забарвлення по Граму?

A *Клітинної стінки

B Цитоплазматичної мембрани

C Еуклеоїду

D Касули

E Цитоплазматичних включень


121. В баклабораторії при мікроскопії мазків із мокротиння у хворого з хронічним легеневим захворюванням, зафарбованих за Цілем–Нільсеном, знайдено червоні палички. Яку властивість туберкульозної палички виявлено при цьому?

A. *Кислотостійкість

B. Лугостійкість

C. Спиртостійкість

D. Капсулоутворення

E. Спороутворення


130. В бактеріологічну лабораторію доставлено блювотні маси хворого з підозрою на холеру. З матеріалу виготовлено препарат «висяча крапля». Який метод мікроскопії буде використаний для виявлення збудника за його рухливістю?

А. *Фазово-контрастна

В. Імерсійна

С. Електронна

D. Люмінесцентна

Е. Імуноелектронна


54.У лабораторії особливо небезпечних інфекцій проводиться мікроскопічне дослідження патологічного матеріалу, забарвленого за Гінсом-Буррі, від хворого з підозрою на чуму. Яку властивість збудника дозволяє визначити даний метод?

A *Капсулоутворення

B Спороутворення

C Кислотоскість

D Лугостійкість

E Наявність зерен волютину


49.При мікроскопії мікробної культури виявлено мікроорганізми, які мають форму веретена, по Граму забарвлюються в синьо-фіолетовий колір. Що це за мікроорганізми?

A *Клостридії.

B Стрептококи.

C Спірохети.

D Актиноміцети.

E Бацили
99. На практичному занятті з мікробіології студентам запропоновано пофарбувати суміш бактерій за методикою Грама та пояснити механізм фарбування. Які морфологічні структури бактерій зумовлюють грамнегативне та грампозитивне фарбування бактерій?

A. *Клітинна стінка

B. Цитоплазматична мембрана

C. Капсула

D. Джгутики

E. Цитоплазма
74.Патогенні бактерії в організмі хазяїна здатні адсорбуватись на поверхні клітин. Які структури бактеріальної поверхні зумовлюють адгезивність збудника?

A *Мікроворсинки

B Капсула

C Джгутики

D Мезосоми

E Цитоплазматична мембрана


93. У мазку слизу з мигдаликів 4-річної дівчинки, хворої на ангіну, знайдено мікроорганізми кулястої форми, розташовані короткими ланцюжками. Який з перелічених мікроорганізмів знайдено?

A. *Стрептококи

B. Стафілококи

C. Мікрококи

D. Диплококи

E. Тетракоки


98. При фарбуванні мазка з мокротиння, взятого від хворого з подозрою на крупозну пневмонію, були використані наступні барвники і реактиви: розчин генціанвіолету, розчин Люголя, 96° спирт, водний фуксин. Який метод забарвлення використано?

A. *по Граму

B. по Цілю–Нільсену

C. по Романовскому

D. по Нейссеру

E. по Леффлеру


71. Яка структура бактеріальної клітини захищає її від руйнування фагоцитами?

A. *Капсула

B. Клітинна стінка

C. Джгутики

D. Війки

E. Включення


Біотерористом був відправлений в поштовому конверті порошок, що ймовірно містить збудника сибірки. Посилка може бути небезпечною протягом тривалого часу тому, що збудник:

А. *Утворює спори

В. Утворює джгутики

С. Утворює протеїнову капсулу

D. Утворює полісахаридну капсулу

E. Належить до актиноміцетів


При мікроскопії мазків, виготовлених із виділень з піхви, виявлено Грам-негативні бобовидні диплококи. Який попередній діагноз можна поставити?

A. *Гонорея

B. Сифіліс

C. Хламідіоз

D. Мікоплазмоз

E. Токсоплазмоз


68.У лабораторній діагностиці багатьох інфекційних захворювань використовують метод фарбування по Граму. Які структури мікробної клітини сприймють барвник при цьому способі забарвлення?

A *Клітинна стінка

B Цитоплазматична мембрана

C Мезосоми

D Капсула

E Спори
354. У стоматологічній поліклініці при обстеженні хворої дитини з підозрою на дифтерію в мазку з глотки виявлено палички з біполярно розташованими інтенсивно зафарбованими включення. Який метод забарвлення було використано?

A. *Леффлера.

B. Грама.

C. Ціля–Нільсена.

D. Буррі–Гінсa.

E. Ожешки.
У лабораторній діагностиці інфекційних захворювань використовують мікроскопічні методи. Одним із них є дослідження мікроорганізмів у живому стані (препарати «висяча крапля» або «роздавлена крапля»). Наявність якої структури бактеріальної клітини при цьому виявляють?

A. *Джгутиків.

B. Спор.

C. Фімбрій.

D. Зерен волютину.

E. Капсули.


126. З центрифугату порції сечі, одержаної від хворого з підозрою на туберкульоз нирок, виготовили препарат для мікроскопії. Який метод забарвлення слід використати для виявлення збудника?

A. *За Цілем–Нільсеном.

B. За Буррі.

C. За Грамом.

D. За Леффлером.

E. За Ожешкою.


При мікроскопії мазків глоткового слизу хворої дитини, забарвлених метиленовою синькою, виявлено палички з булавоподібними потовщеннями на кінцях, схожі на C. dyphtheriae. Який із методів забарвлення слід застосувати додатково для уточнення припущення, яке виникло?

A. *Нейссера.

B. Романовського.

C. Ціля–Нільсена.

D. Здродовського.

E. Ожешки.Тема: Морфологія прокаріотів і еукаріотів.

30


При мікроскопії мікропрепарату з виділень хворої хронічним кольпо-вагінітом лікар виявив круглі та форми та еліпсоподібні клітини, що брунькуються, розміром 3-6 мкм. Про збудника якої грибкової хвороби може йти мова в даному випадку?

A. *Кандидозу

B. Кокцидіозу

C. Епідермофітії

D. Мікроспорії

E. Криптококозу


11. Під час мікроскопії мазка крові, забарвленого по Романовскому, лікар виявив найпростіших у вигляді півмісяця, протоплазма яких вакуолізована і забарвлена в голубий колір, а ядро – в червоний. Які найпростіші присутні в крові?

A. *Токсоплазми

B. Трипаносоми

C. Лейшманії

D. Лямблії

E. Балантидії


382. При мікроскопічному дослідженні змиву зі слизової оболонки ротової порожнини в нативному препараті виявлені гриби. Яка основна особливість характерна для морфології та будови грибів?

A. *Утворення міцелію.

B. Відсутність клітинної стінки.

C. Дифузне розташування ядерної речовини.

D. Наявність джгутиків.

E. Відсутність ендо- та екзоспор.


У мікропрепаратах, виготовлениих із поверхні слизової оболонки ротової порожнини виявлені видовжені клітини грибів кандіда, які за формою нагадують гіфи. Як називається така морфологічна форма грибів роду кандіда?

A. *Псевдоміцелій.

B. Міцелій.

C. Гіфа.


D. Брунька.

E. Спора.


2. При мікроскопічному дослідженні препарату гною з нориці в ділянці нижньої щелепи, забарвленого по Граму, виявлено друзи. В центрі вони забарвлені Грам-позитивно, а колбоподібні утври – Грам-негативо. Для збудника якого захворювання характерна описана морфологія?

A. *Актиномікозу.

B. Кандидозу.

C. Анаеробної інфекції.

D. Стафілококового остеомієліту.

E. Фузобактеріозу.


38. У мазку дуоденального вмісту хворого з диспептичними порушеннями ви­явлено найпростіших розміром 10-18 мкм. Клітини мають грушоподібну форму, 4 пари джгутиків, у розширеній передній частині містять два ядра, які розташовані симетрично. Який мікроорганізм виявлено?

A. *Лямблію.

B. Тріхомонаду.

C. Кишкову амебу.

D. Дизентерійну амебу.

E. Балантидій.


76. У пацієнта на шкірі нижньої частини обличчя синюшний інфільтрат із множинними гнійно-некротичними вогнищами і норицями. При мікроскопії в гною виявлено зернисті утвори розміром 50-100 мкм нитчастої структури. Яке захворювання є найбільш ймовірним?

A. *Актиномікоз.

B. Сибірка.

C. Сифіліс.

D. Лепра.

E. Кандидоз.


116. При мікроскопії мазка із слизової оболонки мигдаликів дитини віком 5 років знайдено велику кількість Грам-позитивних клітин круглої та овоїдної форми. Деякі з них брунькуються. Що це може бути за мікроорганізм?

A. *Дріжджеподібні гриби.

B. Стрептококи.

C. Стафілакоки.

D. Вейлонели.

E. Дифтероїди.


148. В лабораторію направлено зішкріби сирнистого білуватого нальоту із слизової оболонки ротової порожнини. Посів матеріалу виконано на середовище Сабуро, відзначено ріст сметаноподібних колоній. Бактеріоскопія виявила овальні клітини, що брунькуються. До збудників яких інфекцій належать ізольовані мікроорганізми?

A. *Мікозів.

B. Спірохетозів.

C. Рикетсіозів.

D. Мікоплазмозів.

E. Хламідіозів.


153. При бактеріоскопічному дослідженні мазків спинномозкової рідини, зафарбованих за методом Романовского, виявлено найпростіші, які мають форму півмісяця з загостреними кінцями, блакитною цитоплазмою і рубіново-червоним ядром. Про збудника якого захворювання може йти мова?

A. *Токсоплазмозу.

B. Малярії.

C. Лейшманіозу.

D. Трипаносомозу.

E. Амебіазу.


161. При мікроскопічному дослідженні нативного препарату з випорожнень хворого, які мають кров’янисто-слизистий характер, виявлено мікроорганізми круглої форми, в цитоплазмі яких містяться еритроцити, а також цисти дрібних розмірів з 4 ядрами. Про який збудник йде мова?

A. * Entamoeba histolytica.

B. Entamoeba coli.

C. Lamblia intestinalis.

D. Trichomonas intestinalis.

E. Leichmania donovani.


160. До гінеколога звернулася жінка зі скаргами, характерними для запального процесу піхви. Яким видом найпростіших він може бути викликаний?

A. *Trichomonas vaginalis

B. Toxoplasma gondii

C. Plasmodium malariae

D. Entamoeba coli

E. Lamblia intestinalis


73. Що могло послужити безпосередньою причиною зараження пацієнта епідемічним висипним тифом?

A. *Заражена рикетсіями одежна воша.

B. Прямий контакт з хворим.

C. Заражені рикетсіями блохи.

D. Заражені рикетсіями комарі.

E. Заражені рикетсіями кліщі.


94. У чоловіка, мешканця сільської місцевості, в шийно-щелепній області виявлено твердий флегмоноподібний інфільтрат, оточцюча шкіра синьо-багряного кольору. В центрі інфільрат некротизований, з виразки виділяється гній з неприємним запахом. Для підтвердження попереднього діагнозу «Актиномікоз шийно-щелепної ділянки» виконано мікроскопічне дослідження гною. Що повинен виявити бактеріолог для підтвердження діагнозу?

A. *Друзи.

B. Грампозитивні стрептококи.

C. Грамнегативні диплобактерії.

D, Кислотостійкі палички.

E. Грамнегативні диплококи.


32

У мікропрепараті пунктату регіонарного лімфовузла хворого, зафарбованого за Романовським–Гімзою, лікар виявив тонкі мікроорганізми блідо-рожевого кольору, довжиною 10-13 мкм, з 12-14 рівномірними завитками та загостреними кінцями. Про збудника якої інфекційної хвороби може йти мова в даному випадку?

A. *Сифілісу

B. Трипаносомозу

C. Лептоспірозу

D. Поворотного тифу

E. Лейшманіозу
30. До лікаря звернулися пацієнти з аналогічними скаргами на слабість, болі в кишечнику, діарею. Після до­слідження фекалій вияснилось, що тер­міновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого виявлено цисти з чотирма ядрами. Для якого збудника вони характерні?

A. *Дизентерійної амеби.

B. Кишкової амеби.

C. Балантидія.

D. Тріхомонад.

E. Лямблій.


80. Пацієнт тривалий час лікується з приводу хронічної пневмонії. При мікроскопічному дослідженні мокротиння в мазках, зафарбованих за методом Ціля-Нільсена, виявлено рожеві палички, розташовані поодиноко, іноді невеликими скупченнями у вигляді кіс. Яке захворювання у пацієнта?

A. *Туберкульоз легень.

B. Пневмококова пневмонія.

C. Стафілококова пневмонія.

D. Легенева форма чуми.

E. Грипозна пневмонія.


55.З гнійного вмісту ураження, локалізованого у пацієнта в ділянці шиї, виготовлено препарат, у якому виявлено актиноміцети. До якої групи бактерій слід віднести ці мікроорганізми за морфологічними ознаками?

A *Нитчасті

B Кокоподібні

C Паличкоподібні

D Звивисті

E Клостридії


56.Під час темнопольового мікроскопічного дослідження матеріалу з шанкру, виявленого у хворої на слизовій оболонці піхви, виявлено спірохети. До якої групи бактерій слід віднести ці мікроорганізми за морфологічними ознаками?

A *Звивисті

B Клостридії

C Кокоподібні

D Паличкоподібні

E Бацили


114. У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхів. У мазку із слизової оболонки піхви виявлено великі одноклітинні організми грушоподібної форми з загостреним шипом на задньому кінці тіла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Які найпростіші знайдені в мазку?

A. *Trichomonas vaginalis

B. Trichomonas buccalis

C. Lamblia intestinalis

D. Trichomonas hominis

E. Trypanosoma gambiense


336.При антибіотикотерапії часто спостерігається перетворення мікроорганізмів в L-форми. Чим вони характеризуются?

A *Є бактеріями без клітинної стінки.

B Можуть бути тільки серед мікоплазм.

C Не можуть перетворюватися у початкову форму.

D Більше схожі на віруси, ніж на бактерії.

E Є найбільш вірулентними формами грибів.


491. У дитини на слизовій оболонці щік та на язиці виявлено білуваті плями, які нагадують молоко, що скипілося. У виготовлених препаратах-мазках знайдено грампозитивні овальні клітини, що брунькуються і утворюють розгалужені ланцюжки. Що це за мікроорганізми?

A. *Дріджеподібні гриби

B. Аспергіли

C. Пеніцили

D. Мукор

E. Актиноміцети


64. У лабораторії дослідили свіжі кров’янисто-слизисті фекалії хворого з дисфункцією кишечника. Під мікроскопом виявили найпростіших, які пересувалися за допомогою випинань ектоплазми і всередині містили захоплені еритроцити. Який вид найпростіших виявили?

А. Дизентерійну амебу

В. Балантидій кишковий

С. Лямблії

D. Тріхомонаду кишкову

Е. Токсоплазму


Які з перелічених мікроорганізмів є облігатними внутрішньоклітинними паразитами?

A. *Chlamydia trachomatis

B. E. coli

C. Mycoplasma pneumoniae

D. Neisseria gonorrhoeae

E. Bacillus antracis


У хворого клінічні сиптоми малярії. Який результат мікроскопічного дослідження мазка крові дозволяє діагностувати захворювання?

A. *Наявність кільцеподібних структур з ядром в еритроцитах.

B. Виявлення довгих спіралеподібних мікроорганізмів поза еритроцитами.

C. Виявлення в лейкоцитах кулястих мікроорганізмів.

D. Наявність позаклітинно розташованих мікроорганізмів, що мають вигляд дольок апельсина.

E. Виявлення крупних мікроорганізмів з джгутиком та ундулюючою мембраною, розташованих позаклітинно.Тема: Принципи культивування бакте­рій.

Бактеріоло­гічний метод досліджен­ня.

62. Матеріал, взятий з рани хворого з підозрою на газову анаеробну інфекцію, засіяно на середовище Кіта-Тароцці. Через добу на середовищі виявлено ріст клостридій. Яким способом можна виділити чисту культуру цих мікроорганізмиів?

A. *Цейсcлера.

B. Дригальського.

C. Коха.

D. Кротова.

E. Прайса.
17. У хворого некротична флегмона щелепно-лицьо­вої ділянки, у лікаря виникла підозра на газову гангрену. При мікроскопії у гнійних виділеннях з рани виявлено Грам-позитивні мікроорганізми паличковид­ної фрми. На яке поживне середовище слід висіяти матеріал для подальшого бактеріологічного дослід­ження і підтвердження діагнозу?

A. *Середовище Кіта–Тароцці.

B. Середовище Ендо.

C. Середовище Лєвіна.

D. М’ясо-пептоний агар.

E. Молочно-сольовий агар.


45

При перевірці стану повітря в операційній перед операцією седиментаційним методом виявлено 5 дрібних круглих колоній, навколо яких чітко видно зону гемолізу. На яке середовище були зроблені посіви?

A. *Кров’яний МПА

B. МПА


C. Ендо

D. Жовточно-сольовий агар

E. МПБ
355. Із дослідженого матеріалу (ексудату із каналу кореня зуба) виділено чисту культуру грамнегативної палички. Які з перелічених поживних середовищ найчастіше використовуються для визначення сахаролітичних властивостей?

A. *Гіса.

B. Желатина.

C. Ру.


D. Арістовського-Гельцер.

E. Левеншейна-Йенсена.


Ферменти забезпечують весь комплекс метаболічних реакцій мікробної клітини. Які ферманти здійснюють синтез біополімерів, що входять до складу клітинних структур?

A. *Ендоферменти

B. Екзоферменти

C. Ферменти патогенності

D. Ферменти вірулентності

E. Індуцибельні ферменти


43. На які поживні середовища краще робити первинний посів при виділенні чистої культури бактерій із складної мікробної суміші:

A. *Диференціювально-діагностичні.

B. Прості.

C. Спеціальні.

D. Елективні.

E. Консервуючі.


65.Після інкубації в анаеростаті посіву гомогенату некротизованої тканини на кров’яному агарі Цейслера через 48 годин виросли шорсткуваті великі плоскі колонії, що мають тенденцію до повзучого росту. На які властивості виділених мікробів вказується в умові тестового завдання?

A *Культуральні

B Морфологічні

C Тінкторіальні

D Протеолітичні

E Гемолітичні


47.Для виготовлення вакцин проводять вирощування мікробних культур на штучних поживних середовищах. Які з перелічених мікроорганізмів на штучних поживних середовищах не ростуть?

A *Віруси.

B Гриби.

C Актиноміцети.

D Найпростіші.

E Мікоплазми.


47.Для виготовлення вакцин проводять вирощування мікробних культур на штучних поживних середовищах. Які з перелічених мікроорганізмів на штучних поживних середовищах не ростуть?

A *Хламідії.

B Гриби.

C Актиноміцети.

D Найпростіші.

E Мікоплазми.


67.Для лабораторної діагностики багатьох інфекційних захворювань використовують бактеріологічний метод. Яка мета 1-го етапу цього методу?

A *Одержання ізольованих колоній

B Посів досліджуваного матеріалу

C Мікроскопія досліджуваного матеріалу

D Виділення і нагромадження чистої культури

E Ідентифікація досліджуваної культури


Однією з різновидностей поживних середовищ є диференціально-діагностичні середовища. Для чого вони використовуються?

A. *визначення ферментативної активності бактерій

B. нагромадження мікробної біомаси

C. визначення патогенності мікроорганізмів

D. вивчення антигенної структури мікроорганізмів

E. визначення чутливості бактерій до антибіотиків


212. Перед початком занать у акушерській клініці студентів-медиків слід обстежити на предмет виявлення носійства золотистого стафілокока. На які поживні середовища потрібно виконати посів мазків з носа і глотки?

  1. *Елективні.

  2. Прості.

  3. Спеціальні.

  4. Диференціювально-діагностичні.

  5. Консервуючі.

Ферменти забезпечують весь комплекс метаболічних реакцій мікробної клітини. Які ферманти є відповідальними за енергетичний метаболізм?

A. *Оксидоредуктази

B. Ізомерази

C. Протеази

D. Ліпази

E. Гідролази

  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка