Тема проектного дня




Скачати 181.95 Kb.
Дата конвертації14.04.2016
Розмір181.95 Kb.
Проектний день

Тема проектного дня. Калина – символ краси і ніжності.



Ти – боже дерево з роси й сльози

Мета: вчити дітей виразно читати текст, розвивати вміння сприймати й аналізувати його; розповісти про калину як кущ; розкрити користь калини для людини, її фармакологічні властивості та використання; на конкретних прикладах розкрити образ калини в українському фольклорі; розвивати усне мовлення, увагу, пам'ять, спостережливість; ознайомити з методом пальцевого малювання; прищеплювати бажання примножувати красу і багатство природи рідного краю.


Проблемне (ключове) питання проекту.

Чим корисна калина для людини і тварин?



Предметно-змістові галузі:

Літературне читання.

Урок позакласного читання



Природознавство.

Рослини восени.



Інтегрований урок з образотворчого мистецтва та народознавства.

Пальцеве малювання кетягу калини. Висаджування саджанців калини біля школи.



Посвята в калинята.

Асистенти проекту: учитель, батьки.



ПІДГОТОВЧА РОБОТА

РЕКЛАМА

Тема. Калина – символ краси і ніжності.

Ключове питання. Чим корисна калина для людини і тварин?

Друже, ти не просто зможеш знайти відповідь на запитання, а ще:



  • навчишся міркувати;

  • проведеш дослідження;

  • побуваєш у ролі вченого і вчителя;

  • збереш багато цікавої інформації;

  • даси інтерв’ю для журналістів.

Для роботи тобі знадобляться:

кольорові олівці чи фломастери, папір для малювання.


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні батьки!

Скоро у нашому класі відбудеться проектний день з теми

«Калина – символ ніжності і краси»

Прошу вас допомогти своїй дитині зібрати необхідні для проекту матеріали.

Інформацію про це можна отримати у візитці теми.



ВІЗИТКА ТЕМИ

«Калина – символ краси і ніжності»

Завдання для попередньої підготовки:


  • збагатити свої знання про калину як кущ;

  • розкрити користь калини для людини і тварин;

  • дізнатися про лікувальні (фармакологічні) властивості калини;

  • знайти інформацію про калину ( історія, легенди);

  • ознайомитися із народними традиціями, пов’язаними з калиною;

  • пофантазувати

  • підготувати саджанці для висаджування калини.

Збирання інформації.

Інформацію записувати у «книжку-малятко».

ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ



  1. Працюють усі.

  2. Кожен пропонує варіанти відповідей.

  3. Говорити слід коротко і чітко.

  4. Критикуйте не товаришів, а ідеї.

  5. Ми працюємо разом, щоб було добре всім.

  6. Культурна людина вміє не тільки говорити, а й слухати.

Бажаємо успіхів!




ЗМІСТ ПРОЕКТНОГО ДНЯ

ВСТУПНА ЧАСТИНА



І.Мотивація до виконання проекту.

Повідомлення теми проектного дня; ознайомлення з планом роботи; формування проблемного питання.

1.Вступне слово вчителя

Сьогодні у нас незвичайний день – ми з вами здійснимо розвідку у світ Осені.

Осінь наша, осінь –

Золота господиня,

Неба ясна просинь,

Пісня журавлина.

Бабиного літа

Довгі білі коси …

І дорослі, й діти

Люблять тебе, осінь!



( М. Познанська)
Подорожувати ми будемо чотири уроки, цілий день.
2.Читання вчителем листа від Лісовичка.

Дорогі друзі!

Я запрошую вас у подорож до лісу.

Сьогодні ми дізнаємося про один кущ, який росте у моєму лісі, поговоримо про його корисність, фармакологічні властивості та використання, навчимося малювати, прочитаємо казку, а також вивчимо пісню про цей кущ.

Ваш Лісовичок.



  • Що пропонує нам зробити Лісовичок?

  • То що, приймаємо запрошення від Лісовичка?

  • Тож вирушаймо в подорож, у світ прекрасного у світ природи.



УРОК 1

Літературне читання.
Тема Позакласне читання .Оповідання Г.Демченко «Калинка»

Мета: вдосконалювати читацькі навички: уміння передавати зміст прочитаного; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати у дітей критичне мислення; уміння обмінюватися думками; слухати товариша; розвивати зв’язне мовлення. Виховувати у дітей любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Малюнок куща калини, записи на дошці, зашифрований вислів, запис пісень про калину.

ХІД УРОКУ



І. Організація класу.

Давайте оживимо нашу подорож.

Нам потрібна голова – ми будемо мислити, міркувати, очі – ми будемо дивитися, бачити, вуха – ми будемо слухати, чути, губи – ми будемо розмовляти, спілкуватися, серце – ми будемо відчувати.

А який головний помічник людини? (Думка.)

А навіщо нам серце? Мудрий письменник Антуан де Сент-Екзюпері говорив: «Шукати треба серцем, найголовнішого очима не побачиш» тож милуватися красою довкілля ми будемо очима і серцем.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

Я не груша, і не слива,

Але кажуть, що вродлива.

Я стою у срібнім листі

У червоному намисті. (Калина)

Отже, сьогодні ми говоритимемо про калину – символ краси та ніжності. І ключове питання: чим корисна калина для людини?



ІІІ, Вивчення нового матеріалу.

«Асоціативний кущ»

Що ви бачите, уявляєте, пригадуєте коли чуєте слово калина ?

Які прислів’я про калину ви знаєте?


  • Без верби й калини – нема України.

  • Пишна та красива, як червона калина.

  • Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.

  • Щоки червоні, як кетяги калини.

  • Калина хвалилася, що медом солодка.

  • Убралася в біле плаття, як калина в білий цвіт.

  • Посадиш біля хати калину – будеш мати долю щасливу.

ІІІ. Робота над текстом Г.Демченка «Калинка»

  1. Групова робота. Складання передбачення.

Прочитайте з дошки ключові слова і складіть передбачення.

Ключові слова: ласкава дівчинка, щире серце, посадила, носила, подорожній, пташки щебечуть, зернятко, сердечко, ім'я .



(Кожна група інформує клас про складене передбачення.)

  1. Ми дійсно будемо читати про калину.

І група – читає від слів»Колись… до щире серце»

ІІ група – «Навесні … до поливала»

ІІІ група – «Звеселилося … перепочити».

І крупа – «Усміхнувся … (до кінця).

(Діти читають, переказують свою частину)


  1. Бесіда за змістом.

    • Що любила Калинка?

    • За що її любили?

    • Куди пішла Калинка?

    • Що вона вирішила зробити?

    • Чому звеселилося деревце?

    • Що з'явилося на кущі, коли обсипався цвіт?

    • На що було схоже зернятко ягідки?

    • Як назвали кущ? Чому?

Поетична хвилинка.

  1. Читання тексту вголос за частинами по групах.

(Діти однієї групи іншій ставлять питання, на які немає відповіді в тексті.)

      • Чи логічна кінцівка тексту?

      • А чи могла ситуація бути іншою?

(Діти складають ситуації).

  1. Складання логічно пов’язаних словосполучень.

(Поєднати слова стрілочками).

Калина червоні

Грона росте

Застуда цвіте

Кущ лікує


  1. Складання речень з цими словосполученнями.

Калина цвіте навесні білим цвітом. Восени палахкотить червоними гронами. Кущі ростуть в лісі, біля хат, в полі. Плоди калини лікують від застуди.

Фізкультхвилинка

Заспіваємо про калину

Пісня – хоровод «Ой, є в лісі калина»

7.Читання оповідання ланцюжком.

8.Вибіркове читання

а) Прочитати частину, яка найбільше сподобалась.

б) Переказ прочитаної частини.

в) Інтерв’ю.

Журналіст бере інтерв’ю у Калинки за текстом оповідання.

ІV.Підсумок уроку.


  • Що нового дізналися?

  • Чи справдилися ваші передбачення?

Калина, верба, тополя, мальви – одвічні символи, якими опредметнювалося найсвященніше, найдорожче, найсокровенніше – любов до рідної землі, до свого народу. Не було села, а в ньому хати, де б не ріс кущ калини. Всім, хто вирушав у далеку дорогу, він нагадував – там земля мила, де мати народила.

V. Домашнє завдання.

Скласти оповідання про вербу – символ України.






УРОК 2

Природознавство.

Тема : «Рослини рідного краю. Калина»

Калина


Латинська назва : Vibumum.

Українська назва : калина звичайна.

Мета: Розширити знання учнів про калину, по її лікувальні властивості, виховувати любов до природи та рідного краю.
Калина – найулюбленіша в Україні рослина родини жимолостевих, символ дівчини, жінки та насамперед – символ України. «Без калини нема України», - каже народне прислів’я. росте вона поміж чагарниками, на берегах річок, а ще й її висаджують майже коло кожної хати. Калина супроводжує українців у багатьох обрядах; її використовують в кулінарії та для лікування. Про неї складено безліч пісень, прислів’їв, загадок.

Інформатор. На нашій планеті росте понад 200 видів калини. В Україні найпоширеніші два – калина звичайна і калина цілолиста. Невибаглива калина до кліматичних та грунтових умов. Родить вона щороку і завжди рясно. Ягоди її використовують в народній медицині. Цілющі властивості має кора калини та відвар її сушених квіток. Тому калина була і є обов’язково в кожній родині як цілюще зілля. Недарма серед людей можна почути вислів: «Червона калина від ста хвороб рятує». Ягоди калини використовують при виготовлені кондитерських виробів та прохолодних напоїв. З деревини виготовляють музичні інструменти.

Обмін інформацією.

Корисність калини для людини і тварин.



Дослідник 1. Лікувальні властивості калини відомі людині здавна.

Калинове лікування

У плодах калини є цукри, дубильні та пектинові речовини, вітамін С та бета-каротин, органічні кислоти та мікроелементи – фосфор, магній, калій, залізо, марганець, мідь, йод.

Тому постійне вживання свіжих ягід зміцнює загальну опірність організму, робить його невразливим до застуд. І навіть віруси грипу рідко вражають ту людину, яка дружить з калиною.

У разі застуди калину вживають як жарознижувальний та потогінний засіб, вона лікує сухий кашель та захриплість голосу.

Дослідник 2. А зараз пропонуємо рецепт приготування чаю з калини.

Рецепт простий: 1 ст. л. ягід залити склянкою окропу, пити по 0,5 склянки 3 – 4 рази на день, бажано з медом.

Або 1 -2 ст. л. сирого калинового варення залити 1 склянкою теплої перевареної води.

Вітамінні напої з калини.



Дослідник 3. Плоди калини мають сечогінну і потогінну дії, підсилюють скорочення серця, допомагають при гастриті і виразковій хворобі шлунку. Використовуються при безсонні і застудних захворюваннях.

Призначаються як загальнозмійнюючий засіб видужуючим хворим, а також при шкірних захворюваннях і набряках серцевого та ниркового походження.



Дослідник 4. Вітамінні напої з калини.

Із сушеної калини можна приготувати настоянку: 2 ст. л. плодів помістіть в емальований посуд, залийте 2 склянками окропу, закрийте кришкою і нагрівайте на водяній бані 15 хвилин. Дайте настоянці охолонути, а потім процідіть її і відіжміть масу, що залишилася. Можна підсолодити медом. Вживати напій як заспокійливий засіб, при авітаміноз ах і гіпертонічній хворобі по півсклянки 2 рази в день перед їдою.



Дослідник 5. Гарний засіб для очищення шкіри обличчя від пігментних плям і розгладження зморшок – щоденні умивання калиновим льодом. Свіжовичавлений сік розлийте у формочки або пакетики для льоду, заморозьте і виконуйте процедуру не менше 10 разів – результат приємно вас здивує.
Легенда про вербу, калину та журавлика.

Напали на нашу землю вороги, спалили село, отруїли криниці. Залишилося кілька хат. В одній хаті жила жінка з двома дітками. Не знали вони, що вода в криниці отруєна.

Вийшла з хати дівчинка Наталочка. Була вона дуже красива, мала довгі коси, на шийці носила намисто з коралів. Набрала дівчинка у відро води та й напилася. Але не змогла отрута вбити дівчинку. Сталося диво. Перетворилася Наталочка на красивий кущ, а її намисто на червоні ягоди. З того часу коло криниці й росте калина.
Прислів’я

Без верби й калини – нема України.

Пишна та красива, як червона калина.

Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.

Щоки червоні, як кетяги калини.
Вірші

Низький уклін аж до землі калині.

Вже хилить сонце до зими, вже іній,

А у калини стільки сил у гронах…

Скоріше китиця зірви червону!

І нерви, й серце більш міцні в людини,

Коли вона п’є з медом сік калини.

Лікуються узимку нею люди.

Вкинь в чай її – цілющий чай той буде.

Калини кущ

Дарує нам природа.

Здоров'я символ він,

Краси і вроди.
Калина – вірна супутниця людини протягом усього життя. Калина – це і пам'ять. Пам'ять про матір, найдорожчу людину в світі, про тих, хто не повернувся до рідного дому.

Живе калина у народі і житиме віки в піснях, казках, легендах.


Домашнє завдання

Скласти казку про калину




УРОК 3

Інтегрований урок з образотворчого мистецтва та народознавства
Тема : «Образ калини в українському фольклорі. Пальцеве малювання кетягу калини»

Мета: На конкретних прикладах розкрити образ калини в українському фольклорі. Розвивати усне мовлення, увагу, пам'ять,спостережливість. Ознайомити з методом пальцевого малювання. Виховувати любов до рідної землі, української мови.

Обладнання : кетяг калини, малюнки

дерев, фарби олівці, папір.



Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

Вступна бесіда.

Діти, сьогоднішній урок ми проведемо на лісовій галявині. То ж запрошую вас на галявину. Подивіться на дошку, які дерева ростуть на нашій галявині?

Діти визначають дерево, декламують вірші про ці дерева



Вербичка

Вербичка невеличка

Схилилась над водою.

І цілий день милується

І тішиться собою.

Чому ж вона собою

Радіти не повинна

Коли її красою

Пишається долина?

Берізка

На узліссі берізки стояли,

Вони ясне сонечко стрічали.

У берізок платтячка біленькі,

А листочки в них золотенькі.

Ви ростіть, берізки, виростайте,

Рідну нашу землю прикрашайте.

Липонька

Липонько, липко, пахуча,

Чом ти спинилась на кручі?

Чом так далеко ростеш?

Чом ти для нас не цвітеш?

Липа шумить, мов жаліє,

Тут мені сонечко гріє.

Звідси вас бачу, і вам

Бджілкою мед передам.

Клени

Клени, клени – всі зелені,як один – усі високі,

Ми повз них щодня ідемо,

Як закінчаться уроки.

І коли не поспішаєм,

Чи коли нема уроків,

Ми у «жмурки» гуляєм

Поміж кленів тих високих.



Ясени

Ясени в долині

Звеселяють літо,

Навіть небо синє

Хилиться на віти.

До листочка листок,

Ніжно так шепоче,

Що і день до ночі

Поспішать не хоче.

Горобина

Горобина горбить спину,

Бо вродила рясно,

Горобину треба рвати

Бережно і вчасно.

Ну зберіться –

Не баріться.

Немень-дуб

Несень-дуб – не просто дуб,

А дубись вічний,

Ходить сторож молодий

І дуби ці лічить.

Полічив і записав.

І сказав по тому:

«Літ не менше, як п’ятсот

Неменю оцьому».
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Діти, подивіться за неменем-дубом сховався якийсь кущ. А що це за кущ?

Це кущ калини. Сьогодні він гість нашого уроку.

Ми вже з вами говорили про те, що калина – це рослинний оберіг України.

З калиною пов’язано багато обрядів, звичаїв.

Це найулюбленіша рослина нашого народу. А сьогодні ми дізнаємося про те, як образ калини оспіваний в українському фольклорі. Фольклор в перекладі означає «Народна мудрість».

- Які види фольклору ви знаєте?

(Казки, прислів’я, загадки, скоромовки, колискові, веснянки, щедрівки. гаївки, колядки.)



ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  1. Розповідь учителя.

Казка – один із найдавніших видів народного фольклору .в казках відображено життя народу, їх мрії, сподівання, їх відношення до природи, до людей. У казках діють дві протилежності: добро і зло. Добро та правда завжди перемагають. Калина в казці – це образ добра, справедливості. Кущ калини виростав на могилі убитого козака, чи скривдженої дівчини.

  1. Читання казки «Калинова сопілка».

Давно в селі жила одна бідна родина: батько, мати й син. Коли син підріс, то пішов по світу щастя-долі шукати. Йшов він, йшов, бачить – росте на узліссі кущ калини.

Сів він під ним відпочивати. А калина так ласкаво шепотить гілочками, наче хоче йому щось розповісти.

Юнак вирізав з калини сопілку і заграв. Як же він здивувався, коли заговорила сопілка людським голосом:

Ой помалу, помалу, юначе, грай,

Та не врази мого серденька вкрай.

Мене сестриця зі світу згубила,

В моє серденько ніж устромила.

Коли юнак дійшов до села, він розповів людям про дивну пригоду. І вони повідали йому про ту страшну трагедію, що трапилася тут, де виросла калина.


Яку рису характеру відображає калинова сопілка?
Легенда про калину.

Було це дуже давно, на Україну напали монголо-татари. В одному селі було весілля. Дівчата-красуні веселились. І раптом напали на село вороги. Вони хотіли викрасти дівчат, але ті почали тікати в болото. Вороги побігли за ними. Так і загинули дівчата-красуні й вороги в болоті. Де загинула красуня – там кущ калини, де загинув ворог – там купа гнилі.




  1. Розповідь учителя.

В колискових піснях дитину порівнюють з калиною. Мама співає «Калина буде цвісти, а дитина буде рости». А ще колиску робили з калини, щоб росла дитина щасливою та співучою.

4) Читання колискової

І часто матері колихали своїх маленьких діток, сидячи під калиною, і наспівували колискових пісень

Колискова

Ой, ну – ну, котино,

Засни, мала дитино.

Як заснеш – покину

І піду сама в долину

По червону калину.

Спи, дитино, бо покину,

Спи, дитино, бо покину,

Сама піду по калину,

Наламаю калиноньки

Та й покладу в головоньки

А калина буде цвісти,

А дитина буде рости.
5) Про калину складено багато загадок, прислів’їв, приказок.

Читання загадок і прислів’їв.


Загадки.

У вінку зеленолистім

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду.

Навесні цвіте білим цвітом,

А в жнива – червоним плодом.
У лісі – на проліссі висить сукня червона.
І не дівка, а червоні стрічки носить.


Прислів’я

Без верби й калини – нема України.

Пишна та красива, як червона калина.

Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.

Щоки червоні, як кетяги калини.

Калина хвалилася, що медом солодка.

Убралася в біле плаття, як калина в білий цвіт.

Посадиш біля хати калину – будеш мати долю щасливу.

6) Без калини не можна уявити собі пісенної творчості, а й пісень про калину не злічити. Образ ніжної рослини, як символ рідного краю, власної домівки, зберігав у своєму серці козак, умираючи на чужині, чумак, вирушаючи у далекі мандри. На могилі чумака чи козака, який гинув у далекій дорозі, товариші обов’язково саджали кущ калини, як ознаку того, що тут похований українець.

Але найчастіше у піснях з калиною у цвіту порівнюють дівчину. У народі так говорять: «Пишна, як калина», «Цвіте, як калина». Калина і дівчина нерозлучні і невід’ємні , одна одну доповнюють, утворюють щось ціле.

Одна половина – червона калина.

Друга половина – молода дівчина.

Калина для дівчини – це і товаришка, і порадниця, і взірець краси.
Фізкультхвилинка

Пісня – хоровод «Ой, є в лісі калина».


ІV. Малювання кетягу калини.

Сьогодні на уроці ми малюватимемо з вами калину. Але незвичайно. Уявимо, що ми з вами великі майстри, що займаються розписом. А в розписі існують свої правила, наприклад, можна малювати без пензлика, просто пальцями. І от ми з вами намалюємо кетяг калини пальчиками. Для цього покладіть перед собою квадрати з паперу. Візьміть до рук простий олівець. Спочатку намалюємо гілочку. Зверніть увагу на правильне розміщення калини в квадраті. Потім опускаємо вказівний палець правої руки в раніше розведену з водою фарбу. Фарба не дуже рідка, але і не густа.

І робимо відбиток на папері. Одна ягідка готова. І далі так само, поки не зробимо весь кетяг.

Молодці!


Витремо пальчики тканиною.

ІV. Підсумок уроку.

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що сподобалося найбільше?

  • Які прислів’я про калину ви запам’ятали?





Звучать позивні:

Слухайте всі!



(На фоні мелодії пісні «Гей у лузі червона калина» звучать слова ведучого).

Ведучий.

Ой нене, серце грає, коли калинова сопілочка грає,

Вона на свято червоної калини

Усіх малят закликає.



Координатор.

Майже усі народи мають улюблену рослину – символ своєї країни. А у нас в Україні – калина. Бо ж правду каже прислів’я: «Без верби і калини немає України».

Калина символізує дівочу красу, вроду, сімейне благополуччя і достаток. Кажуть у народі: «Дівча виростає, як калина зацвітає».

(Звучить пісня «І щаслива я зростаю»)

Україно, рідний краю,

Я тебе без меж кохаю.

Україно, край наш милий,

Тут усі ми народились. 2 р.

Приспів:

І щаслива я зростаю,

Бо і тата й маму маю,

І щаслива дуже я,

І уся моя рідня.

І щаслива я зростаю

В українськім ріднім краю,

І щаслива дуже я –

Україночка мала.
Я люблю чудову мову,

Рідну мову калинову,

Що матусенька навчала,

Над колискою співала. 2 р.
І я буду підростати,

І все Господа благати,

Щоб послав найкращу долю

І зберіг нам щастя й волю.
Ведучий.

Червона калина – наш рід, наша чудова сім'я, наше минуле, майбутнє і сучасне.



Учень.

Я – син вільної України,

Ніхто якої не зборов.

Її ненависть і любов

Жаріє вічно у калині.

Координатор.

Є таке повіря, якщо зробити з калини сопілку, то в сім'ї народиться син. Бо ж не знати ніжнішого, чистішого, бентежнішого зв’язку, ніж голос калинової сопілки. Такі ж ніжні голосочки у наших калинят новоутвореної групи.



(Звучить пісня «Ой є в лісі калина»).

Ведучий.

Кажуть у калині – вся материнська любов, безсмертя роду. То ж милуйтеся усі калиною, коли вона цвіте, а дитиною, поки росте. Усім серцем, любі калинята, любіть символи нашої Батьківщини, примножуйте їх і доглядайте за ними.

Хто ж такі калинята:


  • калинята дружні, сміливі, чуйні діти;

  • калинята люблять школу, поважають старших;

  • калинята малюють, читають, грають, співають, весело живуть;

  • калинята – майбутні козачата, бо ж козацькому роду нема переводу;

  • тільки тих, хто знає свій край, називають калинятами.

Девіз калинят:

«Без верби і калини нема України».

Звучить пісня «Живи Україно».

Ведучий.

В народі кажуть: «Червона калина від 100 хвороб лікує». Нехай же лікувальні властивості калини надають калинятам сили, доброти, ніжності, ласки, теплоти. Нехай же звуки сопілки западуть далеко в душу кожного з вас.



Учень.

Поки ніж не крає, калина не грає,

А хто вріже глибоченько, тому заспіває

А хто вріже гілку і заграє в сопілку,

То той собі в серце пустить калинову стрілку.

Ведучий.

Використовують калину і у весільному обряді. Калина – символ нескореності, вічної пам’яті і скорботи.

Оспівана калина як неодмінна деталь рідного пейзажу і як Матір України.

Учень.

Посадіть калину

Біля школи,

Щоб на цілий білий світ

Усміхалась щиро доля,

Материнський ніжний цвіт.

Учень

Посадіть калину

На городі,

Щоб заквітнула земля!

Із роси – пречиста врода,

З неба – почерк журавля.



Учень.

Посадіть калину

Коло тину,

Щоби злагода цвіла!

Буде щедрою родина –

Буде честь їм і хвала.



Учень.

Посадіть калину

Коло хати,

Щоб на всеньке на життя!

Стане кожен ранок святом,

Дітям буде вороття.



Учень.

Посадіть калину

В чистім полі,

Хай вона освятить час!

Рід наш любить дуже волю,

Хай же воля любить нас!



Учень.

Посадіть калину

Коло школи,

А щоб цвіт її не стерся,

Не зів’янув в спориші,

Посадіть калину коло серця,

Щоб цвіла вона в душі.

Ведучий.

Можна багато говорити про калину, про її чудову красу вірності до своєї Батьківщини. Любіть, діти, свою Україну квітучу і увілліть в неї свою маленьку силу, щоб її розвеселити.



(Звучить пісня «Гей у лузі червона калина» )
Ой у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!
Не хилися, червона калино, рости догори,

Не журися, наша Україно, ми твої сини.(доньки)

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!


Не хилися, червона калино,маєш білий цвіт,

Не журися, наша Україно,маєш славний рід.

Білим цвітом червона калина уквітчається,

Славним родом наша Україна, гей! гей!, прославиться!
Козачата 5-го класу вручають символ України (пучечки калини) своїм друзям-калинятам.

(Звучить пісня «Молитва за Україну».)

Вчитель.

Шановні гості, мами й тата, вчителі й учні.

Вдячні ми всім, хто прийшов на це свято.

Ми, українці, велика родина,

Мова і пісня у нас – солов’їна,

Квітне усюди червона калина,

Рідна земля для нас всіх – Україна!
Діти висаджують біля школи кущі калини.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка