Тема уроку. Рух це життя. Геометричні перетворення Мета




Скачати 102.56 Kb.
Дата конвертації19.04.2016
Розмір102.56 Kb.
Тема уроку. Рух - це життя. Геометричні перетворення

Мета

  • Навчальна: удосконалювати набуті вміння і навички про види перетворення при розв’язуванні задач ; закріпити практичні навички знаходження симетричних точок та фігур на площині і на ПК в програмних забезпеченнях DG і CorelDraw.

  • Розвивальна: розвивати вміння спостерігати, узагальнювати, робити висновки; вдосконалювати навички швидкого обчислення; критичного мислення, використання аналізу, синтезу, розпізнавання математичних законів у навколишньому середовищі, вміння самостійно працювати

  • Виховна: виховувати поняття естетичного смаку, формувати самостійність, активність, культуру мовлення, комунікативні навички почуття патріотизму, розширювати знання про культурну спадщину народу.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь, навичок.

Обладнання: кольорова крейда, виставка фігур із зображеною симетрією, вишиванки і вишиті рушники. таблиці та малюнки, ноутбук, проектор.

Епіграф :  «Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність» Б.ШОУ

Хід уроку

1 Організаційний момент.

Хвилинка налаштування

Діти, покладіть руки на парти і повторюйте за мною:


  • Я чудовий учень

  • Я справлюсь з поставленою задачею

  • В мене все вийде.

  • Я бажаю всім успіхів

  • Все буде якнайкраще.

2.Перевірка домашнього завдання.

Вправа «Відчуй себе вчителем» (самоперевірка)

Знайти помилки допущені при виконанні домашнього завдання.

Паралельне перенесення задається формулами х1 = х + 3, у1 = у + 1. В які точки при цьому паралельному переносі перейдуть точки А(-1;2); В(-2;4); С(-1;3); Д(-8;-4)? Правильні відповіді

А(-1;2) → А1 (2;3) В(-2;4) → В1 (1;5) С(-1;3) → С1(2; 4) Д(-8;-4) → Д1(-5; -3)

2.№491 Сторони двох квадратів відносяться як 3:2.Знайдіть площу більшого квадрата, якщо площа меншого дорівнює 8 см2. .

Дано: АВCD,A1B1C1D1 – квадрати, АВ:А1В1=3:2; S A1B1C1D1 =8 cм2..

Знайти SАВCD.

Розв’язання.

АВCD ~A1B1C1D1, тому SАВCD\ S A1B1C1D1 =k2/ k=

SАВCD = 8=8=18 (см2 )

Відповідь: 18 см2



3. Актуалізація опорних знань.

«Хвилинка повторення» (тихе опитування:сигнальні картки червона – ні. Зелена – так)

  1. Які види переміщення вам відомі? (слайд 5 )

  2. Теоретично-наочний тест Визначте за рисунком вид переміщення . (слайд 6-13)

  3. Вправа «Так чи ні?» Тихе опитування (робота з сигнальними картками) (слайд 14)

  • Чи правильно, що переміщення переводить відрізок у відрізок? так

  • Чи правильно, що переміщенні коло переходить у коло з тим самим радіусом? так

  • Чи правильно, що при переміщенні будь-яка пряма переходить у пряму, що їй паралельна? ні

  • Чи правильно, що перетворення фігури, внаслідок якого зберігаються відстані між точками фігури називається переміщенням? так

  • Чи правильно, що кути між променями при переміщенні збільшуються? ні

  • Чи є фігури, які зовсім не мають осей симетрії? Так

  1. Повідомлення теми і мети, мотивація. (слайд 15) Асоціації на дошці (вишиванки. предмети побуту і ін.)

5. Застосуванння вмінь і навичок.

Усні вправи (слайд 16)

  1. № 2 ст.154

Знайдіть координати точки, симетричної точці А (-3;1) відносно

    1. початку координат

    2. осі абсцис

  1. Знайдіть точку, в яку переходить точка А (-5;5) при паралельному перенесенні, яке задано формулами : х'=х-3, у'=у-2.

  2. Встанови відповідність. На виконання 1хв. (слайд 17)

1


2
image303.jpg

А

центр кола



(х+2)2+(у-3)2=9

2

О(2;3)



Б

х22=4

3

В

гомотетія



4

Г

симетрія відносно точки



5

Д

поворот



6

Е

симетрія відносно прямої


1-Б, 2-А, 3-Е, 4-Д, 5-В, 6-Г (перевірка сигнальними картками) (слайд 18)
Розв'язування задач письмово

  1. Точки А і С симетричні відносно точки Р. А(–3; 5), Р(1; –3). Знайдіть координати точки С. (слайд 19)

  2. «Конкурс художників» (слайд 20)

Побудувати трикутник АВС: А(5;-2); В(-3;-4); С(-1;3): і симетричний йому

    1. відносно початку координат;

    2. відносно осі ОХ;

    3. відносно осі ОУ.

(один учень біля дошки, один біля ноутбука в програмному забезпеченні DG , всі решта в зошиті будують трикутник і симетричні йому)

  1. Хвилинка відпочинку (слайд 21)

  1. Пригадаємо, що є симетричні букви, наприклад,

А,В.Ф, Н, М. Т і ін.

  1. «Мандрівка в Алфавітію» (слайд 22)

    1. 1.Злови симетричну букву оплесками.

    2. 2.Відповідність букви і назви галузі , де присутня симетрія. (Вправа «Ланцюжок») (слайд 23)

  2. Симетрія в житті (робота в групах)

Вправа «Знайди зайве»(знайти асиметричний предмет)

Учням дано різні предмети (які вони зустрічають безпосередньо у житті



«Жодна інша наука не навчає так ясно розуміти гармонію природи, як математика» П.Карус (слайд 24)
Математична розминка (слайд 25)

  • Як, віднявши від дев'яти половину дев'яти, можна отримати чотири?

  • Як 18 поділити на два, щоб вийшло 10?

  • Як вісім поділити на два, щоб вийшло 3?http://academia.in.ua/sites/default/files/field/image/matematyka/rus_53.jpg

  • Як вісім поділити на два, щоб вийшло нуль? 

  1. Розв'язування задач  (слайд 26)

  1. Задача

Побудувати поворот еліпса в CorelDraw на 30 градусів. (індивідуально)

  1. Задача

Запишіть рівняння кола, у яке переходить коло (x – 3)2 + (у – 4)2 = 1 при паралельному перенесенні, при якому точка А(1; 2) переходить у точку В(0; 3).

  1. Задача №501

Знайдіть площу ромба з периметром 20 см, якщо він подібний ромбу з діагоналями 30 см і 40 см.

  1. Задача №498

Унаслідок гомотетії з центром (2; -1) точка А (8; 7) переходить у точку А'. Знайдіть коефіцієнт гомотетії, якщо А'(5;3)?

  1. Завдання (колективно) (слайд 27)

1.За рисунком, визначте трикутник, симетричний трикутнику ABC

І група – відносно осі Ох,

ІІ група – відносно осі Оу,

ІІІ група – відносно початку координат (робота в групах)



http://academia.in.ua/sites/default/files/field/image/matematyka/rus_54.jpg

  1. Підсумки уроку.

Етап корекції знань і навичок

Тестові завдання (слайд 28)

1). Яка фігура має вісь симетрії



А. коло

Б. паралелограм

В. довільний

трикутник



Г. прямокутна трапеція

2). Дано точку А(-5;3). Знайти координати точки А'

А. (2;3)

Б) (5; -3)

В. ( -2;-3)

Г) (0; -3)

3). Паралельне перенесення задано формулами х1 = х - 1, у1 = у + 2.Знайти В', якщо В(1;-1)?

А. (-5;3)

Б. (0;1)

В. (3;3)

Г. (5;-3)

4). Знайдіть точку, симетричну точці (-2;8) відносно осі абсцис.

А. (-2;-8)

Б. (2; -8)

В. (2;3)

Г. (3;-2)

(Після виконання тестових завдань учні обмінюються відповідями і виконують взаємоперевірку)

Відповідь. А Б Б А (слайд 29)

«Паліндром» (слайд 30)



Паліндроми — це слова або словосполучення, які читаються однаково зліва направо і навпаки.

Наприклад

  1. око,піп, пуп, Анна, Алла, Пилип, вилив, вимив, вижив, вишив, вирив

  2. «Я несу гусеня».

  3. «І шо сало – ласощі»

  4. «Козак з казок”

  5. А мене нема

  6. О, гомін німого

Козак з казок

Уже ліси лисі…лежу

Уже ребра татар бережу. Умру

Суму сум – у сурму

А мене нема …(Олег Будзей.)

Приклади чисел паліндромів. (учні наводять приклади)

  1. Рефлексія. (слайд 32)

  • На якому етапі уроку було найцікавіше працювати?

  • Чи все вдалося?

  • Що нам заважало добре працювати?

  • Чи все було зрозумілим?

  1. Оцінювання

  2. Домашнє завдання. (слайд 33)

  1. Повторити §§ 11-14

  2. Виконати №№ 1, 4 ст. 154

Тепер хочу зачитати  слова: (слайд 34)

Два крила, якими підноситься людський дух у безкраї простори, - це віра і наука.

Йосип Сліпий



Ваша сила – віра в себе,

ваша свобода – відповідальність за власний розвиток

ваші здібності – культура самовдосконалення

немає нічого, що не вдалося подолати працею

Знаходьте час для роботи і навчання – це ціна успіху!
 Тож, хочу побажати Вам  успіхів у майбутньому і  у вивчені геометрії

Дякую усім за урок!



Додаткові задачі.

  1. Паралельне перенесення задано формулами х'=х+1, у'=у-2. Побудуйте фігуру, у яку перейде трикутник з вершинами А(3;3), В(0;1), С(-1;2) при цьому паралельному перенесенні.

  2. Задача №445

Дві вершини прямокутника лежать на осі абсцис. Третя вершина має координати (-4;-4), а точка (0;-2) – точка перетину діагоналей прямокутника. Знайіть координати решти вершин.

  1. Гіпотенуза і катет прямокутного трикутника відповідно дорівнюють 5 см і 3 см. Знайдіть довжину найбільшої сторони подібного йому трикутника, площа якого дорівнює 54 см2 .

  2. Відповідні сторони двох подібних прямокутників відноситься як 3:5.Знайдть площу більшого прямокутника, якщо площа меншого дорівнює 36 см2


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка