Товариства червоного хреста україни
Скачати 396.06 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації14.04.2016
Розмір396.06 Kb.
  1   2   3   4   5


С Т А Т У Т

ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
Статут Товариства Червоного Хреста України
Затверджений ХV з’їздом Товариства Червоного Хреста України

04 квітня 1991 року


(зі змінами і доповненнями,

внесеними XVI позачерговим

з’їздом 13 серпня 1992 р.,

XVII з’їздом 03 квітня 1996 р.,

XVIII з’їздом 05 квітня 2001 р.,

XIX з’їздом 12 квітня 2006 р.)


Зареєстрований

Міністерством юстиції України

10 жовтня 1991 року, свідоцтво № 133
Переєстрований

01 вересня 1992 року


Погоджено зі змінами і доповненнями

22 травня 1996 року

та 12 червня 2001 року

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
СВІДОЦСТВО

про реєстрацію

об’єднання громадян

10 жовтня 1991 р.

№ 133
Назва обєднання: ТОВАРИСТВО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ

Вид обєднання: всеукраїнська громадська організація

Центральний статутний орган обєднання : з’їзд, правління

м. Київ, вул. Пушкінська, 30Територія, на яку поширюється діяльність об’єднання: Україна

Основна мета діяльності:

захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяння органам державної влади України у їх діяльності в гуманітарній сфері.

Заступник

міністра юстиції Л. Б. Єфіменко

України

12.06.01.Р О З Д І Л 1
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1

Правовий статус Товариства

1. Товариство Червоного Хреста України (далі Товариство) є неприбутковою благодійною добровільною гуманітарною всеукраїнською громадською організацією, діяльність якої грунтується на Женевських конвенціях від 12 серпня 1949 року, ратифікованих Україною 8 липня 1954 року, а також трьох Додаткових протоколах до них від 8 червня 1977 року, (І, ІІ) та від 8 грудня 2005 року (ІІІ), ратифікованих Україною 18 серпня 1989 року (І, ІІ) та 22 жовтня 2009 року (ІІІ). Відповідно до Женевських конвенцій 1949 р. діяльність Товариства має допоміжний характер впровадження державної політики в гуманітарній сфері. Товариство Червоного Хреста України виступає у якості єдиного національного товариства, яке може здійснювати червонохресну діяльність на території України. У своїх стосунках із органами державної влади Товариство зберігає автономність, що дозволяє йому постійно здійснювати свою діяльність у відповідності до Основоположних принципів червонохресного Руху.(рекомендація об’єднаної статутної комісії МКЧХ та МФТЧХ та ЧП стор.2 абзац 2, стор.15)

Відносини, пов’язані з діяльністю Товариства, визначення його правового статусу та правових засад діяльності регулює Закон України «Про Товариство Червоного Хреста України» від 28.11.2002 року № 330-ІV.

Товариство керується в своїй діяльності Конституцією України, чинним законодавством України, нормами міжнародного гуманітарного права та цим Статутом.(рекомендація об’єднаної статутної комісії МКЧХ та МФТЧХ та ЧП стор.2 абзац 3)

Статут є основним документом, що регламентує діяльність Товариства. Розроблений відповідно до Статуту Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Статуту Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також основоположних принципів Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (далі – Міжнародний Рух), а саме:(рекомендація об’єднаної статутної комісії МКЧХ та МФТЧХ та ЧП стор.8 ст.1)
Гуманність

Міжнародний Рух, виникнення якого зумовлене прагненням надавати допомогу всім пораненим на полі бою без винятку або переваги, намагається за будь-яких обставин як на міжнародному, так і на національному рівні попереджувати або полегшувати страждання людини. Рух покликаний захищати життя та здоров’я людей, забезпечувати повагу до людської особистості. Він сприяє досягненню взаєморозуміння, дружби, співробітництва і міцного миру між народами.Неупередженість


Міжнародний Рух не робить будь-якого розрізнення за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшувати страждання людей і в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.
Нейтральність

Щоб зберегти загальну довіру, Міжнародний Рух не може приймати будь-яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового, релігійного або ідеологічного характеру.Незалежність

Міжнародний Рух незалежний. Національні Товариства, надаючи допомогу уряду в його гуманітарній діяльності і дотримуючись законів своєї країни, повинні, проте, завжди зберігати автономію, щоб мати можливість діяти відповідно до принципів Міжнародного Руху.


Добровільність

У своїй добровільній діяльності щодо надання допомоги Міжнародний Рух ні в якій мірі не керується прагненням одержання вигоди.


Єдиність

У будь-якій країні може бути тільки одне національне Товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця. Воно повинно бути відкритим для всіх і здійснювати свою гуманітарну діяльність на всій території країни та за ії межами.


Універсальність

Міжнародний Рух є всесвітнім. Всі національні Товариства користуються рівними правами і зобов’язані надавати допомогу одне одному.

2. Товариство Червоного Хреста України є юридичною особою з необмеженим часом діяльності. Має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки ( в тому числі валютні ) в установах банків, бланки, штампи, печатки з зображенням червоного хреста, символіку та іншу атрибутику, зразки яких затверджуються Президією Правління Товариства. Символіка реєструється у встановленому порядку.

Керівництво Товариства та Національний комітет знаходяться в столиці України місті Києві за адресою : 01004, Україна, м. Київ, вул. Пушкінська, 30.
Стаття 2

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка