Урок № Тема уроку : Особливості дії тютюнового диму, алкоголю І наркотиків на статеве дозрівання підлітків
Скачати 46.12 Kb.
Дата конвертації14.04.2016
Розмір46.12 Kb.

УРОК №__

Тема уроку: Особливості дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на статеве дозрівання підлітків.

Мета уроку: з'ясувати особливості та негативний вплив на здоров'я молодої людини тютюнового диму, алкоголю і наркотиків, формувати розуміння необхідності побудови стосунків між дівчатами і хлопцями на основах дружби і поваги та володіння навичками відмови від шкідливих звичок; вчити аналізувати інформацію, отриману з різних джерел.

Обладнання: комп’ютер, проектор, клейкі папірці, плакати, презентація на тему.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

ХІД УРОКУІ. Організаційна частина. (5 хв)

Вступ.

На сьогоднішньому уроці ми говоритимемо про шкідливі звички та їхній вплив на організм. Запишіть на ваших папірцях свої очікування і прикріпіть їх, будь ласка, шпильками до одягу.


ІІ . Повідомлення теми та мети уроку (1 хв)
ІІІ. Презентація домашніх творчих робіт (10 хв)

Робота в парах методом обговорення «Відкритий мікрофон»

Тема: «Вплив алкоголю (1 ряд), тютюну (2 ряд) та наркотиків (3 ряд) на статевий розвиток підлітка»

План виступу:


  1. Позиція. Почніть словами: «Я вважаю, що алкоголь, наркотики, тютюн впливає на статеве дозрівання підлітка...».

  1. Обґрунтування. Починаючи словами: «...тому що...... Наведіть причину виникнення цієї думки, тобто на чому ґрунтуються докази на підтримку вашої думки.

  1. Приклад. Продовжуйте висловлювання словами: «...наприклад...», і наведіть приклади, що доводять вашу думку.

  2. Висновок, «...тому я вважаю...» й узагальніть свою думку закликом прийняти вашу думку або плакатом «Ні!».

— Давайте підведемо підсумки нашого «Відкритого мікрофону».
Фізкультхвилинка (3 хв)
ІV. Перегляд презентації (20 хв)

А зараз спробуємо з’ясувати, що ж дійсно відбувається з нашим організмом, коли ми вживаємо алкоголь, тютюн та наркотики.

1) Ще Плутарх писав «П'яниці народжуються від п'яниць».


Найгіршою «чорною» справою є поява на світ хворих дітей, дітей-калік, розумово відсталих. Особлива небезпека вживання алкоголю жінками. Повний цикл сперматозоїда — 2 місяці, яйцеклітини 12—55 років. Тому клітини можуть бути банком для різних шкідливих речовин, у тому числі алкоголю. Ось чому коли молодому чоловікові лікар каже, що його дитина народиться здоровою, якщо він не буде вживати алкоголь протягом 2—3 місяців до зачаття, то жінці ніяких строків утриматись від алкоголю назвати не можна... їй сам Бог велів вести здоровий спосіб життя, особливо доти, поки вона збирається народжувати дітей.

Медична аксіома: дитина народиться неповноцінною, якщо один із батьків незадовго від зачаття або в його момент, находився в нетверезому стані: 100: 100!

2) Якщо людина випалює за день від 1 до 9 сигарет, то вона скорочує своє життя на 4 роки 6 місяців; від 10 до 19 сигарет — на 5 років 6 місяців; від 20 до 30 сигарет — на 6 років 3 місяці.

3) «Українська та ізраїльська молодь зайняла 1 і 2 місце в світі в рейтингу вживання алкоголю серед дітей і молоді. Такі дані знаходяться в новому дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров'я»,-— пише Німецька хвиля. В рамках досліджень наукові співробітники опитали 200 тисяч учнів 5-го, 8-го і 10-го класів з 41 країни світу. За результатами одержаного матеріалу вчені склали список країн, де явище алкоголізму набуло особливо небезпечних масштабів. Перше місце — Україна, де 40 % підлітків вживають алкогольні напої один раз на місяць. На другому місці - Ізраїль, далі — Чехія. Росія займає 15 місце, останні за списком — Ісландія та Ірландія.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про особливості дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на статеве дозрівання.
Більшість наркотичних речовин (алкоголь, наркотики, тютюн) впливають на аспекти репродуктивної системи підлітка. Під їх впливом затримується статевий ріст, знижується кількість зрілих сперматозоїдів, порушується менструальний цикл, а повне припинення менструацій в молодому віці — прямий шлях до безпліддя. Якщо дівчина завагітніла і продовжує вживати наркотики, то вони легко проникають через плаценту матері до плоду, а потім і через молоко — до дитини.

Ще одна небезпека вживання алкоголю, наркотиків, тютюну для молоді полягає в тому, що вони згубно діють на організм їхніх майбутніх дітей. Це особливо неприпустиме під час вагітності й годування дитини материнським молоком. У цьому випадку жінка завдає шкоди не тільки собі, а й організму своєї дитини. Діти, виношені й народжені такими жінками, слабкі, їхня вага на 10 % менша від маси дітей, народжених матерями, що не палять і не пиячать. В період годування алкоголь і нікотин, наркотичні речовини проникають у материнське молоко, знижуючи його якість. Внаслідок цього така дитина погано розвивається. їй загрожує виникнення малокрів'я, бронхіту, пневмонії та інших респіраторних захворювань. Майбутні діти народжуються фізично і розумово недорозвиненими, погано розвиваються фізично і психічно, мають знижений імунітет, мають розлад шлунково-кишкового тракту. Кокаїн (крек) звужує судини плаценти, обмежуючи приплив крові до плоду і гальмуючи його подальший розвиток. Ризик захворювання тим вищий, чим більший ступінь впливу на живий організм. Дія алкоголю, наркотиків на плід приводить до виродливості (каліцтва, потворності), підвищеної смертності новонароджених.

— А що треба робити, щоб уникнути цього?
(Обговорення в парах.)

Щоб запобігти таким наслідкам вживання наркотиків, тютюну та алкоголю, необхідно:  • виховувати в собі силу волі, сильний характер;

  • не спілкуватися з людьми, які примушують вас до паління, вживання алкоголю та наркотиків;

  • не повторювати шкідливі звички дорослих;

І усвідомлювати, який вплив мають шкідливі звички на здоров'я; І вміти говорити «Ні!». — А ще до яких наслідків може привести молоду людину така поведінка?V. Узагальнення та систематизація знань (3 хв)

  • Не вживай алкоголю та наркотиків. Під їх дією людина втрачає контроль над собою, над ситуацією, що може привести до необдуманих і ризикованих вчинків.

• Раннє статеве життя небажане.

Пам'ятай! Якщо в тебе з'явилися проблеми — тільки лікар може надати ефективну допомогу. Не покладайся на поради будь-кого. Тільки від тебе, від твого розуміння ризику, від твоєї поведінки залежить твоє здоров'я!


VI. Зворотній зв'язок (2 хв)

Аналіз очікувань. Ті, які справдилися, розверніть іншим боком, а ті які не справдилися, зніміть.


Визначення кращого проекту учнями.
VIІ. Повідомлення домашнього завдання (1хв)

Прочитати $ 8 підручника. Виконати завдання в робочому зошиті.
База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка