Урок тренінг Тема. Культура харчування. Практична робота. Як поводитися за столом




Скачати 80.89 Kb.
Дата конвертації19.04.2016
Розмір80.89 Kb.
Каховська загальноосвітня школа I – III ступенів №1

Каховської міської ради Херсонської області

Основи здоров'я
2 клас
Урок – тренінг
Тема. Культура харчування.

Практична робота. Як поводитися за столом


Вчитель початкових класів
Сікач Алла Вікторівна
Каховка 2014

Основи здоров'я. Урок - тренінг

Тема. Культура харчування. Практична робота. Як поводитися за столом

Мета. Познайомити учнів з основними правилами харчування; вчити дотримуватися елементарних правил режиму харчування, правил поведінки за столом; розвивати мовлення, мислення, пам'ять, увагу; виховувати культуру харчування.

Навчальні завдання

Наприкінці уроку учні повинні:



  • знати елементарні правила режиму харчування;

  • дотримуватися правил поведінки за столом.

Обладнання і матеріали

▪ Підручник «Основи здоров'я» 2 клас ( під ред. Бех І. Д.)

▪ зошит для 2 класу з «Основ здоров'я»;

▪ кольорові олівці, фломастери;

▪ квіточки;

▪ яблучка – наліпки;

▪ картки зі словами;

▪ одноразовий посуд;

▪ маски героїв: столова і чайна ложки, виделка, ніж.

Підготувати заздалегідь:


  • плакат «Правила поведінки за столом»;

  • плакат «Правила режиму харчування»;

  • презентація «Культура харчування».


Орієнтовна структура тренінгу



Зміст уроку

Кількість часу

1

Вступна частина

5 хв

2

Основна частина

10 хв

3

Практична частина

20 хв

4

Заключна частина. Зворотний зв’язок

5 хв

Хід уроку – тренінгу



I. Вступна частина

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Старанно будем працювати,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти просто – молодці!


  1. Вправа «Квіточка».

Мета: поліпшити настрій дітей, допомогти налаштуватися на роботу.

Обладнання. У кожного учасника вирізані квіточки. На плакаті віночок. Вчитель пропонує з квітів « сплести» віночок. Діти по черзі виходять до дошки, називають своє ім'я, улюблене заняття і прикріплюють квіточку.



  • Я – Емілія, люблю співати.

  • Я – Олег, люблю майструвати.

  • Я – Даша, люблю малювати…

  1. Нагадування правил роботи в групі

▪ Слухай відповідь товариша до кінця, не перебивай.

Спочатку думай, а потім – говори.

▪ Вчитель – тренер.

▪ Кожен має право на помилку.



  1. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про культуру харчування, навчитесь користуватися столовим приборами.

  1. Очікування

  • Що ви очікуєте від уроку?

( Дітям роздаються яблучка –наліпки. Учні підходять до намальованого кошика і називають свої очікування та прикріплюють яблучка на дошку.)

II. Основна частина

  1. «Мікрофон»

  • О котрій годині ви снідаєте, обідаєте, вечеряєте?

  • Яка ваша найулюбленіша страва?

  1. «Мозковий штурм» (Робота в групах) (підручник с. 42)

  1. «Банк відповідей і корисних порад», «Словникова скринька»

  • Протягом уроку правильні відповіді відправляємо до «Банку», а нові слова розкодовуємо за допомогою «Скриньки».

  1. Презентація. Міні – лекція вчителя

Харчування – найважливіший чинник, що впливає на здоров'я людини. Воно забезпечує нормальний розвиток, сприяє профілактиці захворювань, подовженню життя, адаптації до навколишнього середовища. Їжа – це джерело тепла, росту, енергії і здоров'я людини. Але харчування має бути різноманітним.

Страви – це продукти приготовані для вживання. Вони поділяються на:

закуски – те, що передує їжі: соління, вінегрет, салати;

перша (основна) страва – борщ, юшка, супи, солянки, капусняки, розсольники;

гарнір – це прикраса до риби або м'яса – каші, макарони;

друга страва – пельмені, вареники, зрази, голубці, деруни, млинчики;

десерт – ласощі, солодощі, фрукти, морозиво, пудинг, тістечка, торти, які подають наприкінці обіду.

Столовий етикет (етикет за столом) – перелік правил щодо поведінки під час прийому їжі або норми поведінки під час перебування за столом.

Столові прибориінструменти, які використовуються під час вживання їжі.

Щоб рости здоровим і розвиватись треба не тільки правильно харчуватись, а дотримуватися культури харчування.



  1. Фізкультхвилинка (музична)

III. Практична частина

  1. Робота в парах. (підручник с. 43)

  • Розгляньте малюнок і скажіть, що діти полюбляють їсти вранці.

  • Розкажіть, який ваш улюблений сніданок.

  • Чому сніданок - найважливіший у харчуванні?

  • Правило: « Уранці завжди снідай!» треба виконувати , бо…

(Відповіді дітей: це сила, енергія, бадьорий стан, важливі справи зранку, розвиток, здоров'я).

  1. Робота в групах «Накрийте стіл» (намалювати страви)

I група – до сніданку, II – до другого сніданку, III – до обіду,

IV – до полуденку, V – до вечері.

  1. Хвилинка поезії (підручник с. 44)

Леся Вознюк «Манка та Іванко»

  • Чому манка себе так поводила?

  • Ваші поради Іванкові.

  1. Гра «Столові прибори» (підручник с. 44) (З'єднай)

  • За допомогою яких столових приборів їдять:

▪ суп, кашу; ▪ чайна ложка;

▪ салат; ▪ ніж;

другі страви; ▪ столова ложка;

▪ десерт? ▪ виделка.



  1. Офтальмологічна пауза

  2. Робота в парах (Одноразові столові прибори)

  • У парі з однокласником перевірте, чи вмієте ви тримати ложку, виделку, столовий ніж, як показано на малюнках (підручник с. 45).

  1. Інсценізація (діти в масках)

Ложка. Я створена для гарячих страв. Мене тримають пальцями в правій руці, а ліва в цей час лежить на столі. Щоб не плямкати, хлюпати, сьорбати, ложку не наповнюй по самі вінця. Перехиляй до рота із загостреного краю. А щоб не всмоктувати їжу, мене тримай бортиком паралельно до губ. Поївши, ложку клади у тарілку.

Чайна ложка. Я – маленька сестричка столової ложки. Кладу цукор у чай і розмішую, дістаю фрукти і ягоди з компоту, мене використовують, коли їдять десерти. Запам'ятайте: розмішавши цукор, ложку треба покласти на тарілочку, а не залишати в чашці.

Виделка. У мене є зубчики, щоб наколювати їжу. Коли їдять м'ясо, котлети, вареники, опуклий бік – догори. А щоб їсти овочі, картоплю, гарнір, необхідно перевернути «спинкою» донизу.

Ніж. Я для того, щоб відрізати, нарізати. Тримають ніж у правій руці. Без мене не куштують відбивні, м'ясо, ковбаски, рибу. Але без мене можна їсти котлети, овочі, м'які страви, що легко ламаються на шматочки виделкою. Знайте, що сіль із сільнички беруть чистим ножем, а не руками. Ніж, виделку, ложку після їди кладуть на тарілку, а не на скатертину.

  1. Робота в групах. «Банк корисних порад»

I група «За столом»

  1. Сиди прямо.

  2. Лікті не повинні лежати на столі.

  3. Не гойдайся на стільці.

  4. Не штовхай сусідів.

  5. Не розкидай їжу, не розливай напої.

  6. Не читай і не розмовляй за столом під час їжі.

  7. Не плямкай, не сьорбай, не длубайся в роті.

  8. Бери те, що ближче до тебе, а не найкраще.

  9. Кажи слова подяки тим, хто приготував їжу.

  10. Допомагай дорослим накривати на стіл і прибирати зі столу.

II група «Столові прибори»

  1. Хліб беремо руками, а не виделкою.

  2. Ніж тримають у правій руці, а виделку у лівій.

  3. Сіль із сільниці беруть чистим ножем.

  4. Користуйся столовими приборами: ножем, ложкою, виделкою.

  5. Після обіду столові прибори кладуть на тарілку, а не на скатертину.

  6. Чашку тримаємо за вушко.

  7. Ягоди від компоту дістають ложкою, а кісточки випльовують в ложку і кладуть на тарілку.

  8. Цукор із цукорниці беруть окремою ложкою.

  9. Ложку не залишаємо в чашці, а кладемо на тарілку.

III група «Режим харчування»

  1. Їж кожні 3 години, 5разів на день – тоді їжа краще засвоюється.

  2. Вранці обов'язково снідай.

  3. Вечеряти треба не пізніше, ніж за 2 години до сну.

  4. Їжа має бути різноманітною.

IV група «Гігієна харчування»

  1. Сідай до столу з чистими руками і гарним настроєм.

  2. Їж маленькими шматочками.

  3. Ретельно пережовуй.

  4. Їж з окремого чистого посуду.

  5. Ретельно промивай овочі і фрукти, перш ніж їсти.

  6. Їжа не має бути гарячою.

  7. Витирай руки і губи за столом серветкою, а не рукавом чи скатертиною.

IV. Заключна частина

  1. Зворотний зв'язок. Закінчи речення «Щоб їжа приносила користь, треба… (дотримуватись правил харчування, гігієни харчування, вміти поводитися за столом, користуватися столовими приборами).

  2. Домашнє завдання

Підручник с. 42 – 45; дотримуйся культури харчування, користуйся столовими приборами.

  1. Прощання в колі

«Ми сьогодні – молодці: правила запам'ятали і гарно працювали!»




База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка