В даній магістерській роботі розроблено автоматизовану систему управління процесом очищення рослинних олій
Скачати 20.87 Kb.
Дата конвертації23.04.2016
Розмір20.87 Kb.
В даній магістерській роботі розроблено автоматизовану систему управління процесом очищення рослинних олій.

На багатьох підприємствах технологічний процес очищення рослинних олій автоматизований за допомогою традиційних методів локальних систем регулювання режимних параметрів, при цьому більшість допоміжних операцій виконується вручну, що приводить до високої трудомісткості, зниження якості і погіршення культури виробництва.

Тому тема даної роботи, що має за мету розробку апаратних засобів автоматизації за сучасними технологіями та схемами автоматичного керування процесом, а також програмного забезпечення на основі математичних моделей процесів управління являється достатньо актуальною.

В даній магістерській роботі проведено аналіз відомих технічних рішень з питань автоматизації технологічного процесу і вибраного напрямку розробки.

В технологічній частині приведена оптимальна структура технологічного процесу та характеристика об’єктів регулювання, технічних засобів системи автоматизації. Детально розглянуто технологічний процес та обладнання цеху, наведені орієнтовні показники ефекту від автоматизації, розглянуто різні проблеми щодо узгоджень приладів контролю та керування. Запропоновано технологічні схеми витяжки рослинних олій методом екстрагування органічними жиро розчинниками та її рафінування. Розроблено схему автоматизації процесу рафінації.

При виконанні магістерської роботи було використано технологічну та оригінальну документацію по мікроконтролеру від GROUPE SCHNEIDER.

В конструкторській частині розглянуто ряд комплексів керуючої обчислювальної техніки і зроблено вибір контролера на основі розрахунків.

Система автоматичного управління створена на базі контролера MODICON TSC Micro та електронно-обчислювальної машини, що дозволяє ефективно використовувати робочий час, покращити умови праці робітників, зекономити ресурси, електроенергію, кошти. Основою для розробки базової та функціональної схем автоматизації були конструктивні схеми та математичні моделі апаратів відбілювання.

Оптимальне управління статичними режимами процесу відбілювання включає такі системи автоматичного регулювання: температури в збірнику олії; температури в підігрівачі олії; співвідношення «олія – глина»; рівня в адсорбері; рівня в резервуарі; тиску в адсорбері.

В розрахунковій частині проведено розрахунок регулюючого органу і перемішуючого пристрою адсорбера.В науково-дослідній частині розроблено математичну модель керування процесом за модульним принципом. Розроблено функціональну структуру процесу і алгоритми управління технологічними параметрами.

Також запропоновано алгоритми роботи програмного пакету для розрахунку оптимальних дій системи керування, а також регулювання режимних параметрів. Текст програми для мікроконтролера представлений в додатках пояснювальної записки.


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка