Випуску: міома матки: основна причина виникнення аборт 5
Сторінка1/5
Дата конвертації24.04.2016
Розмір0.8 Mb.
  1   2   3   4   5


Здоров’я
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року.

Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний редактор Олександр ХАРЧЕНКО.

Редактор випуску Наталя МАКСИМЕНКО. E-mail: mnatalia@unian.net Випускаючий редактор Анна ІСАЄВА.

Видається українською мовою. При використанні посилання на УНІАН обов’язкове.

Адреса редакції: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 4. Телефон: 2788329, 279-4395 , факс 279-3571, http://www.unian.net.

Відділ маркетингу: тел. 279-3690,279-3158, факс 461-9111,279-3320, E-mail: market@unian.net

Технічна підтримка: тел. 278-0007, E-mail: postmaster@unian.net
16 жовтня 2008 року, четвер, № 73


Країна 2

Україну атакує новий різновид вірусу грипу 2

Анульовано ліцензію кожної п`ятої аптеки 2

В Україні - понад мільйон душевнохворих людей 2

Україна зайняла 42-месце в рейтингу Національного індексу здоров`я 3

Регіони 3

У Запоріжжі знищено партію трамадолу вартістю 400 тис. грн. 3

Івано-Франківщина: відкрито перший Центр малоінвазивної дитячої хірургії 3

Львівщина: Cтворено Центр навчання дітей з аутизмом 4Новини МОЗ 4

24 жовтня пройде міжнародний симпозіум з проблем серцево-судинних захворювань 4ТЕМА ВИПУСКУ: МІОМА МАТКИ: ОСНОВНА ПРИЧИНА ВИНИКНЕННЯ - АБОРТ 5

Міома не містить онкоклітин і успішно лікується 5

міометректомія і реконструктивне відновлення матки 8

СУЧАСНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ - ОПЕРАЦІЯ ВІДМІНЯЄТЬСЯ 11

Чи можна вагітніти при міомі матці? 13

Точка зору 14

Фіброміома матки - оперувати чи не оперувати? 14

14

Проблема 15

Щороку кількість сліпих у світі зростає 15Консиліум 16

Психолог і психіатр: знайдіть 10 відмінностей 16Соціум 19

Чи дійсно в Україні - бум усиновлення? 19Здоровий спосіб життя 20

Мікрохвильові печі небезпечні для здоров`я 20

Язик розкаже про здоров`я 20

Здоровий нічний сон - здорове серце 21

Для профілактики простуди слід частіше мити руки 21

Мед вбиває до 91% бактерій, що зумовлюють нежить 22

Калорійна їжа виводить мозок з ладу 22

Енергозберігаючі лампи - небезпечні для шкіри? 22

7 потенційних причин інфаркту 22

Найпростіший спосіб бути здоровим 23

Надмірна чистота приводить до хвороб 23

Новини ВООЗ 24

Кожні п`ять секунд у світі сліпне одна людина 24Поради психолога 24

Чоловіча депресія протікає важче, аніж жіноча? 24Поради до часу 25

Як захиститися від вірусів в умовах сучасного міста 25

Як не залежати від примх погоди 25

Зарубіжна медицина 26

Вакцина від СНІДУ з`явиться протягом чотирьох років? 26

Профілактика раку грудей існує 26

Щоб краще думати, необхідно відпочивати 27

Новий метод дозволить виявляти синдром Дауна раніше 27

В організмі людини знайшли фермент, здатний долати ВІЛ-інфекцію 28

Китайські компанії публічно вибачилися за меламін 28

Вакцина від пневмонії знижує вірогідність серцевого нападу 28Країна

Україну атакує новий різновид вірусу грипу
Україну атакує "Брісбен" - новий вірус грипу

Щорічно на грип хворіють майже 16 мільйонів українців, третина випадків закінчуються ускладненнями. Цього року ситуація обіцяє бути ще гіршою. Українців атакують три штами вірусів. Причому, один з них - австралійський "Брісбен" - прийде на нашу територію вперше. Медики застерігають: в українців немає ніякого імунітету проти нього.

Тільки за два останні тижні "Брісбен" уклав в ліжко майже 50 тисяч чоловік. Медики прогнозують, що в жовтні жертв буде удвічі більше. Епідемія невідомого грипу почнеться в грудні.

Українці беззахисні. Вони не мають імунітету проти нового вірусу грипу, відзначають медики.

Керівник Українського центру грипу професор Аркадій ФРОЛОВ говорить, що "ми до них не маємо антитіл, тобто абсолютно всі чутливі до цих підтипів". Тим, хто за цей час не укріпить свій організм, вже через два місяці гарантований головний біль і висока температура, а потім - тривале лікування від ускладнень. За словами А.ФРОЛОВА, "у 20-27% хворих грипом розвиваються ускладнення".

Лікарі радять профілактику. Перш за все – зробити щеплення, особливо дітям і літнім людям, у яких найчастіше виникають ускладнення. І не тільки бронхіти або навіть запалення легенів, а й інфаркти, ураження нервової системи і важкі захворювання нирок. Проте вакцинуватися слід тільки після рекомендацій лікаря і бажано в його присутності.

Лікар-імунолог Федір ЛАПІЙ відзначає, що "в групі вакцинованих - менше госпіталізацій, менше смертей, відповідно, менше грошей витрачатимете на лікування і менше знаходитиметеся на лікарняному ліжку".

Зволікати зі щепленням не слід, радять лікарі. Більшість людей набувають імунітету лише через місяць після вакцинації. А третина - через два.

Окрім різних ліків, укріпити імунітет допоможуть екстракти різних трав, ехінацея і корінь женьшеню, а ще - традиційні часник і цибуля, відзначає телеканал.
Анульовано ліцензію кожної п`ятої аптеки
З початку року анульовано кожну п`яту ліцензію на діяльність аптечних установ в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомила начальник відділу ліцензування і контролю за дотриманням ліцензійних умов Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Світлана ЗБРОЖЕК.

За її словами, на сьогодні в Україні діє 5,737 тис. суб`єктів господарювання і 23,746 тис. аптечних установ. Кожна така установа обслуговує близько 2 тис. громадян України.

«Протягом року ми видаємо до 2 тис. ліцензій. Також щороку ми проводимо близько тисячі перевірок (аптечних установ - УНІАН). За 9 місяців цього року проведено 958 перевірок, за результатами яких анульовано 184 ліцензії. Це майже кожна п`ята ліцензія», - зазначила С.ЗБРОЖЕК.

Причини цього вона бачить у тому, що на сьогодні, за її словами, дуже спрощена процедура отримання ліцензії на діяльність аптечних установ.
В Україні - понад мільйон душевнохворих людей
В Україні від душевних недугів страждають більше мільйона людей –і це тільки ті, хто офіційно звернувся по допомогу до психіатрів. Приблизно такий же відсоток фіксується і в усіх європейських країнах. Відрізняються тільки підходи до лікування.

Серед пацієнтів психіатрічної клініки можна зустріти і професора математики, і слюсаря. Хвороби душі не розрізняють чинів і рангів.

Чому виникають – досі не зрозуміло. Залишаючи таких людей у лікарні, родичі, як правило, намагаються забути про них. Декого взагалі підкидають  - просто підвозять до воріт клініки і виштовхують з машини. Потім лікарі починають відновлювати документи – виявляється, що пацієнтів обібрали до нитки.

Лікування душевнохворих – справа довга і дорога. Кожен випадок – індивідуальний. Сьогодні вітчизняна психіатрія тримається на нейропрактиках, які знімають марення і галюцинації. Багатьом допомагають.

Зрозуміти, коли пацієнт може повернутися до нормального життя, - важко. Західна медицина – за те, щоб всіх неагресивних пацієнтів повертати у суспільство, обов`язково давати роботу – хай спочатку просту. Українська психіатрична практика вагається між лібералізмом і гратами на вікнах.

Арт-терапія – дуже популярна на Заході – тепер впроваджується і в Україні. В лікарні Павлова – ціле відділення з групами художньої пластики, живопису, шиття. Є також свій театр. Здавалося б – що може дати ліплення фігурок? Виявляється – поштовх і повернення до нормального життя.

Досвічені психіатри говорять: за стінами лікарень багато людей знаходяться в так званому «граничному стані» - один стрес – і людина виходить з категорії «нормальних».

Така тенденція спостерігається в усіх країнах. На заході першими помітили небезпеку – і тепер мало не щотижня ходять до психоаналітиків.


Україна зайняла 42-месце в рейтингу Національного індексу здоров`я

Китайські вчені склали рейтинг здоров`я націй. Краще за всіх живеться скандінавам.

Україна зайняла 42-месце з представлених сорока п`яти в рейтингу Національного індексу здоров`я, складеного Академією наук Китаю. Китайські дослідники включили в список країни, в яких проживає більше 70% населення і на які припадає 90% загальносвітового ВВП. Китайські вчені брали до уваги стан нервової системи людини, імунітету, психічної поведінки, обміну речовин. Підсумовуючи всі ці показники, виводився середній рівень національного індексу здоров`я (NHI). Для України він виявився - 0,426, а для лідера рейтингу - Фінляндії - 0,655.

Україна ж увійшла до так званого класу D - групи з 17-ти аутсайдерів китайського рейтингу. Гірше справи із здоров`ям населення йдуть, на думку учених Академії наук Китаю, тільки у Пакистану, Венесуели і Нігерії. При цьому, не дивлячись на низький показник, дослідники віднесли Україну до класу країн, в яких ситуація з охороною здоров`я покращується.

Варто врахувати, що до рейтингу не включені бідні країни, стан національного здоров`я в яких навряд чи піддається позитивному оцінюванню. У клас A, групу найздоровіших, окрім згаданої вище Фінляндії, також увійшли Данія, Швеція, Норвегія, Австралія, Нова Зеландія, Австрія і Швейцарія. Росія зайняла 29-е місце, опинилася в одній з Україною  групі. Китайці зайняли 13-е місце.

"Нація - окрема особа, - говорить Янг Дуогуй, керівник наукової групи Академії наук. - Імунітет залежить не тільки від екологічних умов, але і від стійкості до фінансових ризиків і соціальної стабільності".

Регіони
У Запоріжжі знищено партію трамадолу вартістю 400 тис. грн.
У Запоріжжі міліція знищила партію наркотиків вартістю понад 400 тис. грн.

Як повідомили УНІАН у Центрі громадських зв`язків ГУ МВС України в Запорізькій області, партію трамадолу на суму близько 440 тис. грн. було вилучено співробітниками відділу по боротьбі з незаконним оборотом наркотиків безпосередньо після ввезення партії наркотиків у регіон із однієї з сусідніх областей.

"Після затримання членів групи, що здійснювала поставку, було встановлено, що в Запорізьку область для продажу було завезено понад 32 тис. доз трамадолу. У цінах, діючих на "чорному ринку", вартість партії становить понад 440 тис. грн.", - повідомили в ЦГЗ, зазначивши, що весь вилучений "товар" було знищено співробітниками міліції - спалено на одному з пустирів міста.

Проти членів групи, яка здійснювала поставку наркотику, порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Довідка УНІАН. За останні 2 місяці це вже друга велика партія наркотиків, вилучена у зловмисників і знищена співробітниками запорізької міліції: в кінці серпня в Запорізькій області міліція знищила партію макової соломки вартістю 70 млн. грн.
Івано-Франківщина: відкрито перший Центр малоінвазивної дитячої хірургії
В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відкрили перший в Україні Центр малоінвазивної дитячої хірургії.

Про це повідомили УНІАН в Головному управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської обласної держадміністрації.

Тепер операції проводитимуться за допомогою відеоапаратури в найбільш недоступних місцях, що дає змогу лікарям успішніше робити операційні втручання маленьким пацієнтам при загальному знеболюванні.

За словами головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні Радислава КУТУРБАША, такий Центр в Україні в дитячих клініках відкривається вперше. «До цього часу діти від народження і до років 10 не могли одержувати відповідне лікування, не могли проводити їм відповідні операції, тому що не було апаратури і не було підготовлених спеціалістів», - наголосив керівник установи.

Допомогу в 150 тис. грн. на придбання апаратури для малоінвазивної хірургії надав Івано-Франківський медичний університет та Головне управління охорони здоров`я обласної державної адміністрації.

У клініці стверджують, що понад 50 % маленьких пацієнтів лор-відділення мають вроджені патології, запальні процеси.

***„Малоінвазивна” означає малотравматична хірургія, тобто проведення операції через невеличкі розрізи за допомогою двох зондів, один з яких освітлює операційне поле, а другий – оперує, тобто хірург робить операцію без скальпеля.
Львівщина: Cтворено Центр навчання дітей з аутизмом
У Львові на базі загальноосвітньої спеціальної школи для дітей з важкими порушеннями мови на вул. Короленка, 1 цього року створено Центр навчання дітей з аутизмом. До завдань Центру належить, зокрема, підготовка до школи та навчання дітей з аутизмом, робота з батьками та опікунами таких дітей. «Діти, хворі аутизмом, потребують спеціальної програми для навчання в загальноосвітніх закладах. У Львові вперше в Україні розпочинається проект навчання таких дітей. Зараз у центрі налічується 19 дітей.

Враховуючи останні результати міжнародних наукових досліджень, є підстави вважати, що розлади із спектру аутизму належать до тих, які найчастіше зустрічаються у дітей. На кожних 10 000 дітей віком до 8 років розлади спектру аутизму мають 60 осіб. Загалом особи з аутизмом становлять близько 1% населення, незалежно від раси, соціального статусу громадян чи рівня розвитку країни.


Довідка:

Аутизм – це глибокий цілісний розлад розвитку, що вимагає комплексної терапії. Найчастіше маємо справу з розладами відчуттів і спотвореним сприйняттям світу особами з аутизмом, які інакше сприймають світло, зображення та звуки, інакше відчувають дотик, запах, смак чи біль. Часто мають проблеми з чітким розумінням спрямованої до них мови.

Розлад засобів сприйняття призводять до того, що особи з аутизмом творять свій внутрішній образ світу, часто відмінний від нашого. Мають також труднощі з класичною – в нашому розумінні – розбудовою міжлюдських стосунків та вираження емоцій у взаємовідносинах з іншими людьми. Світ осіб з аутизмом відрізняється від «нашого світу», а проблеми з комункацією провокують те, що вони змушені боротися з досвідом психічної ізоляції.

Глибина аутизму може бути від найбільшої до найменшої, але наслідки проблеми завжди дуже складні.

Деякі особи з аутизмом розмовляють, але не розуміють повного і глибокого значення слів та мають труднощі зі спілкуванням. Частина з них взагалі не користується мовою, спілкуються із зовнішнім світом засобами письма.

Люди з аутизмом дуже хочуть жити так, як інші, бути учасниками суспільного життя. Такий шанс може їм дати лише допомога фахівців, профільна терапія та праця.

До розладів спектру аутизму входить ціла група розладів, які виникають із конкретних, визначених і базових дефіцитів розвитку, які, з одного боку, можуть спричинити різного ступеню неповносправності, а з іншого – стати причиною нетипових вмінь та особливих здібностей. У дитини з аутизмом виразно видно порушення або відхилення у розвитку у віці до 3 років у сферах комунікації, суспільних взаємин, уяви, функціональної та символічної гри.

Оскільки особи з аутизмом не можуть самостійно пристосуватися до життя у суспільстві, то демократичне суспільство зобов’язане забезпечити їм відповідні умови та надати необхідну допомогу.


Новини МОЗ
24 жовтня пройде міжнародний симпозіум з проблем серцево-судинних захворювань
24 жовтня 2008 року в місті Бориспіль Київської області відбудеться Міжнародний науковий симпозіум «Сучасні профілактичні та реабілітаційні технології в кардіології».

Як повідомили УНІАН у компанії «Макс-Велл», під егідою якої проходитиме захід, в симпозіумі візьмуть участь кращі фахівці України, США і Європи у галузі медицини. Співорганізатори заходу: Академія медичних наук України, Міністерство охорони здоров`я України, Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска», Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова АМН України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика і Комітет з охорони здоров`я Американської торгової палати в Україні, Науково-виробничий онкологічний і кардіологічний центр «Макс-Велл».

Основна мета симпозіуму — обмін науковою інформацією про зв`язок інфекційних і серцево-судинних захворювань. Зокрема, заплановано три теми в роботі форуму: вплив вірусних інфекцій, зокрема ВІЛ, на розвиток атеросклерозу, інфаркту міокарду та інших серцево-судинних захворювань; роль латентних інфекцій у патогенезі серцево-судинних захворювань; сучасні підходи до діагностики і лікування серцево-судинних захворювань.

«Неординарною подією в рамках симпозіуму стане перший і єдиний в Україні майстер-клас виконавчого директора науково-дослідного інституту серцево-судинних захворювань Науково-дослідного центру MedStar (США), доктора Стефена Е. ЕПСТІНА, який відбудеться 23 жовтня», - наголошується в повідомленні.

У компанії нагадують, що доктор С.ЕПСТІН є автором і співавтором понад 500 публікацій у наукових медичних рецензованих журналах. Він визнаний міжнародний авторитет у галузі ангіогенезу (процес утворення нових кровоносних судин в органі чи тканині), ролі інфекцій у розвитку атеросклерозу, вивчення і лікування серцево-судинних захворювань на молекулярному рівні, із застосуванням методів генної терапії і стовбурових клітин.

Під час майстер-класу С.ЕПСТІН детально торкнеться питання розвитку гострих коронарних синдромів, а також представить новітні молекулярні методи діагностики пацієнтів з високим ризиком виникнення інфаркту міокарду.ТЕМА ВИПУСКУ: МІОМА МАТКИ: ОСНОВНА ПРИЧИНА ВИНИКНЕННЯ - АБОРТ
Міома не містить онкоклітин і успішно лікується
Міома матки – це пухлина матки, що розвивається з м'язових волокон і сполучної тканини. У деякій медичній літературі ви можете зустріти таке поняття, як «фіброма», що означає те саме.

Загальні відомості про міому матки

Міома матки є досить великим пружним ущільненням, як правило, круглої форми і, за даними останніх досліджень, залежить від стану імунної і гормональної систем жіночого організму. При цьому міома (фіброма) ніколи не містить в собі ракових клітин і є доброякісною пухлиною, яка з успіхом піддається лікуванню. Якщо лікування проводиться своєчасно, міома (фіброма) матки не має негативних наслідків.

Міоми бувають різного розміру: від зовсім невеликого ущільнення, яке можна зафіксувати тільки за допомогою рентгенографії матки, до великої пухлини, що має вагу близько кілограма і легко промацується при пальпаторному обстеженні живота у гінеколога. Розташовуватися міоми (фіброми) можуть в різних місцях матки, і розвиватися по-різному. Залежно від розташування розрізняють три види міом – субмукозна, інтерстиціальна і субсерозна.

Якщо розростання відбувається у напрямку до порожнини матки, під слизовою оболонкою, лікарі говорять про субмукозну фіброму (міому) матки.

Ущільнення в стінці матки говорить про інтерстиціальну міому (фіброму) матки, або міжм'язову міому. Поки вона має невеликий розмір, жінка не відчуває ніяких хворобливих симптомів, проте по мірі росту, міома може деформувати порожнину матки або ж тиснути на маткову трубу, стискаючи її і викликаючи біль.

І, нарешті, останній вид міоми – субсерозна міома. Вона розвивається на поверхні, маючи або широку основу, або довгу ніжку.

Найчастіше міоми матки бувають множинними.

Міоми (фіброми) найчастіше розташовуються в самому тілі матки – 95 % всіх випадків. У 5 % випадків пухлина може бути розміщена в шийці матки. Також варто відзначити, що у молодих дівчат міома (фіброма) матки – захворювання, що рідко зустрічається, до нього більше схильні жінки після 35 – 40 років. З настанням менопаузи, міома перестає розростатися і поступово розсмоктується. Крім того, пухлина ніколи не утворюється до періоду статевого дозрівання.

В цілому ж, міома матки спостерігається у 15 – 20 % пацієнток, що звертаються з відповідними скаргами і симптомами, і виявляється у 2 % жінок при профілактичному гінекологічному огляді. Приблизно у половині випадків міома, що виявляється, розвивається вже давно, тому для її усунення потрібне оперативне втручання. Чи має сенс чекати операції, якщо набагато простіше і дешевше відвідувати гінеколога один раз на півроку року?

Симптоми міоми матки

Жінкам необхідно знати, що на самому початку захворювання, коли його дуже легко і швидко вилікувати, міома матки (фіброма матки) практично ніяк не проявляє себе. Її можна виявити тільки при періодичному профілактичному огляді у гінеколога – матка виглядає щільнішою і збільшеною.

По мірі розвитку міоми матки, починають з'являтися тривожні симптоми, на які жінка повинна обов'язково звернути увагу і звернутися за консультацією до гінеколога. По-перше, вас повинне насторожити збільшення кількості менструальних виділень і тривалості менструації. Науковою мовою це явище називається менорагією. Кровотеча з часом стають все більш рясними, і багато жінок починають сприймати це як належне, хоча повинні були б відразу звернутися до гінеколога. Небезпека менорагії полягає в тому, що після тривалого періоду вона здатна привести до анемії. Збільшення рясності виділень говорить про те, що через міому м'язи матки скорочуються все гіршее, і ця ситуація вимагає кваліфікованого медичного втручання.

На тлі менорагії може спостерігатися і інший тривожний симптом міоми матки – ациклічні маткові кровотечі (метроррагії). При метроррагії кровоточить не сама пухлина, а слизова оболонка матки.

Разом з нестандартними кровотечами, для міоми матки характерний і больовий синдром, причому характер болю може бути самим різним. Як правило, вони локалізуються в нижньому відділі живота і поясниці. Коли захворювання досягає точки порушення кровообігу в міомі (міоматозному вузлі), біль носить гострий раптовий характер. При великих розмірах пухлини і її повільному рості, жінка відчуває ниючий біль, причому зазвичай впродовж всього менструального циклу. Переймоподібний біль характерний для випадків, коли пухлина розростається в слизовій оболонці матки. Больовий синдром виявляється лише після певної стадії розвитку захворювання, а на самому початку міоми практично безболісні.

Важливе місце в симптоматиці міоми (фіброми) матки займають порушення функціонування сусідніх органів, зокрема це стосується сечового міхура і прямої кишки. Якщо міома матки росте у бік цих органів, в них з'являється відчуття здавлення. Звідси виникають проблеми з сечовипусканням – воно стає частішим і разом з тим утрудненим. Не рідкість і виникнення хронічних закрепів, пов'язаних з тиском міоми і стисненням прямої кишки. Якщо ви спостерігаєте подібні симптоми, слід йти не тільки до уролога, проктолога або гастроентеролога, але і обстежуватися у гінеколога на наявність міоми матки. Хоча хороший уролог ніколи не обмежується власним обстеженням і направляє жінку до гінеколога.

Також варто відзначити зв'язок міоми матки з серцево-судинною системою. Нерідко в ситуації розвитку пухлини жінки скаржаться на біль у області серця, зниження тонусу серцевого м'яза. У особливо важких, запущених випадках у пацієнтки може підвищитися венозний тиск, що особливо несприятливо для людей, які мають гіпертонічну хворобу або страждають від серцевої недостатньості. У зв'язку з цим, крім кардіолога, не забувайте вчасно проходити огляд у лікаря-гінеколога, оскільки це може вам допомогти уникнути ряду серйозних проблем із здоров'ям.

Випадки переродження доброякісної пухлини (міоми, фіброми) в злоякісну, складають менше 1 % від всієї кількості захворювань на міому і можливі лише за відсутності якого б то не було лікування.


  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка