Випуску: Щитовидна залоза диригент всієї ендокринної системи 8
Сторінка1/4
Дата конвертації14.04.2016
Розмір0.78 Mb.
  1   2   3   4


Здоров’я
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року.

Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний редактор Олександр ХАРЧЕНКО.

Редактор випуску Наталія МАКСИМЕНКО. E-mail: mnatalia@unian.net

Видається українською мовою. При використанні посилання на УНІАН обов’язкове.

Адреса редакції: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 4. Телефон: 2788329, 279-4395 , факс 279-3571, http://www.unian.net .

Відділ маркетингу: тел. 279-3690, 279-3158, факс 461-9111, 279-3320, E-mail: market@unian.net


Технічна підтримка: тел. 278-0007, E-mail: postmaster@unian.net
5 березня 2009 року, вівторок, № 18 (101)


Країна 2

Щорічно українці переплачують за ліки $1 мільярд 2

Українці витрачають на лікування за кордоном близько $100 млн 2

держава зможе гарантувати протидію свинячому грипу - князевич 3

Українців вакцинуватимуть від свинячого грипу? 3

В Україні неналежне ставлення до дітей з психічними вадами 3

Використання коштів - під контролем 4

Князевич вважає за потрібне введення ПДВ на іноземні ліки 4

Ситуація в українській системі охорони здоров’я без проведення кардинальних реформ не зміниться 4

Із введенням ПДВ ліки не мають здорожчати - Князевич 4

Держприкордонслужба посилила контроль на кордоні 5

Україні загрожують нові психотропні наркотики 6

Американський уряд налаштований на співпрацю з Україною 6

Новини з регіонів 7

У Донецьку розробили Концепцію медичного забезпечення Євро-2012 7

У Житомирі збирають кошти на офтальмологічне медобладнання 7

У Полтаві пройшов перший тур Всеукраїнського марафону здоров'я 8тема випуску: Щитовидна залоза - диригент всієї ендокринної системи 8

Залози внутрішньої секреції людини 8

11

Будова і функції щитовидної залози 11Пухлини щитовидної залози 12

Авторитетна думка 15

Елла Лібанова: Цього року в україні буде значне зниження народжуваності 15Актуально 18

Свинячий грип: страшилка фарміндустрії чи реальна загроза для людства? 18Точка зору 20

Україна — після Європейського тижня імунізації 20Консиліум 22

Антикризові поради дієтологів: замість риби – часник і йодована сіль 22

Головний принцип вживання вітамінів – не нашкодити 24

Здоровий спосіб життя 25

Жирна їжа покращує пам'ять 25

Сік грейпфруту підсилює ефективність антиракових ліків 25

Каша на сніданок збільшує концентрацію уваги 26

Яєчня на сніданок - і ситий цілий день 26

Вишня знижує рівень холестерину в крові 26

Від нестачі сонячного світла загострюється астма 26

М'ята допоможе жінкам позбутися зайвого волосся 27Зарубіжні новини 27

Усі країни світу мають бути готові до пандемії грипу - ВООЗ 27

ВООЗ відмовилася від назви "свинячий грип" 27

Мексика: епідемія свинячого грипу йде на спад 27

Створили наноголки для доставки матеріалів всередину клітини 28

Захворювання лімфасистеми діагностують по-новому 28

Винайшли новий спосіб контролювати артеріальний тиск 28

У США не вистачає лікарів 28Країна
Щорічно українці переплачують за ліки $1 мільярд
Населення щорічно переплачує 1 млрд доларів через необґрунтовано завищені ціни на ліки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в інтерв’ю журналістам в Києві після завершення розширеного засідання колегії Генпрокуратури повідомила заступник генпрокурора України Тетяна КОРНЯКОВА.

За її словами, Генеральна прокуратура обіцяє посилити контроль за роботою Державної інспекції з контролю за цінами, яка має припиняти необгрунтоване підвищення вартості ліків.

«Будемо жорстко контролювати Держінспекцію з цін, і будемо вимагати, щоб вони робили перевірки і притягали до відповідальності всіх тих, хто порушує цінову політику в Україні», - сказала вона.

Також Т.КОРНЯКОВА зауважила, що за підсумками сьогоднішнього засідання колегії Генпрокуратура направить до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів подання з вимогами усунути порушення у контролі за ввезенням ліків до України.

Разом з тим Т.КОРНЯКОВА зауважила, що Генпрокуратура очікує від Антимонопольного комітету завершення перевірки 15 оптових фірм, які займаються ввезенням в Україну ліків.

Заступник генпрокурора зауважила, що 90% імпортних ліків не оподатковуються, а на більшість ввезених партій немає сертифікатів походження.
Українці витрачають на лікування за кордоном близько $100 млн
За оцінками експертів, українці щороку витрачають на лікування за кордоном близько 100 млн доларів.

Про це заявила народний депутат від Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань охорони здоров`я Тетяна БАХТЄЄВА на зустрічі з представниками найбільшої у світі компанії з будівництва, управління та інвестування в лікарні «Interhealth Canadа», повідомили УНІАН у Донецькому обласному відділенні Партії регіонів.

За словами Т.БАХТЄЄВОЇ, наприклад, у таких країнах, як Білорусь, Росія та Німеччина лікування українських громадян взагалі поставлене на потік. Лікуються українці і в інших країнах: США, Великій Британії, Швейцарії.

Державних асигнувань на лікування українських громадян за кордоном недостатньо. За даними Т.БАХТЄЄВОЇ, наприклад, якщо для цих цілей 2008 року в Україні було виділено з державного бюджету 15 млн. грн., то 2009 року практично вдвічі менше – 7 млн. 866 тис. грн. Для лікування дітей таких грошей катастрофічно недостатньо. Оскільки, наприклад, вартість лікування дітей з лейкозами, яким необхідна трансплантація кісткового мозку від несімейного донора, може становити до 100 тис. доларів, а дітей з такими потребами в Україні щороку близько 250.

На думку Т.БАХТЄЄВОЇ, система охорони здоров`я України не може забезпечити громадянам необхідний рівень медичної допомоги та терміново потребує реформування. З метою вироблення єдиної позиції в питанні вибору подальшого шляху для вітчизняної медицини, 20 травня поточного року буде проведено парламентські слухання, які повинні стати відправною точкою на початку побудови якісно нової системи охорони здоров`я, яка відповідатиме сучасним соціально-економічним реаліям .

Народний депутат запросила канадських колег взяти в них участь і сказала, що за основу розробленого Комітетом і експертами законопроекту «Про фінансування охорони здоров`я та обов`язкове соціальне медичне страхування», взято так звану бюджетно-страхову модель, яку зараз використовують у багатьох країнах Європи.

Крім того, Т.БАХТЄЄВА запропонувала представникам компанії «Interhealth Canadа» стати ініціаторами будівництва в Донецьку центру, в якому робитимуть операції «гамма-ножем». Так, цей апарат, призначений для лікування онкологічних хворих, для безкровних операцій з видалення пухлин головного мозку, є в усіх економічно розвинених країнах, і навіть у країнах СНД, за винятком України та Молдови.

За інформацією прес-служби, представники компанії «Interhealth Canada» підтримали в цьому Т.БАХТЄЄВУ та найближчим часом підготують відповідну пропозицію з конкретними умовами.


держава зможе гарантувати протидію свинячому грипу - князевич
Міністр охорони здоров’я України Василь КНЯЗЕВИЧ заявляє, що держава зможе гарантувати протидію свинячому грипу і закликає не створювати паніку. Про це міністр заявив в інтерв’ю журналістам в Києві.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами В.КНЯЗЕВИЧА, Україна має відповідний препарат для лікування цієї хвороби. «Він вивчений і доказаний в лабораторіях, в тому числі Мексики і США…", - повідомив керівник МОЗ, однак відмовився назвати його: "Якщо я вам заявлю про цей препарат, він буде тут же розкуплений… На цьому зароблять бізнес і решта. Я вам як відповідальна людина заявляю, ми маємо препарат. Про вакцину мова не йде ще. Є противірусні препарати, якими можна надавати допомогу».

За його словами, наразі Україна обмежила поїздки громадян в країни, де зафіксовано спалах свинячого грипу, і відповідні працівники будуть уважно моніторити здоров’я всіх людей. Крім того, є вказівки в усі аеропорти, митні переходи і т.д. «Держава вже працює в режимі дуже жорстко. Я думаю, що ми зможемо громадянам гарантувати протидію», - зауважив В.КНЯЗЕВИЧ.

При цьому він додав, що співробітники МОЗ будуть обстежувати тих громадян, які повертаються з Мексики, оскільки дуже важливо виявити тих людей, хто був останнім часом в небезпечних з цього приводу країнах, тому що інкубаційний період хвороби - до тижня.

В.КНЯЗЕВИЧ також нагадав, що МОЗ просить Президента и прем’єр-міністра надати 50 млн. грн. для створення лабораторної бази з протидії свинячому грипу.

Разом з тим керівник МОЗ зазначив, що ситуація зі свинячим грипом «є незрозумілою ще для нас. Ми орієнтуємось тільки на Всесвітню організацію охорони здоров’я і кожен день отримуємо звідти інформацію». «Ми будемо працювати в спокійному режимі, нам головне - не створювати ажіотаж і паніку», - наголосив В.КНЯЗЕВИЧ.


Українців вакцинуватимуть від свинячого грипу?
У Міністерстві охорони здоров’я України не виключають проведення вакцинації громадян з метою запобігання спалаху свинячого грипу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив міністр охорони здоров’я Василь КНЯЗЕВИЧ на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України щодо стану додержання законодавства про охорону здоров’я та прокурорський нагляд з цього питання.

За словами В.КНЯЗЕВИЧА, можливо, доведеться роботи людям щеплення від свинячого грипу.

У свою чергу, виступаючи на засіданні колегії, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна БАХТЕЄВА позитивно оцінила заходи, яких вживає МОЗ у зв’язку зі спалахом у світі свинячого грипу.

«Сьогодні я дуже позитивно оцінюю роботи, які проводить Міністерство охорони здоров’я, головний санітарний лікар», - сказала вона, зауваживши, що у даний час при МОЗ створено спеціальний оперативний штаб, вжито протиепідемічних заходів.

На думку Т.БАХТЕЄВОЇ, органи прокуратури також повинні відстежувати ситуацію з імпортом м’яса, щоб запобігти ввезенню в Україну м’яса з країн, в яких зафіксовано спалах високопатогенного грипу.


В Україні неналежне ставлення до дітей з психічними вадами
Народний депутат України від Партії регіонів Михайло ПАПІЄВ вважає, що в Україні недосконала система лікування, реабілітації і соціальної допомоги дітям з психічними захворюваннями. Про це він повідомив під час засідання круглого столу «Криза в психіатрії дитячого віку. Мультидисциплінарні підходи до розв’язання проблем», повідомили УНІАН в прес-службі депутата.

За його словами, в той час, як в інших країнах дітей з психічними захворюваннями і різними ступенями розумової відсталості прагнуть максимально виховувати в сім`ї і суспільстві, максимально можливо реабілітовувати, соціалізувати, ми, не маючи необхідних позалікарняних структур реабілітації, як і раніше намагаємося за допомогою закритих психіатричних лікарень вирішити соціальні проблеми цих дітей. «Закінчується це завжди однаково – життям в інтернаті», - додав М.ПАПІЄВ.

«У Великій Британії при населенні в 61 млн. жителів, існує 665 місць у лікарнях для психічно хворих дітей, а в Україні з населенням 46 млн. - 1952 місця», - повідомив депутат, відзначивши, що утримання однієї дитини в психоневрологічному інтернаті коштує близько 2000 гривень на місяць.

М.ПАПІЄВ також повідомив, що дитині, яка росте у вакуумі уваги й розуміння з боку дорослих, навіть найкваліфікованіший лікар не може допомогти. Більше того, відсутність сучасної системи підготовки та атестації дитячих психологів призводить до того, що батьки, зацікавлені у вирішенні проблем своєї дитини, змушені користуватися послугами сумнівних фахівців. «Це вже не медична проблема, що вимагає негайного вирішення», - сказав політик.


Використання коштів - під контролем
Генеральна прокуратура України обіцяє контролювати використання коштів, що виділятимуться на заходи з протидії занесення в Україну свинячого грипу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в інтерв’ю журналістам в Києві заявила заступника генерального прокурора України Тетяна КОРНЯКОВА.

«Що стосується зараз по свинячому грипу, то, безумовно, все що буде потрібно від органів прокуратури, - ми все будемо робити. Тут навіть немає ніякого сумніву… Ті, хто дають гроші, - Міністерство фінансів і Держказначейство, ті й мусять контролювати. Ми їх попросимо, я вам обіцяю. І як тільки ми будемо бачити порушення, ми відразу будемо на нього реагувати», - запевнила вона.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні Президент України Віктор ЮЩЕНКО направив прем’єр-міністру Юлії ТИМОШЕНКО листа, в якому просив уряд виділити з державного бюджету України 50 млн. грн. для облаштування та можливості повноцінного функціонування державної установи «Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій» Міністерства охорони здоров`я України.


Князевич вважає за потрібне введення ПДВ на іноземні ліки
Міністр охорони здоров’я України Василь КНЯЗЕВИЧ вважає, що для більш ефективного контролю за ввезенням ліків іноземного виробництва необхідно ввести на них ПДВ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр заявив в Києві, виступаючи на розширеній колегії Генеральної прокуратури України.

«Я переконаний, що треба вводити ПДВ на імпортні ліки, щоб контролювати і знати звідки вони завозяться», - сказав В.КНЯЗЕВИЧ.

Крім того, він поінформував, що при МОЗ створена фармакологічна інспекція, яка відповідає за якість ліків. У зв’язку з чим, він звернувся до прокурорів з проханням, щоб вони зі свого боку подивилися як працівники цієї інспекції працюють в регіонах.

Крім того, міністр висловив думку стосовно того, що необхідно внести деякі зміни в чинне законодавство, для того, щоб фірми, які надають неякісні ліки, суворо і жорстко каралися. «Ми повинні вийти на доступну ціну ліків», - сказав він.
Ситуація в українській системі охорони здоров’я без проведення кардинальних реформ не зміниться
Без проведення кардинальних реформ ситуація в українській системі охорони здоров’я не зміниться.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив міністр охорони здоров’я Василь КНЯЗЕВИЧ на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України щодо стану додержання законодавства про охорону здоров’я та прокурорський нагляд з цього питання.

«Ситуація, що склалася в системі охорони здоров’я за 17 років, вона не те що кричуща, вона патова. Без кардинальних змін ми її не виправимо», - сказав В.КНЯЗЕВИЧ.

Він висловився за введення в Україні страхової медицини, зауваживши, що вона не буде панацеєю, оскільки створить певне навантаження на заробітну плату осіб, які страхуватимуться. Тому міністр переконаний, що без серйозних структурних змін виправити ситуацію в медицині неможливо.

Разом з тим, звертаючись до працівників органів прокуратури, В.КНЯЗЕВИЧ зазначив, що у нього значно більше критичних зауважень до роботи установ медичної галузі, ніж озвучили сьогодні на засіданні колегії Генпрокуратури правоохоронці. В.КНЯЗЕВИЧ запевнив, що керівництво МОЗ незабаром проведе засідання своєї колегії і вживе максимальних заходів, у тому числі покарає посадовців, які допустили порушення в роботі, виявлені органами прокуратури.
Із введенням ПДВ ліки не мають здорожчати - Князевич
Міністр охорони здоров’я України Василь КНЯЗЕВИЧ ініціює обговорення змін до Закону «Про податок на додану вартість» щодо оподаткування лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Разом з тим міністр визнає, що такі зміни можуть викликати спротив окремих представників фармбізнесу, переважно тих структур, що займаються імпортом ліків. Відтак В.КНЯЗЕВИЧ не виключає й інформаційного тиску, який ґрунтуватиметься не на економічних розрахунках, а на звинуваченнях у «зростанні цін» та порушенні прав «пересічного українця».

Разом з тим, підкреслив глава МОЗ, світова практика свідчить, що у багатьох країнах є ПДВ на лікарські засоби і вироби медичного призначення (наприклад: Австрія, Болгарія - 20%, Данія, Швеція, Норвегія - 25%).

Досвід цих країн свідчить, що встановлення ПДВ на лікарські засоби не є негативним фактором, більше того, цей крок вважається економічно обґрунтованим. Населення таких країн захищене ефективними економічними механізмами, оскільки діє система компенсації за рахунок держави вартості придбаних лікарських засобів (у тому числі компенсація ПДВ), що нівелює негативні соціальні наслідки, зазначив В.КНЯЗЕВИЧ.

За словами міністра, на думку фахівців Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров’я МОЗ України, запровадження пільгової ставки ПДВ на лікарські засоби в Україні потрібно проводити разом із запровадженням реімбурсації – часткової компенсації вартості життєво необхідних лікарських засобів для хворих в разі їх амбулаторного лікування.

Що стосується можливого підвищення цін на лікарські засоби, то повне перекладання суми ПДВ на споживачів буде економічно невигідним насамперед підприємствам, які займаються реалізацією лікарських засобів, оскільки за таких умов може відбутися зменшення обсягів реалізації за рахунок зниження попиту на деякі лікарські засоби. Отже, має відбутися саморегуляція ринку фармакологічної продукції головним чином за рахунок зниження торговельних націнок, сказав міністр.

За його словами, за попередніми розрахунками, запровадження ПДВ на лікарські засоби і вироби медичного призначення залучить до державного бюджету України кошти в сумі близько 310 млн. дол., що за теперішнім офіційним курсом валют Національного банку України становитиме близько 2 млрд. 391,5 млн. грн. на рік.

На думку В.КНЯЗЕВИЧА, згаданий законопроект має пройти найширше обговорення зацікавлених міністерств і відомств. Він відзначив, що спільна робота фахівців дозволить в кінцевому результаті встановити економічно обґрунтовані ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення та залучити до державного бюджету України додаткові кошти, які повинні бути спрямовані на відшкодування вартості ліків для забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення.
Держприкордонслужба посилила контроль на кордоні
Державна прикордонна служба України в межах своєї компетенції вживає заходів із запобігання ввезення на територію держави збудників свинячого грипу.

Як повідомили УНІАН у Відділі з питань взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Державної прикордонної служби України, у даний час уточнюється порядок взаємодії прикордонного відомства з Державною митною службою, Міністерством охорони здоров’я та Міністерство аграрної політики, опрацьовуються технології вилучення та утилізації зараженої продукції тваринного походження.

Найближчим часом будуть внесені відповідні зміни та доповнення до технологічних схем пропуску через державний кордон: прикордонні наряди на морські судна та літаки закордонного прямування направлятимуться лише після висновку санітарного лікаря про відсутність на борту інфікованих осіб та заражених вантажів.

Під час проведення прикордонного контролю громадян, що прибули з країн, де зафіксовано випадки захворювання, прикордонники насамперед звертатимуть увагу на загальний стан пасажирів та у разі виявлення симптомів захворювання (відповідний інструктаж вже проведено у всіх пунктах пропуску), інформуватимуть медичних працівників, а також проводитимуть опитування обслуговуючого персоналу міжнародних рейсів з метою виявлення пасажирів, які прибули з країн ризику.

На сьогодні посилено контроль у всіх прикордонних населених пунктах. З метою запобігання контрабандного ввезення в Україну м’яса та м’ясопродуктів, а також диких та домашніх тварин на ділянки «зеленого кордону» висилаються спільні міжвідомчі групи з представників Держприкордонслужби, Держмитслужби та Держдепартаменту ветеринарної медицини.

Як повідомляв УНІАН, минулого тижня в ЗМІ з`явилася інформація про епідемію свинячого грипу в Мексиці. На сьогодні кількість жертв свинячого грипу в Мексиці досягла понад 150 осіб.

Крім того, у багатьох країнах світу госпіталізують хворих з підозрою на свинячий грип.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров`я Маргарет ЧЕН заявила, що спалах захворювання в Мексиці має "потенціал пандемії". Сьогодні ВООЗ підвищила рівень вірогідності пандемії вірусу до четвертого ступеня.


Україні загрожують нові психотропні наркотики
В Україні існує загроза розповсюдження нових видів психотропних наркотиків.

Як повідомили УНІАН у Департаменті зв`язків з громадськістю та міжнародної діяльності МВС України, про це на брифінгу в Києві повідомив начальник Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків Микола АНДРЕЄВ.

"Наразі існує загроза виникнення в Україні нових видів аналогів психотропних речовин, які ще не внесено до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Органи внутрішніх справ діють у рамках чинного законодавства і не мають законних підстав для притягнення до відповідальності за обіг таких препаратів, тому за ініціативи Департаментом БНОН направлено лист до голови Комітету з контролю за наркотиками щодо вивчення проблеми зловживання зазначеними аналогами", - сказав він.

М.АНДРЕЄВ також зауважив, що МВС направило до Верховної Ради законопроекти про внесення змін до законів «Про лікарські засоби», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» в частині відповідальності за зловживання у сфері обігу лікарськими засобами.

На переконання керівництва Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків, ухвалення змін до законодавства дозволить ефективніше протидіяти наркозлочинності в Україні.

Водночас М.АНДРЕЄВ поінформував, що за три місяці цього року за результатами роботи міліції накладено арешти на кошти і майно наркозлочинців на суму 41 млн. грн..

Цього року підрозділами боротьби з незаконним обігом наркотиків виявлено 942 факти збуту наркотиків групою осіб. Також ліквідовано 15 організованих злочинних угрупувань, кримінальні справи стосовно яких направлено до суду.
Американський уряд налаштований на співпрацю з Україною
Уряд Сполучених Штатів налаштований тісно співпрацювати з Україною у протистоянні конкретним загрозам здоров’ю населення, таким як "свинячий" (H1N1) грип.

Як повідомили УНІАН у відділі преси Посольства США в Україні, наразі вже реалізуються декілька ініціатив, що допомагають Україні боротися із ризиками для здоров’я населення.

Зокрема, Програма зменшення бактеріологічної загрози, що реалізовується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Державним комітетом ветеринарної медицини і Академією аграрних наук у справі протистояння конкретним загрозам здоров’ю населення, таким як "свинячий" (H1N1) грип. Починаючи з 2005 року, було проведено навчання персоналу із діагностики, бактеріологічної безпеки, пакування і пересилки патогенів та інших навичок, необхідних для обміну інформацією і отримання міжнародної допомоги.

Шляхом Програми зменшення бактеріологічної загрози уряд США зараз напряму співпрацює з українськими епідеміологами у справі забезпечення санітарно-епідеміологічних станцій (СЕС) України належними лабораторними матеріалами й сироватками для здійснення діагностики зразків з метою ізолювання конкретних випадків, якщо такі стануться.

Як зазначили в Посольстві, хоча Україна має добрі діагностичні можливості, уряд США рекомендує українським партнерам збирати, безпечно запаковувати і відправляти авіадоставкою наявні зразки до міжнародних референтних лабораторій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Ключових керівників українських міністерств і лабораторій США закликає регулярно переглядати веб-сайти Центрів контролю захворювань США (www.cdc.gov), де з’являється оновлена інформація, що може використовуватися для інформування української громадськості, допомоги міністерствам у реагуванні та організації обміну даними у міжнародному масштабі для ефективнішого запобігання поширенню грипу.


Чиновники від медицини позбавляють українців дешевих ліків?
 
Генеральний директор ВАТ "Фармак" Філя ЖЕБРОВСЬКА стверджує, що деякі українські лікарі вороже ставляться до доступнішої за ціною продукції українських фармацевтів, особливо якщо вона конкурує з препаратами іноземного виробництва. Таку думку Ф.Жебровськая висловила у відкритому листі на ім'я Міністра охорони здоров'я України Василя КНЯЗЕВИЧА, президента Академії медичних наук України Олександра ВОЗІАНОВА і прем'єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.
Причиною звернення до чиновників послужила ситуація навколо сучасного препарату "Фленокс" компанії "Фармак" (ліки проти утворення тромбів під час складних хірургічних втручань та інфарктів міокарду - УНІАН).

За словами Ф.Жебровської, сьогодні в МОЗ приходить безліч "неправдивих" листів з метою відмінити державну реєстрацію препарату. В той же час, як стверджує директор "Фармака", деякі відомі українські лікарі намагаються переконати відповідні органи щодо відсутності якості українського продукту, "при цьому, не приводячи ніяких науково обгрунтованих доказів".


З іншого боку, Ф.Жебровська акцентує увагу на "багаторічній нераціональній прихильності деяких лікарів до препаратів іноземного виробництва".
За її словами, як альтернатива доступнішим препаратам вітчизняного виробництва ці лікарі пропонують українцям застосовувати дорогий аналогічний препарат виробництва французької транснаціональної фармацевтичної корпорації. Також Ф.Жебровська підкреслює, що, спираючись саме на листи деяких українських лікарів, вищезазначена французька компанія «у кращих традиціях рейдерства в Україні» подала судовий позов з метою відміни держреєстрації «незручного їм, але вигідного малозабезпеченим українцям аналога препарату».
У зверненні ЖЕБРОВСЬКА відзначає, що не закликає чиновників і лікарів користуватися виключно продукцією українських виробників.
«Я прошу Вас тільки ставитися до національного продукту з належною шаною і науковою зваженістю, бути справжніми патріотами України", - говорить вона.
Новини з регіонів
У Донецьку розробили Концепцію медичного забезпечення Євро-2012
У Донецьку розробили Концепцію медичного забезпечення фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, а також Чемпіонату Європи з футболу серед хлопців до 19 років 2009 року.

Як повідомили УНІАН у прес-службі міської ради, презентація документу відбулася під час прес-конференції міського голови Олександра ЛУК’ЯНЧЕНКА.

За словами начальника управління охорони здоров`я Донецької міськради Геннадія НЕФЬОДОВА, концепція передбачає надання невідкладної допомоги як уболівальникам, так і гравцям команд.

Зокрема, під час проведення турніру позалікарняна невідкладна допомога надаватиметься за схемою: лікарські медпункти на стадіонах під час матчу - по два на стадіон, лікарські пункти надання першої допомоги навколо стадіонів під час матчу – чотири на стадіон, і цілодобові медичні пункти в готелях і місцях проживання уболівальників.

Крім того, передбачається обладнання медпунктів в аеропорту, на залізничному вокзалі і автобусних станціях, чергування бригад швидкої меддопомоги на кожному стадіоні під час матчу (4 на стадіон), чергування бригад швидкої меддопомоги в місцях скупчення уболівальників (фан-зонах).

Для надання стаціонарної меддопомоги під час проведення турніру залучатимуться багатопрофільні міськлікарні: центральні міські клінічні лікарні №1 і №3, а також центральна міська лікарня №17.

Високоспеціалізовану меддопомогу нададуть в обласних лікувальних закладах: Донецькому обласному клінічному територіальному медичному об`єднанні (ДОКТМО), Донецькій обласній клінічній травматологічній лікарні разом з науково-дослідним інститутом ортопедії-травматології і в Інституті невідкладної і відновної хірургії України імені В.К.Гусака.

Також для надання медичної допомоги під час проведення фінального турніру Євро-2012 як волонтерів - медиків планується залучення студентів ІІІ-IV курсів Донецького Національного медичного університету.

Приблизна кількість волонтерів становитиме близько 500 осіб.
У Житомирі збирають кошти на офтальмологічне медобладнання
У Житомирі з 4 по 10 травня волонтери Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» проведе акцію збору коштів на медобладнання для офтальмологічних відділень лікарень.

Про це у коментарі УНІАН повідомив координатор Житомирського штабу фонду «Серце до серця» Влад ПУЧИЧ.

«В області пройде справжнє свято благочинності, в ході якого на вулиці міст та селищ вийде понад 1 тис. волонтерів. Акція складатиметься з двох етапів. Перший етап з 4 по 8 травня, це збір коштів на підприємствах, організаціях. Другий етап 10 травня - збір коштів на вулицях міста», - сказав В.ПУЧИЧ.

Він наголосив, що в рамках акції буде відкрито фотовиставку «Дитячі очі», проведено вечір відео-поезії, а також 10 травня на майдані Корольова відбудеться великий концерт як своєрідна подяка кожному, хто приєднався до благодійної акції.

У свою чергу голова Житомирської молодіжної громадської організації людей з вадами зору «Генерація успішної дії» Вікторія ШЕВЧУК висловила переконання, що якби свого часу у житомирських лікарнях було те обладнання, на яке зараз збираються кошти, то у багатьох дітей не було б проблем із зором.

Як повідомлялося, цьогорічна акція фонду "Серце до серця" зі збору коштів на медобладнання для лікарень вже четверта поспіль. Вона проводиться з метою допомоги дітям з визначеними проблемами здоров`я. У 2006-му і 2007-му роках захід був присвячений дітям з вадами слуху, у 2008 і 2009 роках - дітям із проблемами зору. На кошти, зібрані під час акції, фонд "Серце до серця" закуповує медичне устаткування в обласні дитячі лікарні. Устаткування в кожну область закуповується на ту суму, що зібрав кожен конкретний регіон.


У Полтаві пройшов перший тур Всеукраїнського марафону здоров'я
28 квітня 2009 року в Полтаві пройшов перший тур Всеукраїнського добродійного марафону здоров`я, організований заслуженим лікарем України, доктором медичних наук, професором Ольгою БОГОМОЛЕЦЬ за підтримки Президента України Віктора ЮЩЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, О.БОГОМОЛЕЦЬ відзначила, що основна мета першого туру - підтримка дітей-сиріт і дітей з малозабезпечених сімей, які потребують сучасної онкодерматологічної меддопомоги. Професор проведе в обласних центрах України добродійні медичні огляди учнів шкіл-інтернатів за допомогою єдиного в Україні епілюмінісцентного дерматоскопу, призначеного для ранньої діагностики переродження родимок. Хворих дітей, щойно такі будуть виявлені, буде направлено на огляд в Інститут дерматології й косметології (Київ) і, за необхідності, безплатно буде прооперовано.

«Упродовж двох місяців у дитячих будинках і школах-інтернатах Полтавської області проходили попередні огляди дітей. За попередніми даними, серед дітей-сиріт і дітей з малозабезпечених сімей було виявлено понад 30 дітей, які вимагають додаткового огляду», - сказала О.БОГОМОЛЕЦЬ.

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка