Вплив великого міста на репродуктивне здоров'я жінки
Скачати 41.08 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір41.08 Kb.

Реферат на тему:

« Вплив великого міста на репродуктивне здоров'я жінки»

Підготували учениці 11-Б класу:

Маньківська Наталія та

Феріма Діана

Почнемо з того, що стан здоров'я будь-якої людини, в тому числі і вагітної жінки, за даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, на50 % залежить від соціально - психологічних факторів, на 20-25 % - від факторів спадкоємних і на 20-25 % - від стану навколишнього середовища.

Організм вагітної жінки сприйнятливий до різного роду шкідливих речовин, джерелом яких є простір її перебування. Шкідливі речовини, що потрапляють в організм майбутньої мами, можуть вплинути на ріст і розвиток плоду. Саме, протягом перших 14 - 60 - ти днів ембріон піддається більшому ризику, так як в цей період формуються мозок і основні органи життєдіяльності. Однак дитина піддається небезпеці протягом всіх дев'яти місяців , тут важливо враховувати тип і кількість речовини.Повітря і екологія

Американськими дослідженнями підтверджено, що в різних містах неблагополучне навколишнє середовище винне в 20-30% ускладнень під час вагітності. Ученим давно відомо про зв'язок між якістю повітря і захворюваністю новонароджених.

Також вчені довели , що забруднення атмосфери підвищує ймовірність народження дітей з вадами розвитку. Більше десятка досліджень, проведених в США, Бразилії, Мексиці, Південній Кореї, Європі, демонструють зв'язок концентрації шкідливих речовин в атмосфері з передчасними пологами, малою вагою немовляти та їх смертністю.

Епідеміологи з Каліфорнійського Університету (Лос-Анджелес , США ) вивчили вплив на перебіг вагітності і здоров'я новонароджених дітей двох основних забруднювачів атмосфери - чадного газу та озону, що викидаються двигунами внутрішнього згоряння. Лікарі оцінювали вміст токсичних речовин у повітрі того району , де проживала майбутня мати, і зіставляли його з імовірністю розвитку в дитини вроджених вад розвитку . Результати виявилися досить жалюгідними - чим більше забруднювачів утримувалося в повітрі, яким дихала жінка, тим вище виявлялася ймовірність народження дитини з вродженою вадою серця, що вимагає кардіохірургічного втручання.

Звичайно , вагітній жінці краще жити в сільській місцевості, на дачі, подалі від викидів промислових підприємств і найнебезпечніших забруднень повітря, пов'язаних з автотранспортом. Але якщо немає такої можливості, потрібно вибирати місця для прогулянок в місті подалі від магістралей, особливо у вечірній час, тому що саме тоді концентрація шкідливих викидів у повітрі над усе.

Вода і екологія

Якість водопровідної води у великих містах забезпечують очисні споруди. Допоможуть поліпшити якість води різноманітні фільтри, найголовніше - не забувати їх регулярно міняти , тому що там можуть накопичуватися частки важких металів і фільтр сам може стати джерелом шкоди. Не забуватися перевірити при покупці наявність гігієнічного сертифікату.Сучасні синтетичні покриття та екологія

Сучасну моду на синтетичні покриття, килими, лінолеум, які можуть виділяти фенол, формальдегід та інші шкідливі речовини , навряд чи можна вважати функціональною та корисною. Вирішення проблеми тільки одне - віддавати перевагу в облаштуванні квартири натуральним матеріалам, наприклад дереву.

Інша небезпека - надмірна наповненість сучасних квартир побутовою технікою. Якщо техніка працює постійно, вона може мати несприятливий вплив на вагітну і її плід , тому не варто подовгу сидіти в працюючого СВЧ або за комп'ютером і годинами говорити по мобільному телефону.

Як показали дослідження, найбільш « критичним » є другий місяць вагітності , коли розвиваються більшість органів плоду і формуються риси обличчя. Забруднення повітря житлових і службових приміщень є головним чинником ризику для здоров'я вагітних жінок. До такого однозначного висновку прийшли експерти Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я ( ВООЗ). За даними вчених, повітря в приміщеннях офісів і квартир в 4-6 разів брудніше атмосферного і в 8-10 разів більш токсичне .
Забруднення летючими органічними сполуками

Хімікати широко використовуються як компоненти виробів побутового використання. Розчинники - це рідини, що розчиняють інші хімікати ; більшість з них дуже швидко випаровується в повітрі. Різні види палива також складаються з органічних хімічних речовин.


Джерела:
• будматеріали, покриття для підлоги та клеї
побутова хімія, наприклад, миючі засоби, лак для волосся, клей і фарби
• в одязі після хімчистки можуть перебувати залишкова кількість розчинника
Вплив на здоров'я:
• головні болі ;
• подразнення на шкірі;
• задишка ;
• нудота, блювота ;
• носова кровотеча .

Електромагнітні поля і екологія

Електромагнітне випромінювання (ЕМВ ) не можна відчути. Але воно існує і діє на організм людини. Вплив цього випромінювання проявляється не відразу, а в міру накопичення, тому буває складно віднести те чи інше захворювання, що раптово виникло в людини, на рахунок приладів, з якими він контактував. Але численні спостереження говорять про те, що ЕМВ знижує імунітет, впливає на ендокринну систему.


Під час вагітності воно може привести до :
• мимовільних абортів ;
• передчасних пологів ;
• появи вроджених вад розвитку у дітей.

Радіація та екологія

Кожна людина піддається якійсь кількості фонової радіації (радіація у навколишньому середовищі) .


Джерела радіації :
• космічна радіація ;
• радіоактивні речовини в грунті (уран, радон ) ;
• радіонукліди в продуктах ;
• обладнання (рентгенівське ) .
Радіація впливає на здоров'я людини по- різному - можуть з'явитися почервоніння на шкірі , з одного боку , з іншого ж - розвивається рак. Шкідливість наслідків залежить від кількості радіації , від її типу і часу впливу .
Ми розглянули причини, які призводять до порушення репродуктивної функції жінок. У збереженні репродуктивного здоров'я велику роль відіграє здоровий спосіб життя, правильна статева поведінка, профілактика абортів (оберігання від небажаної вагітності).База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка