Задачі для підготовки до державного практично-орієнтовано іспиту з педіатії Задача 1
Сторінка1/4
Дата конвертації19.04.2016
Розмір0.69 Mb.
  1   2   3   4
Задачі для підготовки до державного практично-орієнтовано іспиту з педіатії

Задача 1

Дитина 6 років. Скарги на кашель, задишку з утрудненим видихом і свистячими хрипами, які можна почути на відстані. Із анамнезу відомо, що дитина хворіє з 5 років, отримує лікування з приводу бронхіальної астми, персистуючої, середнього ступеню важкості. У дівчинки з 3 місяців до 2 років спостерігалися ознаки алергічного дерматиту.

Об’єктивно: ЧД 32 за хвилину, ЧСС 126 за хвилину, АТ 100/80 мм. рт. ст. Грудна клітка в положенні вдиху. Дівчинка сидить, опираючись руками на ліжко, з втягнутою між плечима головою, відмічається втягнення піддатливих ділянок грудної клітки. Над легеневими полями коробковий відтінок перкуторного звуку, при аускультації – шумне свистяче дихання. Кашель малопродуктивний, з відходженням в’язкого, прозорого мокротиння. Тони серця чисті, ясні.

Загальний аналіз крові: Нв 124 г/л, еритроцити 4,2×1012/л, лейкоцити 8,0×109/л, е 12%, п/я 12%, с/я 45%, л 29%, м 2%, ШОЕ – 6 мм/год.Максимальна швидкість повітряного потоку на видосі складає 56% від норми, форсований об’єм видоху за першу секунду – 62% від норми. Рентгенографія ОГК: підвищена прозорість легеневих полів.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 2

У хлопчика 5 років, який знаходився в контакті з хворим на ГРВІ, має місце підвищення температури тіла до 39,7°C, озноб, головний біль. Стан дитини важкий, млявий, сонливий. Шкіра гаряча на дотик, щоки гіперемовані. ЧД 28 за 1 хвилину. ЧСС 120 за 1 хвилину. Відмічається обмежена гіперемія слизової піднебінних дужок та задньої стінки глотки.

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


ЗАДАЧА 3

Дівчинка 8 років захворіла гостро, скарги на підвищення температури тіла до 39,9ºС, озноб, постійне відчуття холоду. Зрідка прокашлює. Дитина в’яла. При огляді шкіра бліда, холодна на дотик, з ціанотичним відтінком нігтьових лож та губ, симптом «білої плями» позитивний. ЧД – 24 за 1 хвилину. Над легенями вислуховується жорстке дихання. ЧСС – 120 за 1 хвилину. Аускультативно – тони серця ритмічні, звучні.

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 4

Хлопчик 7 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу бронхіальної астми, змішаної, персистуючої, середнього ступеню важєкості протягом 2-х років. Контроль недостатній, так як базисну терапію отримує не регулярно.Ранком машиною швидкої допомоги доставлений в лікарню зі скаргами на сухий малопродуктивний кашель, експіраторну задишку. Знаходиться у збудженому стані, говорить окремими словами. Об’єктивно: ЧД – 30 за 1 хвилину. Грудна клітина здута, в акті дихання бере участь допоміжна мускулатура, сухі свистячі хрипи над всією поверхнею легень. ЧСС -120 за 1 хвилину.Sa O2 <90%.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 5

Дівчинка 8 років, лікується у кардіоревматологічному відділенні з приводу неревматичного кардиту. На 5 день хвороби у дитини розвився напад тахікардії до 180 ударів за хвилину, який супроводжувався різкою слабкістю, пітливістю, відчуттям страху, зниженням АТ до 80/40 мм рт. ст. ЕКГ додається

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


ЗАДАЧА 6

У дитини 11 місяців, яка хворіє 4-ту добу на позалікарняну сегментарну пневмонію, важкий перебіг, відмічається задишка в стані спокою (ЧД 60 за 1 хвилину), тахікардія (148 за 1 хвилину), блідість, наявність періорального ціанозу, який не зникає при вдиханні кисню. Кисневе насичення 65% (РаО2 – 7,35), гіперкапнія (РаСО2 – більше 6,0 кПа), рН крові – 6,8.

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 7

Мати дівчинки (віком 1 рік) звернулася в клініку зі скаргами на зниження апетиту, в’ялість, капризність та недостатню вагу дитини згідно віку. Дані скарги турбують протягом 3-х місяців, але за медичною допомогою до лікаря батьки не звертались. З анамнезу відомо, що дитина часто хворіє простудними захворюваннями.

Дівчинка народилася від ІІІ вагітності, ІІ термінових пологів. Маса тіла при народжені 2700г. З місячного віку дитина знаходиться на змішаному вигодовуванні, з 5-ти місяців отримує коров’яче молоко, кашу, овочеве суп – пюре, хліб. М’ясні продукти, яйця, рибу дівчинка отримує 2 рази на тиждень.

На момент огляду стан дитини середнього ступеню важкості. Емоційний статус знижений. Маса тіла 7500г. Шкіра суха, бліда. Кінцівки на дотик холодні. Тургор тканин та еластичність шкіри значно знижені. Підшкірно-жирова клітковина +0,5см на рівні пупка. Тони серця ритмічні, помірно послаблені. Над легенями – везикулярне дихання. Живіт при пальпації м’який, не болючий. Печінка на 2см виступає з під-краю реберної дуги, селезінка не пальпується. Випорожнення 2-3 рази на добу, частково не перетравлені. Сечовиділення не порушені.
  1. Поставте діагноз.

  2. Вкажіть причини розвитку захворювання.

  3. Які лабораторні методи обстеження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

  4. Вкажіть основні принципи лікування.

  5. Схема диспансерного нагляду за дитиною з даною патологією.


Задача 8

Хлопчик 8 років, поступив в стаціонар у порядку диспансеризації перед поступленням до школи. Скаржиться на періодичний біль в животі протягом останніх 6 місяців. З прийомом їжі залежності не простежується, частіше, на думку матері, біль виникає після емоційних перевантажень – багато бігає, грає в хокей. В анамнезі - дизентерія у 3-річному віці, часто хворіє на гострі респіраторні захворювання. Протягом останніх 6 місяців тричі обстежувався на наявність гельмінтіву калі, цисти лямблій - результат негативний.

Об'єктивно: правильної статури, задовільного живлення. Шкіра і видимі слизові оболонки чисті. Органи дихання без патологічних змін. Живіт округлої форми, при пальпації м'який, визначається помірна болючість навколо пупка та у правому підребер'ї. Печінка пальпується по краю реберної дуги. Присутні ознаки вегетодистонії – емоційно лабільний, швидко впріває, має стійкий, червоний дермографізм.

УЗД картина печінки та жовчного міхура додається:

1. Поставити діагноз.

2. Провести диференційну діагностику.

3. Призначити лікування.

4. Дати рекомендації щодо харчування.

5. Скласти план диспансерного нагляду.
Задача 9

Дитина від третьої вагітності, народилася в терміні гестації 38-39 тижнів шляхом кесарського розтину. З анамнезу відомо, що мати на 32 тижні вагітності отримувала лікування з приводу тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок, в т.ч. антикоагулянти непрямої дії. Маса при народженні 3400 г, довжина тіла 52 см. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 7 балів, на 5-й – 8 балів. До груді прикладена в пологовій залі. Через 12 годин – поява шкірних геморагій, мелена. Додаткові методи обстеження: загальний аналіз крові – гемоглобін – 140 г/л, Ер – 3,2х1012, Лей – 8х109, тромбоцити – 280х109,лейкоцитарна формула без змін, ретикулоцити– 18‰, тест Апта негативний, час кровотечі – 3 хв, протромбіновий час – 18 с, активований частковий тромбопластиновий час – 2 хв, фібриноген – 2 г/л.1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.

Задача 10

Дівчинка 15років поступила у відділення зі скаргами на набряки. Перенесенні захворювання: вітряна віспа, часто хворіє на ГРВІ. Алергологічний анамнез :атопічний дерматит до 3-х років. Після перенесеного ГРВІ у дівчинки з’явилися набряки на обличчі. Дані об’єктивного огляду: при поступленні в стаціонар стан важкий. Шкірні покриви бліді. Виражені набряки гомілок, ступней, передньої черевної стінки, асцит. В легенях дихання ослаблене, хрипів немає. ЧД 26 за хвилину. Тони серця приглушені,пульс 90 ударів за хвилину, АТ 110/70 мм.рт.ст. Живіт м’який,безболісний. Печінка +2 см,виступає з-під краю реберної дуги. Сечовипускання рідко. Виділила за добу 280 мл сечі. Дані проведеного обстеження:

-в загальному аналізі сечі питома вага 1019, білок -6,6г/л, лейкоцити 2-3 в полі зору, еритроцити відсутні;

- загальний аналіз крові : HB-127 г/л, еритроцити 3,8×1012/л, лейкоцити 10,2×109/л, лейкоформула: с- 36% , л- 54%,е-2%,м-8%, ШОЕ -30 мм/год. Холестерин крові – 12ммоль/л. Сечовина крові -6,8 ммоль/л.

1.Поставити попередній діагноз.

2.Що розуміємо під неповним нефротичним синдромом?

3.Призначити план обстеження.

4.Призначити лікування.

5.Диспансеризація.

Задача 11

Хворий 1 рік, скарги на напад задишки з ціанозом. Дитина займає колінно-ліктьове положення.

Стан дитини середньої важкості. Відстає в фізичному розвитку. Відмічається помірний ціаноз шкіри та слизових оболонок. Пальці рук та ніг мають форму „барабанних паличок”, нігті в вигляді „годинникових скелець”. ЧД46 за хвилину. Над легенями вислуховується везикулярне дихання. Деформація грудної клітки – правошлуночковий серцевий горб. ЧСС – 122 за хвилину, пульс ритмічний, слабкого наповнення. Серцевий поштовх розлитий. Межі відносної серцевої тупості: верхня – 2 міжребір’я зліва, ліва – на рівні лівої середньоключичної лінії, права – по правій парастернальній лінії. Тоні серця ритмічні, другий тон ослаблений над легеневою артерією. Над всією ділянкою серця вислуховується грубий систолічний шум з епіцентром в 3 міжребір’ї зліва. Живіт м’який, печінка виступає на 3 см з-під реберної дуги.

Загальний аналіз крові: еритроцити 8,9×1012/л, Нв - 186 г/л, лейкоцити 5,6×109/л, лейкоформула: е 5%, п/я 2%, с/я 29%, л 57%, м7%, ШОЕ2 мм/год. Гематокрит – 0,65.

Рентгенографія ОГК – кардіомегалія за рахунок гіпертрофії правого шлуночка, верхівка серця припіднята над діафрагмою, серцево-судинний пучок вузький, легеневий малюнок ослаблений.
1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 12

Хлопчик 8 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні в кардіоревматологічному відділенні з приводу гострого набутого дифузного неревматичного кардиту. Відомо, що дитина захворіла гостро 10 днів тому назад з проявів ГРВІ. 2 дні тому назад стан його різко погіршився – наросла втомлюваність, з’явилась задишка та тахікардія.

Об’єктивно: стан важкий. В свідомості. Шкіряні покриви бліді, периоральний ціаноз.Має місце задишка в спокої з переважанням інспіраторного компоненту. Хрипи в легенях. ЧД 28 за хвилину. ЧСС 150 за хвилину, пульс слабкого наповнення. АТ 80/55 мм.рт.ст Перкуторно відмічається збільшення розмірів серця за рахунок лівого шлуночка. Аускультативно ослаблений 1 тон, акцент та роздвоєння 2 тону серця, вислуховується ритм „галопу”. Набряки відсутні. Живіт м’який при пальпації, не болючий.

ЕКГ – ритм синусів правильний до 145 за хв., гіпертрофія ЛШ, інверсія Т в I, II, V5,6, ЕхоКГ – дилатація ЛШ, ФВ 40%, підвищення тиску в легеневій артерії.

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 13

Хлопчик 11 років. Скарги при поступленні на серцебиття, головокружіння, біль в ділянці серця, відчуття загальної слабкості. З анамнезу відомо, що дитина знаходитьсяна диспансерному обліку у кардіолога з приводу феномену WPW, вказані вище скарги виникли вперше. Об’єктивно: шкірні покриви та слизові оболонки чисті, блідо-рожевого кольору. Периферичні лімфатичні вузли не збільшені. В легенях аускультативно дихання везикулярне. Перкуторно межі відносної серцевої тупості не розширені. Аускультативно тони серця ритмічні, на верхівці систолічний шум функціонального характеру. Пульс 210 на хвилину, швидкий, поверхневий, ослаблений. ЕКГ додається:


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 14

У відділення патології новонароджених госпіталізована дитина 3 тижнів. Дитина від першої вагітності, яка перебігала без ускладнень. Маса тіла 4500г. Зріст 52 см. При народженні відмічено неправильну будову зовнішніх статевих органів (пенісоподібний клітор, гіперпігментована калитка, урогенітальний синус). Два дні тому з’явилось зригування, що не пов’язане з годуванням, потім блювання, рідкі випорожнення.

Об’єктивно відмічаються сухі шкірні покриви, різке зневоднення. Тони серця ритмічні, ослаблені. При аускультації над легенями вислуховується везикулярне дихання. Живіт здутий, відмічається видима перистальтика кишечника. Тім’ячко запале. Тонус м’язів знижений.
1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 15

В приймальне відділення поступила дівчинка 14 років, яка хворіє цукровим діабетом протягом 6 років. Отримує інсулін.

З анамнезу стало відомо, що дитина напередодні перенесла ГРВІ. Доза інсуліну при цьому не корегувалась. Стан дитини погіршився, посилилась спрага, поліурія. Відмічається нудота, біль в животі, блювання, сонливість. При огляді дівчинка втратила свідомість.

Об’єктивно: свідомість відсутня, шкіра суха, гіперемія шкіри обличчя. Зіниці звужені. Тонус м’язів знижений. Запах ацетону у видихаємому повітрі. Дихання шумне. Пульс 130/хв., малої величини. АТ 80/50 мм рт.ст. Тони серця ослаблені. Живіт здутий. Нижній край печінки виступає на 3 см з-під нижнього краю реберної дуги.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.
Задача 16

Виклик лікаря «швидкої допомоги» до дитини трьох років. Скарги на підвищення температури тіла до 39,50С, часті випорожнення, блювання, млявість. Дитина хвора 3-тю добу, відколи з’явились рідкі випорожнення. За медичною допомогою не зверталися. Під час огляду стан важкий, свідомість затьмарена, шкірні покриви бліді, з «мармуровим» відтінком, слизові і нігтьові ложа ціанотичні. ЧД – 32 за 1 хвилину, ЧСС – 180 за 1 хвилину, артеріальний тиск- 70/50 мм. рт.ст. Дихання в легенях везикулярне. Серцева діяльність ритмічна, тони приглушені. Живіт помірно здутий, болючий в проекції сигмовидної кишки, печінка на рівні пупка, край заокруглений, селезінка на 1,5 см виступає з-під краю реберної дуги. Випорожнення за добу були 13 разів із зеленню та слизом. Протягом останніх 13-14 годин сечовипускання не було.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 17

В клініку машиною швидкої допомоги привезли дівчинку 15 років зі скаргами на маткову кровотечу, слабкість, в’ялість, головокружіння, шум у вухах.

З анамнезу хвороби відомо, що дівчинка хворіє протягом останніх 5 років на ідіопатичну тромбоцитопенічну пурпуру. З періоду статевого дозрівання з’явились профузні маткові кровотечі, що тривають 7-10 днів. Сімейний анамнез не обтяжений.

Об’єктивно: стан важкий, різка блідість шкіри і слизових оболонок, поодинокі екхімози на нижніх кінцівках. Астенічної статури. Пульс 124 за 1 хвилину, слабкий, малого наповнення і напруги. З боку серця – тони ослаблені, на верхівці і в V точці вислуховується короткий систолічний шум. Живіт м’який, не болючий. Печінка +1см з-під краю реберної дуги. Селезінка не пальпується.

Гемограма: Нв 62 г/л, еритроцити 1,75×1012/л, тромбоцити поодинокі в препараті. Час кровотечі за Дюке 15 хв.
1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 18

У хлопчика 6,5 місяців при прорізуванні зубів, розпочалася кровотеча з ясен.

Народився від ІІІ нормально перебігаючої вагітності та пологів. Старші брат та сестра здорові. З анамнезу відомо, що мамин брат страждає на гемофілію А.

Гемограма: Нв 94 г/л, еритроцити 3,4×1012/л, КП 0,83, лейкоцити4,5×1012/л, тромбоцити 210×1012/л, ШОЕ 5мм/год. Час кровотечі за Дюке – 3,5хв. Час згортання крові через 20 хвилин не наступає.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 19

Дівчинка 12 років, скаржиться на оперізуючий, нападоподібний гострий біль в епігастральній ділянці, з іррадіацією в ліву лопатку, що виник вперше після вживання жирної, смаженої їжі. Нудота, блювання, що не приносить полегшення та головний біль. Стан дитини важкий, дитина лежить на лівому боці, з зігнутими та підтягнутими до підборіддя колінами. Слабкість, t тіла 37,80С, пульс-58/хв., ритмічний. Блідість шкіри. Язик із білими нашаруваннями, сухий. Живіт помірно здутий, болючий при пальпації в точках Дежардена, Мейо–Робсона. Послаблення стільця. Діурез достатній.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.ЗАДАЧА 20

Хлопчик 10 років хворіє на виразкову хворобу шлунку, протягом 2 років. Останнім часом виникали скарги на біль в епігастральній ділянці, періодично – нудота, здуття живота, що супроводжувались відчуттям дискомфорту. Раптово після фізичного навантаження відчув різкий біль у животі, який супроводжувався головокружінням, загальною слабкістю, блюванням з домішками крові.

При огляді, лікар швидкої допомоги встановив: t тіла 35,2°С. ЧД 42 за хвилину, пульс 135 за хвилину, слабкого наповнення. АТ 80/50 мм.рт.ст. Шкірні покриви чисті, бліді. Кінцівки холодні. Язик обкладений біля кореня білувато-жовтим нашаруванням, сухий. Живіт правильної форми, м¢який. При пальпації пілородуоденальної зони спостерігається больова реакція. Печінка і селезінка не збільшені.

Загальний аналіз крові: Hb – 90 г/л; еритроцити 2,83×1012/л, КП – 0,95, ретикулоцити 3%, лейкоцити 12,83×109/л, лейкоформула: паличкоядерні – 7%, сегментоядерні – 49%; еозинофіли – 3%; лімфоцити – 38%; моноцити – 3%; ШОЕ – 20 мм/год. Загальний аналіз сечі – без патологічних відхилень.

1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


ЗАДАЧА 21

Хлопчик 14 років скаржиться на слабкість, головокружіння, шум у вухах. Стан погіршився протягом останніх 2-х тижнів: тричі було блювання «кавовою гущею», дьогтеподібні випорожнення. Знаходився на диспансерному обліку з приводу виразки шлунка протягом 1 року.

Об’єктивно: загальний стан хворого важкий, загострені риси обличчя. Шкіра і видимі слизові оболонки чисті, бліді з мармуровістю. З боку дихальної системи змін не виявлено. Пульс 110 за хвилину. АТ 80/50 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, приглушені, короткий систолічний шум на верхівці. Живіт напружений, болючий при пальпації в епігастрії.

Аналіз крові загальний: еритроцити 2,3×1012/л, Нв 60 г/л, КП 0,7, лейкоцити 10×109/л, лейкоформула: е – 3%, п/я – 4%, с/я – 58%, л – 27%, м – 8%. ШОЕ – 12 мм/год. Згортання крові: початок – 2 хвилини, кінець – 5 хвилини. Тривалість кровотечі за Дюке – 4 хв. Реакція Грегерсена позитивна.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.Задача 22

До лікарні поступив хворий 12 років, який протягом 4 роки хворіє на цукровий діабет. Отримує інсулін. Після фізичного навантаження з’явилось відчуття голоду, пітливість, дратівливість, головний біль, потім запаморочення, втрата свідомості, судоми.


Об’єктивно: шкірні покриви бліді, вологі. Тонус м’язів підвищений, зіниці розширені, дихання рівне. Запаху ацетону з роту немає. Тризм жувальних м’язів. Тонус очних яблук в нормі. Пульс 90/хв., ритмічний, звичайних властивостей. АТ 125/75 мм рт.ст. Тони серця ритмічні, ослаблені, тахікардія. Сухожильні рефлекси підвищені.
1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.ЗАДАЧА 23

Хлопчик, 8 міс., доставлений у лікарню машиною «швидкої допомоги» зі скаргами матері на судоми. Захворів 30 хвилин тому, коли після плачу раптово з´явились посмикування м´язів обличчя, судоми швидко поширились на кінцівки.

Із анамнезу життя стало відомо, що дитина від першої вагітності, І вчасних пологів, при народжені маса тіла 3100г. Перебував з 2 місяців життя на штучному вигодовуванні коров´ячим молоком, з 6 місяців отримував каші та овочевий суп.

Під час огляду стан дитини важкий. Шкіра бліда, з ціанотичним відтінком, виражені лобні та тім´яні горби, зубів немає, нижня апертура грудної клітки розширена, пальпуються «реберні чотки». З боку серця вислуховується функціональний систолічний шум, в легенях – везикулярне дихання. Живіт м´який, печінка виступає з-під правого краю реберної дуги на 3 см, селезінка не пальпується. Випорожнень кишечника при огляді не було.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


ЗАДАЧА 24

Хлопчик 2,5 років. Середнього ступеню тяжкості дихальний дистрес-синдром. Тиждень до цього дитина поперхнулася горіховим зернятком, але після цього була практично здоровою. Температура тіла 37,3°С, дитина неспокійна, млява. Шкіра та видимі слизові блідо-рожеві, чисті. Пульс 146 на хв, границі відносної серцевої тупості зміщені вправо. Над легенями -жорстке дихання, ЧД – 56 на хв, справа дихання не прослуховується. Живіт при пальпації м'який, неболючий, печінка на 1 см нижче реберної дуги по середньоключичній лінії, край еластичний, селезінка не пальпується. Стільця не було зранку, сечовиділення вільне. Загальний аналіз крові: Нb - 122 г/л, еритроцити - 3,9×1012/л, лейкоцити - 12,0×109/л, нейтрофіли: п/я - 12%, с/я - 35%; е - 3%, лімф. - 43%, м - 7%, ШОЕ – 11 мм/год.
  1. Поставити діагноз.

  2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 25

У дівчинки 14 років відмічаються скарги на гострий, нападоподібний, ниючий біль в животі, який виникає натще, а також після прийому їжі. Окрім цього, має місце нудота, відрижка кислим, печія, зниження апетиту.

Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки чисті, бліді. Язик обкладений білим нашаруванням. При пальпації живота визначається болючість та м'язове напруження в епігастральній ділянці. З боку інших органів та систем змін не виявлено. Фізіологічні відправлення не порушені.

Загальний аналіз крові: еритроцити 3,8×1012/л, Нв – 116 г/л, КП – 1,0, лейкоцити 5,9×109/л, лейкоформула: п – 1%, с – 68%, м – 4%, е – 3%, л – 24%, ШОЕ – 13 мм/год.

В аналізах сечі патології не виявлено.

Реакція Грегерсена – негативна.

Дані рН-метріі: кислотність підвищена. Бактеріологічнийпосів шлункового вмісту: виділений Helicobacter руlоrі. При ФЕГДС: по малій кривизні шлунка в субкардіальному відділі визначається шиповидна ніша 0,3×0,2мм з конвергенцією складок слизової.

1. Поставити діагноз з урахуванням класифікації.

2. Вказати патогенез виразкової хвороби шлунку.

3. Призначити лікування.

4. Скласти план диспансерного нагляду.

5. Дати рекомендації щодо режиму харчування.Задача 26

Дитина від другої вагітності, перебіг якої ускладнився на 24 тижні фето-плацентарною недостатністю на тлі прееклампсії. На 38 тижні діагностовано дистрес плоду, виконано кесарський розтин. Навколоплідні води мутні, забарвлені меконієм. Маса при народженні – 3100 г, довжина тіла – 51 см. Після народження самостійне дихання відсутнє, ЧСС 72/хв., тотальний ціаноз, атонія, відсутність рефлекторної діяльності.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


Задача 27

Дитина від четвертої вагітності на тлі загрози переривання, хронічної фето-плацентарної недостатності, перші пологи в терміні гестації 32 тижні. Матері антенатальний курс глюкокортикоїдів не проводився. Маса при народженні – 1400 г, оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 6 балів, на 5-й хвилині – 7 балів. Стан після народження дуже важкий: м’язова гіпотонія, вроджені рефлекси пригнічені, ЧД – 82/хв., центральний ціаноз, ретракції, експіраторний стогін, роздування крил носа, оцінка за шкалою Сільвермана – 9 балів, при аускультації дихання дуже ослаблене з обох сторін.


1. Поставити попередній діагноз.

2. Надати невідкладну допомогу.


  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©mediku.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка